Jump to content
  • Kayıt Ol

Fate/Zero

fudy

Önerilen İletiler

61322.jpg

Type-Moon Ace dergisinin 6. sayısında yer alan habere göre Urobuchi Gen'in yazarı olduğu Fate/zero noveli animeye uyarlanacağı duyuruldu. Animenin yapımcılığını ufotable stüdyosu üstlenecek. Hikâye Fate/stay night'ın öncesinde geçecek ve 4. Kutsal Kase Savaşı'nı konu alacak.

Kaynak: ANN

Veeee ilk görüntüler (Teşekkürler yuuki :D):

YouTube - Fate/Zero anime PV 1

36B 110813 Fate/Zero CM - YouTube

363+110813 C80 Fate/Zero - YouTube

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 58
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• Squaw

10

• CHOBiTS

10

• yuuki cross

9

• zobu312

6

Habere sevinsem mi üzülsem mi bilemedim şimdi,neden diye düşününce de eğer karşımıza Unlimited Blade Works formatında bir film getireceklerse varsın olmasın ama Tv serisi keyfinde bir lezzet vereceklerse eğer hemen bir an önce sunsunlar taraftarıyım,yine de ne formatta olursa olsun izler miyim izlemez miyim diyecek olursam ben adının içinde Fate/stay night ya da serideki tutkunu olduğum (Saber, Rider, Gilgamesh,Assasin,Ilya ve Caster) karakterler ya da onlara ait bir iz olan her tür yapımı izler yutarım ama farklı olarak da Bazzet (Lancer'in asıl Master'ını) ve Emiya'ı evlatlık alan Kiritsugu'nun (yukarıdaki afişte de görülüyor kendisi) her halini izlemek isterim tabii Ilya'nın ailesine değinilmesini de.... (ne çok şey istedim :P)

Kısacası bu habere en çok sevinenlerden birisi oldum sanırım,bu güzel paylaşım için teşekkürler fudy :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bu habere en çok sevineceklerden biri ben olurum herhalde.filminden önce yapılırsa bu animeye uyarlanır diyordum.Saber yeniden görmek güzel olsada Emiya ve Rin2i görememek kötü olacak.Geriye oyun serisinden sadece Fate Hollow Ataraxia kaldı.Onuda yaparlarsa tam olur.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

süper bir haber :D filmden sonra seri gelir mi diyordum ve geldi :D bu serinin hikayesini tam bilmiyorum ama karakterleri görmek bile yeterli benim için :D tek üzüldüğüm nokta rin & shiro ikilisini görememek olacak ama olsun :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

4. Kutsal Kâse savaşını anlatacaksa bu yapım güzel olur. Umarım herkesin beklentisini karşılarlar...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Haberi okuduğumda çok sevindim ilk seri güzeldi flimden pek haz alamadım.

tabi ilk seride ki karakterleri görememiz biraz üzücü önce değilde sonrası olarak devam etmesini isterdim

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Film kötüydü Ufotable yapıyormuş onlar yaparsa proje iyi olur görüşündeyim bknz KNK.

FS/N güzeldi falan ama Fate/Zero nun daha iyi olduğu kanaatindeyim :962129:Karakter dizaynlarıda umarım daha güzel olur biraz moe olsun:qegenmis:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Geçmiş iyidir. Emiya ve Rin yok ama eminim seveceğimiz karakter gene çıkar. Merakla bekliyoruz o zaman.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Emiya'nın olmaması ve geçmişi anlatması çok iyi olmuş. Yine de Rin olmayışına üzüldüm.

Umarım iyi kotarılır da ortaya güzel bir şey çıkar.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Rin ve Sakura nın bol bol olacağı kanısındayım 6 yaşındaki Rin ve 5 yaşındaki Sakura olarak.

Shirou'da son bölümde görürüz artık.Dün internette baya araştırma yaptım karakterler ve geçmişleri ile ilgili güzel bilgiler edindim doğrusu merak edenler ikinci spoileri okuyabilirler.

