Jump to content
  • Kayıt Ol

Inu Yasha

SteamHive

Önerilen İletiler

InuYasha

inuyashaintroxw0.gif

Eski Japonya’da Demonlar yaşarmış.Demonlar bir tür şeytanmışlar.Bunlar ,aralarında en güçlüsü olmak için yarışır ve bütün şeytanların hakimi olmak istermiş.Bunu yapmanın en kolay yolu Shikon Kolyesi’ni çalmakmış.İnuyasha da yarı şeytanlardanmış ve o da bunun hayalini kurarmış…

Bir gün İnuyasha gizlice Shikon Kolyesi’ni çalmaya karar verir.Plan yapar ve kolyeyi çalmayı başarır.Tam kolyeyi çalıp kaçarken kolyenin koruyucusu Rahibe Kikyo sihirli okuyla onu ağaca saplar. Kikyo çok kötü yaralanmıştır ve ölürken başka şeytanlar tarafından kötülük amacı uğruna kullanılmasın diye,kolyeyi kendisiyle birlikte gömer!

i315274150_27898_5.gif

Aradan 500 yıl geçmiştir. 1996 yıllarında yaşayan ve o gün 15. doğum gününü kutlayan Kagome çok mutludur.

Büyükbabası ona küçük bir kristal top verir. Kagome de bu kristal topla ilgili büyükbabasının anlattığı hikayeye inanmadan dinler.

Küçük kardeşi Kagome'ye kedilerinin kaybolduğunu ve bahçelerindeki harabe olmuş tapınaktan miyavlama seslerinin geldiğini söyler. Kagome tapınağa gider ve kediyi bulur ancak tam o sırada arkasındaki kuyudan yaratık çıkar ve onu eski Japonya'ya götürür.

Böylece fantastik ve değişik anime başlamış olur!

Kahramanları

Inuyasha

inuyasha16gm6.th.jpg

Neredeyse 100 yaşında olan yarı-şeytandır! Tam bir şeytan olabilmek için Shikon No Tama 'yı çalmaya kalkışmış ancak başarılı olamamıştır. Animede iyi karakter rolündedir ve zamanla Kagome'ye aşık olur!

Kagome:

kagome1de6.th.jpg

1996 yılında yaşayan 15 yaşında lise öğrencisidir. Kuyudan eski Japonya'ya gittiğinde İnuyasha'nın göüsündeki oku çıkarark, onu uyandırır! Çok iyi ok atar ve Shikon Kolye'sini bulmakta İnuyasha'ya yardım eder. Tabi o da zamanla İnuyasha'ya aşık olur!

Kikyo:

kikyoen6.th.jpg

Shikon Kolyesi'ni koruyan rahibedir. Animenin ilk bölümünde ölür. Bir zamanlar İnuyasha'nın aşkıdır.

Mirokhu :

miroku025lx0.th.jpg

18 yaşında bir gençtir. Özel bir gücü vardır. Sol elin avucu herşeyi yutma yeteneğine sahiptir. Kızlara düşkündür. Birazcık ta sapıktır!

Sango:

sangozo4.th.jpg

16 yaşında bir savaşçı aileden gelmektedir. Sert bir kişiliği varmış gibi görünse de çok duygusal bir kızdır.

Shippo:

shippobo5.th.jpg

8 yaşında belkide çeyrek şeytandır. Güçleri vardır. Yarı insan yarı tilkiye benzer. Sinirlendiğinde tırnaklarıyla insanın yüzünü tırmalar!

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 3
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• SteamHive

2

• Squaw

1

• zhenya

1

En Hareketli Günler

En Çok Yazanlar

İzlediğim en eylenceli serilerden ...Ayrıca Naraku gibi bi kötü adama ve Seshomaru'ya sahip(İnuyasha nın Safkan Youkai olan abisi)...Mangakası olan Rumiko Takahashi nin eylenceli anlatımını animede araya filler sıkıştırmadan işlemişler...(bikaç tane var aslında ama filler olduğunu hissettirmiyor...yanlızca bağlantılı olan movie ler manga ile alakalı değiller)...untmadan tanıtım için teşekkürler :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 5 yıl sonra...

Konu itibariyle, ''Ha bir yolculuk hikayesi ve evet arkadaşlık üzerinden dönmüş bilindik bir Shounen'' izlenimi verse de aslında daha da fazlası. Kötü karakterlerine hak vermiyorsunuz evet ama bu onları sevmenize engel olamıyor kesinlikle çünkü mangakası takipçisine öyle güzel bir kıyak geçiyor ki anime yapımcıları da bu kıyağı görmezden gelemiyor ve bu muhteşem tasarımlarıyla sizi sizden alan karakterlere yakışabilecek en şahane sesleri hediye ediyor. Eeee hal böyle olunca da ben gibi sizler de eminim bu güzel yapımı izlerken kendinizden geçip gidiyorsunuz. Shounen yapımlardan konu açıldığında, şöyle üç büyükleri düşündüğümde ve ana karakterleri, özellikle de kız ana karakterleri hatırladığımda ne kadar tipte gıcık olduğum karakter tarzı varsa bunlarda toplanmış, diye düşünmeden edemem. Fakat InuYasha bu tabuyu öyle güzel yıkmış ki Kikyou mu desem, Kagome mi desem, hangisini dersem diyeyim bildiğim tek şey şu InuYasha'nın hatun konusunda çok şanslı olduğu gerçeğini gözardı edemem. Kikyou'nun o asilliği ve taşıdığı tüm dişi aura yanında Kagome'nin o insancıllığı ile sahip olduğu o çocuksuluğu ile InuYasha'nın ne kadar şanslı olduğunu daha fazla anlatmama gerek yoktur herhalde.

Ana karakterler yanında yan karakterlerimizi de gözardı edeme. Sango gibi bir ablanın varlığı yanında Shippo-chan gibi bir varlığı da izledikçe izleyesi geliyor insanın. Hatta izlerken onun gibi bir evcil hayvanı olsun istiyor. :D Konusunun izlenişi bazı bölümlerde kendini tekrar ediyormuş izlenimi verse de bu güzel arkadaşlığı izlemeyenlerin çok şey kaçırdığını söylemem lazım. İş sadece arkadaşlıkla bitmiyor elbette. Çıkılan yolculukta düşmanlarla karşı karşıya kalınmalar ve onlarla olan dövüşlerin heyecanı ile birlikte karakterlerimizin arasından gelen o havadaki aşk kokuları da seriyi daha da tatlı kılmaya yetiyor. Hele de ben gibi romantizm sevenler için tadından yenmeyecek bir yapım. Geçmişin izlerini de araya serpiştiren mangakası biz izlerlerine çok güzel bir keyif vermek istemiş. Hele de o muhteşem karakter tasarımlarıyla... Kızlar, aranızda izlemeyi düşünen varsa hiç ama hiç vakit kaybetmeyin derim, zira Seshomaru gibi bir şaheserden mahrum kalacaksınız. :D Tabii o 'şaheser' diye tabir ettiğim bu güzel varlık Seshomaru yanında, o şahane müziklerinden de. ;)

http://www.youtube.com/watch?v=_6uz6mVjOxU

Shippo-chan çok sevdim demiştim, Shippo izlerken çok keyiflendim evet ama Rin ve Jaken-sama gibi iki şapşalın sahneleri ciddi anlamda muhteşemdi. Bu ikiliyi izlerken çok ama çok keyif aldım. Keşke biraz daha izleyebilseydim.

Ama Rin çok tatlısın sen ya...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?