Jump to content
  • Kayıt Ol

Anime Seven Ünlüler

Akuma_Blade

Önerilen İletiler

164988-1260331275432_super.jpg62888_1399942842105_1338305655_30864932_150500_n.jpg?ref=nf

Facebook'dan benle paylaşılan bu resmi, bu bilgilerin doğru olduğunu anımsayınca paylaşmaya karar verdim. Eklenecek birkaç şey daha var ama:

Gackt aynı zamanda büyük bir Initial D hayranıydı. Zac Ephron da Full Metal Panic! manga ciltlerine sahip olduğunu bir röportajında belirtmişti.

Michael Jackson'un Red Photon Zillion'un bir hayranı olduğu biliniyordu.

Yönetmen James Cameron başta Akira, Ghost in the Shell ve Battle Angel Alita olmak üzere birçok Anime'nin hayranı. Kendisi aynı zamanda bir Hayao Miyazaki hayranı.

Yönetmen Rob Cohen bir Macross hayranı.

Matrix'in yönetmeni Wachowsky Kardeşler başta Ghost in the Shell ve Speed Racer olmak üzere büyük anime hayranlarından birisi.

Yönetmen Richard Linklater kendini bir Satoshi Kon hayranı olarak nitelemekte.

Yönetmen Queentin Tarantino da Speed Racer gibi eski Anime'lerin hayranlarından birisi.

Pixar animasyon stüdyosunun Ghibli yapıtlarına hayran olduğu biliniyor.

Madonna ve rapçi Soulja Boy, birer Death Note hayranı.

Terminator Salvation yönetmeni McG bir Sailormoon hayranı.

Malcolm in the Middle dizisinin açılış sekansında Dragonball'dan sahneler görülebilir.

Hironobu Kageyama, eski Metal Hero serilerinin (Anime değil ama ayrıca belirtmeye değer), Dragonball, Nadesico, Gundam ve Getter Robo'nun hayranlarından birisi. Linkin Park grubu üyeleri, TM Revolution ve Namie Amuro da Gundam ve Macross hayranı ünlülerden birkaçı. Ayrıca şu an seri/film bazında isim veremesem de yönetmen Paul Anderson ve Russel Mulcahy ile oyuncu Milla Jovovich'in de anime hayranı ünlüler içinde olduğu biliniyor. (Listenin geneli için örnekleme yapabilirim. Mesela "Stealth" filmindeki uçağın yapay zeka çekirdeğinin intihal olup olmadığı sorusuna Rob Cohen bir Macross hayranı olduğu için esinlenme yapmanın kaçınılmaz olduğunu söylemişti sanırım)

Bunun dışında Kiefer Sutherland, Alfred Molina, Anna Paquin, Patrick Stewart, Gillian Anderson, Minnie Driver, Jada Pinkett Smith, Billy Bob Thornton, Samuel L Jackson ve Lucy Liu animelere "ses" vermiş ünlüler içinde.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Güzel paylaşım Akuma. Hironobu nasıl Db sevmez ya :P O kadar müziği var Dbz'de. Tüh... Hironobu'yu severdim, yine de severim :D

Bu arada Robert Pattinson Death Note seviyorsa, ben Death Note'u favorilerden düşerim abi :D

Leanordo Di Caprio ve Daniel Radcliffe'yi tuttum ;)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

vay be Edward'ın listesi güzelmiş, Zac Efron Death note :parla:Adrew W.K Gurren Lagan,Bleach,One Pİece,Gundam ve Lucky Star.Leonardo Di Caprio Code Geass:qaglayacak::qaglayacak:daha var ama ağlayacam şimdi :qaglayacak:Hayley'den beklendiği gibi Ergo Proxy Death note ve Blood:The Last Vampire'yi unutmamak gerekir:biyik gulme:Nereden izliyorlar acaba

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Andrew ---lucky starr qheyqheyqhey

Neo'nun listesi cok karizmatik kendi gibi!!!:2964:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Birisi Lucky Star seviyorsa "otaku kültürüne" hakim demektir. Bu da bir çok seriyi izlediğini betimler.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ya Japonlardaki seint seiya tutkusunu anlayamadım gitti. Bizde pek sevilen bir seri değil bence. Ben de bildiklerimi yazayım:

Ueda Tatsuya Saint seiya seviyor. Favori animesi.

Bunun dışında japonyanın paris hiltonu olarak görülen Mori İzumi de Saint seiya tutkunu.

Yahu Gackt'den de beklenildiği gibi beğendiği animeler bile karizma qnoluyo

Terminator Salvation yönetmeni McG bir Sailormoon hayranı. Buna gülmekten kendimi alamadım qhey

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hulk Hogan Pokemoncu huh WTF :parla:

@yuuki_cross

Valla Seint serisi güzel bir seri. Bizde kaç kişi bu seriyi izlemiştir ki. O yüzden beğenmeme değil tanınmama olsa gerek. First of the North Star, Seint Seiya, Yu Yu Hakusho serileri falan ne yazık ki diğer ülkelere nazaran bizde fazla tanınmayan kült yapımlar.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ünlülerin bu kadar animesever olacağı aklıma gelmezdi,gelmesini geç ucundan bile geçmezdi açıkçası,nedenine gelince ünlü oldukları için değil elbet,burnunun ucunu göremeyen bir sınıf olduklarından dolayı geliyor bu inanama durumu.

