Jump to content
  • Kayıt Ol

Alt yazı uzantısı

vecitasan

Önerilen İletiler

geçenlerde nvidia 7 windows kurdum ing, dosya ayarlarina dokunmadim hiç. 1 hafta sonra da formatlık sp3 türkçe XP kurdum şimdik sorun surda.

filmin ismi : xxxx

alt yazı dosyası : xxxx.srt

dosya ayarlardan bilinen dosya uzantilarini göster dediğimde .mkv diye uzanti çikiyor normal olarak sonra gizle diyorum, mkv dir öyle dosya uzantilarini gizliyor ama xxxx.srt alt yazı dosyalarinin uzantılarini gizlemiyor. sağtık yeni note pat açsam uzantısı gizli oluyor. alt yazı dosyalari kaliyor öyle nasıl düzeltebilirim ? ¿rer1

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 3
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• gezz+

2

• muhtesemmatrix

1

• vecitasan

1

En Çok Yazanlar

klasör seçeneklerinden değiştirdiğin uzantıları gizle seçeneğinde kaçırdığın bir ayrıntı var: "bilinen dosya türleri için". yani o uzantının tanımının yapılmış olması lazım. srt uzantısını notepad'e atayınca dolayısıyla uzantı tanımlanmış oluyor. xp'ye kadar olan windows sürümlerinde klasör seçeneklerinin bulunduğu pencerede bir sonraki sekmede dosya uzantıları var, windows 7'de nerde yapılıyor bilmiyorum ama orayı bulup yeni dosya türü kaydı yap de, uzantıyı srt diye belirt, simgeyi default bırak, herhangi bir sağ tık komutu atama, istersen ata, kaydettiğinde artık altyazı dosyalarında eğer bir açıklama girdiysen("altyazı dosyası" mesela) onun çıkması lazım. dosya uzantısı da gözükmeyecektir.

2. yol, aegisub yükle, en azından düzgün bir simgesi olmuş olur ve açtığında bir altyazı düzenleyicisi açılır en azından.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

birader seyre giriyorum siteye böyle de denk geliyor yapacak bişey yok yani

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?