Jump to content
  • Kayıt Ol

Depremin Ardından...

Akuma_Blade

Önerilen İletiler

Sanırım depremin Anime/Manga ve Japon müziği dünyasına etkilerini konuşabileceğimiz ve bu yöndeki haberleri paylaşabileceğimiz bir başlık gerekiyordu. Ayrı ayrı başlıklar yerine burada genel bir paylaşım yapabiliriz sanıyorum:

bg-11.jpg

Gackt, deprem mağdurlarına yardım etmek amacıyla bir bağış etkinliği dizisi düzenlemek üzere ilk harekete geçen isim oldu. Bu etkinliğe Tamaki Maki ve Maki Ohguro gibi birçok ünlü de katılımcı olarak destek veriyor. [Kaynak]

yoshiki.jpg

Efsanevi X Japan'ın kurucusu Yoshiki de bağış kampanyalarının aktif katılımcıları arasında. Yoshiki'nin kendisiyle özdeşleşen kristal renkteki piyanosu deprem fonuna katkı yapmak için satışa sunulacak. [Kaynak]

top-14.jpg

Kodansha'nın aylık Nakayoshi'sinde çizen mangaka'lar deprem fonuna katkı sağlamak üzere şu sıralar bir doujin çıkartmaktalar. [Kaynak]

Bir grup seiyuu da "Seiendan" isminde bir grup kurarak deprem fonuna katkı sağlamak üzere bir araya geldi ve faaliyelere başladı. Bu grubun üyeleri arasında Kazuhiko Inoue, Tomokazu Seki ve Souchiro Hoshi gibi tanınmış isimler de bulunuyor. [Kaynak]

ganbare%2Bjapan%2Bgundam.jpg

Akira Toriyama (Dragonball'ın yaratıcısı) ve Kunio Okawara (Gundam'ın mekanik tasarımcısı) ile Noizi Ito (Melancholy of Suzumiya Haruhi'nin çizeri) ve Takehiko Inoue (Slamdunk'un yaratıcısı) depremden geriye kalan ve umut bekleyen insanlar için sosyal destek projelerine kişisel olarak katılıyorlar. [Kaynak 1 ve Kaynak 2]

Bu tür başka haberler gördükçe paylaşmaya devam edeceğim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 6
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• Akuma_Blade

2

• bedifeci

1

• Sky_King_Goko

1

• Unbreakable

1

En Çok Yazanlar

eline sağlık.iyi düşünmüşsün.kolay gelsin

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Projeler yavaşlamaya başladı. Nükleer kriz bunu tetikliyor.Eldeki birkaç hazır bölümden sonra sanırsam bu yavaşlık nükleer olayın bitmemesi halinde daha da devam edecek.İlk önce can sonra canan.

Bende telefonla yardım kampanyalarına destek verecegim.En azından bunu yapabilirim.Yetenek sizsine mi mesaj yollayacağımı sanıyorsunuz.

Japonya, âdeta küçük kıyamet sahneleriyle insanlığın gözü önünde. Onlar düne kadar çalışkanlıklarıyla, tevazularıyla dünyaya ders veriyorlardı. Bu defa da maruz kaldıkları ibretle dersteler. Bir ülkenin başına gelebilecek en dehşet dolu hallere düşmüş vaziyetteler. Buna rağmen kimseden yardım istemiyorlar. Belki de yardım talebini bir saygısızlık olarak görüyorlardır. Japon hükümeti, her şeyi az gösteriyor. Sanki utanmaktalar.

İnternet haberlerini okurken karşılaştığım bir yazıdan kısa bir alıntı.
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Final Fantasy oyun serisinin yaratıcısı Hironobu Sakaguchi, 11 Mart depremi dolayısıyla "Pray for you" isminde bir şarkı besteledi ve bu şarkı aynı zamanda kendisinin sahibi olduğu Mistwalker stüdyosundan bir bayan sanatçı tarafından seslendirildi. Şarkıyı yakın zamanda dinleyebileceğiz. (Hironobu Sakaguchi aynı zamanda şarkının korosunda da bizzat bulunacak) Kendisi konu hakkında verdiği mulakatta "Bu şarkı fon kazandırmak için değil, bundan ziyade insanlara umut verebilmek ve bu sayede fark oluşturmak için yaratıldı" diyor. [Kaynak]

Full Metal Panic! ekibi de depremde kendilerine düşen şeyi yapmak üzere harekete geçtiler. Seride Tessa Testesterossa karakterin seslendiren seiyuu Yukana, bu karakterin ağzından bir moral konuşması yapıyor ve ihtiyacı olanlar için bağışa çağrı yapıyor. (Seiyuu Yukana kısa süre önce de bağış desteği ve elektrik tasarrufuna çağrı konusunda bir çağrı mesajında yeralmıştı) Bu konuşma metni bizzat Manga ve roman serisinin yaratıcısı Shoji Gotoh tarafından yazıldı ve videoda yer alan resimler aynı serinin illüstratörü Shikidouji tarafından çizildi. Video buradan izlenebilir.

14o883t.jpg

Macross evreninin yaratıcısı Shoji Kawamori, twitter'inden depremde umut bekleyen insanlar için bu illüstrasyonu yayınladı.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

FMP hayranı olarak hem serinin yaratıcılarından hemde seiyularından böyle bir çalışmada bulunmaları son derece güzel.Umarım Depremin yaraları beklenen serinin ertelenmesine neden olmaz.Gerçi kesin bir tarih yok ama FMP TSR ovadan itibaren beklemedeyim.FMP Sigma manga okuyarak idare ediyorum artık.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Yayımcı şirket Shueisha, Akira Toriyama'nın hazırladığı video'nun her tıklanması karşılığında felaketzedelere bağışta bulunacağını söylemişti. Kaynak 1 Kaynak 2

Video'nun içerdiği mesaj Dragon Ball izleyenlerin bileceği şekilde oldukça manidar olmuş, benim açımdan duygulanmamak elde değildi.

İlgili videonun;

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?