Jump to content
  • Kayıt Ol

keşke..

Aurora Borealis

Önerilen İletiler

sonunu keşke hiç izlemeseydim.. dediğiniz bir anime var mı? varsa nedeni nedir?

ben Kenshin'i izledikten sonra sonunu izlememeliymişim demiştim . Bir şeyin sonunu beni ilk kez bu kadar rahatsız etmişti.. seriyi ve kenshin karakterini çok sevdiğimden diye düşünüyorum ama hala keşke izleyememiş olsaydım diyorum...

not: soru sadece animeyi kapsamıyor mangada olabilir...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 15
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• Squaw

2

• Aequitas

2

• dcmbr

2

• Aurora Borealis

1

school days...nası bi gereksizdi o anime

true tears... sonunda bişiy olmadı ki ?!

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Death Note, Code Geass, Bible Black, Dragon Ball Kai. Hiçbirini açıklamaya gerek yok bence. İzleyen bilir :ne noldu:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Soul Eater sonunu izlediğim için hayal kırıklığına upradığım ilk anime.

Birde hellsing sonunu bir türlü izleyemedim. Çünkü yarım kalmış süper bir animeXD

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

death note...

serinin 20li bölümlerde bitmesi gerekiyordu, sırf maçı berabere bitirmek için uzattılarda uzattılar :qsokkksok:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Fruist Basket

Sonu mangasından tamamen farklıydı. Soru işareti bırakarak bitti ki bu tür sonları hiç sevmiyorum.

Bu animeyi izleyenlere önerim kesinlikle mangasınıda okusunlar.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Death Note:

Bu seri için kendime hazırlamış olduğum teroimi gerçekleştirecek bir babayiğit arıyorum :ne noldu:

Ray Penbar ve nişanlısı keşke L öncesi çıkacağın,L sonrası çıkıp da bize biraz daha şevk aşılasaydı ve L sonrası Kira'nın hakkından bu süper ikili gelseydi diye düşünmeden edemiyorum açıkçası,seri bu yönde ilerleseydi eminim ki birçok izler ve Near karşıtları,bu yapıma daha sıcak bakmış olacaktı,en azından benim için seri böyle daha çekici olacaktı diye düşünüyorum.

Fruits Basket,aslında bir sona sahip değil,sadece yarım bırakılmış nice serilerden (Nana,Samurai Champloo,Juuni Kokuki,Glass Mask...) birisi, daha doğrusu acımadan harcanmış ve yazık edilmiş,süper ötesi hatta üper ötesi bir yapım,keşke....

Yaşananlarıyla,ele aldığı konusuyla bizi daha fazla ağlatan bir anime yapımı görmüş olsaydık da manganın başladığı noktada animenin bitişiyle hayal kırıklığına uğramasaydık....

School Days:

Sonuyla,listemde ''1'' puanı hakeden,tek seri diyebilirim sanırım,

Kızların,bir erkek için böyle maaş kuyruğu gibi bir sıraya girip de kendilerine karşı bile bir yarış sunduğu saçma mı saçma yapımlardan birisi.

Mobile Suit Gundam 00 Movie;

Böylesi muhteşem ötesi bir filme bu tarz bir son eklemeleri,ne siz sorun ne ben söyleyeyim,içime dert oldu açıkçası,ne umutlar bekledik muhteşem bir final için ama ne bulduk...

İnsan,biz izlerlerine hiç mi acımaz da gidip öyle bir tema seçip de karakterleri bir çırpıda harcar :sok aglama:

Gungrave;

Başlangıç süper,seri süper,konu deseniz zaten en iyilerden ama gel gör ki sonlara doğru ortaya sunulan öğeler ve sondaki Brandon ve Harry'nin,

Birbilerine karşı olan duruşları,daha doğrusu tüm geçen o bölümler boyunca beklenen hesaplaşmanın umulmadık bir ilerleyişle noktalanması,keşke....

Mai-HİME;

Öyle bir son sunuyor ki noktaladığınız anda ben bu kadar bölümü boşuna mı izledim diye düşünmeye başlıyorsunuz,boşluk hissi kalsa içimizde yine pek de noksan görmeyeceğim bir seri olacaktı ama;

Karakterlerin hiçbir şey olmamış gibi yeniden bir araya toplanması gerçekten de çocuk kandırma havasındaydı :006-32:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Benim bu soruya vereceğim cevap aynı nedenlerden ötürü Sailormoon, Elfen Lied, School Days, Kimi Ga Nozomu Eien, Devil May Cry, TTGL... Hayır, belki son bölüme dek ayırdığım zamanı telafi edecek olaylar, işlenişler, karakterler görürüm diyordum. Bu yapımlarda final bana tüm seri boyunca boşa harcadığım zamana acıyışımdan başka birşey göstermedi.

Farklı bir nedenden ötürü de Zeorymer diyorum.