İlk önce Rin ve Sakura'nın öz kardeş oldukları.Babası Tokiomi bir varisin yeteceğini düşünerek Rin'i seçmiş ve Sakura'yı da arkadaşı Matou evlat edinmiştir.Shinji yeni gelen bu kardeşi hiç sevmemiştir zaten kişilik olarakta en sevmediğiniz karakterlerden biridir Shinji.Bu sahneler filmde ve serisinde azda olsa dile getirilmiştir.Ama büyük çoğunluğumuz çocukluk arkadaşı olduğunu düşünmüştür.O sahnedeki ayrılıktan sonra ablasına küsmüş ve nefret etmeye başlamıştır Sakura kendisini gelip kurtarmadığı için hep içine attığı hislerini Shirou'ya aşık olduktan sonra Shirou-Rin yakınlaşmasını gördükçe iyice artar.Orjinalinde Rider'ın efendisi olan Sakura Tv ve Filminde efendi olarak karşımıza çıkmıyor.Zaten Sakura'nın efendi olduğu senaryoda savaşmayı seçmiyor oda Emiya ve Rin'e katılıyor.

Gelgelelim Rin'in babası Tokiomi Gilgamesh'in efendisiydi.Savaşta ölünce Gilgamesh Kirie ile anlaşma yapar ve nitekim TV ve filmde de bunu görüyoruz ama Gilgamesh'in eski hizmetkarı olduğunu sanmışızdır.

Emiya Kiritsugu İlya'nın öz babasıdır.Tv 'de Shirou'yu her gördüğünde abi diyerek hitap ediyor.Ama orjinalinde İlya Shirou'dan yaşca daha büyük olduğunu ve sadece yüksek güçte mana deposu olarak 3 büyük ailenin birleşmesi sonucu doğdugundan bahsediliyor.Yeni seride Kiritsugu'nun omuzlarında İlya'yı gezdirirken görmek güzel olcak.İlya'nın özel yapısından dolayı vücudu fazla gelişmiyor mana deposu görevi görüyor.FSN den sonraki FHA(Fate/Hollow/ Ataraxia) da ölüyor.Bu olay FSN'den 6 ay sonra gerçekleşiyor o süreye kadar Shirou ile abi kardeş gibi yaşıyorlar.Onun ölümü Shirou' da büyük değişmelere yol açıyor.

Edindiğim bilgilerin önemli gördüklerimi dile getirdim.Yanlış çevirdiğim yerler belki olabilir.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

CHOBİTS güzel bilgiler paylaşmışsın,teşekkürler de şu bilgiyi aldım araştırma yapan başka bir arkadaştan,bu konuda bilgin var mı çok kafamı kuracaladı (bilgin yoksa linki de yollayabilirsin ben yarı gözüm kapalı incelerim :D);Saber'ın kimin servantı olduğu ile ilgli;

Arkadaşımın dün yazmış olduğu bilgiye göre Saber,Ilya'nın annesinin Servant'ıymş,eee seride bize geçmişte Saber'ın Emiya'yı evlatlık alan Kiritsugu'nun Servant'ı olarak bir geçmişten bahsediliyor,bahsedilen bu Kutsal Kase Savaşı değil mi o halde ya da Kiritsugu'nun Zero da farklı bir Servant'ı mı var???

Ayrıca Zero'da aşina olduğumuz Servantlar'ın bazıları bu kez tarihten gelen farklı bir kimlikte çıkıyor karşımıza NoIsIA nick'li bir arakadaşım bahsedince dün biraz MyAnime List sitesindeki manga(novel) sayfasına göz gezdirdim dayanamayıp,yoksa hiç sevmem böyle araştırmaları spoiler yeme korkusundan dolayı :002:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Dediğin gibi her savaşa farklı hizmetçiler geliyor.Onun çağıranın ruhuna bağlı olarak savaşcıların gücü ve kişiliği birbirine benzer.4. savaştan 5. savaşa katılan iki savaşcı var zaten.

