Jump to content
  • Kayıt Ol

.ts uzantılı video sorunu

antioksidan

Önerilen İletiler

Millet merhaba.

Elimde .ts uzantılı bir video var. Teknik detayları:

http://img29.imageshack.us/img29/5960/gdsz.jpg

K Lite kodek paketi yüklü. Media Player Classic var ama dosyayı açtıktan bir süre sonra donuyor ve ilerlemiyor.

K lite kodek paketini kaldırıp CCCP de denedim olmadı

KM player ile de olmuyor. Bir süre sonra ses ve görüntü kaymaya başlıyor.

Sistem özellikleri:

http://img85.imageshack.us/img85/5345/adsdddz.jpg

İşletim sistemi vista

Tavsiyesi olan var mı? Her fikre açığım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 6
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• Susano'o

2

• antioksidan

2

• bedifeci

1

• Sodakazam

1

En Hareketli Günler

En Çok Yazanlar

En Hareketli Günler

Bir conventerle (video dönüştürme ,işleme) başka bir uzantıya dönüştürmeyi dene Okan belki işe yarayabilir.Buda başarısızlıkla sonuçlanırsa kanımca videoda sorun var,çözüm yolu olmaz diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bana da kopyalama/yükleme esnasında bir sorun oluşmuş olabilir gibi geliyor. Dosya bozuk olabilir.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

.ts uzantılı videolar (transport stream) dijital televizyon yayınının direk bilgisayar verisi olarak aktarılmış ham halidir. Yani herhangi bir codec ile sıkıştırılmadığından dolayı olayın codec pack ile ilgisi yok. Encode ederek izleyebilirsin. KEza örnek verecek olursak bizim izlediğimiz televizyon çekimli animeler de genelde bu ts. uzantılı dosyalar encode edilerek oluşturulur. Ama "izlemek" için öyle bi dosyayı nasıl seçebildiğine anlam veremedim hiç sıkııştırılmadığı için boyutu devasa olur. atıyorum reklamları ile birlikte çekilen 30 dakikalık anime bölümü yayını 3 GB'ı bulur.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bir conventerle (video dönüştürme ,işleme) başka bir uzantıya dönüştürmeyi dene Okan belki işe yarayabilir.Buda başarısızlıkla sonuçlanırsa kanımca videoda sorun var,çözüm yolu olmaz diye düşünüyorum.

Convert etmek uzun ve sıkıcı oluyor. O yüzden en son çare olarak olmazsa yapacağım.

Bana da kopyalama/yükleme esnasında bir sorun oluşmuş olabilir gibi geliyor. Dosya bozuk olabilir.

Dosya sağlam Mehmet abi. İnen bölümleri kontrol ettim, bir sorun gözükmüyor.

.ts uzantılı videolar (transport stream) dijital televizyon yayınının direk bilgisayar verisi olarak aktarılmış ham halidir. Yani herhangi bir codec ile sıkıştırılmadığından dolayı olayın codec pack ile ilgisi yok. Encode ederek izleyebilirsin. KEza örnek verecek olursak bizim izlediğimiz televizyon çekimli animeler de genelde bu ts. uzantılı dosyalar encode edilerek oluşturulur. Ama "izlemek" için öyle bi dosyayı nasıl seçebildiğine anlam veremedim hiç sıkııştırılmadığı için boyutu devasa olur. atıyorum reklamları ile birlikte çekilen 30 dakikalık anime bölümü yayını 3 GB'ı bulur.

Her bölümü 1 saat olan 5 bölümlük bir belgesel benim indirdiğim. Ortalama 6.4 GB tutuyor bölüm başı.

adresinden indirdim hatta.

TV-Rip olmasına rağmen BD-Rip gibi çok güzel ve kaliteli olduğu için indirdim. Sistemin kaldıracağını düşünüyordum -ki bence kaldırması gerekir- ama biraz fazla geldi sanırım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

DVD player programlar dene. WinDVD falan calistirir bence.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

bir düzeltme yapmak istiyorum, ts formatının dijital televizyon yayını verisinin direk kaydı olduğu doğru, ancak sıkıştırılmamış olması kısmı yanlış. Çanak anten alıcılarının adı üstünde zaten decoder diyoruz, uyduya istediğimiz kanalı belirttikten sonra çanak antenin lnb'sinden uydu alıcı kutumuza o anten kablosuna benzeyen aslında çok az farklı olan uydu kablosundan gelen veri direkt olarak .ts formatıyla kaydedebildiğimiz dijital veridir. Anten sinyali değildir.Normal PAL televizyonlarımızda normal uydu alıcılarla seyredebildiğimiz kanallarda video mpeg-2 olarak encode edilmiştir. HD kanallarda ise H.264 veya AVC olarak adlandırdığımız codec ile encode edilmiş video aktarılır. Ancak normal bir decoder kutu h.264 codec'i çözemeyeceği için bu kanalları ne izleme ne de listede görme şansımız vardır. Yine de en dandik çanak antenlerle bile HD yayınları sorunsuz izleyebilirsiniz. Olay kutuda bitiyor. Bazen HD destekleyen decoder satın alanlara zorla astronomik fiyatlı çanak antenler satarak insanları kazıklıyorlar. Büyük dosya boyutunun sebebine gelecek olursak, Uyduda kanal başına aktarım hızı gayet yüksek ve uydu alıcılarının çözme gücü düşük olduğu için direkt olarak bitrate'i yüksek tutarak kaliteli görüntü aktarma yoluna gidilir. Sıkıştırmayı arttıran ancak çözme verimini düşüren yöntemler kullanılmaz. Antioksidan'ın verdiği videonun teknik detaylarına baktığınızda video codec olarak AVC, ses kodek olarak da AC3 kullanıldığını görürsünüz. Sıkıştırılmamış formatta bu videonun boyutu yaklaşık olarak 60gb~ olurdu.

Tabi bu ts dosyalarının kaydı sırasında çanak antenin aldığı sinyalde bir sorun yaşanır, görüntü gidecek olur, ve bir süre görüntü alamazsanız o kayıp kısımları geri döndürme ihtimaliniz yoktur. Ama kaydı ciddi bir raw grubundan aldığınızı varsayarak çözüme geçiyorum, sonuçta bir kısmı eksik kaydı yayınlamanın manası yok.

Çözüme gelince, öncelikle dosyayı aktarmak için uygun bir medyan varsa başka bir bilgisayarda denemen, başka bir bilgisayarda da aynı sorunu yapıyorsa dosya bozuktur, başka bilgisayarda sorunsuz oynatıyorsa kendi bilgisayarında fiziksel olarak bir ram temizliği, yemezse de format ve güncel programlarla yeni kurulum işini görür.

edit: ts formatında kayıt daha önce yaptığım için bu kadar emin konuşabiliyorum, bir adet uydu kartı alıp kendi bilgisayarınızda siz de deneyebilirsiniz. Televizyon dizilerini internetten izlediğinizden çok daha kaliteli bir şekilde kaydedebiliyorsunuz. Arşivleme gibi bir alışkanlığınız varsa ve uploadlarını yapıyorsanız süper bir seçenek. Offline download gibi çok daha fantastik şeyler de var, çok kurcalamayayım şimdi.

2. edit: vlc player da deneyebilirsin, eksik, sorunlu dosyalari oldugu kadariyla olumune oynatiyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?