Jump to content
  • Kayıt Ol

ABD'de Film indirenler zor durumda

bedifeci

Önerilen İletiler

bittorent.jpg

Eğer evinizde rahat rahat torrent ile dosya indiriyorsanız, bu haber rahatınızı biraz kaçıracak.

Son 12 ay içinde Amerika'da 99.924 BitTorrent kullanıcısı telif haklarını çiğnemekten mahkemeye verildi. Davaların birçoğu, yetişkin içerik sağlayan şirketlerin bu tür içeriği yasadışı indiren paylaşan kullanıcılara açtığı davalardan oluşuyor.

İçerik sahipleri, BitTorrent kullanıcılarının kişisel detaylarını almak üzere çalışıyorlar. Bu bilgiyi elde ettiklerinde ise içeriği indiren kullanıcıya şu uyarıyı yapıyorlar: Birkaç yüz veya birkaç bin doları ödeyin veya hapse girmeye razı olun.

Şirketler, hedeflediği çok sayıda kullanıcıdan milyonlarca dolar kazanıyorlar.

Elektronik Sınır Vakfı (EFF) ise bu davaların kullanıcıları mahkemeye taşıma amacı olmadığını söylüyor. EFF'ye göre şirketlerin yaptığı, zayıf veya varolmayan bir kanıtla kullanıcıların para ödemesini sağlamak.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 12
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• Aurora Borealis

3

• spartiate

2

• knighTeen87

2

• bedifeci

1

Kötü olmuş, acıdım garibanlara. Aslında ilk kez de olsa işe yaradı ülkemize birşey gelmemesi. Gelsede azınlıkta kalması. Böyle bir uygulama bizde yapılacak olsa ve ülkemize tüm anime ve filmler lisanslı dvdlerle gelse, bizde hapı yutardık. Lakin çok şükür gelmiyor XD

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bu yüzden peerblock, peerguardian gibi programları kullanmanızı tavsiye ediyorum.

Yaşasın youpo--- öhöm, indirmeyin olm siz de öyle şeyler.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

kullanıcıya şu uyarıyı yapıyorlar: Birkaç yüz veya birkaç bin doları ödeyin veya hapse girmeye razı olun.

cümle sanırım yeterince açıklayıcı millet para kazanmak için gayet güzel bir kılıf bulmuş Türkiyeye sıçramasa bari

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

bu olay türkiyeye sıçrarsa kesin beni 139 kez idam cezasıyla yargılarlar:neqoluyor:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

:) bizim evde durum farklı değil 24 saat açık 3 bilgisayar var ve sadece film değil kesinlikle biz ailecek idam alırız :gul gul:
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Adamlarda dvd fiyatıyla değiş tokuş fırsatı sağlayan mağazalar bizdekiyle kıyas bile edilemez. İndirmesinler bir zahmet.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

indirmesinler diyorsunda onların indirmemesi demek kaynak sayısının da azalması demek :D indirsinler yaw ne istiyon

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Adamlarda dvd fiyatıyla değiş tokuş fırsatı sağlayan mağazalar bizdekiyle kıyas bile edilemez. İndirmesinler bir zahmet.

bu da çok doğru bir tespit aslında... ama korkmayın, amerikalılar indirmese ruslar var piyasada; onlar kadar güzel seed yapanını görmedim; her türlü eski anime raw'ını rus torrent sitelerinden indiriyorum... neyse konuyu dağıtmadan gidelim...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 ay sonra...

adult demişler bir kere o adamların piyasadaki amacı sadece satmak üzerine. satamadıkları anda satmanın veya kazanmanın başka yolunu bulurlar, doğaldır. normal film falan dersen vizyonu felsefesi olan şeyler bunlar korsanlığı görmezden geliyorlar zaten yıllardır. burda da bir sıkıntı olmaz çünkü bu işi yapan şirket gelip türkiyedie ofis açacak da, türkçe bilen personel bulcak da, avukat tutucak da ohooo riskli yatırım :D

edit: ilk ifade "adult dediler geldik" gibi olmuş

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

istedikleri kadar çırpınsınlar, daima korsan kullanıcılar olucak, bunu hiç bir zaman durduramazlar. durdurularsa da kendi gelirleri yarı yarıya düşer, bunu anlamaktan bile acizler

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Diğer ülkelerde ciddi yaptırımlar uygulanıyor...Dün Japonya'da 300 küsür anime upload eden birinin tutuklandığını okudum...Feci...Torrentten veya başka yerden birşey indiremediğinizi düşünsenize..Kabus gibi...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

kendi kuyularını kazdıklarından haberleri yok. lisanlı ürün sahipleri korsancılık türediği zaman daha çok kazanmaya başladılar, ki bu da 90'ların başıdır. birşeye para vermeyecek olan adam zaten öldürsen vermez, ama korsanını kullanır gene reklamını yapar 10 kişiye daha haber vermiş olur.

kendi adıma gücü yeten herkesin kesinlikle lisanslı ürün kullanmasını uygun buluyorum. ama gerçekten gücü olmayanların da müzik dinlemek, film izlemek, oyun oynamak hakkı.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?