Jump to content
  • Kayıt Ol

Animelerde En Çok Güldüğümüz Sahneler

Squaw

Önerilen İletiler

DİKKAT:

~~Konuyla alakalı sahneleri yazarken ya da sahne ile ilgili resim eklerken mümkün olduğunca ''Spoiler'' butonunu kullanalım.

~~Konuya uygun anlatacağımız sahneye ait diyaloglardan bahsedeceğimiz zaman izlediğimiz ya da izlemekte olduğumuz anime ''İngilizce/Başka bir dile ait Altyazı'' olsa bile anlatacağımız diyalogları anladığımız şekilde ''Türkçe''ye çevirerek ekleyelim konuya çünkü aramızda yabancı dil bilmeyen arkadaşlarımız olabilir.

------------------------------------ ------------------------------------------- -------------------------------------------

Clannad serisinde şu iki sahne beni çok güldürmüştü;

1-Sunohara ve Tomoya'nın kendilerini eşcinsel hayal ettiği an birlikte sahilde koştuklarını sahne hele ki ordaki replikler izlenmeye değerdi:

2u91xlj.jpg

2-Nagisa'nın ailesine ait ekmek fırınındaki satış patlamasının olduğu sahne nedeni çok komikti Mei-chan çok zeki bir bıcırıktı bence :)

205z9jn.gif

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bugün Kannagiye başladım. Nagi beni biraz kopardı :D Konuşması olsun bazı davranışları olsun :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

*Ouran'ın tamamı, ama özellikle Tamaki'nin verdiği tepkiler bende de var :D

*Bütün Gintama özellikle Gintoki ve Katsura

*Katekyo'da Lambo özellikle =)

* Soul Eater'da Death'in ve Black'in Excalibur'u görünce yüzlerindeki ifade :hehe:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sanırım en güldüğüm sahane "Gintama"daydı.

İzliyenler bilir:

Bir bölümde (kaçıncı olduğunu söylemiyeceğim.) gerçekten koparttı beni, hiç bu kadar gülmemiştim bir seride, arada da açıp gülerim. :D "Dragon Quest" diye bir seri vardır. (Seri derken 1`den 9`a kadar oyunu olan bir seridir. Animeside vardır, lakin henüz çevrilmemiştir. Adamların dalga geçtikleri yer zaten oyunu.) Bunun yanında "Wİİ" nin değişik bir versiyonu vardır, oyunun içine sokar insanları. Ve bizim karakterler içeri oyunu oynamaya başlarlar.

Oyuna girdiklerinde:

Gintoki, Kagura, Okita ve Hijikata oyuna girer. (Hijikata = ChiOkasu = oyunda verilen ismi.)

Gintoki`nin ismi yanlış yazılmıştır ve söyler; "HA! İsmimde hata var, Nasıl "Kintoki" oldu" der. Ve gelen cevap: "Çünkü oyun sadece 4 karakter destekliyor. (Tabi bu Japoncaya, Kanji`ye göre.) Vurgu imi bile bir karaktere düşünülmüş. Bu yüzden, lütfen dayanın." denir. Tabii Kintoki buna kızar. :D

Demon King`i ilk öldüren kişi/grup oyunu kazanacaktır.

Neyse oyuna başlarla, HP`ler random olarak verilir. Kintoki`nin ki 17, Kagura 15, Okita`nın 16 ve Hijikata`nın 3 HP si vardır.

Kagura: Hemen gider, demon king`i bulmaya.

Kintoki: Dur! Bu levelda kolayca öldürürülürüz. Herşeyden önce, hazırlanmalıyız. (bilirsiniz oyunlarda "Kasma" diye kullanılır.)

Okita: Ne yapmalıyız? Silah satın alalım mı? Veya ilk sokakta akıl(beyin) toplaya biliriz.

ChiOkasu: Hey! Neden sadece canı az olan benim? Neden bilgi ekranın kan kırmısızı?

Okita: Kim bilir? "ChiOkasu" olduğundan olabilir mi?

Kagura: HP`ler oyun tarafından random olarak veriliyor gibi görünüyor.

ChiOkasu: Şaka mı yapıyorsun! Slime bile tek vuruşta öldüre bilir! (Slime : Çoğu oyunda ilk kestiğimiz jolemsi yaratıklardır.)

Kagura ve Kintoki gülerler...

Kintoki: Burada kalabilirsin ve levelını yavaşca yükselte bilirsin! (Gülerek)

Kintoki: Kim bilir, muhtemelen bir kaç on yıl alacaktır! (Gülerek)

Ve "Kintoki poisoned" Kintoki poison olur, her yürüdüğünde canı gider. 14 HP si kalır.

