Jump to content
  • Kayıt Ol

Band Of Brothers

Aurora Borealis

Önerilen İletiler

“6 dalda Emmy Ödülü, 1 Altın Küre, Amerikan Film Enstitüsü Ödülü (ki almamış olsa herhalde komik olurdu), Amerikan Yazarlar Birliği özel Ödülü almış olan Band of Brothers / Kardeşler Takımı, tarihçi ve biyografçı Stephen Ambrose tarafından yazılan aynı adlı romanından uyarlanan, II. Dünya Savaşı temalı, 10 bölümlük mini televizyon dizisi serisidir. Ortak yapımcılığını, Aademik ödüllü Er Ryan'ı Kurtarmak filminde beraber çalışan Steven Spielberg ve Tom Hanks üstlenmiştir.

Dizi, II. Dünya savaşı sırasında Amerikan ordusunun 506.Alay'ın 101.Hava Gücüne bağlı Easy Bölüğü askerlerinin yaşadıkları tecrübeler esas alınarak kurgulanmıştır. Dizi, öncelikle askerlerin temel eğitim aldığı Gerogia'daki Toccoa kampından başlamıştır. Devamında ise Normandiya çıkarması, Opersayon Market Garden ve savaşın sonunda doğru gerçekleşen Bastogne Savaşı ile sona ermiştir.”

Alıntıdır “Wikipedi”

Diziden tutup ta bir Kara şahin düştü ve ya Müfreze, (her halde ömrü hayatımda bir daha asla bunun gibi bir yapım nasip olamayacak bu türde bu filmi tamamen ayrı tutmak lazım), piyanist ve ya he ne kadar esintilerini taşıyor olsa da, Er Ryan’ ı kurtarma tarzı bir şey beklemek yanlış olur. The pasific ile de oldukça kıyaslanıyormuş ancak onun hakkında en ufak bir fikrim bile yok izlemedim. Ha kusurları yok değil en gözüme batanı ne derseniz eh bunda da kahraman Amerikan askeri mesajı yok değil. Ancak onu göz ardı edebilirseniz, Savaşın acımasız yanını, arkadaşlığı güzel işlemiş aldığı puanı hak ettiğini düşündüğüm kaliteli dizlerden biri .. İzlemeyen varsa biraz 2. dünya savaşı bilgisi biraz Amerikan askerleri hakkında bilgi ile birlikte izlemenizi tavsiye ederim..

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 8
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• Aurora Borealis

5

• spartiate

4

En Hareketli Günler

En Çok Yazanlar

En Hareketli Günler

şaheser ve destansı bir diziydi bu... hatta sanırım trt 1'den izlediğim son diziydi; aslında bana saving private ryan'ın dizi versiyonu gibi gelmişti bu dizi hep... oyuncular iyiydi, yönetmen iyiydi, görsellik iyiydi... ee daha ne olsun, bu zamana kadar izlemeyen varsa bulup hemen izlesin, bir günde biter zaten:goz kirpma:

bu arada the pasific, band of brothers yanında 0 kalıyor diyebilirim worless, hiç abartıldığı kadar bir dizi değil. hiç bir karaktere ısınamadan dizi bitiyor, hiç bir sahnesi akılda kalıcı değil:S

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

o zaman izlememek büyük kayıp olmayacak indirmiştim gerçi ama elim bir türlü gitmedi..

bide ben er ryan'a çok benzetemedim tamam ordada bir tabur askerin hikayesi vardı ama ne bilim bu ondan daha başarılıydı kesinlikle

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

yanlış hatırlamıyorsam er ryan'ı kurtarmak filminin başlarında easy bölüğünden birileriyle karşılaşıyordu tom hanks'in mangası; birden aklıma geldi:)

bu arada thin red line diye de bir film vardı, pasifik cephesini konu alan güzel filmlerden biridir... keşke pasific dizisi biraz da olsa ona benzeseydi :(

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

sean penn'in oynadığı değil mi :) ben izleyeli baya olmuştu hım akşam ben onu bir kez daha izleyeyim savaş filmi diyince aklımda ki en net baş yapıt müfrezeydi..

adrian brodyde vardı değilmi filimde?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

sean penn'in oynadığı değil mi :) ben izleyeli baya olmuştu hım akşam ben onu bir kez daha izleyeyim savaş filmi diyince aklımda ki en net baş yapıt müfrezeydi..

adrian brodyde vardı değilmi filimde?

izle izle, ben 3-4 kere izledim... ama adrian brody var mıydı hatırlamıyorum en son izlemem üzerinden bayağı zaman geçti, ama oyuncu kadrosu bayağı sağlamdı... (not: imdb'den baktım, varmış :D)

müfreze de çok güzel filmdi ya, hatta charlie sheen oscar aldıydı sanırım... güzel savaş filmlerinden biri de fullmetal jackettı, onu da izlemediysen izle...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

fullmetal jacketi de izledim izlemem mi.. konuştukça güzel filmler hatırlanıyor.Oscar almışmıydı hatırlmaıyorum charli ama ben favorim o müfrezede dafoe idi..

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

fullmetal jacketi de izledim izlemem mi.. konuştukça güzel filmler hatırlanıyor.Oscar almışmıydı hatırlmaıyorum charli ama ben favorim o müfrezede dafoe idi..

william dafoe benim genel olarak beğendiğim bir arkadaş, belki o da bu filmle ödül almış olabilir ama aklımda kalmamış hiç... son zamanlarda güzel savaş filmi gelmedi yalnız, onu hatırladım konuşmamız sırasında:)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

aa hakkatten düşündüm de hiç yok yaa yeni trend fantastik ve 3D filmler modasından olabilir

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?