Jump to content
 • Kayıt Ol

Pirates of The Caribbean 4 On Stranger Tides


bedifeci

Önerilen İletiler

[fieldset=Beyazperde]Yapımcılığını Jerry Bruckheimer ve yönetmenliğini Rob Marshall’ın üstlendiği “Karayip Korsanları: Gizemli Denizlerde”, başarılı seriyi ateşleyen eğlence, macera ve mizah unsurlarını bu defa Disney Dijital 3 Boyutlu olarak aktarıyor. Johnny Depp, aksiyon dolu bir dürüstlük, ihanet, gençlik ve ölüm hikayesindeki simgeleşmiş Kaptan Jack Sparrow rolüne geri dönüyor ve yolu geçmişinden gelen bir kadınla (Penelope Cruz) kesişiyor. Jack hem aralarındakinin bir aşk olup olmadığından, hem de kadının efsanevi Gençlik Çeşmesi’ni bulmak için kendisini kullanan acımasız bir sahtekar olup olmadığından emin olamıyor. Kadın onu korkunç korsan Karasakal’ın (Ian McShane) gemisi Kraliçe Anne’in İntikamı’na binmeye zorlayınca, Jack kendini Karasakal’dan mı yoksa geçmişinden gelen bu kadından mı daha fazla korktuğunu bilmediği beklenmedik bir maceranın içinde buluyor.

Uluslararası bir oyuncu kadrosuna sahip serinin devam filminde, ikinci Kaptan Hector Barbossa rolüyle usta oyuncu Geoffrey Rush, Kaptan Jack’in eski dostu Joshamee Gibbs rolüyle Kevin R. McNally, güvenilir bir misyoner rolüyle Sam Claflin ve gizemli bir deniz kızı rolüyle Astrid Berges-Frisbey de rol alıyor.

Kaptan Jack Sparrow’un (Johnny Depp) geçmişinden gelen bir kadın (Penelope Cruz) onu korkunç korsan Karasakal’ın (Ian McShane) gemisi Kraliçe Anne’in İntikamı’na binmeye zorlayınca, kendisini efsanevi Gençlik Çeşmesi’ne uzanan beklenmedik bir maceranın içinde buluyor.[/fieldset]

Penelope Cruz'un filme katılmış olması kanımca iyi olmuş.Penelope'nin filmin havasına uyduğunu düşünüyorum. Ancak kadrodan eksilmelerin olduğuda gözden kaçmıyor. Buna ragmen merakla bekliyorum.Kesinlikle Sinema salonlarında izleyeceğim bir film.

Film 19 Mayıs 2011 Türkiye'de yayınlanacak.

[bimgx=400]http://img718.imageshack.us/img718/2927/piratesofthecaribbeanonf.jpg[/bimgx]

[bimgx=400]http://img526.imageshack.us/img526/3316/piratesofthecaribbeanonc.jpg[/bimgx]

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

 • İleti 4
 • Oluşturma
 • Son yanıt

En Çok Yazanlar

 • bedifeci

  1

 • Susano'o

  1

 • spartiate

  1

 • mikroq

  1

En Çok Yazanlar

ama bu filmde keira knightley yookk:qhipnoz: neyse, onsuz da güzel olacağına inanıyorum, jack sparrow karakteri yeter zaten filmi izlemek için... sinemada izlenmesi şart olan filmlerden biri, beklemedeyiz:)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Karayip Korsanları aslında bir filmden öte, bundan önce eski filmleri çekildi, tiyatroları vardı, herşeyden önce ise bir efsane veya masal gibi anlatılan bir hikayeydi. İlk filmin bir orijinalliği olmadığı gibi diğerlerinin de yok kısacası. Disney eğlenceli Karayip Korsanları filmlerinden iyi para kazanıyor, işin burası gerçek.

Bir başka gerçek ise, bu filmleri bir üçleme, dörtleme veya benzeri isimler kullanarak sınıflandırmak yerine, bağımsız bölümlü bir seri olarak görmek gerekir. Oyuncular da değişir, senaristler de, yönetmenler de. Serinin bölümlerini birbirleri ile kıyaslayarak da bir yere varamayız aslında. Bir Geleceğe Dönüş veya Yüzüklerin Efendisi kadar birbirini takip eden, birbirine bağlı filmler değil çünkü.

Bu tür filmlerde yapılması gereken şey ise sinemaya gidip, arkamıza yaslanıp, kendimizi 2 saatliğine dünyadan soyutlayıp filmin büyülü dünyasına geçiş yapmak ve ortamdan istifade ederek olabildiğince çok keyif almaya bakmaktır. Senaryo olarak bir dahiyane bir şey beklemeyin. Ben beklemiyorum açıkçası. Üçüncü filmin sonundaki girdaplı sahne gibi yoğun aksiyon sahneleri varsa bana yeter de artar bile. :bir numara:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

 • 1 yıl sonra...

Çok güzel bir Seri idi..

:) Tabi Filmin sonunda gösterilen o kesitle aslında 5 inde geldiğini şimdiden söyleyebiliriz. :D tabi bilmiyorum öyle haberler var mı diye ama. :D gelir inşallah. :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
×
×
 • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?