Jump to content
  • Kayıt Ol

Bleach Nereye Gidiyor ?

lantis^^

Önerilen İletiler

Selamlar,

Bleachle ilgili bu soruyu konuşalım tartışalım istiyorum, umarım doğru yere konu açmışımdır.

Bleach 300 küsürüncü bölüme geldi daha ne kadr gider acaba iyiye mi gidiyor, yoksa sıkmaya mı başladı, eski bölümler daha mı iyiydi, siz ne düşünüyorsunuz?

Kendi fikrimi söyleyeyim, ben hala severek izliyorum bleachi, fillerlar olmasa çok daha iyi olur tabii ama aslında işlenecek milyor tane konu var oralarda da bu yüzden daha akıllıca fillerlar yapılabilir yani o izleyici kitlesinin elde tutulması için çok şansları var.

Bir yandan da Tite bence akıllıca davranıp birçok hikayenin öncesinde sonrasında çok güzel boşluklar bıraktı (bknz: uruhara-yoruichi, isshin-ryuken arasındaki bağlantılar vb.)

şimdi bunlardan ufak ufak gösterse bayıla bayıla izler herkes yine, ama şu animedeki saçma fillerlar insanı animeden soğutuyo gerçekten...

Örneğin şu geçmişe dönme muhabbeti çok iyiydi, orada çok daha fazla zaman geçirilebilir.

Ayrıca bütün karakterler birbirinden şahane, hepsinin bir hikayesi olsa 3 bölüm yapsan ooo 100 bölüm götürür seni :)

Hadi hiçbir şey yapmıyon bari bu aralara biraz romantizm katsalar şööle ichi-ruki , yoru-uru öldü ama ulq-hime dialogları flm güzel olurdu püfff... bana bırakıcaklar var ya ufff tozunu attırım Bleachin :)(inanmayan baksın: sse54)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 54
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• lantis^^

8

• painscream

4

• donmezsa

3

• darkeros

3

hangimiz neredeyiz ki bir yere gidelim dimi o da bi bakış açısı :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bleach bıraktım artık ,Aizen gitikten , arancarlar öldükten sonra. Yeni karakterlere alışamadım.Bu sefer en azılı rakip hangisi olacak orası da meçhul oyalayıp duruyorlar şimdilik.Film çıkana Aizen yeniden filmde görünene kadar...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

vallaha bleach sona doğru yaklaşıyor, ona yanıyorum ben:sok aglama: şu an 290'dayım, ilerlemeye kıyamıyorum vallaha...

not: ayrıca tek ümidim "a stingy feeling" bundan sonra:P

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

tite naruto - naruto shippuuden olayına özenmediyse bende eichiro oda'ya özenmedim, o kadar söylüyorum, başkada birşey demiyorumqhey

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bleach bıraktım artık ,Aizen gitikten , arancarlar öldükten sonra. Yeni karakterlere alışamadım.Bu sefer en azılı rakip hangisi olacak orası da meçhul oyalayıp duruyorlar şimdilik.Film çıkana Aizen yeniden filmde görünene kadar...

ben yeni karakterleri bilmiyorum, mangayı okumuyorum ama yakışıklı ve karizma tip varsa her türlü izlerim :P öhm neyse... bence amerikayı baştan keşfetmeye gerek yok, dediğim gibi içerde çok hikaye var niye kullanmıyorlar anlamıyorum.

@spartiate ben de bir hikaye daha var zor durumda kalırsan onu da okursun merak etme :) koyarım stingyi yazarken oluşan bi tıkanma dönemimde

ben de bleach bitsin istemiyorum daha görmediğim çok şey var daha bnmkiler bankai açmayı öörenemedi ( renji & hisa ) ichi gerizekası odunsu yaşam rukia ya açılamadı

yoru- uruhara ne iş bi anlamdım gitti böyle böyle gider yani sorularım isteklerim qsoru

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bleach izlemeye başladığımda o ilk 60 bölüm harikaydı izlediğim en harika animeler arasında yerini almıştı ki sonrasında gelen berbat fiilerler ve konunun sarpa sarması seriden soğumama neden oldu şimdi bitse de kurtulsak diyorum :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bleach şu an bana kalırsa sallantıda. İlk 63 bölüm iyiydi, hadi hueco mundo bölümlerine kadar fena değildi diyelim, bir de geçmişi anlatan bölümleri ekleyelim. Daha sonra tite ne yaptı bilmiyorum ama bir türlü toparlayamadı, seri yoldan çıktı. Mangasını son bölüme kadar okudum, eski takipçilerini geri kazanmak istiyorsa bazı radikal değişiklikler yapmalı ki bu adamın böyle şeyler yapamayacağını çoğu kişi anlamıştır.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

bleach izlerim, naruto'yu da...Naruto'da mangaka kimsenin gözünün yaşına bakmıyor, benim bir çok favori karakterim öldü. Ama bleach^te de kimse ölmüyor bu da bence bleachen en zayıf noktası.:qegenmis:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

