Jump to content
  • Kayıt Ol

Berserk Movie

Squaw

Önerilen İletiler

118gd4o.jpg

Severlerinin sabırsızlıkla bekleyişini duymuş olacaklar ki yapımcılar sonunda beklenen projeyi sunacaklar gibi,bu sefer seri yerine film(ler) olarak ortaya çıkacak 2-3 proje izleyeceğiz sanırım.

Film tarihi 2011 olarak söyleniyor,aynı zamanda orjinal hikayeye de sadık kalınacağı filme dair verilen bilgiler içerisinde,umarım bu kez doyurucu film projelerini piyasaya sürerler,biz de doya doya Guts,Casca ve Griffith izleriz.

Kaynak: MyAnime List

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 32
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• ozman

5

• Squaw

4

• Aurora Borealis

3

• özz

2

2. sezondan vaz geçip filimler mi yapacaklarmış yani? Pehh... epick fail.:uzqgun:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Acaba filmler serinin devamı niteliğinde mi olacakmış yoksa orjinal hikayeye uygun tekrar çevrim mi? Serisini izlemediğim için soruyorum. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@Spawn

Açıkçası ben de seri bekliyordum,hatta filmi belki seri ile ilgili özet olur da ardından bir seri patlatırlar hevesi güdüyordum ama gel gör ki mangasının fanı olan arkadaşımın araştırmaları sonucu Kara no Kyoukai gibi film dizini olacağını öğrendim ve ben de diğer beklerleri gibi baya yıkıldım :(

@Özz

Canım sadece MAL'da yapılan açıklamadan yola çıkarak açtım başlığı,seri zaten bildiğim kadarıyla mangada asıl olayların başladığı kısımda bitiyor.Film projesi de ''Berserk Saga Project'' olarak duyurulmuş,belki de yapımcılar sıfırdan alıp ilk seriyi hiçe sayabilir.

Ayrıca umarım sansüre uğratmazlar çünkü oldukça yetişkin öğeler -Seinen türünün doğal sonucu olarak tabii :D- içerdiği için yine sansürlü bir yapım koyabilirler ortaya.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Berserk gibi bir manganın uyarlamasının seri olarak beklentileri karşılamasını ben zaten pek olası görmüyorum. OVA veya film şeklinde bir formata uygun. Gerektiği şekilde yapılmayacak ve doğası yansıtılamayacaksa hiç yapılmasın, çünkü bu berserk olmayacaktır. Şimdilik umuyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

öyle diyorsun meyday da bence böyle daha kötü olur ben tam bir berserk hayranıyımdır ve filmin tam istediğim havayı yakalamama izin vereceğini sanmıyorum (süre fazla olsada hepsini sığdırmak için kesmeler yapcaklardır ki bu keyfini kacırır saten mangasını okuduysan animesindede birşeylerin atlandıgını görürsün ama filmde daha fazla atlanacağını düşünüyorum)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sanırım bir şeylerin atlanmasından ziyade, hikayede keyfi değişiklikler ve de eklemeler istenmeyen şeylerdir. Sonuçta filme uyarlanan koca romanlar var. Yapıldı mı oluyor. Manganın kapsamını, okumadığım için bilmiyorum ama düzgün bir senaryoyla da anlatılmak istenen verilebilir sanırım.

Açıkçası tek bir film yerine birkaç uzun metraj film serisi olarak sunulması güzel olur düşüncesindeyim. Filmler genellikle görsel anlamda daha kaliteli oluyorlar.

Sansür konusunda da, bazı şeyleri de bizim hayal gücümüze bıraksınlar canım. qdislers

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

film olarak yapmalarının sebebi daha esnek olabilmek için diye düşünüyorum keza berserk gibi bi yapım normal tv serisi olarak önümüze sunulsa baya bi sansür yerdi diye düşünüyorum bu sebepten ötürüde yapımcılar bu baş yapıtı önümüze film olarak sunmayı düşünmüş olabilirler , mantıklıda bi seçim bence tek sorun çıkacak olan film sayısı , bir iki taneye koca seriyi sıkıştırmaya çalışmayacaklarsa hiç sorun yok bana göre , aslında herkes gibi bende uzun uzadıya bir tv serisi olarak izlemek isterdim ama elde olanla yetinmeyi bilmek lazım yaa hiç bu film dahi gelmicek olsaydı die oturup bi düşünmek lazım :D o yüzden 5 dkklık küçük ona lara bile razıyım ben ...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster
öyle diyorsun meyday da bence böyle daha kötü olur ben tam bir berserk hayranıyımdır ve filmin tam istediğim havayı yakalamama izin vereceğini sanmıyorum (süre fazla olsada hepsini sığdırmak için kesmeler yapcaklardır ki bu keyfini kacırır saten mangasını okuduysan animesindede birşeylerin atlandıgını görürsün ama filmde daha fazla atlanacağını düşünüyorum)

O zaman izlemezsin Berserk senin istediğin gibi kalır sen de :)

Daha yapılmayan bir filmi kötü olur diye eleştirmek nedir yani?

Film projesi olmasına ben de sevindim. Kısa zamanda yetersiz şeyler yapacaklarına uzun zamanda daha kaliteli bir iş çıkacaktır diye düşünmekteyim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@cmlcn06

Çok umutlu olduğumu söylemedim. :D Bu yorumu filmini gördükten sonra yapacağız. Tabi bir TV serisi olarak gerekeni karşılamayacağını düşünüyorum. Bir film veya OVA serisi olursa altyapısı daha sağlam olur, daha cesur aktarılır diye inancım var. Hellsing Ultimate OVA'ları buna bence güzel bir örnektir.