Biri Saber onun bağlantısı Avolon'un Shirou içinde olmasıydı.Gılgamesh te dünya zevklerine çok bağlıydıki oda kiliseye gelen çoçuklar kurban edilerek hayatta kaldı.

Diğer savaşcılar hepsi farklı bir tarihi kişilik.buda yeni sezonun ilkinden daha başarılı olacagı kanısındayım.FSN de çok eksiklik vardı ama burda olaylar zaten burdan başlayacak.Gel gelelim

Saber ilyanın annesine ait zaten karı koca Emiya ile muhtemelen İlyanın annesi ölünce Emiya ile anlaştı.Birde burdaki Berserker Arthur un yardımcısıydı.Lancelot tarihteki adı ama FSN deki adı Bediwere'di.

3yıl önce çok güzel bir kaynak bulmuştum oyunlar hakkında ve bağlatılarını anlatan ama o siteyi kaybettim ve bulamıyorum şuan.Bulursam sanada haber ederim Squaw.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Zero'nun hemen gelme projesini zaten UBW'nin noksan etkilerini kaldırabilmek adına diye düşünüyoruz ortak fikir olarak da başka arkadaşla,ben de Zero'dan baya ümitliyim, umarım Fate/stay night'daki noksanlıkları da alaşı edebilecek bu yeni proje eğer öyle olursa bu yapım oldukça tavan yapar diye düşünüyorum fanları arasında, umarım tez gelir de şu hevesimiz uzun süreli olmaz :D

Tamam CHOBİTS şimdiden teşekkürler,dediğin gibi yeniden rastlarsan o kaynağa mutlaka linkinden haberdar et beni de,çok süper olur.

Bir de şu Bedivere meselesi;

Seride ona çok az yer ayırmışlar diye içerlemiştim zamanında, çok asil bir karakterdi,Berserk'i Lancolet olarak izlemek de güzel olacak gibi,ay iyice heyecan yaptım qgüll

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Habere sevinsem mi üzülsem mi bilemedim şimdi,neden diye düşününce de eğer karşımıza Unlimited Blade Works formatında bir film getireceklerse varsın olmasın ama Tv serisi keyfinde bir lezzet vereceklerse eğer hemen bir an önce sunsunlar taraftarıyım,yine de ne formatta olursa olsun izler miyim izlemez miyim diyecek olursam ben adının içinde Fate/stay night ya da serideki tutkunu olduğum (Saber, Rider, Gilgamesh,Assasin,Ilya ve Caster) karakterler ya da onlara ait bir iz olan her tür yapımı izler yutarım ama farklı olarak da Bazzet (Lancer'in asıl Master'ını) ve Emiya'ı evlatlık alan Kiritsugu'nun (yukarıdaki afişte de görülüyor kendisi) her halini izlemek isterim tabii Ilya'nın ailesine değinilmesini de.... (ne çok şey istedim :P)

Kısacası bu habere en çok sevinenlerden birisi oldum sanırım,bu güzel paylaşım için teşekkürler fudy :)

Seriyi Ufotable yapıyor,Yani Fsn veya Ubw tarzı dandik birşey olmayacağı kesin.%99 oranında beklentilerinizi karşılayacaktır.Bazzet Fha'daki bir karakter,burda yok.Ilyanın annesi olayı ise basitçe az spoiler vererek şöyle anlatayım,Okumanızı tavsiye ederim muhtemelen spoiler verip sıkmaz daha fazladan sizi heveslendirir elimden geldiğince az spoiler verdim ;

Fsn vndede geçtiği gibi holy Grail yapımcısı 3 aileden biri olan Einzbern savaşı kazanmak için 4. savaşta Shirounun üvey babası emiya Kiritsugu ile anlaşma yapıyor,Bir bakıma Iri (İlyanın annesi) + Kiritsugu + Saber bir grup gibi düşünebilirsiniz,hatta bir kişi daha var ama o kadar ayrıntıya girmeme gerek yok.

