Jump to content
  • Kayıt Ol

Uçlarda Yaşayanlar

Aurora Borealis

Önerilen İletiler

Dişi Nazrsisizm

“Kabul Görmeye Olan Açlık”

“Kendimizi ne kadar kaybettiysek, kendimizi hissedebilmek için o kadar uçlarda yaşamak zorunda kalıyoruz.”

Psikosomatik Tıp Kliniği Grönenbach

Dr. Konrad Stauss

Olduğum gibi

İçimde bazı anlar var

Kendimi seviyorum

Olduğum gibi

Bütün hatalarımı görüyorum

Ve kendimi seviyorum

Kendime sormuyorum

Nasıl olmam gerektiğini

Başkalarının hoşuna gitmek için

Öyle anlarda sadece

Böyle, olduğum gibiyim

Klaus Hoffmann

Size uyan Hangisi?

• Aslında kendinizi güvensiz hissettiğiniz halde özgüven sahibi gibi mi gösterirsiniz?
  • Gerçekten kim olduğunuzu bilmediğiniz düşüncesine mi sahipsiniz?
  • Kendiniz hakkındaki kanaatleriniz aşağılık duygularla büyüklemeci fanteziler arasında gidip geliyor mu?
  • Görülmek ve sevilmek için özel olmanız gerektiğini mi düşünüyorsunuz?
  • Hiçbir zaman kendinize karşı yeterince iyi değil misiniz?
  • Kendinizi karşınızdakine hemen açıyor ve sonra da ne hissedeceğinizi ve ne istediğinizi bilmiyor musunuz?
  • İlişkilere özlem duyuyor ama birisi ciddi olduğunda da hemen kaçıyor musunuz?
  • Partnerinizi zayıf olduğunda ve hata yaptığında da hala seviyor musunuz?

Soruların çoğuna hayır olarak cevap verdiyseniz bu kitabı okumaya devam etmenize gerek yok. Çünkü o zaman ne derin öz şüpheleriniz tarafından eziyete uğruyorsunuz demektir nede sürekli mükemmel olma ve her şeyi doğru yapma baskısı altında kalıyorsunuz.

"Pek çok kadın sağlam bir öz güven duygusan sahip değil. Dışarıya karşı kusursuz, kendine güvenen bir görüntü vermelerine rağmen, bunun ardında kendilerini yaralı, güvensiz ve değersiz hissediyorlar. Bu yüzden güveni zayıf kadınlar özellikle performans, mükemmelliyetçilik, ve çekicilikle kendilerine çizdikleri ideale uymaya çalışıyorlar. İncinme, reddedilme veya eleştiri karşısında çokçabuk tedirgin oluyor ve sevilmediklerini düşünüyorlar. hal böyle olunca ilişkiler, terk edilme ve tamamen ele geçirilme korkuları arasında uç noktalarda gidip geliyorlar.."

"Alıntıdır" Kitaptan.

Kişisel Not: Benim şahsi kanatim herkes okumalı. Kadın, erkek fark etmez. Hem kendi içi duylarınıza bakmak, hem de karşı taraftakilerin iç duyalarını görebilmek, anlayabilmek için..

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 2
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• lantis

1

• A.U

1

• Aurora Borealis

1

En Hareketli Günler

En Çok Yazanlar

En Hareketli Günler

tanıtım için teşekkürler worless bir yere not edeyim de en kısa zamanda okumaya çalışayım

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Önerin için teşekkürler Worless,elimdeki kitap bittiği gibi başlayacağım,tanıtımın da güzel olmuş,ellerine sağlık.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?