Jump to content
  • Kayıt Ol

Bulgar Kâhin: Baba Vanga

Susano'o

Önerilen İletiler

Gerçek adı Vangelia Pandeva Dimitrova, ayrıca Baba Vanga ve Vangelia Gushterova (evlendikten sonraki ismi) olarak da bilinen Bulgar kahin, 3 Ekim 1911 tarihinde erken doğum geçirerek dünyaya gelmiş ve 11 Ağustos 1996 tarihinde dünyaya gözlerini yummuştur. Aslında gözlerini yummuştur demek tam doğru olmuyor, çünkü Vangelia 12 yaşında bir kızken büyük bir kasırga esnasında rüzgar tarafından yükseltildikten sonra yere düşmüş ve bu olayın ardından gözlerinde kuma rastlanmış. Bu da bir süre sonra körleşmesine yol açmış. Geleceğe dair kehanetleri de bu olaydan sonra ortaya çıkmaya başlamış.

babavanga.jpg

İnsanların genellikle tavsiye ve öğüt almak için sıraya girdiği Baba Vanga'yı ziyaret edenlerden bir tanesinin de Adolph Hitler olduğu söylenmektedir. Kendisine sorulduğunda "ruhlar" ile iletişim kurabildiğini ve bir kişiye baktığı zaman o kişinin bütün hayatını, içinde barındırdığı niyetleri ve geleceğini görebildiğini söylemiş. İnsanlar genellikle sevdikleri, merak ettikleri kişilerin durumu hakkında bilgi almak için ziyaret edermiş.

Bunlar bir yana, geleceğe dair bazı büyük olayları tahmin etmiş olması dinleyenlerin tüylerini diken diken edecek niteliktedir. Bunlara örnekler vermek gerekirse: Sovyetler Birliğinin bölünmesi, Çernobil faciası, Prenses Diana'nın ölümü, Boris Yeltsin'in seçimleri kazanması, Stalin'in öleceği tarihi bilmesi gibi örnekler verilebilir.

11 Eylül Olayı

"Korkunç, korkunç! Çelik kuşların saldırısıyla Amerikan kardeşler yıkılacak! Kurtlar bir çalının içinde uluyacak ve pek çok masum insan ölecek!"

Çelik kuş sözleri ile uçaklara, Amerikan kardeşler ile de İkiz Kuleleri kastettiğini anlıyoruz. Bu kehanet 1989 yılına ait.

Rusya Faciası

"Yüzyılın dönümü ile, 1999 veya 2000 yılının Ağustosunda Kursk sular altına gömülecek ve buna bütün dünya ağlayacak."

1980 yılındaki bu kehanetini kimse başta anlamamış. Rusya'nın Kursk şehrinin sular altına gömülmesinin mümkün olmadığı düşünülmüş. Fakat anlam, 12 Ağustos 2000 tarihinde net olarak görülmüş. Rusya Donanmasının Kursk adlı denizaltısı bir patlamanın ardından batmış, içindeki herkes ölmüş.

Uzaylılar ile İrtibat??

Baba Vanga ayrıca uzaylılar ile de iletişim kurduğunu söylemiş. Vamfim isimli bir ırk ile tanıştığını, Dünya'ya göre üçüncü gezegenden olduklarını söylemişler. Tabii bu bakış açısına göre çok farklı gezegenlerden bahsediyor olabilir.

Geleceğe Dair Bazı Kehanetler:

2010 - Kasım 2010'da Üçüncü Dünya Savaşı başlayacak. Başlangıçta normal bir savaş olarak başlayacak, fakat sonra kimyasal ve nükleer savaş haline dönüşecek. Savaş Ekim 2014'e kadar sürecek.

2011 - Radyoaktif yayılım yüzünden Kuzey Yarım Küre'de canlı yaşamı neredeyse sona erecek. Hayatta kalmayı başarabilen Avrupa'lılar üzerinde yeni bir tehdit oluşturan Müslümanlar kimyasal silahlar kullanarak tamamen yok etmeye çalışacak.

2014 - Savaşın ardından dünyanın büyük bir çoğunluğu cilt kanseri ve ciltle ilgili hastalıklar geçirecek.

2016 - Avrupa'da yaşayan çok az insan kalacak.

2018 - Yeni süper güç Çin olacak. Sömürgeciler, sömürülenler olacak.

2023 - Dünyanın yörüngesinde değişiklik olacak.

2025 - Avrupa'da nüfus hâlâ çok az.

2028 - Yeni bir enerji kaynağı keşfedilecek. Açlık sorunu çözülecek. İnsanlı bir araç ile Venüs'e gidilecek.

2033 - Kutuplardaki buzdağlarının erimesi ile su seviyesi yükselecek.

