Jump to content
  • Kayıt Ol

BBC The First World War /Birinci Dünya Savaşı

bedifeci

Önerilen İletiler

[bimgx=600]http://img844.imageshack.us/img844/745/thefirstworldwar01of10t.jpg[/bimgx]

2003 Yılında çekimleri başlanmış on bölümlük bu serinin, 1.Dünya savaşı ile ilgili en geniş çaplı çalışma olduğu gözüküyor.Bu belgeseli Dvd marketlerde bulamadığımı söylüyeyim ,belki de yeterince araştırmadım.

İlk bölümün tanıtacak olursam

Konu tabiki ders kitaplarında ve hazırlık kaynaklarında olduğu gibi savaştan önce Avrupanın özellikle de savaşın kıvılcımının çıktığı Avusturya-Macaristan ile Sırbistan arasındaki ilişkileri anlatıyor.Bu bölümde değerli bilgiler öğrendigimi söylemek isterim.Gavrilo Princip adlı kişinin mevcut düzeni bozmak için Avusturya-Macarsitan veliahtını Franz Ferdinand öldürme planı ve bu planın sırplı bir gizli örgüt olan Dragutin Dimitrijevic kurucu üyesi olduğu Kara El'in çalışmaları çok anlamlı veriliyor.Ferdinand'ın ölümü ve eşi Sophyanın ölümü çok iyi daha önceki bilgilerimin dışında çok iyi kompozisyon edilmiş.Veliahd adayı öldükten sonra devletlerin savaşa sürüklünmesi ,bunun insanlar ve yöneticiler üzerine etkisi ilk bölümde beklemedigim kadar iyi verilmiş. Çok az kullanılmış daha tam olarak test edilmemiş silahlar kısmıda çok iyiydi yani kısaca savaş öncesi dönem çok iyi yansıtılmış.

İzledikçe diğer bölümleride kısaca eklerim.

Bütün anime severleri belgesel seyretmeye de davet ediyorum.:okq:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...
  • İleti 4
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• bedifeci

1

• Beyazm

1

• A.U

1

• Kyrie

1

En Çok Yazanlar

Bütün anime severleri belgesel seyretmeye de davet ediyorum.:okq:

Süpersin Bedi ya, böyle şeyler her zaman çok faydalı öğretici kafa dağıtıcıdır ama

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

2.Dünya Savaşı konulu şimdiye dek çekilmiş tüm film ve belgeselleri indiriyorum şu an.Dün ilk olarak 1935 çekimi bir belgesel indi.Sanırım hepsinden önce bunu izlemek güzel olabilir,paylaşım için teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

BBC'nin birçok belgeselini izledim hepsi de özenle izleyiciye sunulmuştu. Teşekkürler bedifeci, branşınız oluyor sanırım. Tarihi çok severim, buna ilköğretimdeki hocamın çok faydası olmuştu. :cicekq:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Guest Cheza

Belgesel izlemei çok severim, hele de boyle tarihi, savaş konulu olunca dikkatimi çekti. Tanıtım için sağol Bedifeci Ellerine sağlık.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?