Jump to content
  • Kayıt Ol

Büyük Hayaller / 드림하이 / Dream High

şahMath

Önerilen İletiler

312hafk.jpg

Orjinal Adı: 드림하이 – Deu-rim-ha-i

Diğer Adı: Dream High

Türü: Okul, Romantik

Bölüm Sayısı: 16

Yayınlandığı Kanal: KBS2

Yayın Tarihi: 03.01.2011 TBA

Yayınlandığı Günler ve Saat: Pazartesi ve Salı 21:55

Oyuncular:

Kim Soo Hyun ~ Song Sam Dong

Taecyeon ~ Jin Gook / Hyun Shi Hyuk

Suzy ~ Go Hye Mi

WooYoung ~ Jason

IU ~ Kim Pil Sook

Ham Eun Jung ~ Yoon Baek Hee

Uhm Ki Joon ~ Kang Oh Hyuk

Lee Yoon Ji ~ Shi Kyung Jin

Konu:

Kirin Sanat okulunda altı öğrencinin star olma hayallarini gerçekleştirmek için gösterdikleri çabayı anlatıyor.

Kişisel Yorum:

En başından itibaren heyecanla izlediğim bir dizi... Tahmin ettiklerinizi çoğu zaman boşa çıkaran merakı yüksek gençlik dizisi. Görüntü itibari ile diğer kore dizilerinden biraz farklı hollywood tarzı "step up" benzeri ama gayet güzel. Beni en çok kalbimden vuran güncel parçalara sıklıkla yer vermeleri ve tabiki dansları...

Henüz izlememiş olanlara tavsiyemdir^^

Dream High Trailer:

23gxo2e.jpg

~Tracklist~

01 Dream High – Taecyeon, Wooyoung, Suzy, Kim Soo Hyun & JOO

02 Someday – IU

03 My Valentine (Feat. 박진영) – Taecyeon & Nickhun

04 못 잊은 거죠 (If) – Park Jin Young

05 Maybe – Sunye (Wonder Girls)

06 사랑하면 안될까 – Changmin & Jinwoon (2AM)

07 가지마 – Junsu (2PM) & Lim Jeong Hee

08 어떤이의 꿈 (Feat. 소향 Of POS) – San E

09 겨울아이 – Suzy (Miss A)

10 Dreaming – Kim Soo Hyun

11 못 잊은 거죠 (If) (Inst.)

12 Maybe (Inst.)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 6
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• şahMath

3

• yuuki_cross

1

• Aequitas

1

• Nymphadora.

1

Tanıtım için teşekkürler. Güzel bir şeye benziyor. Ama bir bölüm 100 dk mı? Yine de izlemeye değer gözüküyor. Boş zamanımda bakmayı düşünüyorum.

Otobüsü kovalayan adam Peter Parker'ı hatırlattı :tbayrak:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ama bir bölüm 100 dk mı?

Pardon yanlış yazmışım:022:! Bölümler 65 dk.

İyi seyirler~~

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

Nihayet sonunu da izledim!! Mükemmeldi, olması gerektiği gibiydi~~

Heyecanını kaçırmayım anlatarak... Mutlaka izleyin derim^^

Diziden favori parçalarım dizi görüntüleri eşliğinde (anlamları da çok güzelmiş):

Suzy - Only Hope~~

SuHyun - Dreaming~~

Kim bu şarkısını dinledikten sonra SH bir şarkıcı değil der?! Muhteşem söylüyor^^

Suzy - Winter Child~~

not: 00:45 te başlıyor parça!

IU - Someday~~

Haha~~ Utanmasam tüm parçaları ekleyeceğim.:011:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 ay sonra...

MDL de milletin raiting patlaması yarattığı öve öve kendini paraladığı dizi Dream High'ın 5. bölümündeyim. Şöyle artılarını ve eksilerini ortaya koymak gerekirse;

Müzikler son derece sıradan. Oyunculara değinirsek işin açıkçası 2pm'den 2 oppa oynuyor. Ancak onlardan ziyade Bi tane saf, masum, şeker kaynağı oppamız Song Sam Dong var. Ki dramadaki tek sevdiğim karakterdir. Aslında 2pm'in oppalrından başrolde olan oğlan da iyi oynuyor da pek bi sevgim yoktur ona karşı. Kızlarına gelicek olursak t-ara dan ünlü unnilerime yer vermişler gelin görün ki tüm dişi kadrodan tiksindiğim tek drama budur. Yahu hepsi mi sinsi yılan olur, hepsi mi itici olur =.= Başroldeki ablamız 16 yaşındaymış bilmeyenlere söyleyeyim de duyanlara büyük şok oluyor :D Yani kadro oluşturulurken son derece popüler kişiler seçilmiş. Ki bence iyid de olmuş. Sonuçta gençlik dizisi ve gereken o enerjiyi veriyor. Umm senaryoya gelirsek yani şöyle böyle diyebilirim. Öyle heycanlandıran ya da aşırı güldüren fln uç noktalarda sahneler yok hep vasat seyirde. Açıkçası başlamadan önce gördügğüm yorum ve puanlara bakınca favorilerime girer diye düşündüm ama hayal kırıklığı oldu. Güzel ama çok iyi değil. Özellikle kız oyuncuların oyunculuklarında büyük bi iticilik var. bi cümleyle söylemek gerekirse; ideallerine ulaşmaya çalışan gençlik ve bunun uğruna birbirini elemek için yapılan entrikalar...

edit: fikrim tamamen değişti, şu an favorilerimde :D Muhteşemdi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 5 ay sonra...

İzlediğim en güzel kore dizilerinden biriydi ama dizi daha güzel bitebilirdi. Bir ara sıkılmıştım derken Song Sam Dong geldi diye izlemeye devam ettim. :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 3 hafta sonra...

Bu aralar fena bir şekilde dramalara ve asya sinemalarına takmış durumdayım. bunuda aradan çıkarmışken yorum yapalım. kötü değildi ama beklentimin altındaydı müzik, görsel sanat ve dans bir arada olunca üstelik 2pm'im elemanlarının yanında Kim Su Hyeon vardı genede beklentimin altında kalmaktan kurtulamadı bu kadar iyi isimlerden daha bi fazlasın bekliyor insan.. darama kısmı sanatsallığını gölgede bırkamıştı. hedef drama kısmı idi ise bir şey diyemem o ayrı tabi. ama ben MV lerdeki başarılarına yakışır bir şeyler bekliyordum. yada ben çok şey bekliyorum..

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?