Jump to content
  • Kayıt Ol

TRT Çocuk'da Bayram'da Anime Keyfi

Akuma_Blade

Önerilen İletiler

dun-gibi-only-yesterday-mb10172_148707_r1.jpg

TRT Çocuk kanalı bayram boyunca Hayao Miyazaki'nin stüdyosu Ghibli'den 8 film yayınlayacak:

Küçük Deniz Kızı Ponyo (Ponyo on the Cliff)

9 Eylül Perşembe, saat 10.15

Prenses Mononoke(Princess Mononoke)

9 Eylül Perşembe, saat 19.30

Yamada Ailesi (My Neighbors the Yamadas)

10 Eylül Cuma, saat 10.15

Yerdeniz Öyküleri (Tales from Earthsea)

10 Eylül Cuma, saat 19.30

Sihirli Kedi (Cat's Return)

11 Eylül Cumartesi, saat 10.15

Rakunların Savaşı (Pom Poko)

11 Eylül Cumartesi, saat 19.30

Dün Gibi (Only Yesterday)

12 Eylül Pazar, saat 10.00

Yüreğinin Sesi (Whisper of the Heart)

12 Eylül Pazar, saat 19.30

İyi seyirler.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 25
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• kermbey

4

• Tenbatsu

2

• Akuma_Blade

2

• özz

2

Prenses Mononoke kesin sansür alır.

sabah Ponyo' yu izledim (tekrar) bu listede sadece Yamada Ailesi' ni ve Rakunların Savaşı' nı izlemedim.

Prenses Mononoke, Yerdeniz Öyküleri ve Yüreğinin Sesi' ni tekrar tekrar izleyebilirim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

ponyo'yu da izlemek istiyordum ama, uyuma isteğime yenik düştüm :aglama1:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Türkiye'de bir anime kanalı yok olabilir ama bu yapılanlar azımsanacak gibi değil.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Süpper yaa trt coşmuş :s59:... Bir tek Yamada ailesini izlememiştim yarın da onu izleyim bari...Gerçi diğerlerini de tekrardan izleyebilirim nasıl olsa tv de daha güzel bişey bulamam....:mutlulh::25550:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

ponyo'yu da izlemek istiyordum ama, uyuma isteğime yenik düştüm :aglama1:

aynen ya 12:30 da uyandım :(

Yerdeniz öykülerini sevmiştim bir daha izlerim ama Ponyo'yu kaçırdım bi tekrar verseler keşke:023:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

bu studio ghibli'nin bi animesini daha görmüştüm gazetenin yanında veriyorlardı

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Yerdeniz Öyküleri'ni gerçekten çok merak ediyorum. Konusu ve reklamı ilgimi bayaa çekti bakalım beklediğimi bulabilecek miyim?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ponyo'yu izleyin arkadaşlar gerçekten çok keyifli izlettiriyor kendisini ve alıp götürüyor kendi dünyasına sizi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

mononokeyi tam izlemedim ama şöyle bir bakmak için bir-iki sahneliğine açtığımda yerde ufak bir kan gölü ve koldan akan kan vardı. Yani orası sansürlenmemişse başka yerlerin sansürlendiğini sanmıyorum. tabi izleyen varsa daha iyi bilir. Birde ana karakterin sesi benim izlediğim türkçe dvd'ninkinden farklıydı, acaba dublajı da kendileri mi yapıyorlar?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@kermbey

VCD/DVD'lerdeki Türkçe dublaj ile TRT'de yayınlanırken duyacağınız tamamen farklı. Sebebi TRT'nin her türlü animasyonu kendi seslendirme kadrosuna seslendirtmesi. Bu iyi mi, kesinlikle evet çünkü birçok ustayı duyma imkanınız oluyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

mononokeyi tam izlemedim ama şöyle bir bakmak için bir-iki sahneliğine açtığımda yerde ufak bir kan gölü ve koldan akan kan vardı. Yani orası sansürlenmemişse başka yerlerin sansürlendiğini sanmıyorum. tabi izleyen varsa daha iyi bilir. Birde ana karakterin sesi benim izlediğim türkçe dvd'ninkinden farklıydı, acaba dublajı da kendileri mi yapıyorlar?

ben de animenin başını biraz kaçırdım ama baya şaşırttılar doğrusu, sansürlemediler. hatta annemle izledik kadın dehşete düştü :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@kermbey

VCD/DVD'lerdeki Türkçe dublaj ile TRT'de yayınlanırken duyacağınız tamamen farklı. Sebebi TRT'nin her türlü animasyonu kendi seslendirme kadrosuna seslendirtmesi. Bu iyi mi, kesinlikle evet çünkü birçok ustayı duyma imkanınız oluyor.

Bu tabiki çok güzel bir şey çünkü bu sadece dvd'lere bağlı kalmıyorlar demek, belki de zamanla ghibli'den başka anime filmler de görebiliriz.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Dün Prenses Mononoke'yi tekrar izlemiştim sansür yoktu ve seslendirme güzeldi.

Bügün Yerdeniz Öyküleri'ni izledim daha önce izlememiştim iyi oldu biraz uzun geldi onun dışında henüz ilk kitabı okuduğum için tabi kitapla bağlantı kuramadım ama film zaten üçüncü kitabı anlatıyormuş. Şimdi sadece Only Yesterday'i bekliyorum

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Teşekkürler=) haberim yoktu tv izleyen birisi değilim ama bunları geçte olsa gördüğüm iyi oldu. Mononokeyi kaçırmışım birkez daha izlemek isterdim.

Yarın, yüreğinin sesi ni izleyeceğim umarım unutmam.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

TRT bunu gelenek haline getirecek galiba her bayram yapıyor sanki, gerçi bayramda tv karşısına kilitlenmek ya da çocukları kilitlemek iyi mi bilmiyorum, denk geldim ama zaten hepsi izlediğim yapımlar.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 yıl sonra...
Bu bayramda da TRT Çocuk Anime var...

Sihirli Kedi - The Cat Returns

19 Ağustos Pazar, 08:05

MAL Sayfası - TRT ÇOCUK Sayfası

Küçük Cadı Kiki - Kiki's Delivery Service

20 Ağustos Pazartesi, 07:40

Dün Gibi - Only Yesterday

21 Ağustos Salı, 07:35

Çok erkene koymuşlar sanırım izleyemem hiç birini. Gün içinde tekrarı olsa bari. :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bende ilk ona bakmıştım; ama yayın akışında sadece sabah saatlerinde yayın vardı..

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sihirli Kedi daha önce 4-5 kez çıktıydı, izlemiştim onu "Dün Gibi"'yi merak ediyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bu bayram da Pepe yok mu Pepe (!)

Şaka bir yana ben çocukken TRT'de gösterilen animeleri ya da Disney yapımı animasyonları düşünüyorum da... Bizler hakikaten şanslıymışız. Şimdi TRT'i de geçtim özel kanallarda gösterilerilenler bile 5 para etmez.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Animeler kesilmiş mi yoksa bana mı öyle geliyor? Az önce Küçük Cadı Kiki'yi izledim. Trt Çocuk sitesinde başlama saati 7.40, ben 7.45'te izlemeye başladım. Saat 9 gibi de film bitti. Nette filmin sürelerine bakınca 1 saat 40dk falan olduğunu gördüm. Buna göre de 20 dakikalık boşluk oluyor. Yoksa ben mi karıştırıyorum?qsoru

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?