Jump to content
  • Kayıt Ol

Animelerde Sizi Etkileyen Anlar

meyday

Önerilen İletiler

• 2 yıl sonra...
(düzenlendi)

Armored Trooper Votoms'da Chirico Cuvie'nin çatışma sahneleri. Chirico reyizin profesyonelliği ve iş bitiriciliğini ''just do it'' tadında çekirdek çitliyormuşçasına ilerleyen sahnelerde izlemek bağımlılık yapabilir :) 

Gizli İçerik

Düzenlendi: (Gallardo)
  • Beğeni 1
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sanırım en son sarsıldığım sahne Gundam Thunderbolt'daki Dreaming Girl in Me segmenti oldu. Zaten Manga'sında bu sahneyi okurken darmadağın oluşum yetmezmiş gibi bu şarkıyı ne zaman dinlesem, bu sahneyi Anime'de ne zaman yeniden açıp izlesem, -şaka yapmıyorum inanın- gözyaşlarına boğuluyorum.

• Beğeni 2
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

On 24.03.2018 at 20:04, Akuma_Blade dedi ki:

Sanırım en son sarsıldığım sahne Gundam Thunderbolt'daki Dreaming Girl in Me segmenti oldu. Zaten Manga'sında bu sahneyi okurken darmadağın oluşum yetmezmiş gibi bu şarkıyı ne zaman dinlesem, bu sahneyi Anime'de ne zaman yeniden açıp izlesem, -şaka yapmıyorum inanın- gözyaşlarına boğuluyorum.

Abi bir de Daryl'in

Gizli İçerik

Performans artsın diye kolunu feda etti(rildi)ği bir sahne vardı o sahne bana çok dokunmuştu. Operasyondan sonra koluna bakışı:

tumblr_o94q47NBn01qc3nl6o3_r1_540.gif

Şimdi üzerinden zaman geçtiği için detayları hatırlamıyorum (görsellere bakınca, evet iki kolunu da kaybetmiş) ama ikinci kolundan sonra olması lazım bu sahne de; sanki git gide insanlığını yitiriyormuş da, çaresizce eski insan anılarını hatırlamak istiyormuş (hatırlarsa daha insan hissedecekmiş) gibi tutunacak bir dal ararmışçasına (sahne detaylarını hatırlamasam da en azından bu hissi hatırlıyorum) bakışı çok dokunmuştu.

Sanırım senin paylaştığın sahne bardağı büyük ölçüde doldururken (ön hazırlık), bu sahne bardağı taşıran son damlalar gibi bir şey oldu benim için.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

Legend of the Galactic Heroes: Overture to a New War filminden:

Sahne 1

Gizli İçerik

tumblr_p6zz5cUqro1w962w4o1_500.giftumblr_p6zz5cUqro1w962w4o2_500.giftumblr_p6zz5cUqro1w962w4o3_500.giftumblr_p6zz5cUqro1w962w4o4_500.giftumblr_p6zz5cUqro1w962w4o5_500.giftumblr_p6zz5cUqro1w962w4o6_500.giftumblr_p6zz5cUqro1w962w4o7_500.giftumblr_p6zz5cUqro1w962w4o8_500.giftumblr_p6zz5cUqro1w962w4o9_500.giftumblr_p6zz5cUqro1w962w4o10_500.gif

Sahne 2

Gizli İçerik

tumblr_p7006iU7yk1w962w4o1_500.giftumblr_p7006iU7yk1w962w4o2_500.giftumblr_p7006iU7yk1w962w4o3_500.giftumblr_p7006iU7yk1w962w4o4_500.giftumblr_p7006iU7yk1w962w4o5_500.gif

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 6 ay sonra...

Gunslinger Girl Ode to Joy sahnesi. Öyle çok etkilendiğim çarpıcı bir sahne değil ama sevimliliği ve burukluğu bir potada eriten sanatsal hoş bir sahne.

Gizli İçerik

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

Gintama'dan kesinlikle bu sahne.

Gintoki'nin ne kadar babacan bir karakter olduğunu anlamış oldum.

Gizli İçerik

Bunlar Kagura'ya yeni şemsiye almıştı.Kagura yağmurda dolaşırken kimsesiz çocukları görür ve yeni şemsiyesini verir.Sonra eski şemsiyesini kırık dönük bir şekilde bulur ve onunla yağmur altında dolaşmaya başlar.Insanlar Kagura'yı kırık şemsiye görünce ona gülüyorlardı.Gintoki ve Shinpachi Kagura'nın yaptığı iyiliği gördüler.

Gülümseyerek Kagura'nın yanına gelip kırık şemsiyenin altına girdiler ve yürümeye başladılar.

images.jpeg.9d207dc803e2ebcf29227516391a3a98.jpeg

• Beğeni 1
  • Hayran 1
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 3 ay sonra...

-School Days'de Setsuna'nın tren sahnesi. Arka planda Sekai (Sekai ya duraktaydı ya farklı bir trendeydi muhtemelen farklı trendeydi) ile kesiştikleri sahnede aniden ağır çekime alması tam ''o an'' dedirtecek türden.

-Yosuga no Nora'nın ilk bölümünde Sora'nın sandalyede dönme sahnesi. Karakterin ve nispeten ortamın depresifliğini sanatsal bir şekilde yansıtan çok estetik bir sahneydi. Tekrar tekrar izleyebilirim.

-Gintama'nın 39. bölümünde iki karakterin aynı anda ''Arigato'' dediği o unutulmaz an.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 9 ay sonra...

Argresif erkek fatma + geyşa hanımefendiliği. İlk yönüyle tanıdığımız karakterin 2. yönünü gösterdiği sahne. Hem şaşkınlığa uğratan hem de animedeki favorimi netleştiren bir sahne. Anime: Onii-chan Dakedo...

Gizli İçerik

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 ay sonra...

Little Busters Refrain

Gizli İçerik

Air. Anne rolünün seslendirmesiyle bende yer eden sahne.

Gizli İçerik

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 yıl sonra...
  • 1 yıl sonra...

Mobile Suit Gundam 43. Bölüm Char'ın bazukayı sniper gibi kullandığı sahne. Dublajdaki son çığlık sahneye renk katmış :)

Gizli İçerik

• Beğeni 1
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?