Moe olayına gelince,hemen hemen hiç yok,Seri fsn gibi değil çok ciddi olacak çünki.Romantizm falanda pek beklemeyin,Zaten genelde Saber ile Kiritsugu birbirinden nefret ettiklerinden Kiritsugu-iri ile saber-Maiya ikilileri halinde takılıyorlar.Kısacası demek istediğim seri Fsn gibi Harem-aksiyon gitmiyor millet ciddiyetin farkında.

Karakterlere gelicek olursak Chobitsin verdiği spoilerlerin bir kısmı yanlış onu belirteyim, yanlış anlaşılma olmasın.Ben şöyle yine az spoiler modunda değineyim biraz.

Berserker ile başlayacak olursam,evet çok sağlam bu seferki lancelot,onun hikayeside iyi hem,Özellikle Gilgamesh ile Havada attıkları vs ve f16yı Noble phantasm yapışı aşırı bi güzel olacak diyorlar.Ancak Bedivere olayı tamamen yanlış,Lancelot ile Bedivere alakasız arkadaşlar.Karıştırmışsınız.

Gilgamesha gelince,ilk önce Fsndeki gilgameshın ''insane'' modda oldugunu belirteyim,Fate Zeroda karşınıza çıkan gilgamesh çok daha farklı,herkesin daha çok seveceği türden.Özellikle Rider vs Gilgamesh sahnesindeki EA -AntiWorld- Unutulmaz olacak.

Fate Zeroda Rin veya Sakura pek beklemeyin derim.Çıkacaklar ancak çok az, Aoi-Kariya-Tokiomi üçlüsü arasında geçen olaylar arasında biraz görünüyorlar.Yinede pek bir rol oynadıklarını söyleyemem.

Fhada ilyanın ölümü olayına yalan.Fha zaten Heaven's Feel Senaryosunun devamı ki Heaven's Feel senaryosunda ilya kendini Shirouyu kurtarmak için feda ediyor.Ancak Fhanın senaryosu biraz karışık,o yüzden Shirounun öldürdüğü Saber,ilya,Gilgameshın gençliği hatta rider'ın gerçek yaşantısındaki 2 kardeşi bile yer alıyor.Ancak bunlar daha çok ''Rüya'' gibi birşey herşeyi anlatıp spoiler vermek istemiyorum,yinede öyle olmadığını bilin yeter.Zaten Fate hollow Animesinin çıkması imkansız diyebilirim. Boşa ümitlenmeyin yani.Animeye çevrilebilecek bir seri değil çünki.

Başka soru veya merak ettiğiniz nokta olursa konu içinde sorabilirsiniz,Elimden geldiğince az spoiler vermeye çalışıyorum ama yinede dikkatli olun derim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Güzel açıklama olmuş

Bediwere olyını ben tahminde bulunmuştum öyle bir adı yoktu lancelot için ama kral Arturun sadık bir şovalyesi olduğu için birde zırh içinde olduğu için Bediwere olabilir diye düşünmüştüm.Dediğin gibi Fate zero çok ciddi ve sağlam bir yapım olcak gibi komedi harem olmasını beklemiyorum daha çok dram olur.Gilgamesh'in öyle biri oldugunu bilkmiyordum FSN deki gibi bir kişiliği vardır diye düşünüyordum.Malum 10 yıl öncesini gösteren flashbackte Saber ile savaşırken yine benzer bir kişilikteydi.

Rin ve Sakura zaten demiştim.hiç bir + yanı seriye bir kaç sahnede görürüz anca ama

Bazılarında hatalar olabilir yanlış anlaşılma falan ama hemen hemen hepsi yanlış demen doğru bir ifade değildi bence.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@AkumA

Yapımcıların farklı olduğundan haberdarım ama yine de tek yapımcı her seriyi ya da animeyi aynı kalitede sunacak gibi bir fikrim yok açıkçası :P Bu da o yüzden beni şüpheye iten bir noktadır ama biz yine de ümitlerimizi yeşertilmiş şekilde tutalım nolur nolmaz xD

Zaten ciddi olması benim için daha izlenebilir kılıyor,harem özelliğinin olmaması için daha bir artı yönünde bana göre.

