Jump to content
  • Kayıt Ol

Online Okuma

Zax

Önerilen İletiler

Anladığım kadarıyla site üzerinden Online Okuma bölümünde sadece sitenin çalışmaları bulunacak. Bana kalırsa şuan elimizde türkçeye çevrilmiş mangaları bir araya toplayabileceğimiz çok iyi bir kaynak var. Her manga grubunun liderine bir yetki verilip upload etmeleri sağlanabilir. Hiçbir çeviri grubununda çıkıp " yok ben istemiyorum yayınlanmasın burda. " diyeceğini de sanmıyorum. Valla bunu bir düşünün derim, türkçeye çevrilmiş mangaların bir sitede toplanması hem manga severler açısından çok iyi bir kaynak hem de sitemizin hedefine ulaşmak için ilerlediği yolda atacağı en güzel adımlardan biri olacağını düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 31
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• bedifeci

8

• Zax

7

• bLueeekun

2

• Savage

2

Kesinlikle katılıyorum. Zaten amaçlarımızdan birisi de bilgi havuzu oluşturmak. Eğer böyle birşeye girişirsek, bilgi havuzumuz harika olur. Dikkate alacaklarını düşünüyorum ^^ Teşekkürler Zax.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Düşünürler ama her mangayı buraya koymak 500+ ücret gerektirir. Forumun databasesinin genişletilmesi gerekir. Düşün 100 chapter manga koyuluyor. Gbina göre foruma fazla para gelir. Eğer ödeyemezlerse forum kapanabilir. Kendi projelerini bile zor koyabilirler. Zamanla oda çoğalacaktır çünkü.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Benim de sürekli aklıma takılan bir fikir aslında bu, çok iyi olabilirdi bi' site altında toplanması Türkçe mangaların. Ama anlaşmazlık çıkma ihtimali de var tabii. Başarılabilirse çok iyi bir kaynak olacağı kesin. Bir de Blue'nun da dediği gibi yer sorunu var.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sanırım yöneticilerden birinin sitenin kapasitesinin ne kadar olduğunu söylemesi gerekecek.

Anlaşmazlık derken ne demek istediğini anlamadım. Ne gibi bir anlaşmazlık olabilir ki?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hımmm. Demek kapasite var. Acaba ne kadarlık bir kapasite imkanı sunuluyor?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Tam olarak hatırlamıyorum ama şöyle bir hesapla 10 gb kullanabiliriz diye biliyorum. Stemizdede diğer grupların çalışmasını izin verilerse yayınlayabiliriz.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hmm. Kaba bir hesapla bir manga bölümünü ortalama 6 mb alırsak, 1gblik alan 170-200 arası bölüm alır. 5gblik bir alan ise ( ki bu sitenin yarısı anlamına geliyor ) yaklaşık olarak 800-1000 arası bölüm yapar ki türkçeye çevrilmiş tüm mangaları toplasanız 1000 bölüm yapar mı bu konu da baya bir şüphem var xD Ayrıca site bunlar haricinde ne kadar yer kaplayabilir ki?

Tam olarak site o.k. haricinde ne kadar yer kaplar bilmiyorum ama burda yapılan ufak hesaplardan oldukça rahat bir şekilde siteye upload edilebileceğini düşünüyorum. Yarın öbürgün site kapasitesini doldurmaya başlarsa artık bizde elimizden gelen parasal desteği yaparız ( dolma olayı için kafadan 1 buçuk iki sene lazım ki o gün geldiğinde herkes 1 tl bağışlasa oldukça rahat bir biçimde 2 katına çıkartırız sitenin kapasitesini xD )

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

10 gb iyidir ama resimler olacak şuan müzikler koyuldu bunun bir hesaplanması gerek baş ağrısı çekmemek için.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Müzikler 100 mb aşmaz, şimdilik 80 mb yer kaplıyor..Maksimum eklenirse 150 mb ulaşabilir.Bakalım bende net bilmiyorum sınırlarımızı ,öğrendikten sonra konuyu bakarız.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

vbulletin in kapliyabilecegi yeri tahminen soyleyeyim

1-forumun kendisi ortalama 4-5 mb

2-albumler bolumu icin her uye basina 100 resim eklenmesine izin veriliyor ve resimler default ayardaysa database ekleniyor (panelden ayarlanabiliyor)

