Jump to content
  • Kayıt Ol

Animelerde Sizi Etkileyen Anlar

meyday

Önerilen İletiler

Bir animede sizi etkilemiş an hangisi? Olumlu veya olumsuz sınırlaması yok. Komik, duygusal, absürt veya acımasız fark etmez paylaşılabilir. Buradaki tek sınırlama forum kuralları olabilir.

• Şartlar

• Mutlaka o anın bir karesi (resmi) ya da videosu mesaja konulmalı. Resmin ebatları forumun şablonuna uygun olmalı. Video ise sadece o an ile sınırlı olmalı.

• Resmin ya da videonun altına en az bir cümle yazılmalı.

• Önem arz eden bir sahne olabileceği için mesaj spoiler içine alınmalı ve hangi animeden, varsa kaçıncı bölümden olduğu mesajın başına not düşülmeli.

• İmla kurallarına uyulmalı.

Ek 1: Mesajların bir standardı olması iyi olur. Paylaşılan resimlerin boyutlandırılması mesaj kutusunun altındaki “gelişmiş moda geç“ butonu tıklanarak ve sonra çıkan mesaj kutusunda “büyük bir resim genişliği boyutlandırmak” ikonu tıklanarak 600px değerine ayarlanabilir.

Ek 2: Bir üyenin önceden bahsettiği bir sahne hakkında bir başka üye de şartlar dahilinde yorumunu yazabilir.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Black Lagoon | S1 - B6

Sigara kullanmam, ama Reyv ile bir nefes çekesim gelmedi değil.

[bimgx=600]http://img532.imageshack.us/img532/2300/bscap0088a.jpg[/bimgx]

@Meyday, benim için o olay aynı zamanda dolaylı bir öpücük gibidir. Zaten o bölümde defalarca kendini izlettirmiştir. Birde Rock'un "Beni para için satan adamlara dönüşmüşsün," gibisinden konuşması sanki; "Eskiden sevdiğim kadın sen değilsin. Kendine gel." Ayarındadır.

Devilman Lady Bölüm 10

Gücünün farkında olmadığı için annesini öldüren küçük kızın "Alev" gücü tekrardan kontrol dışına çıkınca, devreye Jun (Devilman Lady) girer. Küçük bir arbede sonrası zayıf düşen Jun'u gören kızın bilinci yerine gelir gibi olur. Onuda annesi gibi yakmamak için alevini azaltmaya çalışıp Jun'a sokulmaya çalışır. Lakin olay daha dramatik bir hale gelmek üzeredir...

[bimgx=400]http://4.bp.blogspot.com/_KNtV81fnNeY/TL5UoIidhUI/AAAAAAAAAsk/xG4zUOqa3M4/s1600/DEVILMAN_LADY.jpg[/bimgx]

Adventure of Gamba Bölüm 15

Devamlı kendinden büyük düşmanlarla (Kedi, Vahşi Köpek..) baş eden Gamba, dostlarından ayrı düşünce kendini zar zor bir halde dağ klübesine atar. Yaralı ve açtır. Klübe sahibi insandan kaçayım derken yakayı eleverir ve izleyen için hafif gerilimli bir kovalama gerçekleşir. Sonunda ele geçen Gamba'nın hazin sonunu beklerken oldukça merhametli ve misafirperver bir karşılık izleriz. ( "Aha! Gamba'nın işi bitti." Diye geriliyorduk, şükür aksi çıktı.)

[bimgx=400]http://2.bp.blogspot.com/_KNtV81fnNeY/TL5VHUn8IdI/AAAAAAAAAso/prSPmpPHPPY/s1600/GAMBA.jpg[/bimgx]

Robot Carnival

Kendini yapan ellerin sahibinden "sevgi" isteyen güzel android, efendisini dehşete düşürür. Dehşete düşen adam onu kullanılmaz hale getirir. Ama yıllar sonra, efendisine olan arzusunu yineleyerek bir kabus olarak geri döner...

[bimgx=400]http://1.bp.blogspot.com/_KNtV81fnNeY/TL5Vl8xk9OI/AAAAAAAAAss/iPRhvtdsA0o/s1600/ROBOT+CARNIVAL.jpg[/bimgx]

RideBack Bölüm 12

Eh... Son bölümden harika bir Bale-Düello anı. Gene kendi bildiği yöntemle, zorluğun üstesinden gelen bir kahraman...

