Jump to content
  • Kayıt Ol

Hatsune Miku Türkiye'de Duyuruldu

LordCha

Önerilen İletiler

Hatsune Miku Türkiye'de Duyuruldu

[bimgx=500]http://i53.tinypic.com/259jt41.jpg[/bimgx]

Ekim ayında İtalya'da adından söz ettirerek haberler ve talk-showlarda 3D konserleriyle yerini aldı. Bilgisayar programıyla yaratılıp şarkılarının herkes tarafından dinlenerek oluşturulması özelliği 3D konserleriyle büyük ilgi uyandırırken, internette daha ün kazandı.

Türkiye'de ise dünya basını ve internette bu haberin yayılmasıyla 14,11,2010 tarihinde duyuruldu. İlk olarak gazetelerde yerini alan yarım sayfalık haberde görselliğiyle yerini buldu(sabah gazetesi).(Ben öğlen kahvaltı yaptıktan sonra ufak bir tatlı ve çay ile gazetemi hızlıca okurken ikinci sayfada bu haberin karşıma çıkması harika oldu)

Akşam haberlerinde ise kapanışta, haber yayınlanırken, youtube videolarının kullanıldığı konser görüntüleri nin yanında kaynağın japonya olduğunu dikkate almamaları sonucu ismini Hatsune olarak söylerken, japonya'da önce soyad sonra isim geldiğini hesaba katmadılar XD

Bununla animeler ve bunlarla oluşan diğer kaynakların dünya'ya yayılarak yavaş yavaş güncel hale gelmeleri hoş.

Haber kaynağı: www.ayeshadow.tr.gg

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 12
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• yuuki cross

2

• ishak

2

• LordCha

2

• bedifeci

1

Hologram ile yapılmış bir çalışma.Hayranlar ne diyelim. Pek uzun olmayan bir zamanda canlı suratlarla karşılaşmıyabiliriz.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

saol ama gerektiği ilgiyi bulacağını zannetmiyorum daha öncede bi gazetede Miku cosplaylarını koymuşlardı:goz kirpma:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

ünlülerin korkunç sonu yakın benim düşünçelerime göre

filim şirketleri kendi starlarını yapacak

Hatsune Miku görünce açı son yakın gibi

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Terminatör'ün senaryosu yakında gerçek olucak. Aequitas demişti dersiniz. :sinsin:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Dün haberde izlemiştim bende.Bir kaç hafta öncede insan görünümlü hasta bakıcı robotlar yapmışlardı.İnsandan çok farklı görünmüyorduda.Aquitas gibi bu gidişle senaryolar gerçeleşecek gibi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bu gidişle 5 yıl içinde turnesi türkiyeden bile geçebilir(umarım)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 4 hafta sonra...

yuuki cross foto için saol

böyle giderse 5 seneye kalmaz 2-3 sene içinde gelebilir

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bu sanal pop ikonundan pek haz etmiyorum. İnternette gezerken resimleri zırt pırt karşıma çıkıyor. Bunu bir kenara bırakırsam: EVE gerçek olma yolunda! Ama onun kalitesine ulaşmalarına daha çok var.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Adını yanlış mı yazmışlar ne? :biyik gulme: İlk mesajdaki gazetede bir sorun yok ama @yuuki'nin çekip gönderdiği gazetede Hatsune Mitu yazmışlar. Editör işini yapmıyor anlaşılan. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 yıl sonra...

Miku'yu çok beğeniyordum, şarkıları da güzel. İnşallah türkiyeden geçer.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?