Jump to content
  • Kayıt Ol

Manga Çalışmalarımız Hakkında

Savage

Önerilen İletiler

Merhaba. Site yöneticilerimizden şu konularda bizleri bilgilendirmelerini istiyorum:

1) Sitemiz için manga hazırlarken çalışmamızda nelere dikkat etmeliyiz?

2) Mangaları editlerken nasıl bir "credits" sistemi yapmalıyız? (Yani manga bünyesindeki site, çevirmen vs. tanıtımları)

Bunları sormamın nedeni belli bir standartta çalışmalarımızı sergileyebilmektir. Böylece daha etkili çalışmalar ortaya koyabiliriz diye düşünüyorum.

Şimdiden teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 13
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• bedifeci

5

• Savage

4

• Kisiliksiz

2

• Zax

1

En Hareketli Günler

En Çok Yazanlar

1-Bir kere herkese hitap eden manga serileri seçilmeli

2-Uygun fontlar kullanılmalı yazılar gözü yormayacak sitilde olmalı

3-Manga sayfaları mümkün olduğunca temiz ve kaliteli olmalı

4-Tanıtım kısmıda size kalmış.Muhakkak site adı ,çvirmen kısımları güzel bir şekilde manga sayfasına eklenmeli.

Bunları yazarken benden deneyimli çok üyemiz olduğunu biliyorum. Bir yerden başlanıldıgın da kendi şablonumuzu oluşturacağımızı düşünüyorum

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bilgilendirme için teşekkürler. O halde tüm maddelere uygun bir manga çeviriyorum demek.

Peki mangayı size nasıl ulaştıracağız?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Tanıtımını yaptıktan sonra ,linkini eklersiniz ,bende indirip online kısmına eklerim.İsteyen indirir.İsteyen okur.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

1-Bir kere herkese hitap eden manga serileri seçilmeli

Fazla sert temalar içermeyen (Sex, şiddet...) eserler mi?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

O değil de zaten herkese hitap eden bir seri olabilir mi ki? En fazla kişiye hitap eden en genel seriler Shounen olanlar. Ama shounen sevmeyen onlarca insan vardır. Kimisi şiddet aksiyon içerenlerden hoşlanırken kimisi bunları sevmez de shoujo felan ister. Bence kim ne istiyorsa onu çevirmeli : )

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sitenin kuruluş amaçlarından biri herkese hitap etmek, aşırı şiddet ve cinsellik içermediği sürece sitemiz de her türlü manga çevirileri yapılabilir.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sitenin kuruluş amaçlarından biri herkese hitap etmek, aşırı şiddet ve cinsellik içermediği sürece sitemiz de her türlü manga çevirileri yapılabilir.

Tamam, aklımda bir iki manga vardı. Çevirme olayına başlamadan önce size gene bir danışırım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Tamam, aklımda bir iki manga vardı. Çevirme olayına başlamadan önce size gene bir danışırım

Neden olmasın.:birnumara:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

yani bu durumda biri berserk çevirse sitede yayınlayamayacaksınız :) ( zaten çeviren var da )

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Manga okuyucusu falan değilim. Mecbur kalmadıkça manganın yüzüne bile bakmam ama gerekli uyarı yapıldıktan sonra bence tüm mangaların sitede gösterilebilmesi lazım. "Bak bunda çok fazla şiddet var, bunda hatunun memeleri gözüküyor" diye engellersek telekomünikasyon başkanlığının olumsuz örnek teşkil edebilecek davranışlar içerdiği gerekçesi ile siteleri kapatmasına benzer.

Mangaya başlamadan önce şiddet/korku/cinsellik her ne içeriyorsa yazmak ve belli bir yaş üzeri kişilerin okuması gerektiği uyarısı yapılması yeterli.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Tanıtımını yaptıktan sonra ,linkini eklersiniz ,bende indirip online kısmına eklerim.İsteyen indirir.İsteyen okur.

Peki, öyle yaparım. Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Şimdi manga da sürelik cinsellik ve şiddet anlamın önünü kesmisse bu serilere karşıyım .Berserk bunun içine giriyor mu bilmiyorum çünkü okumadım.Ama bilen arkadaşlar vardır.Claymore mangasını severim,şiddert vardır ama anlamın önüne geçmez. Rurôni Kenshin gibi serilerde çok hoştur.Spor türüde.Kekkaishi varken boş serilerin çevirilmesini de istemem.Sonucunda karar mangayı çevirecek arkadaşın ama aşırı uçlara giderse de karışırım.

Mangaya başlamadan önce şiddet/korku/cinsellik her ne içeriyorsa yazmak ve belli bir yaş üzeri kişilerin okuması gerektiği uyarısı yapılması yeterli.

Bu bence mangayı sunmadan ,yapılması gereken en önemli konu.Ama dedigim gibii aşırı uçlara giden mangalar sitenin amaçlarıyla uyuşmayacagını düşünüyorum. Sonucunda bu konuda tek başıma karar vemem ,diğer iki adminle konuşur ona göre hareket ederim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Şu an manga çevirimi tamamladım. Düzenlemesi yarın biterse tanıtımla beraber yerleştireceğim. İlginiz için teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?