[bimgx=400]http://1.bp.blogspot.com/_KNtV81fnNeY/TL5Vy8hqedI/AAAAAAAAAsw/pIR_4r34QA0/s1600/RIDING+BEAN.jpg[/bimgx]

ARION

Yiğit ve gözü pek Arion'un yüzüne şaşkınlığı ekleyen ( Seyirci olarak bizimde tabii) bir sırrın ortaya çıkışı...

[bimgx=400]http://4.bp.blogspot.com/_KNtV81fnNeY/TL5WAf2vjWI/AAAAAAAAAs0/Vo-2dUhAty4/s1600/ARION.jpg[/bimgx]

Locke The Superman

Kötü kadınımız, Locke ilen olacak son savaşına hazırlanırken gardolabını açar ve bir zırhına bir de beyaz giysisine bakar. Bir anlığına beyaz giysiyi eline alıp aynada yakışıp yakışmadığına bakınır. Karakterin içindeki "huzur" arzusu, en güzel şekilde ifade edilmiştir.

[bimgx=400]http://1.bp.blogspot.com/_KNtV81fnNeY/TL5WJ4sw44I/AAAAAAAAAs4/v8Kn3jCeGVs/s1600/LOCKE+THE+SUPERMAN.jpg[/bimgx]

Votoms Phantom Arc Bölüm 1

Vanilla ve Cocona, bir zamanlar yaşadıkları Uoodo'ya gelmişlerdir ve eski barınaklarına bir ziyarette bulunurlar. Barınak bıraktıkları gibidir. Koltuk gibi birbirine geçirilmiş tekerlekleri gören Cocona'nın aklına Chirico'yu kurtardıkları zaman gelir. Oraya kurulup, Chirico'nun sesini taklit ederek, o zamanki "teşekkür" konuşmasını, Cocona'ya dair övgülerin bol olduğu bir şekilde tekrarlamaya çalışır. Lakin bu tekrarda bir hata vardır: Chirico'nun o zaman dediği tek şey "Teşekkürler, size borçlandım"dır.

[bimgx=400]http://1.bp.blogspot.com/_KNtV81fnNeY/TL5WYwY1ZBI/AAAAAAAAAs8/TxDICOaisr4/s1600/VOTOMS+PHANTOM+ARC.jpg[/bimgx]

Space BattleShip Yamato: Final Chapter [spoiler İÇERİR]

Son sahne, ağır ağır, uzayda oluşan denizin içine batan Yamato ve kulağımıza çalınan, hüzünlü bir ritimdeki açılış parçası ( Dert etmeyin, o gemi batsada biraz tamirlen, savaşa aslanlar gibi gidiyor)

[bimgx=400]http://1.bp.blogspot.com/_KNtV81fnNeY/TL5WnkSAjiI/AAAAAAAAAtA/cWAl91omuto/s1600/YAMATO+FINAL+CHAPTER.jpg[/bimgx]

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Welcome to the NHK!| B13

Uçurumun kenarında bir komplonun adı, NHK konur

Umut diye tutunduğun kişi, umutsuzluğun şekli olur

Onun için umudu bıraktığında, o yeni bir umut bulur

Senin için en zor şey, onun umutlu gözleri olur

Teselli aradığın ses ise, umutsuzluğuna muhtaç durur

Sana son kalan da, acı mı acı bir hıçkırık olur

[bimgx=500]http://i1238.photobucket.com/albums/ff499/maeyday/screen/bscap0095.jpg[/bimgx]

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bunlarda benim aklıma gelen sahneler

Detroit Metal City Episode 7

tokyot.jpg

İlkez bir şey için bukadar güldüm. Gülmedim resmen yerde izlediğim ranzadan yere yuvarlandım. DMC bölüm 7 tokyo külesine tecavuz sahnesi

Code Geas R2 episode 6

guren.jpg

Code geaste en gaza gelinen heyecandan ayaklarımın çırpındığı R2 Pasifik baskını (bölüm 6). Guren uçuş techizatı yoktur vurulduktan sonra aşaği düşmeye başlar. Karen kokpitte Anne Abi diye ağlamaya başladığı sahne

School Days Episode 13

sekaik.jpg

Ben bu sahneyi ilk izlediğimde birde bu fotorafı çekerken izledim. Bir daha asla izlemem. Makatonun Pisikopata bağlayan Sekai tarafından bıcaklanması

