Jump to content
  • Kayıt Ol

Trise fanfiction 1.sayı

Metamorfoz

Önerilen İletiler

Trise

Hikaye 2025li yıllarda Eski Türkiye yeni adıyla Anatold'da geçiyor.Anatold şimdi bir amerikan sömürgesi durumunda.Hikayenin

baş kahramanı Cenkerin amacı yaklaşık 10 yıl önce elinden alınan ülkesini geri kazanmak.Ülkesini geri almak için bir direniş takımı kurar.

Ama dünyada herşey normal değildir, dünyanın her yerinde toprağın altında cok nadir görülen Trise taşları bulunmaktadır.

Trise taşlarının her birinin kendine has özellikleri vardır.Trise taşları sahibini kendi seçer diye bir söylenti vardır.

Herkes trise taşını kullanamaz bir insan en fazla 2 tane trise taşı kullanabilir.

3. yü denerse beden, bunu kaldıramaz ve yanarak yok olur.Cenker trise taşlarından mantiyetizma(magnetism) adı verilen

14. Trise'yi kullanmaktadır manyetizma kullanıldığı kişiye metal demir gibi maddeleri kontrol etme gücü verir.Cenkerin tek gücü

manyetizma değildir.Cenker Aksoyun diğer yeteniği 6 sn zihin kontrolüdür, insanların beynini 6 sn boyunca kontrol

edebilir.Ama 6sn dolduğunda 1 saat boyunca bedenini hareket ettiremez dış fonksiyonları kapanır.Bu özelliği ona ölen babasından miras kalmıştır.

Cenker zaman içinde ekibini geliştirererk ülkesini amerikadan geri alabilecekmi?, bakalım Bu mücadelesinde Amerikan Valelerini saf dışı

bırakabilecekmi? Hepsi ilk Sayıda...

Trise Büyük Direniş Destanı başlıyor

Hafif güneşli bir gündü. Ilık rüzgar perdeleri aydınlatıyordu rahatlatıyordu.Sokaklarda askerler geziniyor.İnsanlar dışarı çıkmıyorlardı.

Türk vatandaşları hala bu sömürgeliği kabul edememiş.Bir türlü rahat olmadıklarından pencereden bile bakamıyorlardı.Bu sırada

eski istanbul topraklarında Hakan, Bengü, Aydın ve Cenker Silah çalışması yapıyorlardı.Cenker manyetizmayı kullanarak dört

silahla çalışıp x4 kat hızlı eğitim görüyordu. Henüz küçük bir birlik olmalarına rağmen normal direniş birliklerinden daha

güçlüydüler.Eğitimin ortasında bir patlama oldu. Amerikan askerleri 2.sınıf birlikleri. Direniş ekibinin sığnağını bulmuştu

2. Sınıf birlik komutanı ast-soylu Timoti şöyle seslendi,

- Ellerinizi kaldırın ve başınızın üstüne koyun, sakın kıpırdayın.

Bu sırada mert kendini bir taşın arkasına atar 2.sınıf birlikler bunu farketmezler. Cenker,Begüm ve Hakan askerlerin dedik-

lerini yaparlar.Cenker arkadaşlarını riske atmamak için Trise özelliğini kullanmaz. Şöyle der.

- Tamam söylediklerinizi yapıcaz.Fakat bize zarar gelmiyeceğini garanti vermenizi istiyorum.

- Hahahah pazarlık yapacak durumdamısın. Bang.

Timoti Hakanı sağ omzundan vurar. Cenker buna tepkisiz kalır. Mert'te kendini zor tutar kafasını öne eğer bir süre bekler fakat kendini tutamaz

sinirli bir şekilde MANYETİZMA 8 kat hiper güç diye bağırır. Mert bunu duyunca hemen saklandığı kayadan cıkar birliklerden iki kişiyi haklar.

Cenker bundan faydalamıp tüm birliklerin silahlarını bellerinden alır ve ateşe başlar.Timoti hariç tüm askerler vurulur.Fakat Timoti bir şekilde kaçmaya çalışırken.

Cenker:

-Timoti kaçamayacağını biliyorsun üstündeki sistamatik metalden yapılmış onu büzebilirim. Timoti aniden durar ve arkasına yavas

ca döner.

Timoti:

- Canın cehenneme Direnişci tüm konuştuklarımız aepor edildi yeriniz hükmete bildirildi, az sonra burada 4 adet 1. sınıf birlik

olacak.

Cenker:

- Peki timoti, Yaşamını kötü olarak sürdürdün iyi ölmeyi haketmiyorsun ÖLL!.

der ve zırhını içeri doğru büzerek onun kemiklerini kırarak acı bir şekilde öldürür. Acaba kahramanlarımız 4 adet 1.sınıf birliğe dayana bilecekmi?

Hepsi bir sonraki sayıda.

LÜTFEN YORUM YAZININZ İYİ VEYA KÖTÜ

02 Ölümün Pençesinde (Filler)

2012 yılında Türkiye Avrupa Birliğine girmek şartıyla Hatay,Muş,istanbul'u ABD'ye devretmişti.Çoğu vatandaşımız bunu istemesede Türk hükümeti bu takası gerçekleştirmiştir.

Bu sırada Amerika Birleşik Devletleri Dünyayı yönetimi altına almak için gelişmiş bilim laboratuvarlarında antik taşların içinde sıkışmış zaman ve hava tepkimesiyle oluşmuş

toz halindeki kalıntılar temizlenip onlara birer güç verilmesi için itina ile işleniyordu.