@Öz: Berserk bir şeyi hayal gücüne bırakmaz, bırakmamalı. oleyo.gif

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Açıkçası seri konusunda her zaman daha sıcak bakışa sahibim ama şimdi bu noktada Monte Krsito Kontu uyarlaması olan Gankutsuou gibi bir seriyi de göz önüne getirdiğimde işin seri ya da filmle alakalı olmadığı görüşüne sahibim,romanı okuyan herkes seride birçok eksikle karşılaşıyor, biz okuyucular seriden birçok şey bekleyerek seriyi değerlendirmeye almışızdır eminim,bu nedenle roman okuyucuları için bu seri çok mu doyurucudur,hayır çünkü koca romanı ele alan bu seri aslında 24 bölümde birçok şeyi anlatabilecekken önemli konumda olabilecek parçalar seride ya yüzeysel işlenmiştir ya da çok uzak bir noktadan ele alınmıştır.

Aynı durum değil belki Berserk'in durumu,mangasından birçok şey atlanarak yapım aşamasına gelinmiş ve son 4-5 bölümüne kadar doyurucu bir işleyişle izleyeni kendisine çekiyor ama ben asıl yorumlarımı en azından bir film kendini gösterdikten sonra yapmak niyetindeyim keza anlatılmak isteneni çok iyi bir işlenişle doyurucu bir şekilde sunan filmler gördük anime yaşamımızda,buna da en iyi örneklerden birisi Kara no Kyoukai'dir mesela,bu nedenle de pek ön yargılı yaklaşılmamasını tavsiye ediyorum,elbet bu görüş meselesidir ki ben genelde animeyi kendi kategorisinde mangayı da kendi kategorisinde değerlendiririm,romanlar da buna dahildir ama sevdiğin bir yapımın harcandığını görmek biz ileyicilerin de moralini bozuyor,yani bu noktada cmlcn06 proje hakkındaki endişelerini çok iyi anlıyorum ama ön yargı olayından uzak durmaya çalışırsak bence gelecek olan projeyi beklemek de bir o kadar keyifli olacaktır diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Berserk'in nesi gelirse memnun olurum, dizi, seri, film, ova, mangası hariç.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

Hep merak ettiğim bir seri olmuştur berserk. Anime olarak devam etmesine sevindim. Break blade tarzı 50 dakikalık, 3–4 ayda bir yayınlanan film serisi gibi olursa daha iyi olur. Normal filmler gibi bir kaç yılda bir yayınlanırsa senelerce bitmez:D

Umarım mangasına layık uzun soluklu bir yapım olur. Güzel bir yapım olacağına inanıyorum ben doğrusu. Ah birde claymore devam etse başka bir şey istemiyorum:)

.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Berserk'in nesi gelirse memnun olurum, dizi, seri, film, ova, mangası hariç.

neden yahu? merak ettim şimdi! gördüğüm en dehşet manga yaa hiç bitmesin isterim dicem ama ekonomiksel olarak göçertti beni:S

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 4 ay sonra...

Toshiyuki Kubooka (Batman: Gotham Knight yönetmeni) Berserk filminin Ocak 2012'de Japonya'da vizyona gireceğini açıkladı.

Şu an cast ile ilgili bilinen tek şey Susumu Hirosawa'nın müzikleri yapacak kişi olduğu.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Gel artık gel , saçma sapan seriler,saçma sapan müziklerden sıkıldım artık yeni sezon animeleri tat vermiyor.

Hasret kaldık Berserk'e qhey

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Acaba kaç tane film çekerler ?! .. seriye yeniden bir el atsalarda abuk subuk seriler yapacaklarına şöylee uzun bir berserk animesi ile herkesi mest etseler daha iyi olmaz mı acaba..

Şunu söyliyim,japon YAPIMCILAR nerden para kazanmak istiyorsa öyle yaparlar!dvd,bluray,figür,sinema bileti,maskot vs nerde para görürlerse oraya yatırım yaparlar...

2000 seneler bayan müşteri kitlesindeki müthiş parayı görünce,bizim gibi dinazor seinen izleyici ve

okurları cımbızla tünel kazmaya daha çok gideriz.bakalım her şeyin modası geçtiği gibi bunun da modası geçerde biz görmeyiz...sinirlim

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İlk filmin,serinin film haline getirilmiş şekli olması gerekir diye bile biliyorum çünkü anladığım kadarıyla olaylar en başından anlatılmaya başlanacak ve birkaç film dizini şeklinde de mangadaki tüm olayları ele alan bir Berserk izleyeceğiz diye tahmin ediyorum.Elbet serisi de mangaya sadıktı ama tümüyle neler olup bittiğini izleyememiştik :dft005:

Umarım en az 3-4 film şeklinde bir dizin gelir de Kara no Kyoukai filmlerindeki gibi bir tat alırız,güzelim bir konuyu da mahvetmemiş olurlar.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Mangadaki "Altın Çağ" kısmı ilk etapta üç film olarak anlatılacak. Seride bu kısımlara ait her şey anlatılmamıştı zaten. Hikaye en baştan mangaya daha sadık bir eşkilde aktarılacak yani serinin sonundan sonra neler olduğuna dair olayları ilk filmlerde görmek pek olası değil.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?