3-konulara eklenen (eklenti bolumu) dosyalarda da bir kisitlama vardi bunlarda database e ekleniyor (panelden ayarlanabiliyor buda)

4-foruma eklenen cok sayida avatar var

sonuc olarak forum da 1000 uye olsa her biri resim kapasitesini doldursa 2-3 gb gibi bir yer kaplar (sadece forum kismi)

muzik ve online okuma kisimlari haric :)))

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

10GB sınır olsa da bunun bandwith i var. 5gb manga yükledik diyelim, hepsi bir defa okunsa 5gb bandwith yapar bu. Forum, müzik, veritabanı falan o kadar yer kaplamaz da böyle büyük bir manga database i sağlam bi sunucu gerektirir.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bandwith, kapladığı yer falan bilmem de bazı manga grupları MangaHelpers'a ekliyor zaten çalışmalarını. Tekrar buraya eklemeye ne gerek var?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Yerimiz çok fazla yok , onuda kendi çalışmalarımıza ayıracağız.Ayriyeten MangaHelpers ekliyebiliriz.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Şimdi tam olarak kendi çalışmalarımızı Amt imzalı olmasa bile siteye paylaşım amaçlı koyabiliyormuyuz (İzin almış olarak tabii)? Yani herkes faydalansın, okusun diye.

Ayrıca bu başlığı görmeden 5 dakika önce savage abiye sordum: ''Abi bizim Kagen No Tsuki'yi Amt ye koyabiliyor muyuz'' diye.Yani benim bir hayli kafama takılan bir konu:haze:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Şimdi tam olarak kendi çalışmalarımızı Amt imzalı olmasa bile siteye paylaşım amaçlı koyabiliyormuyuz (İzin almış olarak tabii)? Yani herkes faydalansın, okusun diye.

Ayrıca bu başlığı görmeden 5 dakika önce savage abiye sordum: ''Abi bizim Kagen No Tsuki'yi Amt ye koyabiliyor muyuz'' diye.Yani benim bir hayli kafama takılan bir konu

Paylaşım amaçlı koyabiliyoruz.Ama ilerde çok fazla yük binerse siteye ,diğer çalışmalar artarsa silme ihtimalimiz olabilir.:spit:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hıım peki ^^ Son bir sorum daha olacak :dusuneyim:

Paylaşım amaçlı derken Link olarak mı yoksa Online okuma bölümüne mi koyaca(ksınız)ğız ?:haze:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bandwith, kapladığı yer falan bilmem de bazı manga grupları MangaHelpers'a ekliyor zaten çalışmalarını. Tekrar buraya eklemeye ne gerek var?

Ne demek ne gereği var? Aç bakalım bir başlık sitede kaçınız mh'ı biliyor diye. Ne kadar gereği olduğunu görürsün.

Valla benim düşüncem Türkçeye çevrilen serileri tek bir kaynakta toplanmasıydı. Bunun siteye de oldukça yararı olacağını düşünmüştüm. Mh'da ayıracağın zamanın yarısından daha azıyla burda tek bir yere tıklayıp karşına koca bir liste çıkacaktı. Mh'ı bilmeyen kitle'de buradan yararlanıcaktı. Bi süre sonra gruplar mh'a yüklemekten vazgeçebilirlerdi bile. Karar sizin ne diyeyim. Bana eksisi veya artısı yok bu olayın ama bir türkçe manga deposunun bulunmaması da bu alemin utancı olmalı.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bu alemin utancının türkçe manga depolamak değil de, başka şeyler olduğu kanaatindeyim. Mangahelpers'ı bilmiyorlarsa, onlara tanıtmakta bizim görevimizdir. Asıl utanç, onların bilmemesidir. O yüzden manga grupları online okuma linkleri sunuyor. Bu sayede manga grublarını takip eden kişilerde mangahelpers'ı tanıyabiliyor. O yüzden şuan için amt'nin kendi çalışmalarını koyması daha iyi olur diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bu alemin utancının türkçe manga depolamak değil de, başka şeyler olduğu kanaatindeyim. Mangahelpers'ı bilmiyorlarsa, onlara tanıtmakta bizim görevimizdir. Asıl utanç, onların bilmemesidir. O yüzden manga grupları online okuma linkleri sunuyor. Bu sayede manga grublarını takip eden kişilerde mangahelpers'ı tanıyabiliyor. O yüzden şuan için amt'nin kendi çalışmalarını koyması daha iyi olur diye düşünüyorum.