Kimyager Prof. Dr. Jakop Bu çalışmanın başındaydı. Hava ve zamanın etkisiyle kayaların arasına sıkışmış minarallri güç kaynağı yapmak güç işlemek için kullanmayı hedefleyen

zeki sima Jakop araştırmanın başarıyla tamamlanması sonucunda ABD bilim komitesi başkanlığa geçecektir. Bilim Komitesi başkanı devlet yöneticisinden sonraki en büyük yetkilidir.

Çalışmalar için en ünlü madenciler en ünlü teknisyenler bu laboratuvar da çalışıyor tüm işler acele etmeden en düzgün şekliyle yapılıyordu. Teknisyen Haven ağzını eğerek;

- Biz bu işten düzgün para alamıyoruz hemde şu toz minaraller için.

Baş Madenci Hulyen biraz sinirlenerek:

- Gevezelik yapma tek hatamızda öldürüle-

derken Bölüm şefi Hanrry

- Sen teknisyenlerine Hükümete saygıyı öğretememişsin işimize yaramazssın.

der Hulyen lafını tamamlamadan onu ABD özel yapımı glockX16(TETİKLİ CANAVAR) adlı tabancasıyla alnından vurur. Diğer madenciler ve Haven işin şokunu yaşarken Yan Laboratuvarda

bir patlama olur.

Yan LAB 5 DK ÖNCE

Teknisyen ekibi 158. taşı yaparken. Sıvı Yon kayai le birlikte minaralin üstüne dökülür dökülmez büyük bir patlama olur.

Bir Teknisyen

- Neler oluyor, az önce ne oldu.

Diğer teknisyen cevap verir

- Bir salak Yon sıvısını taşından tam olarak ayrılmamıs minirallerin üstüne döktü buda etkileşim yaprak patlamaya sebep oldu öhö!!

der ve öksürmeye başlar.

- Ağızınızı kapatı nnefes almayın zehirli-

Derken yoğun bir dumana maruzkalır ve öksürmeye devam eder.

Teknisyen Şefi

- Öksürüklerini arasında arka çıkıştan kaçmalıyız yoksa burada zehirlenip öleceğiz.

Tam bu sırada 2. patlama olur ve laboratuvarda nefes alan hiç birşey kalmaz.Bazı duvarlar yıkılır eşyalar yanar. Aniden arka kapı açılır. Gelenler Yan laboratuvardaki

Madencilerdir burada neler oldu demeye kalmadan labaraturda 3. patlama gerçekleşir etraf aydınlanır duvarlar yıkılır ve minaraller taşlar yon sıvıları pencereden duvardan dışarıya

kmlerce uzağa dağılırlar.Böylece Taşlar yaratılmış olur.

Jakop Trise(Geceleceğin ışığı) taşlarını yok ettiniz sizi salaklar benim en büyükaraştırmamı bir beceriksizlik yüzünden mahvettiniz der. Dizlerinin üstüne çökerek Yüksek sesle

ağlamaya başlar. Böylece Trise macerası başlamıl olur.

Bu sıralarda fakir bir adamın dilendiği caddenin hmen önüne 2 numralı trise taşı düşer taşın üzerinde el kabartması vardır. Dilenci adam çok şaşırır ve elini bu kabartmanın üstüne

koyar ve bir parlama olur bu zavallı dilenci artı kdünyanın ne güçlülerlinden biri olmuştur.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 4
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• Metamorfoz

3

• bedifeci

1

• Aurora Borealis

1

En Hareketli Günler

En Çok Yazanlar

Güzel olmuş.Biraz code geas vari olmuş.Az da olsa kimi yerlerde cümle düşüklükleri olmuş.Emek vermişsin ellerine sağlık ,birde manga çizen arkadaşın olsa yetenekli olsa birşey çıkabilir...Yazmaya devam et kendine has daha iyi kurgu kurman lazım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Teşekkürler öyle bir arkadaşım var söyledim amatörce olmaz zor iş dedi ondan sadece fanfiction olarak kalıcak ve sitede fanfiction bölümü yok cok üzüldüm.:qzirvede: yorum bekliyorum devamı için...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

blazer driver' ı hatırlatıyor bana o taş.. fantastik ama isimleri sıfırdan yaratsaydın. trise destanı hoş bir isim olmuş değişik mistik bir hava katmış .. kötü değil. kesinlikle gelişmesi açısından devam etmelisin. ben okuyucu olarak okurken genelde yazarın yarattığı dünyayı kafamda kurgularım. tüm çerçevesiyle.. ama bu hikayede henüz göremedim. karakterlerin mimik ve jestlerini de vurgula acılarını, sevinçlerini, öfkelerini .. karakterin ile tamamen bütünleşmeye çalış onu tamamen hisset sen onu anlıyorsun ama o değilsin henüz. ama hikayeni sakın yarım bırakma derim. eğer gerçekten hikayenin boş olduğunu düşünseydim yorum bile yapmazdım. ikinci bölümü merak ediyorum.. ellerine sağlık vede kolay gelsin :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Teşekkür ederim yakında gelecek 2. bölüm eleştirileri kırılmam asla onlarla geliştirebilirim lütfen eleştirin iyi veya kötü. iyi forumlar

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?