Basilisk Episode 24

basilisk.jpg

Oboro nun kendi canına kıyması (basilisk):aglama3:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bunlarda benim aklıma gelen sahneler

tokyot.jpg

İlkez bir şey için bukadar güldüm. Gülmedim resmen yerde izlediğim ranzadan yere yuvarlandım. DMC bölüm 7 tokyo külesine tecavuz sahnesi

guren.jpg

Code geaste en gaza gelinen heyecandan ayaklarımın çırpındığı R2 Pasifik baskını (bölüm 6). Guren uçuş techizatı yoktur vurulduktan sonra aşaği düşmeye başlar. Karen kokpitte Anne Abi diye ağlamaya başladığı sahne

sekaik.jpg

Ben bu sahneyi ilk izlediğimde birde bu fotorafı çekerken izledim. Bir daha asla izlemem. Makatonun Pisikopata bağlayan Sekai tarafından bıcaklanması

basilisk.jpg

Oboro nun kendi canına kıyması (basilisk):aglama3:

Sahnelerin hangi animelerden olduğunu başlarına yazar mısın?

Bir gözüm kapalı yazdım bu mesajı :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Neden tek gözünüzü kapatınız. :birsey gelmez:

Bu arada resimlerin spoilerini almadan yazsak daha iyi olur bence. Boşa sayfa işgali. 1r56

İlgi ve alaknız için teşekurler. En başta yazacaktım unutmuşum. Saygılar

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 3 hafta sonra...
  • 2 hafta sonra...

Skip Beat! | B3

"Çok güzel hareket bunlar" listeme doğrudan girdi. Baştan sona harika bir kompozisyon ile tüm zamanların en iyi fake.lerinden biri için Kyouko'ya teşekkürler.

[bimgx=500]http://img703.imageshack.us/img703/1373/bscap0356.jpg[/bimgx]

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Meyday benden hızlı davranmış ama Skip Beat' in en güzel, en komik, en unutulmaz, en en... sahnesini anlatmaya 3 resim yetmez, ben de kendi kompozisyonumu yaptım (acemi işi mazur görün)

Kesinlikle izlememiş olanlar açıp bakmasın, esprisi kaçar, uyarmadı demeyin.

Skip Beat 3. Bölüm Telefon Sahnesi

Resim kareleri her şeyi anlatıyor qdislers

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Konu Dragon Ball'a geldiği zaman, bende birçok kere etki bırakmıştır. Onlardan iki tanesi.

Dragon Ball Kai 48.bölüm.

Frieza'nın Krillin'i öldürmesi üzerine, Goku hayatında daha önce hiç sinirlenmediği kadar sinirlenmiştir. Ve bu öfke onun süper saiya-jin olabilmesini sağlar.

goku1s.jpg

Dragon Ball Kai bölüm 61

Düşük seviye bir savaşçının kendisini geçmesini yediremeyen Vegeta, sıkı çalışmaların altına girmiştir. Android istilası sırasında Goku'nun yediği dayaktan sonra, Goku'nun işi bitmek üzereyken Android 19'a tekme atarak giriş yapar. Suratında kendinden çok emin bir ifade vardır. Super Saiya-jin olmadan önce Android 19'a şunu söyler:

''Bilmek istediğim bir şey var. Siz androidler bile korkudan titreyebilir misiniz?''

Ve sonra Bang... Anime aleminin en baba karakterlerinden olan Vegeta'nın ilk SSJ dönüşümü!

adamkingyaxd.jpg

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 5 hafta sonra...

Tokyo Magnitude 8.0

kız annesiyle tekrar buluştuğunda çok etkilenmiştim ya çok duygusaldı... O animede gerçi son bölümler genel oalrak etkileyiciydi *o*

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 3 ay sonra...

resim ekleyemicem şimdi ama çok rahatlıkla şunu söyleyebilirim ki bleachte Renji'nin saçlarının açıldığı sahneden çok beni etkileyen bir şey olmamıştır :qask::25550:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Naruto Shippuuden

İçim acıdı resmen, onun çektiği bu acıyı düşününce benimkiler bir an soluverdi. Önünde saygıyla eğilirim bu büyük insanın.

24v0kuq.jpg

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İşte Gintama'nın 2. ve 3.sezonundan birkaç etki bırakan an :ne noldu: Eminim bu sahneler izleyenleri çok etkilemiştir.

