Jump to content
  • Kayıt Ol

Ünlü paylaşım programı kapatıldı. Sıradakiler

bedifeci

Önerilen İletiler

Popüler paylaşım programı LimeWire, telif haklarını çiğnediği gerekçesiyle hakkında açılan sayısız davalardan birini kaybetti, kepenkleri indirdi.

Ünlü p2p (peer-to-peer) paylaşım programı LimeWire ile kullanıcılar aradıkları hemen her içeriğe kolayca ulaşabiliyordu. Filmlerden müziklere, fotoğraflardan telif hakkı olan diğer videolara kadar birçok içerik, milyonlarca kişi tarafından indirilebiliyordu. Ancak RIAA (Recording Industry Association of America) tarafından New York mahkemesine açılan davayı kaybeden LimeWire, tamamen kapatıldı.

limewire-indir.jpg

Şirketlerin ve müzik üreticilerilerinin haklarını korumak amacıyla kurulan ve Amerikan müzik endüstrisini temsil eden RIAA'in açtığı davayı kaybeden LimeWire'in sitesine girmeye çalışan kullanıcılar artık programı indiremediği gibi, site içine de girebilmeleri mümkün olmuyor.

LimeWire'in davayı kaybetmesiyle birlikte, benzer durumun diğer paylaşım platformlarının (uTorrent, BitTorrent gibi) başına gelip gelmeyeceği ise merak konusu...Hürriyet.

İşin kötü tarafı bizim gibi anime indiren insanları kötü etkileyecek olması.Umarım torrent programlarına sıçramaz.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 3
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• Akuma_Blade

2

• bedifeci

1

• gundamaster

1

En Hareketli Günler

En Çok Yazanlar

En Hareketli Günler

gundamaster
BitTorrent bir protokoldur. Protokol kapatılamaz. uTorrent ve BitTorrent (client) paylaşım programı degil, torrent istemcisidir. Dolayısıyla illegal bir yani yoktur. Opera Internet tarayıcısının içerisinde bile torrent client mevcut

Ne kadar doğrudur ;ama mantıklı geldi bana

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Limewire benim için kült bir programdı. Pc dünyasında bana yoldaş gibiydi paylaşıma kapatılmasına üzüldüm açıkçası.

Torrent sitelerine de sıçrarsa bu durum artık eskisi gibi kolay anime elde edemeyebiliriz. Şimdiden downloadlara yüklenin yüklenebileceğiniz kadar :sinsin:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Arama kısmına ne yazarsanız yazın, virüslü fake dosyalar yada ismi değiştirilmiş pr0n dosyaları göstermekten başka olayı yoktu kanımca. Üzülmedim ama Bit Torrent protokollerinin kapatılmayacağını ummak istiyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?