2043 - Ekonomi düzgün. Avrupa'yı müslümanlar yönetiyor.

2046 - İnsan bedenindeki tüm organlar klonlanabilecek ve bu, en kolay ve en yaygın tedavi yöntemi haline gelecek.

2066 - Amerika Birleşmiş Devletleri, müslümanların yönetiminde olan Roma'ya, yeni bir iklim değiştirme silahı ile saldıracak.

2076 - Komunizm yönetimi başa gelecek.

2084 - Doğa yeniden doğumunu tamamlayacak.

2088 - İnsanları saniyeler içinde yaşlandırabilen yeni bir hastalık baş gösterecek.

2097 - Hızlı yaşlanma hastalığına çare bulunacak.

2100 - İnsanların yapay bir şekilde yarattığı yeni bir güneş dünyanın karanlık tarafını aydınlatacak.

2111 - İnsanlar robot olacak. Bundan kasıt muhtemelen android bedenlerin kullanımı yönünde.

2123 - Küçük ülkeler arasında savaşlar. Büyük ülkeler karışmayacak.

2125 - Macaristan'da uzaydan sinyaller alınacak.

2130 - Uzaylıların yardımı ile artık insanlar sualtında yaşayabilecek.

2164 - Hayvanlar, yarı-insan haline gelecek.

2167 - Yeni bir din doğacak.

2170 - Geniş çaplı bir kuraklık yaşanacak.

2183 - Mars'ta yaşayan bir koloni, Dünyadan bağımsızlığını talep edecek.

2187 - İki büyük yanardağ patlaması durdurulacak.

2195 - Deniz kolonilerinde enerji ve yiyecek olacak.

2196 - Asya ve Avrupalılar tamamen karışmış olacak.

2201 - Güneşteki termo-nükleer süreç yavaşladığı için dünyadaki sıcaklıklar düşecek.

2221 - Uzayda hayat araştırmaları esnasında, dünya korkunç bir şey ile karşılaşacak.

2256 - Bir uzaygemisi ile dünyaya yeni bir hastalık gelecek.

2262 - Gezegenler yavaş yavaş yörüngelerini değiştirecek. Mars bir meteor tehtidi altında.

2271 - Fizik kanunları değişecek.

2273 - Beyaz, siyah ve sarı ırklar birleşerek yeni bir ırk oluşacak. (Şahsi yorumum: Yeşil çekik gözlü, melez bayanlar görebileceğiz :P)

2279 - Hiçlikten güç elde edilebilecek. (Bundan kasıt vakum enerjisi veya kara delikler olabilir.)

2288 - Muhtemel zaman yolculuğu ve uzaylı temasları.

2291 - Güneş soğuyacak. Yeniden sıcaklaştırmak için çareler aranacak.

2296 - Güneşte devasa patlamalar meydana gelecek. Yerçekimi kuvveti değişecek. Eski uzay istasyonları ve uydular yere çakılacak.

2299 - Fransa'da, yeni bir direniş gücü İslam'a karşı ayaklanacak.

2302 - Evrenin önemli sırları ve kanunlarına açıklık getirilecek.

2304 - Ay'ın sırları da ortaya çıkacak.

2341 - Uzaydan korkunç bir şey Dünyaya gelecek.

2354 - Yapay güneşteki bir kaza yüzünden kuraklık başlayacak.

2371 - Dünya çapında açlık baş gösterecek.

2378 - Çok çabuk büyüyen yeni bir ırk.

2480 - İki yapay güneş çarpışacak, dünya karanlıkta kalacak.

3005 - Mars'ta olan bir savaş ile gezegenin yörüngesini değiştirecek.

3010 - Aya bir meteor çarpacak. Dünyanın etrafı kaya ve küllerden oluşan bir halka ile sarılacak.

3797 - Dünyadaki herşey ölecek. Fakat insan medeniyeti yeni bir güneş sistemine yol alacak kadar gelişmiş olacak.

Devamı da varmış...

3803 - Yeni bir gezegende insanlar çoğalmaya başlıyor. İnsanlar arası etkileşim çok az. Yeni gezegenin iklimi insanları etkiliyor, insanlar mutasyon geçiriyor.

3805 - Doğal kaynaklar için insanlar arasında savaş çıkıyor. İnsanların yarısından çoğu ölüyor.

3815 - Savaş sona eriyor.

3854 - Medeniyetlerin gelişimi duruyor. İnsanlar sürüler halinde hayvanlar gibi yaşıyorlar.

3871 - Yeni bir peygamber insanlara etik değerlerden ve dinden bahsediyor.

3874 - Yeni peygamber nüfusun bütün kesimlerinden destek görüyor. Yeni bir kilise kuruluyor.