Bedivere olayını zaten dün tarih sevgisi mükemmel olan NoIsIA isimli arkadaştan öğrendim,aynen onun cümlelerini aktarıyorum;

Tarihteki Lancelot ile Bedivere farklı kişiler.Efsaneye göre Lancelot yuvarlak masa şövalyelerinin en iyisidir.Ama Arthur'un eşine yani kraliçeye aşık olur.

Zaten sonrasında wikipedia'ya baktığımda farkı anlayabiliyoruz,şövalyelerin bulunduğu isim listesinde ikisinin de adı yer almakta.

@CHOBİTS

Lancolet ve Bedivere olayına da şu linkler açıklık getiriyor sanırım CHOBİTS ben de sen gibi düşünmüştüm dün arkadaşım NoIsIA uyarana kadar :D,Yuvarlak Masa Şövalyeleri listesinde ise Bedivere'in de Lancolet'in de adı geçiyor;(Linklerin hepsi wikipedia'dan alıntıdır.)

Lancolet Hikayesi:

http://tr.wikipedia.org/wiki/Lancelot

Bedivere Hikayesi:

http://tr.wikipedia.org/wiki/Ekskalibur

Yuvarlak Masa Şövalyesi Listesi:

http://tr.wikipedia.org/wiki/Yuvarlak_Masa_%C5%9E%C3%B6valyeleri

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@AkumA

Yapımcıların farklı olduğundan haberdarım ama yine de tek yapımcı her seriyi ya da animeyi aynı kalitede sunacak gibi bir fikrim yok açıkçası :P Bu da o yüzden beni şüpheye iten bir noktadır ama biz yine de ümitlerimizi yeşertilmiş şekilde tutalım nolur nolmaz xD

Zaten ciddi olması benim için daha izlenebilir kılıyor,harem özelliğinin olmaması için daha bir artı yönünde bana göre.

Bedivere olayını zaten dün tarih sevgisi mükemmel olan NoIsIA isimli arkadaştan öğrendim,aynen onun cümlelerini aktarıyorum;

Tarihteki Lancelot ile Bedivere farklı kişiler.Efsaneye göre Lancelot yuvarlak masa şövalyelerinin en iyisidir.Ama Arthur'un eşine yani kraliçeye aşık olur.

Zaten sonrasında wikipedia'ya baktığımda farkı anlayabiliyoruz,şövalyelerin bulunduğu isim listesinde ikisinin de adı yer almakta.

@CHOBİTS

Lancolet ve Bedivere olayına da şu linkler açıklık getiriyor sanırım CHOBİTS ben de sen gibi düşünmüştüm dün arkadaşım NoIsIA uyarana kadar :D,Yuvarlak Masa Şövalyeleri listesinde ise Bedivere'in de Lancolet'in de adı geçiyor;(Linklerin hepsi wikipedia'dan alıntıdır.)

Lancolet Hikayesi:

http://tr.wikipedia.org/wiki/Lancelot

Bedivere Hikayesi:

http://tr.wikipedia.org/wiki/Ekskalibur

Yuvarlak Masa Şövalyesi Listesi:

http://tr.wikipedia.org/wiki/Yuvarlak_Masa_%C5%9E%C3%B6valyeleri

Naruverse'de bedivere o kadar önemli bir role sahip değil,Kısacası hikayeyle alakalı tek kısmı Saberin son anlarında yanında olması ve kılıcı göle atması,ki onlar bile pek önemli ayrıntılar değil açıkçası.

Bu arada ufotable hakkında endişelenmeye gerek yok,tabiki kötü birşeyde çıkabilir ancak şuan anime yapan stüdyolar arasında en güvendiğim ufotable,%99 oranında güzel birşey yapacaktır fate/zero dan.Fate zeronun Visual novelinin olmaması Light Novelden animeye çevrilecek olmasıda başka bir + yönü.Routelar birbirine karışıp ortaya tavuk çıkmayacak yani,direk orjinal hikayeyi görüceğiz.