Kintoki: Neden böyle oldu... vs. vs.

Sunan: Oyun hala geliştrilme aşamasında görünüyor, bu yüzden bug var. (Bug, bilirsiniz, oyundaki hatalar.)

Kintoki: (Laf atar ve Kaguraya acele edip bir antidote bulmasını ister.)

Chiokasu: (Dalga geçer.) Siz aptalca dolaşırken, biz oyunda ileriye gideceğiz.

Ve Chiokasu bir adım yürür, "Ouch" der, masanın ayağına çarpar ve 3HP si olduğundan ölür, mezar olarak kalır orada. (En fazla koptuğum yer burasıdır.)

Chiokasu: Beni kiliseye götürün. (Kiliside genellikle oyunlarda canlandırma yeridir, bir miktar para karşılığında.)

Okita: Endişelenme. Seni canlandıracak kadar param yok şuan. İlk başta para bulalım, yaratık öldürerek. (Ve gazinoya girer, para bulalım der, ama gazinoya girer. :D)

Chiokasu: Orada yaratık yok der!

Sunan: Terk edildi. Hero ChiOkasu tamamiyle terk edildi.

Bunun üzerine Gintoki poison oldugundan yürüyemez, lakin tabutu alıp kayak niyetine kullanır, kendi yürümediği için ise HP si gitmez. Kagura bu sırada NPC`lere nasıl Antidote bulurum diye sorar. (NPC, oyuncu olmıyan insanlar, mesela Weapon shop`daki Owner.)

ChiOkasu`nun değişik bir anlamı vardır, kendiniz araştırın bulun, ban yemek istemiyorum. :D :D :D

Evet, en güldüğüm sahne buraydı, tabii kide böyle anlatılamaz, izlemeden olmaz, dilerseniz bölümün hangi bölüm olduğunu söyleye bilirim.

:harika:

Edit: Not: Eğer kaçıncı bölüm olduğunu öğrenmek istiyen olursa, ÖM`den ulaşsınlar, kesinlikle spoiler içermemektedir, seride her bölüm farklıdır hemen hemen zaten. O yüzden sorun olmıyacaktır. (Seride genel kültür çok gerekli olabiliyor, özellikle oyunlarla, dizilerle, Japonyada ki her şeyle...)İyi günler...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Tokyo Godfathers daki her tesadüf beni gülmekten öldürüyor, böyle bi hayat var mıdır acaba gerçekten? :spit:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Naruto da Kakashi nin yapdığı bi jutsumu desem acaba. :D

Bin yıllık acı jutsusu haha :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

tsubsa reservoir chronilenin 2. sezonunda syaoran,sakura,fai ve kurogane chibi oluyorlardı mokana öyle birşey yaptıki o dünyadan çıkmak için syaoranın sakurayı öpmesi gerekiyordu tam öpecekken bir şey oluyordu ikiside havaya uçuyorlardı

Tsubasa%20Chronicle%20-%2037%20-%20Large%2001.jpg

Tsubasa%20Chronicle%20-%2037%20-%20Large%2024.jpg

Tsubasa%20Chronicle%20-%2037%20-%20Large%2011.jpg

Tsubasa%20Chronicle%20-%2037%20-%20Large%2026.jpg

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Kannagi

Akiba karakteri çok komik ya. Adam süper Otaku. Animeci ve mangacı. Aynı zamanda teknoloji ile bi haber ama çok hızlı konuşuyor. O konuşurken gülmekten yerlerdeyim. Bi ara Video kasete bu ne diyorlardı. Oda "It's Sony" diyor kopuyordum orda. Aynı zamanda Akiba video kaset getirirken "Jinnnn", Jin'inde "Akiba" diye bağırıp kucaklaşmaları çok makaraydı. Ayrıca ani şok olma sahneleri süper.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bu konuda One Piece'in eline kimse dökemez. Brook ile Luffy ilk kez gemide karşılaşırlar. Aralarındaki muhabbeti dinlerken ilk defa başıma geldi gülerken yataktan düştüm.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Kesinlikle one piece ve luffy'nin her sahnesi komik ve eğlenceli.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Evet özellikle brook one piece'e dahil olduğundan beri seri ayrı bir komikleşti.

''Yohohohoho~Ben zaten ölüyüm.''

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Fruits Basket de Tohru'nun her hareketine çok gülüyorum. Şaşkın kız yauw. Hahaha die ortalıkta gezmesi çok komik.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Beyler, lütfen "Spoiler" butonunu sık sık kullanalım.

EyeShield 21`de: (Spoiler içerir.)