3878 - Yeni kilisenin yanında, unutulmuş bilimler insanlar yeniden öğretiliyor.

4302 - Gezegende yeni şehirler kuruluyor. Yeni din insanlara teknolojik gelişim ve bilime teşvik ediyor.

4302 - Bilimde gelişmeler yaşanıyor. Bilimadamları bütün hastalıkların organizmalar üzerindeki etkilerini çözüyorlar.

4304 - Bütün hastalıkları yenecek bir yöntem icat ediliyor.

4308 - Mutasyonlar sayesinde insanlar beyinlerinin yüzde 34'ünü kullanabiliyor. İyilik ve kötülük kavramları ortadan kalkıyor. (bunu nasıl yorumlamışlar anlamadım)

4509 - İnsanları Tanrı ile tanışıyor. İnsanoğlu yaşadığı gelişim ile artık Tanrı ile iletişim kurabilecek bir seviyeye ulaşıyor. (bu teknolojikten ziyade evrimsel bir gelişim olabilir gibime geliyor)

4599 - İnsanlar ölümsüzlüğü keşfediyor. (yine, evrimsel olarak enerji düzeyinde var olma olarak algılıyorum)

4674 - Medeniyet zirve noktasına geliyor. Farklı gezegenlerde yaşayan insan nüfusu yaklaşık 340 milyar. Uzaylılara asimilasyon başlıyor. (Buradan benzeme mi, yoksa zorunlu özümseme veya dayatma anlamı mı çıkar bilmiyorum)

5076 - Evrenin sınırı. Bundan sonra ne yapılacağını kimse bilmiyor. (Evren sonsuz değilmiş demekki :D)

5078 - Evrenin sınırlarını geçme kararı. Nüfusun yaklaşık yüzde 40'ı buna karşı olmasına rağmen. (Referandum yapmışlar, evet çıkmış :D)

5079 - Dünyanın sonu. (Bu belki de insan ırkının sonu olarak yorumlanabilir.)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 16
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• Susano'o

4

• Aurora Borealis

3

• Aequitas

2

• jambi

2

Gerçekten ilginçmiş. Her kehanette ayrı bir yaratıcılık var. Gerçek midir yoksa yalan mıdır şans mıdır bunu bilemem. Ama 2012'yi boş geçmiş olmasına sevindim :D

2 ay sonra savaş başlayacakmış. Ben çeviriyi falan bırakıyorum izleyebildiğim kadar anime izleyeyim sonra pişman olmayayım bare :gul gul:

Paylaşım için teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Gerçekten ilginçmiş. Her kehanette ayrı bir yaratıcılık var. Gerçek midir yoksa yalan mıdır şans mıdır bunu bilemem. Ama 2012'yi boş geçmiş olmasına sevindim :D

Katılıyorum. Oldukça yaratıcı :D Bunlardan esinlenerek bir hikaye bile sunulabilir :D:D

Bana en ilginç geleni,

2183 - Mars'ta yaşayan bir koloni, Dünyadan bağımsızlığını talep edecek.

Adları ne olucak bağımsız mars ülkesi felan mı :D Bu insanlar nasıl beslenecek nasıl hayatta kalcak? :D

Valla kadın o kadar şey söylemiş, bende bu kadar şey sallasam elbet içinden tutanlar olur :D:D

Ayrıca, ikizkuleler ile ilgili tarih yanlış sanırım. Kadın o tarihte daha portakalda vitamindi :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Khanetle ilgili şeyleri pek okumam ama ilginç geldi kadının söyledikleri... İnşallah devamı tutmaz:kazna:...

@jambi

Yok yahu yanlış değil tarih. Yukarıda kehaneti 1989' da verdi yazıyor. Kadın 1911'de doğmuş 1996 öldüğü yazıyor. Portakal o tarihte anca o kadının midesinde vitamin olur gibime geliyor:biyik gulme:...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Devamı da varmış, onları da şimdi ekledim. Doğru mu, değil mi, yakında görürüz artık. Gelecekle ilgili kısımlar bana Stargate SG-1'ı hatırlattı valla :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Harbiden bu kronolojik sırada olan olayları biraz hayal gücüyle eğirip çevirip yoğursalar güzel bir kitap çıkar, ben de zevkle okurum :D

O değil de bizim görmemizin mümkün olduğu yıllarda pek büyük birşey olmuyor... 3000'den sonraki olaylar ilgimi çekti, bir zaman makinesi falan olsa da görsek :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

paylaşım için teşekkürler mehmet evet sg1 i andırıyor

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@Hei

Ben 1899 diye okumuşum yav :D

Yeni eklenenlere baktımda, evrenin sınırını aşmak, tanrı ile etkileşime geçmek felan :D Teyzenin hayalgücüne hasta kaldım gerçekten :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

daha önce okumuştum bu yazıyı sadece tesadüf olduğunu düşünüyorum. Gelecekle ilgili varsayımlarda, tahminlerde bulunulabilir ama "kehanet" çok iddiali bir kelime bana göre.. eldeki verilerle ya da şöyle desem daha doğru "yarın çarşıya gideceğim" dersin ölmezsen ve bir aksilik olmazsa gidersin...