Kendi sitende elindeki kendi imkanlarınla birşeyler oluşturmak varken. El'in sitesinde onun şartları içinde kısıtlı ortamında birşey oluşturmak niye? Adamlar hiç nedensiz kafalarına göre senin scanlarını kaldırabilirler, grubunu ordan banlayabilir bile. Ki bunlar olup görülen şeyler. Yapıldılar yani.

Senin fikrinle hareket edenler anca başkalarının eline bakarlar. O ekmek veren el bir gün tokadı yapıştırdığında da anca kendilerine gelirler. Kendi ekmeğini kendi elinden yiyeceksin.

Edit: Yönetim başka grupların scanlarına yer açmayacağını belirtmiş. Artık daha fazla yönetimi sorgulayan bakış açısına karşı yönetimi savunup göze girmeye yeltenen kitleye prim vermeye gerek yok. Başlığın kilitlenmesi yerinde olucaktır.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Burası kişisel tartışma alanı degil. Bu noktaya doğru ilerlemesin tartışma.:soylev:

Ben kararımı verdim.Bir iki büyük manga serisi çevirecegiz. Onlara yeter alanımız. Onunu dışında sitemizde istenirse başka grupların çalışmlarıda yayınlanabilir.Mangahelpers de bir seçenek ben,hem bura hem oraya yükleme taraftarıyım. Böylece sitenin tanıtımının yapılacağını düşünüyorum.İlerde ne olur belli olmaz.:birnumara:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Burası kişisel tartışma alanı degil. Bu noktaya doğru ilerlemesin tartışma.:soylev:

Ben kararımı verdim.Bir iki büyük manga serisi çevirecegiz. Onlara yeter alanımız. Onunu dışında sitemizde istenirse başka grupların çalışmlarıda yayınlanabilir.Mangahelpers de bir seçenek ben,hem bura hem oraya yükleme taraftarıyım. Böylece sitenin tanıtımının yapılacağını düşünüyorum.İlerde ne olur belli olmaz.:birnumara:

"Onunu dışında sitemizde istenirse başka grupların çalışmlarıda yayınlanabilir"

Şu kısmı biraz daha açar mısın? Yayınlanabilirden kasıt, upload edilebilir mi? ve istenirse derken kim isterse? Yani bir grup gelir sitenize upload etmek istiyoruz derse mi? Yoksa siz seçtiğiniz kaliteli gruplara siteniz de yer mi açıcaksınız?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bizim online manga kısmına eklebilir demek istiyorum. Hangi grup olursa olsun yeterki sizin sitedede yayınlayalım desinler.Ama dedigim gibi her çalışmayı da yayınlayamayız.İlerde yer sıkıntısı yaşayabiliriz.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ne demek ne gereği var? Aç bakalım bir başlık sitede kaçınız mh'ı biliyor diye. Ne kadar gereği olduğunu görürsün.

Valla benim düşüncem Türkçeye çevrilen serileri tek bir kaynakta toplanmasıydı. Bunun siteye de oldukça yararı olacağını düşünmüştüm. Mh'da ayıracağın zamanın yarısından daha azıyla burda tek bir yere tıklayıp karşına koca bir liste çıkacaktı. Mh'ı bilmeyen kitle'de buradan yararlanıcaktı. Bi süre sonra gruplar mh'a yüklemekten vazgeçebilirlerdi bile. Karar sizin ne diyeyim. Bana eksisi veya artısı yok bu olayın ama bir türkçe manga deposunun bulunmaması da bu alemin utancı olmalı.

Bir önceki mesajımda "tekrar" kelimesine dikkatini çekerim (herhalde vurguladığım kelime yanlıştı). Ekleyen eklesin beni ilgilendirmez. Zaten yer de kalmazmış, öncelik AMT projelerinin olur.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?