Hiruma Yoichi`nin takımda ki insanları taraması komikti ve ilk bölümlerde kimse takıma Amerikan futbolu oynamıyacağını söylüyordu, takımdaki herkez diğer insaları çağırdı. Fakat kimse gelmedi. Sonra Hiruma`nın okula gidipte herkezi tehdit etmesi baya güldürücüydü.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Fruits Basket de Tohru'nun her hareketine çok gülüyorum. Şaşkın kız yauw. Hahaha die ortalıkta gezmesi çok komik.

Aynı şekilde Furuba'da beni Ayame ve Shigure'nin diyalogları çok güldürmüştür.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

-Pandora Hearts'deki bütün Alice ve Gilbert kapışmaları :D Aynı zamanda Break'in yemek yiyişi :D

-Naruto'da Ero-Sennin

(mangada öldü animede de ölmeye yakın ühühühü ! )

ve Tobi

-D.Gray-man'de Lavi ve Kanda'nın çekişmeleri :D

.

.

.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Aynı şekilde Furuba'da beni Ayame ve Shigure'nin diyalogları çok güldürmüştür.

Zaten Ayame acaip bişey ya :) Herşeyi Hatori'ye telefonda anlatması fln çok komik.

Shigure ' de amma kaygısız adam yauw...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Yamato Nadeshiko Shichi Henge;

-Hep birlikte kaplıcalara gittiklerinde Sunako ve Kyouhei'nin masa tenisi oynadıkları sahne de oldukça gülmüştüm ki o sahnenin sonu daha da güzeldi *ilk öpücük* :P

-O bölümde görgü tanığı kadının dedektiflere şüpheli gördüğü Ranmaru'nun tipini tarif ettiği zamanki cümleleri çok komikti dahası da dedektifin kadına,''Beğendiğiniz tipi sormamaıştım katili zanlısını sormuştum'' demesiyle ben kopmuştum

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Slam Dunk

slam dunkta bir hanamicinin gorille mücadelesi goril hanimiciyi geçiyor hanamiçinin ayağı kayıyor düşerken öndeki gorilin eşortmanını çekiyor..Ve millet şok oluyor,kah kah kah

İkincisi yine slam dunk hanamici rakibiyle teke tek kalıyor süper dahi hanamici dunk yapmaya çalışıyor o gazla potaya ilerliyor smaçı basacak pat adamın kafasına smaç atıyor bu iki sahnede gülme krizi yaşadım

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@bedifeci : 2. spoilerde yazdığına bende kırılmıştım...

slam dunk:

birde slam dunk da Ryonan koçuna ilk maçta hanamichi'nin yaptığı hareket..hatırlarsanız aynı hareketi naruto da Kakashi Naruto'ya konaha'nın bin yıllık acı tekniği adıyla yapmıştı... bunlara bayağı gülmüştüm...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Aynen bende diyecektim biraz önce, fakat liste hazırlamaktan zaman bulamadım. (2. Spoiler`da harbi baya gülmüştüm.)

Birde:

Hane bizim adam gibi değilde, baya oynamayı bilen biri vardı, ismini unuttum fakat en tanınmışı olduğunu bilirim. Koç ona: "Neden bu okulu seçtin?" diye sorunca, verdiği cevap koparttı beni. "Evim yakın olduğu için." :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

peacemaker

okita'ın hijikata-san şiir defterini çaldığı ve devamında gelişen olaylar

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

slam dunk

Hanamichinin saçını kestirdiği bölüm ...miyagi ve mitsui nin onu ilk gördükleri sahnede yerlere yatarak gülmeleri ...slam dunk harika bi seriydi ya :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sekirei'den sahneler;

İkinci sahnedeki kızın söylediği cümle ne kadar da doğru :D

2njde9y.jpg

sl5mdi.jpg

''Tehlikeli oyuncaklar zararlıdır....'' ilkesinin koruyucu sanırım bu karakterimiz de :P

30llc29.jpg

2yxpyqv.jpg

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

FMA:

Edward'a herkesin cüce olarak hitap etmesi...Özellikle madenlerde bir çocuk vardı ki...

Edward'a aynen "ultra hiper süper chibi" şeklinde bir laf söylemişti :spit:

Bleach:

Orihime'nin salakça eleştirileri ve bunu oturup milletin tartışması

Ichigo Yoruichi Eğitim Sahneleri :D:D

Rukia'nın Kurtuluşu'daki fırlatma sahnesi :spit:

Yachiru-Zaraki Sahneleri

Hitsugaya'nın Matsumoto'yu korkuttuğunda havaya sıçrayanlar :D

Death Note

L'in çilekli diyaloğu

-Dünyadaki üç dedektif de benim...

-Ne?

-Bu çileği sırrı saklamanız için alın

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?