"An" cı biri olduğumdan mıdır bilmem böyle yazılar sadece bana espiri yaptıracak malzeme gibi gelmiştir..

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@worless

Kuantum fiziğine göre zaten geleceği tahmin etmek diye bir şey mümkün değildir. Sonsuz sayıda değişkenin girdiği binlerce non-lineer denklemden oluşan bir model bile bize olacaklar hakkında yalnızca tahmini değerler verebilir. Bu değişkenlerden bir tanesi bile çok az değişsin, 1 gün sonraki tahminlerde bile büyük farklılıklar olur.

Bu bir kenara, daha evrende anlamadığımız şeylerin, anladıklarımızdan milyonlarca kez fazla olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden her türlü ihtimal karşısında açık fikirli yaklaşmaya çalışıyorum. Aslında inanmak istemiyorum. Savaşlar olması, medeniyetlerin yok olması bir kenara, hayatlarımızın önceden belirlenmiş bir yol üzerinde ilerlediği fikri beni rahatsız ediyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

bilimsel açıklaman için teşekkürler :) ama bazen hakkatten mehmet sen cevap yazdığında ürkmüyor değilim.:) sanırım izahat ya da düşünce farklılığımız da bu. sen "inanmak istemiyorum" "hayatlarımızın önceden belirlenmiş bir yol üzerinde ilerlediği fikri beni rahatsız ediyor " olasılığını kabul edip diyebiliyorken ben, benim kendi gerçekliğimin içinde (bilimsel veya genel kabul görmüşlüğün dışın da ) direk "inanmıyorum" diyorum inanmak ve inanç dediğimiz şeylerle ilintili galiba. Mesela nostradamus kehanetleri ile bende en azında merak uyandıran kişi olsa da bana inanıdırıcı gelmemiştir hiç bir zaman. sanırım bu konuda dar köşelere sahibim

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@worless

Ürkütmek mi :D Eyvah! Neyse, işin bilimsel kısmı aslında kendim için. İşi bilime dayandırabildiğim sürece kendimi avutabiliyorum. Tabii içimde bir parçam var ki, yemiyor böyle numaraları. :D Bana kalırsa senin düşünce tarzın bazen daha sağlıklı. Böyle şeylerde özellikle, çok fazla düşündüğün zaman işin içinden çıkılmaz. Hafiften gamsız olmak mı diyeyim? Demek istediğim tam olarak bu değil ama, anlatabilmişimdir umarım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gamsız değilde bazen bazı konularda dar kalmak daha sağlıklı. çok kurcaladıkça daha çok soru daha daha ..+ çok derken "bakırköy" ne tarafta kalıyor diyorsun. (acı tecrübe)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 ay sonra...

Geleceği kimsenin tahmin edebilkeceğine inanmıyorum malesef, özellikle de 3000 yıl sonrasını, sadece komik, bir geleceğin olduğunu kabul etmek bile ilginç geliyor bana aslında, geçmiş ve yaşanan varken gelecek ya da yaşanacağın ne olduğunu ya da olup olmadığını kestirmek cidden sallamak diye yorumluyorum. Ha, tabi bu olmayacak anlamına gelmiyor ama olacağını da bilimiyorum diyorum sadece, iyice karıştı mı :qhipnoz: neyse öyle bir şey işte...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

hepsini okumak zaman aldı ama son satırda koptum, yetmez ama evetçilerden sadece bir yıl sonra Dünya'nın sonu geliyor. Gerçi Güneş'in ısısı düşmüş, yörünge değişmiş... sona pek bişey kalmamış olması lazım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ortaokul öğrencisiyken kehanet olaylarına hayli merakım vardı, hatta Nostradamus'un 4 işlemle kodladığı kehanetleri bile yanlış hesaplayacak kadar basit yazımlı kitapları bile okumuştum, o sırada duyduklarımdan birisiydi bu ama kehanetlerin başlangıcı 1999 olarak yazılmıştı, değişen birşey olmamış pek. Ama fanfiction olarak ilginç denebilir. Ha bir de kehanetlerin son kısımlarında yazanlar Polonya yapımı bir bilimkurgu (?) filmi Into Silver Globe'u anımsattı. Başka da bir şey aklıma gelmiyor gibi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?