Jump to content
  • Kayıt Ol

Scrapped Princess

Tenjin

Önerilen İletiler

Kategori: TV Serisi

Tür: Aksiyon, Fantastik, Doğaüstü Güçler, Drama

Bölüm Sayısı: 24

Yayım Tarihi: 8/4/2003 ile 7/10/2003 arası

Tanıtım:

Bir kehanete göre kraliçenin doğan ikiz çocuklarından kız olanı 16 yaşına bastığında dünyaya felaket getirecektir.

Bu yüzden kral doğar doğmaz kızının öldürülmesini ister ve baş belası prenses daha bebekken uçurumdan aşağı atılır.

Ama bir şekilde hayatta kalır, bir aile onu bulur, büyütür. 16 yaşına basmasına bir kaç ay kala kral kızının hala yaşadığını öğrenir ve öldürülmesini emreder. Koruyucusu olan Abisi ve ablasıyla baş belası prenses hem peşindeki kraliyet ordusu ve kiliseden kaçmaya hem de bu kehanetin ardındaki sırrı bulmaya çalışacakları bir yolculuğa çıkarlar... Acaba bu kehanetin ne kadarı doğrudur ve tüm dünyanın daha tanımadan nefret ettiği baş belası prensesin yolculuğu nasıl geçecektir... En önemlisi prenses 16 yaşına bastığında ne olacaktır... Merak ediyorsanız....

Karakterler:

Pacifica

scrapped_princess.jpg

Namı diğer baş belası prenses her zaman şikayet eden, yemek yemeyi seven gören herkesin dünyayı bu mu yok edecek dediği tarzda bir kız...

Shannon

shannon.jpg

Pacificanın üvey abisi ve koruyucusudur sürekli pacifica ile tartışır, ilerde onu korumak için büyük fedakarlıklar yapacak ve amaç için büyük güçler kazanacaktır

Raquel

raquel0101.jpg

Pacificanın üvey ablasıdır çok üst seviye bir büyücüdür. Askeri büyüleri zorlanmadan kullanabilir. Ama yemek yapmak için de büyü kullanınca işler biraz karışıyor..

Christopher Armalite

250px-Scrapped_Princess_s01e04.png

Kraliyet özel birliğinde görevlidir ve pacificaya suikast düzenlemekle görevlendirilen özel birliğin yüzbaşıdır.

Winia

s_winia.jpg

Pasifica nın ilk gerçek arkadaşıdır, anne ve babası öldüğü için bir handa çalışmakta ve yaşamaktadır

Leopold Scorpos

s_leopold.jpg

Kendini şövalye olmaya adamış bir soylunun oğludur, Pasificaya ilk görüşte aşık olmuştur

Fulle

%5Blarge%5D%5BAnimePaper%5Dwallpapers_Scrapped-Princess_Ama_4601.jpg

Pasificayla bir kazadan sonra tanışır ayrıntıları ve daha fazla bir şey söylersem çok büyük spoiler olur

Zefiris

Zefiris.jpg

Eski uygarlıktan kalma bir silahtır tek söyleyebilceğim bu

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 3
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• Squaw

1

• gundamaster

1

• lafolya

1

• Tenjin

1

En Hareketli Günler

En Çok Yazanlar

En Hareketli Günler

gundamaster

Çok sevdiğim animelerden biridir. Kılıç, orta çağ ve büyü konularını en güzel harmanlayan serilerden biridir.

Bu güzel animeyi tanıttığın için teşekkürler urahara.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Tesadüf eseri indirmiş olduğum serilerden birisidir hatta o zaman anime arşivi yapma gibi bir düşüncem bile yoktu.Ama konusu itibariyle indirilebilir ve de izlenebilir bir yapım olduğunu düşünüyorum.

Güzelce harmanlanmış tüm öğelerle bezeli konusunu bize güzel manazalar eşliğinde sunan bir yapım.İzlediğim de ilk bölümlerdeki manzara görüntüleri çok hoşuma gitmişti ama arada birkaç bölüm sıkmıştı fakat bölümler ilerledikçe bu sıkıntıyı telafi edebiliyorlar,özellikle de ilk birkaç bölümden sonra;''Olayların gidişatı nasıl olacak acaba?'' diye düşündürüyor,o nedenle izlenebilir bir anime olduğunu düşünüyorum,güzel tanıtım olmuş Urahara seriyi güzel bir şekilde aktarmışsın,eline sağlık...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

konusun ilginç gelerek indirdiğim ama bir türlü izlemek için fırsat bulmadığım bir anime serisidir.. en kısa zamanda izlerim diyorum...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?