Lancelot olayına gelince,fate zero ile ilgili spoiler, ;

Lancelot ile Saber,Yani Arturia'nın araları en başlarda çok iyiymiş,hatta hemen hemen kimsenin bilmediği Saberin kız oldugu sırrını lancelota söyleyecek kadar.Ama Her ne kadar kızda olsa Halkın gözünde kötü imaj sahibi olmamak adına Guinevere ile evlenmiş.Guinevere'de bile bile ülkesi için kendini feda etmeyi göze almış.Tabiki ikiside kız olduğundan bu göz doldurmaca.

Ancak Lancelot zamanla Guinevere'e aşık olmuş,Guinevere'nin sadece bir göz doldurmaca için hayatından vazgeçmesine dayanamamış ancak kralınada çok bağlı olduğundan bir aksiyonada geçememiş.Saber ve diğer şovalyelerde bunu farkedince her ne kadar saber istemesede Guinevere'i idama mahkum etmek zorunda kalmış. Seçme şansı kalmayan ''perfect knight'' lancelot gidip Guinevere'i kurtarmış ve birkaç silah arkadaşını öldürmüş. ancak daha sonra kendi kralı Arturia'ya ihanet etmenin acısına ve silah arkadaşlarını katlettiğine dayanamayıp akıl sağlığını kaybetmiş,ve Heroic Spirit olduktan sonrada ''insane berserker'' olmuş.Aynı Fsndeki berserker gibi Lancelotunda akıl sağlığı yerinde değil yani.Ancak o berserker ilyanın sözünü dinliyordu,bu kimseyi dinlemiyor kafasına göre her önüne gelene saldırıyor.

Anlatma yeteneğim pek iyi değil,Elimden geldiğince düzgün anlatmaya çalıştım yinede.Bu arada bu yukarıda yazdıgım hikaye ''Fate/Zero'' için olan,Yani gerçek Kral arthur-lancelot ile alakasız,Animede göreceğimiz Lancelotun hikayesi.

Bu arada kimse Riderdan bahsetmemiş nedense.

Büyük iskender

i görmek bence gayet güzel olacak,özellikle gilgamesh ile vsleri aşırı müthiş.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bu konu tuttu ya daha çok işlerler. Yine de yapılması sevindirici tabi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Yaw amma spoiler verdiniz seriyi izlemediğimden ( Vakit bulamıyorum bi türlü) okuyamıyorum. O yüzdem yazışmaların hiç birini anlamadım :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Yaw amma spoiler verdiniz seriyi izlemediğimden ( Vakit bulamıyorum bi türlü) okuyamıyorum. O yüzdem yazışmaların hiç birini anlamadım :D
Anlamaman daha iyi böylece tüm seriyi bir bütün olarak izleyebilirsin.İzledikten sonra şayet bunları tekrar okursan o zaman daha tatmin edici olur.
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Naruverse'de bedivere o kadar önemli bir role sahip değil,Kısacası hikayeyle alakalı tek kısmı Saberin son anlarında yanında olması ve kılıcı göle atması,ki onlar bile pek önemli ayrıntılar değil açıkçası.

Tarih ve Şövalye temalarına ilgin varsa bu türdeki en ufak ayrıntı bile etkileyici olabiliyor aslında AkumA,konuyla pek alakası olmayabiliyor belki de,ya da önemli bir dönemeci teşkil etmiyor ama nedense ben o tarihi ve kültürü sevdiğimden Bedivere bile benim için güzel bir karakterdi,keşke daha ayrıntı vermiş olasalardı kendisine ;)

Bu arada kimse Riderdan bahsetmemiş nedense.

Büyük iskender

i görmek bence gayet güzel olacak,özellikle gilgamesh ile vsleri aşırı müthiş.