Miyazaki severlere şaşırmadım açıkçası çünkü Miyazaki'nin bildiğim kadarıyla Oscar'da ödülü vardı bir tane,animasyon dalıyla ilgili ki bu da ne kadar bilindiğini bize ispatlıyor sanırım ama bu demek değildir ki sevgileri bundan geliyor,anime camiasına girip de Miyazaki'nin en az bir tane yapımını sevmeyeceğini düşünemiyorum kimsenin,bence onun hayal dünyasının verdiği biraz çoçuksuluk biraz da kendimizden bir şeyler bulma, daha doğrusu birçok fantastik öğelerle kendimizi bütünleştirmemiz es geçlemeyecek bir durumdur bence,yine de sevdim bazı ünlülerin listesini,açıkçası Hajime no Ippo görmek en güzeli olsa gerek listede rer1

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

5029704766_9a5b8c8f8e_b.jpg

5029089983_ce6f01ab1c_b.jpg

Gundam VS Gundam oyunun da resmi açılış parçası. Hatta GP01 maketi Linkin Park version olarak yeniden çıkacak Aralıkta.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bilgilendirdiğin için teşekkürler Akuma ^_^

Bu arada Miyazaki sever baya fazlaymış

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

saol Akuma_Blade ,Wiki'de öyle yazınca şaşırdım açıkçası

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sahiden ben de katılıyorum Squ'ya. Japon ünlüleri beklendik bişey Leanardo'nun izlemesi beni en çok şaşırtan oldu.

Ama hepsinden öte geçen kış yüz yüze tanıştığım bir japona Narutoyla ilgili bişey sorduğumda 'Naruto ne? Aaa evet sanırım bir ara duymuştum.' deyip elimizdeki kataloga bakıp kurcalaması başımdan aşağı kaynar sular döktü resmen :qsokkksok: Bi an japon olan benmişim gibi hissettim.

Bir japon böyle diyorsa artık amerikalı bir ünlünün bilmemesi normal.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Saint Seiya deniyorsa orada duracaksın, Tohru Furuya var bir kere :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Animeye hala çizgi film diyenlere duyurmak gerek aslında.

O kişilerin beyni anime kelimesini "*****" şeklinde algılıyor. Ben çok denedim beceremedim :)) Onu bırak ha çin ha japon diyen insan sınıfı abi onlar. Bizim iletişim kurma imkanımız baya bir düşük yani.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Miyazaki'yi orada devlet televizyonu prime timeda mı yayınlıyor ne? Ne seveni varmış?

Bizde de gizli anime hayranları olduğunu düşünüyorum. Kapalıçarşı'da oynayan kız uzakdoğu kültürü, anime, oyun ... her şekilde takipçi diye duymuştum. Hatta sevdiği oyunlar yüzünden Çince öğrenmeye başlamış.

Ben de Death Note izlemeye bir köşe yazarının tavsiyesiyle başlamıştım. Demek ki aralarda saklananlar var. Açıklayın medyaya,utanmayın:animation732xl9vh:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Miyazaki'yi orada devlet televizyonu prime timeda mı yayınlıyor ne? Ne seveni varmış?

Bizde de gizli anime hayranları olduğunu düşünüyorum. Kapalıçarşı'da oynayan kız uzakdoğu kültürü, anime, oyun ... her şekilde takipçi diye duymuştum. Hatta sevdiği oyunlar yüzünden Çince öğrenmeye başlamış.

Ben de Death Note izlemeye bir köşe yazarının tavsiyesiyle başlamıştım. Demek ki aralarda saklananlar var. Açıklayın medyaya,utanmayın:animation732xl9vh:

Kesin bizde de fazlasıyla vardır eczmeltem,ben de tv röportajında, Yaprak Dökümü'nün Oğuz'u -gerçek adını bilmiyorum- evini gezerlerken izlemiştim,evi tamamen Japon kültürüne ait tarzda dizayn edilmişti hatta bu yer döşemeleri (tarzı tamamen Japon evleri tarzındaydı) ve giyinme kabinidir şudur budur,tüm ıvır zıvırları Japonya'dan orjinal getirtmiş arkadaş,para var huzur var tabi en azından diğer ünlüler gibi yapmayıp parayı akıllı tarza yatırım yaparak harcamış :023: Japonya'nın kültürüne ait şeyleri bu kadar benimsemişse,bence anime gibi kültürlerine de dikkat gösteriyordur ama gel görki o konuda açık vermiyordu,çizgi film (onların deyimiyle) izliyorum demek işine gelmedi sanırım,karizmayı çizdirmek istemiyor arkadaş :biyik gulme:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

:qzirvede:bizim ünlülerimiz nerde ?

Kenan Doğulu ve maNga

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

vay beaa çok duygulandım :25550: neredeyse tüm listelerde Miyazaki adı geçiyor .Demek Miyazaki ünlü ünsüz Türk ya da yabancı her kesimden insanın kalplerine dokunmuş vay beee:sok aglama:Bu arada NEO'nun listesinde Gost in the Shell'in olmasına hiiiç mi hiiiç şaşırmadım:)Bana biraz ironik geldi:)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

(düzenlendi)

...

Düzenlendi: (Luna)
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?