Jump to content
  • Kayıt Ol

My Girlfriend is a Gumiho / Kız Arkadaşım Dokuz Kuyruklu Bir Tilki

şahMath

Önerilen İletiler

2gueblh.jpg

My Girlfriend is a Gumiho / Kız Arkadaşım Dokuz Kuyruklu Bir Tilki

İsim: 내 여자친구는 구미호 / Nae Yeojachinguneun Gumiho

İngilizce isim: My Girlfriend is a Gumiho

Türkçe isim: Kız Arkadaşım Dokuz Kuyruklu Bir Tilki

Tür: Romantik komedi

Bölüm sayısı: 16

Yayın kanalı: SBS

Yayın aralığı: 11 Ağustos 2010'dan 30 Eylül 2010'a.

Yayın günü ve saati: çarşamba&Perşembe günleri saat 21:5'de.

KONUSU:

Dae Woong 500 yıl boyunca hapsedilmiş bir dokuz kuyruklu tilkiyi serbest bırakır. Tilki bir anda güzel bir kadına dönüşür ve herkes onu Dae Woong'un kız arkadaşı sanıyordur. Fakat tilkinin insan olabilmek için birinin ciğerini yemesi gerekiyordur. Ya Dae Woong'un ciğerini yemek isterse?

Oyuncular

Lee Seung Ki - Cha Tae Woong

Shin Min Ah - Gumiho

No Min Woo - Park Dong Joo

Park Soo Jin - Eun Hye In

Sung Dong Il - Ban Doo Hong

Hyo Min - Ban Seon Nyun

Byun Hee Bong - (Dae Woong'nun büyükbabası)

Yoon Yoo Sun - Cha Min Sook (Dae Woong'nun halası)

Yönetmen: Boo Sung Chul

Senarist: Hong Mi Ran , Hong Jung Eun (My Girl, Hong Gil Dong, You're beautiful)

Kişisel yorumum: Yayınlanmadan önce dizinin ismini duyduğumda başrol oyuncularına yazık oldu demiştim (ki LSK ve SMA çok iyi oyunculardır) ama fragmandan itibaren bayıldım diziye

:cicekq:Uzakdoğu dizilerinin ve filmlerinin sıkı takipçisi olarak son zamanların en eğlenceli dizisi bence...İzlediğiniz takdirde pişman olmayacağınızı umuyorum^^

not: ost'sinde en sevdiğim 3 parçanın indirme linkleri:

my-girlfriend-is-a-gumiho-ost.jpg

My Girlfriend is a Gumiho OST:

206bnrk.gif20qgayd.gif143oxmb.gif1z2osnl.gif

jrpjte.gif

fdccxl.gifvnnpsk.gif

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 25
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• şahMath

6

• Hei_(BK201)

5

• Anifly

3

• Ayşenur11

2

Güzel ve eğlenceli bir diziye benziyor. Türkçe altyazıları varmı ?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Altyazıları buradan ulaşabilirsiniz.

http://www.sarangni.info/mov/9001673/my-girlfriend-is-a-fox-with-nine-tails.html

Ben en son 8. bölümü izledim. Dizi 6. bölümde başlıyor diyebilirim. İlk 5 bölüm komedi ağırlıklı gidiyor. 5. bölümden sonra gerçekleri öğreniyoruz ve 100 gün sonunu merak ve acı içinde bekliyoruz. Kızcağızımızın yani Gu Mİ Ho'muzun hiç bir şeyden haberi yok. Lanet olası veteriner söylemedi gerçekleri of offf:kineme:... Bu arada ciğer meselesi dizide geçmiyor. Sadece baş karakter korkuyor zaten ilk bölümde ciğer meselesinin bir efsane olduğu anlaşılıyor. İleriki bölümlerde çıta yükseleşecekmiş gibi hissediyorum. Shin Min Ah'ımızı devamlı gülerken değilde ilerki bölümlerde ağlarkende göreceğiz büyük ihtimal. 8. bölümde pis yerde bitti. 9. bölüm çıksada izlesek :D.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Yeni sezon dramalarından biri bu gözümden kaçmış çok hoş duruyor. Min-wu Noh

karakteri ilgimi çekti :parla: çeviri 4.bölümdeymiş bitmesi uzun sürer tahminimce, bitince hemencicik izlemeyi düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

bende 9.bölümü sabırsızlıkla bekliyorum fragmanını gördümqkasd...ing. özette böyleydi konusu o yüzden bu kadar yazdım ki henüz izlemeyenler için detaylandırmadım^^

