Jump to content
  • Kayıt Ol

MKV leri izleyemiyorum...

martikanadi

Önerilen İletiler

Arkadaşlar MKV dosyaları bir türlü izleyemiyorum Classicte izlerken görüntü geliyor altyazı kesiliyor donma oluyor... Gom da izlerken donma oluyor ses ve altyazı ilerliyor ancak görüntü yok.. VLC ile izlerken karıncalı karıncalı oluyor kesiliyor donuyor tekrar başlıyor. KMP ile izlenmiyor ses erken geliyor görüntü 2 gün sonra geliyor... Neredeyse bütün oynatıcıları denedim ancak olmuyor... MKVleri avi yapma ihtimalim var mı nasıl izleyeceğim o kadar animeyi :(....

Bir fikri olan varsa yardımcı olursanız sevinirim....

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 19
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• martikanadi

8

• gundamaster

4

• Hitokiri

2

• Akuma_Blade

2

gundamaster

CCCP veya K-lite kodek paketlerinden brini kur öyle dene bir de martikanadi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bilgisayarında ki bütün medya oynatıcılarını denetim masasından kaldır. Daha sonra sadece CCCP kurup MPC ile deneme yap.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Tamam en kısa zamanda dener bilgi veririm....

Edit: Arkadaşlar çok teşekkür ederim düzeldi şu anda hiç bir aksama olmadan izliyorum ve çok mutluyum....

Bir de merak ettiğim bir şey var gom player ile dizi izlemeyi seviyorum onu da indirsem çakışır mı ikisi ?... Aynı hatalara neden olur mu?...

Edit2: Sonlara doğru yine bozuldu :(... Ses ile görüntü uyumsuz ama görüntü ile altyazı uyumlu hala :D... Ses sonra ya da önce geliyor anlayamadım arada uzunnnn bir boşluk oluyor....

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

KMP de sorun olmamalı aslında, pc de diğer her şey düzgün çalışıyor mu?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Her video da mı aynı sorunu veriyor yoksa tek bir videoda mı? Ses ile görüntü senkronunu vlc player ile yapabiliyordun sanırım. Eğer tek bir video ise izlerken vlc ile izleyip bu yöntemi kullanırsın.

Ayrıca kopdek paketlerini kurduktan sonra Gom ile izleyince bir terslik çıkmaz. Gerçi bu tür oynatıcılar kendi kodeklerini de kullanıyorlar sorun yaşamaman laızm.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sanırım şu anda tek bir video da One outs diye bir animeyi indirdim... Dediklerinizi uyguladıktan sonra 1. bölümün başında sorun yoktu ancak sonuna doğru bozuldu.. Ses mi geç geliyor görüntü mü yavaşlıyor anlayamıyorum bile... Bir de VLC ile denerim hala aynı sorun devam ederse demekki sırun videodadır derim ve silerim :D....

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bir de merak ettiğim bir şey var gom player ile dizi izlemeyi seviyorum onu da indirsem çakışır mı ikisi ?... Aynı hatalara neden olur mu?...

Ben de şu anda üç video programı (Gom,KMplayer,VLC) kurulu ve hiçbir zaman da çakışmıyorlar hatta birinde açamadığımı diğer programda açıp rahatlıkla kullanıyorum hem de hiçbir aksaklığa uğramadan,demek istediğim birden fazlasını kurduğunda çakışma gibi bir sorun yaşamazsın diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bende de ara sıra bu sıkıntılar olabiliyor.Yeni program yükleme yada silmeler neticesinde ama gerekli codecleri silip yeniden kurduğumda sorun genelde çözülüyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sanırım benim bilgisayar kaldırmıyor MKV leri.. Az önce başka bir anime indirdim White Album 1. bölüm onda da duraklamaya başladı... SEs geliyor görüntü nice sonra geliyor :(... Bütün MKVleri silicem bu gidişle....

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Mkv'den değil de HD videoları kaldırmıyor olabilir senin pc.

SD olan mkvleri izlemeyi denersen farkı anlarsın :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sd ne ola ki?...:007a: Açıkçası o bilgiler dosyaların neresinde yazıyor tam olarak bilmediğim için önüme geleni indiriyorum ... Ama bundan sonra dikkat ederim...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

SD, kaba tabirle düşük çözünürlüklü demek.720p veya daha üzeri animeler izliyorsan ki bunlar HD oluyor. Bunlardan daha düşükleri de SD oluyor. Mesela 480p video izlemeyi dene. Bir çok animenin hem 720p hem de 480p versiyonları çıkıyor. Düşük çözünürlüklü mkv videoları izlediğinde sorununun kaynağının HD kökenli videolar olup olmadığını da anlayacaksındır.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

1.

Çift çekirdekli ve Celeron olmayan işlemcili bir PC sahibi olduğunuzdan emin olun, değilseniz sisteminizi yükseltin.

2.

KM Player ve K Lite Codec Pack kuruluysa ve sorun sürüyorsa önceki tüm codecleri codec silici bir programla temizleyin ve yeniden deneyin, hala sorun sürerse yeni ve temiz Windows'a hemen dönmek için kurulumdan hemen önce aldığınız Ghost yedeğini yükleyip yeniden deneyin, Ghost yedeğiniz yoksa Windows'un sistem geri yükleme aracını Windows kurulumuna en yakın tarihe yükleyin.

3.

Hala sonuç alamıyorsanız sisteminizin yaşı yada sürücülerinizden kaynaklanan bir sorun yaşıyor olabilirsiniz. Anime'leri MP4 formatlı yada SD encode'lu izleyin.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Valla bilgisayarın özelliklerini bilmiyorum ama arada bir kendisini araba motoru sandığından eminim... Sanırım eski diye nitelendirebileceğimiz bir bilgisayar 3 sene olmuştur alalı... Tek bir şey var kafamı kurcalayan Hd dediğiniz yüksek çözünürlüklü filmlerde sorun yaşamadan izliyorum da neden animelerde sorun yaşıyorum.. Mesela geçen gün Sherlock Holmes indirdim gayet güzel izleniyor...

Edit: Bilgisayarın özellikleri:

Pentium R 4 CPU 2,8 GHz

2,79 GHz, 1.49 Ram

Sanırım bunlar...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@Martıkanadı

Windows'u kaç ay yada yıl önce kurdun?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

eğer yavaş oynatımın bilgisayarının performansından kaynaklandığına emin olursan bilgisayarını yükseltmeden hd video izleyebilmenin bir iki yolu var, coreavc kodek yükle, bu kodek ile netbooklarda bile hd video oynatılabiliyor. ancak çalışması için bir kodek paketi ile birlikte kullanmanız lazım, bir kodek paketinin üstüne de ayrı bir kodek kaydettirmesi azıcık zor olabilir. ikincisi ise ati'nin hd ile başlayan serisinden veya geforce 6600 ve üstü ekran kartın varsa media player classic'ten dxva destekli dahili filtreleri aktifleştirmen. hd video çözme işini ekran kartına yükleyip bu işi çok rahat yapabiliyor, belki bilmiyor olabilirsiniz ama ekran kartı işlemcileri normal bilgisayar işlemcilerinin en az 5-10 katı işlem kapasitesine sahiptir, ancak kısıtlı amaçlar için kullanılabildiğinden bilgisayar işlemcisinin yerine geçemez, maliyetleri de birbirine yakındır.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bilgiler için hepinize teşekkür ederim arkadaşlar... Benim yapabileceğim bir şey gibi durmuyor... En iyisi küçük boyutlu animeleri izleyeyim kimsecikleri de daha fazla rahatsız etmeyeyim.... :023:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?