Yousei-rawsGintama079DVDrip760x576x264FLAC22-33-41.jpg

Yousei-rawsGintama114DVDrip760x576x264FLAC22-35-00.jpg

Yousei-rawsGintama115DVDrip760x576x264FLAC22-35-58.jpg

Yousei-rawsGintama115DVDrip760x576x264FLAC22-36-08.jpg

Yousei-rawsGintama121DVDrip760x576x264FLAC22-38-46.jpg

Yousei-rawsGintama121DVDrip760x576x264FLAC22-39-01.jpg

Yousei-rawsGintama123DVDrip760x576x264FLAC22-39-21.jpg

Yousei-rawsGintama123DVDrip760x576x264FLAC22-39-37.jpg

Yousei-rawsGintama126DVDrip760x576x264FLAC22-40-04.jpg

Yousei-rawsGintama126DVDrip760x576x264FLAC22-40-26.jpg

Yousei-rawsGintama115DVDrip760x576x264FLAC22-36-50.jpg

Yousei-rawsGintama115DVDrip760x576x264FLAC22-37-07-1.jpg

Yousei-rawsGintama115DVDrip760x576x264FLAC22-36-35-1.jpg

Yousei-rawsGintama113DVDrip760x576x264FLAC23-01-01.jpg

Yousei-rawsGintama113DVDrip760x576x264FLAC23-01-35.jpg

Yousei-rawsGintama113DVDrip760x576x264FLAC23-01-27.jpg

Yousei-rawsGintama113DVDrip760x576x264FLAC23-02-24.jpg

Yousei-rawsGintama113DVDrip760x576x264FLAC23-02-32.jpg

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Basilisk zaten her bölümüyle etki bırakmayı başaran bir anime olmuştur. Bu sahnenin etkisinden kurtulmak zor olmuştu benim için.

Çok feci spoiler abov izlemeyen sakın bakmasın w323gerçi çok net değil ama olsun.

2v3iufr.jpg

Hyouma seri boyunca çok fazla görünmese bile her sözü ve haraketi ile hemen en sevdiğim karakterlerden birisi olmuştu zaten. Yüzü parçalandıktan sonra kılıcını yere saplayıp ayakta ölmesi, ölmeden önce Gennosuke ile anılarını hatırlaması aklımdan hiç çıkmaz.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Saint Seiya: The Lost Canvas - Meiou Shinwa 2'nin 'En epic, en etki bırakan' sahnesini paylaşayım;

oksvpw.jpg

-Manigoldo?

-You're safe?

Sorry, but I can't babysit you anymore.

-You...

Yeah.

What? -Tenma ağlamamsı moda girer.-

You're still a kid?

See ya.

Böyle ölmesi bile beni başlı başına bir fanı yapar Manigoldo Reyiz'in.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Gerçekten çok fazla olay var Clannad da etkileyen. İzlemeyenler bakmasın ciddi spoiler içerir.

Clannad

Fuko-chanın unutulduğu sahneler.

After Story

Nagisanın öldüğü bölüm.

Ushio'nun babasının kolunda ağladığı sahne.

Ushio nun öldüğü sahne.

Sunahara nın Mei yi ağlattığı bölümler ve Okazaki ile kavgası.

22.ci bölümde Okazakinin Nagisaya sarılması tekrardan.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 ay sonra...

Arkadaşlar, resim koymayı unutmayalım. goodp.gif

Golden Boy | B2

Henüz iki bölüm izledim, ama türü nispetinde gördüklerimin en kalitelisi. - ve benim bundan neden haberim yok boxing.gif -

Kurbağayı prens yapan da bir öpücüktür.

[bimgx=500]http://i1130.photobucket.com/albums/m539/meyday/bscap1352.jpg[/bimgx]

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

One Piece 377

t06ulc.jpg

Moria ile yapılan savaşın sonunda Shicibukai Kuma,Luffy'nin canını almak için gelmiştir,ama...

Henüz o kadar meşhur olmayabilirim ama bu baş,bir gün dünyanın en iyi kılıç ustası olacak adamın başı! Yeterli bir karşılık olacakatır! Tayfamı kurtarmak için aklıma daha iyi bir yol gelmiyor! Daha kaptanımı bile koruyamıyorsam, hedefimin ne anlamı kalır?! Luffy, Korsanlar Kralı olacak adam!

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 yıl sonra...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?