şu hala ile yönetmene katıla katıla gülüyorum...real action:lol:ama katılıyorum size bencede hüzünlenecek biraz dizi gerçi komedi romantik yazıyor türüne abartı üzeceklerini yada kötü sonu beklemiyorum...

link vermek ne kadar doğru bilmiyorum ama 8.bölüme de dahil çevirildi online olarak

http://www.viikii.net/channels/goto/MyGirlfriend

burdan izleyebilirsiniz...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Diziden bir kaç fotoğraf:

Miho & DaeWoog

nbyali.jpg

2ldf3t5.jpg

akyk35.jpg

2zp8g7m.jpg

1zf6e5s.jpg

2cfcqis.jpg

Hoi Hoi...^_^

2nk3vdi.jpg

Miho & Fox Hunter ((cute, sexy...etc. hunter))

mw8arr.jpg

346uvj8.jpg

2dt9hti.jpg

14me4wh.jpg

w8wdvk.jpg

2dvl5s2.jpg

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Verdiğin linke baktım ama açamadım. Galiba açmak için ek program gerekiyor. Neyse ben raw izlediğim için sorun olmuyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Merak ediyorum bu 9 kuyruk meselesi Japonlarda bir inanış mı? Naruto'nun dışında başka bir yerde daha gördüm galiba.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Verdiğin linke baktım ama açamadım. Galiba açmak için ek program gerekiyor. Neyse ben raw izlediğim için sorun olmuyor.

aaa!!!korece biliyormusunuz??wowww...süper!!!!!!!

ayrıca site için ek programı var yükledikten sonra sorunsuz izleniyor((söylemeyi unutmuşumqnoluyo))

Merak ediyorum bu 9 kuyruk meselesi Japonlarda bir inanış mı? Naruto'nun dışında başka bir yerde daha gördüm galiba.

9 kuyruklu tilki(gumiho) çok yaygın olan bir efsane aslında...

1000 yılda bir şekil değiştirerek insan gibi görünen ve insan şeklini korumak için insan karaciğer yemesi gereken efsanevi bir yaratık yani...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Biliyorum ama daha geliştirmem lazım. Bu tarz dizilerde zorlanmıyorum ama IRIS Gibi dizilerde oldukça zorlanıyorum. Daha katetmem gereken çok yol var.

Kore dizilerinde karşıma oldukça geldi. Genel olaraktan dokuz kuyruklu tilki kız oluyor. Tabi bu kız büyüleyici güzellikte oluyor. Onun tilki olduğunu bilenleri öldürüyor ama sevdiyse bir erkeği onu öldürmüyor. Erkek tabi büyülenmiş bir şekilde aşık oluyor bu sırrı koruyacağım diyor. 100 gün yada 10yıl sırrı saklaması lazım diğer herkesten saklamazsa Gumiho insana dönüşme şansını kaybediyor. Genellikle söylüyor başkasına erkek olacak kişiler. Bir nevi Deniz kızının hikayesinin Kore versiyonu gibi. Birde bellirli süreden sonra erkeğin ölmesi gereken bir hikayeside var. Ben buna asyanın pamuk prenses ve deniz kızı karışımı bir hikaye olarak bakıyorum. Japonya'da durum nasıldır bilemiyecem.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İlk bölümü izledim çok heyecanlı bir yerde bittii qhey qhey şimdi merakla ikinciyi izlemeyi bekliyorum (bu gün indircem inşlh)

Edit: Ben dizinin bu kadar komik olacağını hiç düşünmemiştim yaa Yönetmen Ban adamımsın :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

Aynen yönetmen ve hala favori çiftim!!!en çok onlara gülüyorumqheyasansör sahnesinde koptuğumu hatırlıyorum:gul gul:

!!RoFL!!:D

o9jwhs.jpg:lol:

not: bende şimdi 11. ve 12.bölümleri izlicem!!!:goz kirpma:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Arkadaşlar bu seriyi nerden indirebiliriz. Sizin tavsiye ediceğiniz görüntüsü net seedi yüksek bir adres varsa ve benimle paylaşırsanız mutlu olurum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ben Burdan indiriyorum.