3 OVA'da mükemmel bir işlenişle bizi muhteşem final için kışkırtan seri bize bir final bile vermedi.

@Squaw

Karakterler harcanmadılar, sadece misyonları sona erdi. Çevirmen olarak yorumumda da dediğim gibi, yönetmenin yada Sunrise'in derdi para kaldırmak olsaydı şu an 3. sezonu izliyor olurduk ve bu kadar fanbase varken, bunun bile somut bir finale bağlanmasına gerek olmazdı.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@Akuma_Blade

Harcanmak derken kastım az gözüken karakterlerdi açıkçası,ben Graham Aker beklerken sadece birkaç dakikaya yayılan sahneleri görmek içimi baya acıttı çünkü bana göre Gundam 00 yapımı için Gundamaster'lar ne kadar değerliyse Graham da bu yapımın kilometre taşını oluşturmaktaydı,bu nedenle diğer karakterler konusunda haklı olabilirsin,misyon davası diyelim ama Graham için olan görüşüm konusunda ısrarcıyım qgüll

Belki,Graham sevgimin getirisi bilemiyorum ama benim için Graham o şekilde harcanan bir karakter olmamalıydı,olamazdı da...

Karakterler dışında aslında ele alınan;

Uzalılar teması çok eğretiydi,seriye yakışır bir temayla izlemek bizim en doğal hakkımızdı bence :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@Squaw

Death Note

O zaman Kira-sama'nın epikliği giderdi. O tren sahnesi, polis merkezine gidene kadar ikna edişi. Kadına söylediği son sözün ''Çünkü ben Kira'yım'' olması. Near ve Mello gereksiz iki karakterdi ama shounenin doğası gereği ''iyilik'' kazanmalıydı. Sparti'nin dediği gibi maçın berabere bitmesi için olayı böyle bitirdiler. Olayın sonunu bağlayan L olsaydı, işte o zaman hiç pişmanlığım olmazdı.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@lantis^^

Aslına bakarsan School Days'in tek güzel yönü sonuydu, seri boyuncaki bütün mide bulantılarımızı, ettiğimiz hakaretleri, küfürleri, o güzel sonla sonla tebessüme çevirdiler. En azından benim için öyle. :D

Konuya dönelim; muhtemelen sonunu keşke izlemeseydim dediğim sürüsüne anime vardır, fakat bunların başını D. Gray Man çekiyor.

Neredeyse 50-60 bölüm seriye Noah'ların tam anlamıyla girmesini, artık seride adam gibi aksiyon olmasını bekliyorsun, ki bir raddeden sonra oluyor da. Her şey güzel giderken, seriyi saçma bir sonla yarıda kesiyorlar. En iyisi sonunu izlememekti.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Güzel başlık olmuş worless, görünce mutlaka olmalı dedim ve listeme baktığımda;

Angel Beats

Sonunu bırak son bölümü tamamen vermeseler seri adına çok daha makbule geçerdi sanırım

Claymore

En büyük hayal kırıklıklarından biri, böyle bir animeye mangadan ayrı ve tamamen saçma bir son vermek.

Ghost Hound

O kadar bölümü bu son için mi izlediğini sorguluyor insan.

Soul Eater

Sonu dışında herşeyi harika, ama sonu kesinlikle değil.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

Claymore

Sona bir kaç bölüm kala mangadan kopan bölümler çok kötüydü. Özellikle finalde Claire ile Priscilla'nın arasında ki dövüş, dövüşten çok kim daha iyi cinnet geçiriyor olayına dönmüştü. Aklımda kalan şu diyaologları paylaşmak isterim

Claire: Yurusanai, yurusanai yurusanai, yurusanai,...böyle gidiyor

Priscilla: Annemi öldürdü, babamı öldürdü , kız kardeşimi öldürdü, erkek kardeşimi öldürdü, öldürdü oğlu öldürdü bütün sülaleyi sayacak sanki

:033-32:

Berserk

Sonunu izleyince bir kaç dakika ekrana bakarak gülümsediğimi hatırlıyorum.Ama bu gülümseme küçük bir çocuğun düşüp ağlamadan hemen önceki zoraki gülüşüydü. Sonra kendi kendime keşke hiç izlemeseydim böyle bir saçmalığı diye düşündüm. Yani yerden bir sürü dev böceğin çıkıp bütün kahramanları yediği bir son bilmiyorum aklıma gelince gene sinirlerim bozuldu şimdi :006:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

clannad.

ne duygusal animeler gördü bu bünye.ama hiçbirinde bu kadar dalga geçildiğimi hissetmemiştim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

clannad.

ne duygusal animeler gördü bu bünye.ama hiçbirinde bu kadar dalga geçildiğimi hissetmemiştim.

Bence gayet güzel bir animeydi. Neden dalga geçildiğini hissettin ki?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bence gayet güzel bir animeydi. Neden dalga geçildiğini hissettin ki?

meğer ölmemiş ya nagisa. ölmesi gerekirdi bence. ağla ağla sonra bi bak cee ölmedikki biz. 1r56

yani genel olarak da ne bileyim, ilk sezon saçmasapan şeylerle uzatılmış, ikinci sezon da "nasıl duygusallaştırsak" diye duygusallık basılmış gibiydi. doğal bulmadım. evet sizin gibi beğenen çok, ben de kesin beğenirim diye başlamıştım ona rağmen hiç sevemedim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?