Rider'ı Fate/stay night serisindeki versiyonuyla sevdiğim için bahsetmeye pek yeltenmiyorum açıkçası,yoksa MyAnime List sayfasında gözüme ilişmişti ve şöyle bir durumum da var tarihi ayrı severim mitolojiyi daha ayrı severim,bu nedenle de Fate/stay night serisindeki Rider favorim için daha bir geçerli kılıyor kendisini, elbette Zero için Rider kimliğine gelecek olursam;

Büyük İskender'i de izlemek keyif verecek ama bu keyfi de izlemeden dile getirmek gibi bir niyetim yok sanırım :D

İzleyip de yorumlaşmak daha keyifli kılıyor kendisini ama bekleme heyecanı da olunca tutamıyorum sanırım,o da ayrı bir keyif oluyor,CHOBİTS ve ben iyi sardık bu başlığa galiba :022:

@Davut5858

Spoiler yemek bazı yapımlar için zevkli oluyor,bazıları için işkence olsa da bu konuda aldığım spoiler -tabi bu türde olan spoiler'lar katsettiğim :D- nedense etkilemek yerine keyif veriyor bana :023:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

ben sahsen sadece TV serısını seyrettım ben askere geldıkten sonrada filmi cıkmıs onu ögrendım,

burda online seyredeyım dedım yaklasık 120 dk ve cok kalıtelı goruntu oldugunu ogrendım ..

şimdi ise 3. film cıkıyor fazla takip edemedım gelince insallah rahatca takip edecegim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

tv serisinde şikayetçi olduğum en önemli nokta şuydu ;

Archer çok az görünüyordu ve çok çabuk ölüyordu

fate in filmindeyse Archer'ı

doya doya görüyoruz ama tv serisinde Saber ve Shiro arasında ki duygusal bağa hiç değinilmemiş ve görsel olarak daha doyurucu olsa da duygusal olarak çok şey eksik kalmıştı.

Ayrıca fate stay night serisinin müptelası olmamakla birlikte hikayenin öncesinde olan savaşları görmek eğlenceli olacak. bu seferde mantık hataları ve hikayede tutarsızlıklar olması çok muhtemel.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@darkeros

Filmde zaten saber ile shirou arasında bir duygusal bağ yoktu.Anime vndeki Shirou ile Saber arasında duygusal bağ geçen Fate senaryosunu ele almıştı,Film iste Rin ile Shirou arasında duygusal bağ geçen Unlimited blade works senaryosunu.Zaten adındanda anlaşılabileceği gibi Ubw senaryosu Archer-Shirou arasındaki ilişkiyi ele alıyor,haliyle ana karakterleri o ikisi.

Ayrıca Öncesinde olan savaşı görmek derken pek fsn ile alakalı birşey beklemeyin,Same-Setting olarak algılayın yeter.Tabi fsndeki boşlukların bir kısmı dolacak,Örneğin ben fate zeroyu okumadan önce en merak ettiğim nokta

Shirou babasını o kadar övüp o kadar kahramanımsı bir varlık gibi tanıtırken saber görevi için iyi veya kötü ayırt etmeden öldüren onursuz bir adam olarak tanıtması ve ondan nefret etmesi

idi. Veya kotomine'yi daha iyi anlamış,Gilgamesh-saber ve rin ile sakuranın aile hayatlarını daha net görüceğiz tabiki ama,bunlar seride pek önemli rol tutmayan noktalar.

Bu arada belirtmeyi unuttum sanırım,Bu Fate/Zero'nun yazarı TypeMoonun resmi yazarı Nasu değil, Nitroplus serilerinin yazarı Urobuchi Gen,çok mükemmel birisidir,yazdığı saya no uta hayatımda unutulmazlardan biri haline geldi.Şahsen nasuyu severim yazdıklarını ama bazen çok sıkıyor,hele Heavens feelde avenger olayı resmen 1 saat sürdü anlat anlat bitiremedi,artık sıktı bunalttı geçsede kurtulsam moduna girmiştim.Fakat bununki daha akıcı ve daha sürükleyici,o yüzden fsnden daha iyi birşeyler bekleyebilirsiniz bence.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?