Jump to content
  • Kayıt Ol

Taht Oyunları

scoutcrawler

Önerilen İletiler

George R. Martin in yazmış olduğu 'Buz ve Ateşin Şarkısı' serisinin ilk kitabı olup, cennet vatanımızda Arkabahçe Yayınları tarafından iki parça halinde çevrilmiştir.

Öncelikle bu seri bir fantastik kurgu kitabı ancak ejderhalar dışında hiç bir mitolojik öğe yok.

Kita kışın bir ömür kadar, yazların 10 yıl sürebildiği Yedi Krallık'ta geçer.Kuzey'de bguzdan yapılmış bir sur, güneyinde ise bir zamanlar ejderha soyundan gelen kralların yönettiği bir kıta vardır.

Ejderha kralın devrilmesinden yıllar sonra,yeni kral Robert Baratheon, arkadaşı Ned Stark'ın yardımını ister.Ned Stark Kuzeyin Lordu'dur ve bu teklifi geri çevirmez.Bunun ardından işin içine yedi hanedanın da karışacağı, kuzeyden gelen korkuç belirtilerin artacağı , düşük prenses Dany'nin iktidar çabaları işi çığrından çıkarır.Sonuç büyük taht savaşlarına doğru gitmektedir.

Yorumum:Kitap bir solukta okunabilecek düzeyde, ancak cinsel ve vahşet sahnelerinin çokluğu ve gerçekçiliği yüzünden kitaba ufak bir +15 iliştireyim...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 10
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• scoutcrawler

5

• Lyzard

3

• loykad

2

• kazasker

1

Süper bir kitaptı. 2.si de birkaç ay önce çevrildi (nihayet)

Yazarı takdir ediyorum, iyi kötü sevilen sevilmeyen karakter demeden herkesi bir anda öldürebiliyor. Bu konudaki cesaretine hayranım. Kitapta artık sürpriz görmekten fenalık geliyor. Yalnız tek sorun çok fazla isim ve yer adı olması. Soy ağacı falan lazım oluyor bir süre sonra, hele okumaya bir hafta falan ara verirseniz hepsini unutuveriyosunuz.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Süper bir kitaptı. 2.si de birkaç ay önce çevrildi (nihayet)

Yazarı takdir ediyorum, iyi kötü sevilen sevilmeyen karakter demeden herkesi bir anda öldürebiliyor. Bu konudaki cesaretine hayranım. Kitapta artık sürpriz görmekten fenalık geliyor. Yalnız tek sorun çok fazla isim ve yer adı olması. Soy ağacı falan lazım oluyor bir süre sonra, hele okumaya bir hafta falan ara verirseniz hepsini unutuveriyosunuz.

Maalesef o ikinci kitap değildi, Arkabahçe ciltli versiyon çıkarmaya uğraşmayıp kitabı ikiye böldü :( o yüzden daha serinin ancak bir kitabını okuyabildik :( .Dikkatli baktıysan ilk kitabın sonunda bir hanedan soya ağacı ve çalışan kadrosu listesi var :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ciddi misin? Bu iki kitap aslında tek cildin ikiye bölünmüş hali mi şimdi? Ve 2. kısmı çıkarmak için bunca sene beklettiler bizi? Nasıl olur ya böyle bir şey hayallerim yıkıldı şimdi... Peki bu seri kaç kitaptan oluşuyor?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

En son beşinci cildi çıktı geçen ekimde ve galiba devam ediyor...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Kitap hakkında şöyle genel bir anlatım yapabilir misiniz, yorumları okudum da, tereddütlüyüm alsam mı almasam mı diye, bir de yayınevi sorunu yaşanıyor sanırım ben alışkın değilim benim serilerim ayda 1 çıkıyor :D *bkz: komşu başlıktan gelip laf atmak*

Önerir misiniz bu kitabı bana ? :mutlu:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Öneririz ama yetişkin içerik mevcut...Sana şöyle anlatayım...

Cinsel sahneler çok abartılmış.Savaş tüm şiddetiyle kanıyla,gölüyle,akarsuyuyla anlatılmış ve sapkınlık denebilecek birkaç öge var.

Eğer ben soft roman okurum diyorsan okuma.Eğer ki, gerçekçi romanlar okumak istiyorsan ve ortaçağ romanı isterim ama uçan kaçan büyücüler falan olmasın diyorsan tam aradığın kitap...

Konu ise 7 ailenin hanedan çatışmalarını anlatıyor...Bir de sevgi dolu ufak bir kızın nasıl iktidar için manyadığını.... :spit:

Ayrıntı için msn veya özelden mesaj at...Burada açıklanamayacak şeyler var...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

ortaçağ romanı isterim ama uçan kaçan büyücüler falan olmasın diyorsan tam aradığın kitap...

Bu cümle yeterli oldu, teşekkürler ^^ Yetişkin içerik olması benim için sorun değil, bu tür kitaplarda olur zaten, normaldir, benim için "uçan kaçan büyücülerin" olmaması çok büyük bir artı, kitaplarım bittikten sonra alır okurum, nasılsa seri geç çıkıyormuş acele etmiyeyim :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bu cümle yeterli oldu, teşekkürler ^^ Yetişkin içerik olması benim için sorun değil, bu tür kitaplarda olur zaten, normaldir, benim için "uçan kaçan büyücülerin" olmaması çok büyük bir artı, kitaplarım bittikten sonra alır okurum, nasılsa seri geç çıkıyormuş acele etmiyeyim :D

Megavizyonlarda ilk iki kitap üçer lira zaten aşırı ucuz... :D direk al derim :P

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Beni etkileyen nadir kitaplardan biridir. Ancak böyle giderse 20-30 seneye kadar bitiremeyeceğiz okumayı. Arkabahçe Yayıncılık'ın yavaşlığı sağolsun. Bildiğim kadarıyla Yüzükler'in Efendisi'nden sonraki en iyi fantastik kitap olarak kabul ediliyor. Fantastik öğeler çok az, ancak olayların örgülenişinin, anlatımın, entrikaların akıl almayacak derecede şaşırtıcı olması kitabı inanılmaz derecede sürükleyici yapıyor.

Kitap insanda paranoyak bir yapı oluşturuyor. Okudukça her karakterden şüphelenmeye, bir pisliğin çıkabileceğine inanmaya başlıyorsunuz. Karakterler hakkında yaptığım tahminlerin nedense yazar tarafından sürekli haince parçalanması da ayrı bir hüsran oluyor. Klişe diye tabir edilebilecek şeyler neredeyse yok.

Arkadaşımın İngilizcesi'ni okuyup ballandıra ballandıra anlatmasının ardından yayınevlerine sayıp sövmemk için kendimi zor tutuyorum. En dandik kitapları bile çeviren yayın evleri neden hala bu kitaplar için bekliyor?:kotu::soylev::@

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?