Sahmat: Ben o bölümü aklımdan çıkaramıyorum zaten :D ama ayrıca Yönetmen Ban ın olay yerini terk edişindeki asaletide mükemmel :D:biyik gulme:

Ayrıca ağzımın suyunun akmasına sebep olan taş gibi karakter 노민우 Min-wu Noh :biyik gulme: çok şeker yaa

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Arkadaşlar bu seriyi nerden indirebiliriz. Sizin tavsiye ediceğiniz görüntüsü net seedi yüksek bir adres varsa ve benimle paylaşırsanız mutlu olurum.

Tr alt yazılı istiyorsanız:

Hei_(BK201)'in önerisiydi: http://www.sarangni.info/mov/9001673/my-girlfriend-is-a-fox-with-nine-tails.html

ben bu siteden 2-3 dizi indirdim kalitesi gayet iyiydi!!fakat bu diziyi bilmiyorum bir gözatın isterseniz: http://divxm.com/my-girlfriend-is-a-gumiho-2010-mp4-alt-t329801.html

bir de bildiğim kadarıyla yeppuda'da var!!!

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Rapid ve megaupload link istiyorsan sarangni formuna bakacaksınız her dramanın linkleri var. http://www.sarangni.info/viewtopic.php?t=10111 linki bu. Daha kaliteli sunum istiyorsanız asia torrentse bakacaksınız http://www.asiatorrents.com/details.php?id=2ed3a5509326aeae57c0c4497d9fa841925de0d0 . Eğer aynı gün izlemek istiyorsanız tudouya adım atacaksınız [TSKS][My.Girlfriend.is.a.Nine-Tailed.Fox][012][KO_CN]_ÔÚÏßÊÓƵ¹Û¿´_ÍÁ¶¹ÍøÊÓƵ Àîʤ»ù ÉêÃô¶ù . İnşallah yardımcı olmuşumdur. Bu arada başka drama torrent siteside http://www.d-addicts.com/forum/torrents.php?tab=TVShow . Torrent sitelerine üye olmanız lazım :D...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

Yaw bu bizim Naruto değil mi x) Nine-Tail-Fox hikayesi x) Uzak Doğu filmleri ztn genellikle komedi ağırlıklı oluyor. Bi bakalım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

Komedi demeyelim Kore'liler romantizmi ve dramı sevdikleri için dizi bu yöne kayıyor. Doyurucumu dersen oldukça doyurucu bir yapım. İzlemenizi tavsiye ederim. Tilki hikayesine gelirsek. Asya'da bu tilki hikayesi Çin'de Huli jing, Kore'de Kumiho, Japonya'da Kitsune hatta zorlarsan Avrupa toplumunda köpek ruhu var :P... Bu tilkilerin hepsinde dokuz kuyruk var. Bir arkadaşa sorduğumda Kore'nin daha eski demişti. Bilemiyecem hangisi eski yada yeni sonuçta bu hikayelerin hepsi değişik ve hepsi kendi kültürlerine göre şekil bulmuş şekli. En iyisi biz zevkle izleyelim hikayeler yada efsaneler sadece aklımıza gelsin :qtehlikeli: ...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 3 ay sonra...

İlk bölümler Woong'un mimikleri çok itici geldi. ve ard arda kore yapımı diziler izleme diye karar almama bile neden oldu diyebilirim.Romantik komedilerde, mimikler,olaylar,sözler, olaylar hep aynı böyle olunca oyuncular değişse bile hep aynı şeyii izliyormuşum gibi geliyor bana nedense neyseki ilerki bölümlerde alıştım neyse konuya dönecek olursam konusu ilginç olduğu ve birazda Park Dong Ju için izliyorum diyebilirim. Henüz bitirmedim 13. bölümdeyim umarım sonu güzel biter.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

merak ettim diziyi bir ara izlerim artık yavaştan indiriyorum

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 3 ay sonra...

Sweet Spy'dan sonra izlediğim ikinci Kore dizisi. Oldukça eğlenceli bir dizi. Müzikleri çok iyi. Gumiho'muzun saftirik hareketleri ve şirinliği, esas oğlanımızınsa bahtsız bedeviliği izlemeye değer. Tanıtım için teşekkürler, ^saHmatH.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 ay sonra...

Diziyi sonunda bitirebildim ^^ Yine vermişler dramı damardan damardan. tuutr

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 yıl sonra...

bu dizi harika yaa top 10 kore dizileri listemde ilklere oynar yani o derece izleyin mutlaka =)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

kore dizisi deyince aklıma city hunter gelir gerisini anlamam :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?