Jump to content
  • Kayıt Ol

Onmyouza

SteamHive

Önerilen İletiler

Elemanlar

Vokal: Kuroneko

Bass/Vokal: Matatabi

Gitar: Maneki, Karukan

Davul: Tora

Kesinlikle dinlenmesi gereken bir Grup

Youkai Heavy Metal (Youkai= Şeytan, yaratık, hayalet) grubu olan Onmyouza, İlkbahar 1999′da Matatabi (Bass ve vokal), Kuroneko (Vokal), Maneki (Gitarist) ve Kurukan (Gitarist) tarafından kuruldu. Maneki, Matatabi’nin kardeşi, Karukan’da Maneki’nin okuldan arkadaşıdır.

onmyouza_01.jpg

Maneki ve Kurukan müzik kariyerlerine ilk kez Onmyouza ile başlamıştır- Kuroneko, Matatabi ile Kusou Kagaku Boyunin ~Kami to memo kami~ de birlikteliğinden önce Lorelai grubunda yer almıştır. Bir tanıdığının tavsiyesi üzerine Onmyouza grubuna katılan son üye Tora (Davul) ile grup yaklaşık 11 senedir düzenlerini bozmadan müzik kariyerlerine devam ediyor.

Grubun konsepti karşıtlı isimlerden oluşuyor. Bu karşıtlık sadece müzik için değil, her alan için geçerli kılınmaktadır: Aydınlık ve karanlık, positf ve negatif, Yun ve Yang, hüzün ve sevinç, kadın ve erkek. Şarkı sözlerindeki hikâyeler ise eski Japonya’dan esinlenilmiştir. Japonların bile her zaman anlamadıkları eski Japoncadaki şarkı sözleri, eski geleneksel kıyafetler ile buluşuyor.

Onmyouza, ilk konserlerini grubun kurulduğu yılda verdi. Aynı yıl Aralık ayında ilk albümleri “Kikoku Tenshou”u çıkardılar. King Records şirketi, 2001 senesinde gruba Major teklifinde bulundu. Onmyouza, Aralık ayında “Tsuki ni murakumo hana ni kaze” adlı ilk single çalışmasını çıkarttı ve kısa süre sonrada major albümleri “Koujin Rasetsu” piyasaya çıktı. Bu albüm çalışması ile Onmyouza, Japonya’nın en taninmiş metal grupları arasında yerini almayı başardı ve popüler oldu.

2005 senesinde Basilisk animesinin açılış şarkısı “Kouga Ninpouchou” ile herkesin beğenisini toplayan ve en başarılı Onmyouza çalışması olarak bilinir. Kouga Ninpouchou ve Basilisk sayesinde grup, Belçika, Fransa ve Almanya’da çeşitli konserler vermiştir.

Tavsiye ettiğim bazi şarkıları:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 yıl sonra...
  • İleti 2
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• SteamHive

1

• Shinkaron

1

• Ronnie92

1

En Çok Yazanlar

"Youkai Heavy Metal" gülümsetti beni. :D Onmyouza arkadaşlarıma tavsiye ettiğim nadir Japon gruplarından biri. (J-Pop/rock pek ilgimi çekmiyor.) Ve ben de çoğu insan gibi Basiliskin ünlü açılışıyla tanıştım grupla. Kouga Ninpou Chou'nun full versiyonunu bulmak için az uğraşmadım. (Bir şeyleri arayıp bulma konusunda biraz yeteneksizim de.) Basiliske de bayılmadım ama sırf bu açılışın etkisinde kalarak filmini de izlemiştim. Tabii filminin adı Basilisk değil "Shinobi".

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 yıl sonra...

Basilisk sayesinde tanıdığım ve sonrasında hastası olduğum grup. Üyelerin bir-birine olan yakınlığı, şarkıların mükemmelliği, kimonoları, konserleri ve s. Her şeyi ile mükemmel bi grup. Benim için gelmiş-geçmiş en iyi gruptur kendileri.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?