O değilde yaşım 30 olmadan bitsede sonunu görsek.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

neden ya ben torunlarımla falan izlemek istiyorum mesela :)) ozmn 4 boyutlu mu olur 5 boyutlu mu olur animeler bilmiyorum artık :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

benim o şansım kalmadı artık XD

neden ya ben torunlarımla falan izlemek istiyorum mesela :)) ozmn 4 boyutlu mu olur 5 boyutlu mu olur animeler bilmiyorum artık :)

hakikaten, artık 3d çalışmalarına başlasa ya şu japonlar... televizyon alırım valla ona özel:962129:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bleach'in aslında konu olarak potansiyeli yüksek ama mangakanın fazla iyi yürekli olduğunu düşünüyorum bazen, zira 4. takım iyileştirme teknikleri ve onların yetmediği yerde de orihime ölüyü bile dirilterek kimseyi yerde bırakmıyor, arada kayıplar olmalıydı gerçekçilik açısından. Animeyi fillerlarla bozdular, benim asıl hoşlanmadığım fillerların ana hikayeyi bölmesi. Yani dövüşün ortasınsa filler giriyor, olmaz böyle. One piece i o açıdan çok severim, 2 adanın arasına ufak fillerlar koyup devam ediyor adamlar.

Final getsuga olayı da olmamış, en baştan beri kurduğu herşeyi yıktı Kubo-sensei, shinigamiler çıktı hikayeden(büyük ihtimalle sadece şimdilik). Arada sırada mangaya da göz atıyorum, son chapterda Ichigo'nun fullbring i iyice shinigami güçlerine döndü, yani Kubo da vaz geçemedi shinigami ichigodan :D

Bence Bleach şu an için bitmeye yakın değil, Kubo ne kadar isterse devam ettirir, potansiyeli var konunun ama devamı iyi mi olur kötü mü, onu bilemem :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bleach öyle kolay kolay bitmez, ama hergeçen gün kan kaybettiği de gerçek.Şu bleachin mangakasını yolda görsem bu güzel pataklıcam, adamın elimde on numara malzeme var ama çıkan bölümlerde ne heyecan kaldı ne yaratıcılık.Daha en başından tutturamadığı güç dengeleri var.Mesela ichigo'nun ulqiaara'ya dövüşü; ki tek zevk aldığım dövüştü son bölümlerde.4. espadayı zarzor yenip, 1,2 ve 3. espadanın kolayca yenilmesi..Özellikle 1. espadanın dövüşünden acayip hayalkırıklığına uğradım.Güç dediğin yıkıcı olmalı, 4. espadadan daha güçlü olan 3. espada uyduruk teğmenleri yenemedi.daha öncede dediğim gibi, en zayıf noktası kimsenin ölmemesi, ne kadar güçlü bir rakiple dövüşsün, ne kadar zor duruma düşsün kimse ölmüyor ve de bişekilde kurtuluyor.Bu da heyecanı alıp götürüyor:61923:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

ya bazı abuk adamlar ölsün eywallah ama byakuya flm ölmesin isterim şahsen...

ama hani vaizard lardan ölenler olabilirdi bence, ve ewt stark olayına ben de katılıyorum aslında orada daha iyi anlatılması gereken kyorakunun bankaisiydi çünkü hakkaten esaslı bişiy ve anlaşılması güç, zaten gücü de ordan geliyor.

Bir de bence güç kaybettiği nokta ichigo için sürekli aynı şey oluyor...bu kadar tekrar da insanları sıkıyor, bir ichigo giderek güçleniyor onun dışında kimseye bir şey olmuyor allah'a şükür.

İlk bölümleri neden sewiyoduk, sürekli bir şey oluyordu, renji bankai öğrendi mesela ne biliyim byakuyaya dayılandı, aizen in planı şahaneydi o kısımlardaki kurgu çok iyiydi.

En sonda gördüğümüz gerçi hepimiz içten içe biliyorduk ama gin in dönüşü iyiydi, daha iyi bir hikayeyle bağlayabilirlerdi onu da neyse artık...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@lantis^^

Zaten Byakuya, Zaraki, Toushirou vb. ölmedikten sonra gidip love ölse, maki maki ölse, ikkaku ölse ne anladım ben ondan.

Shounenler god olayını girdikten sonra süper über kötü karakter yenildiğinde konu uzatılırsa içine ediliyor işte. Fillerlar hariç Arrancar arcıyla beraber bleach bitseydi, gözümde iyi bir yer edinebilirdi.

İyi bir shounen olmak için Naruto ve Hajime no Ippo gibi yapacaksınız. Ucundan göstericen sonra 3 ay ağlatıcan.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

bence bleachi bleach yapan bahsettiğin karakterlerdir onlar olmadan hiçbişiy kalmaz bence ichigo ölse çok şahane olurdu da neyse...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bir de bir konu aklıma takıldı, ichigo annesini çok severdi, ya sen o kadar ölüler dünyasına gidiyosun da anneni aramak bulmak hiç mi aklına gelmiyor, ben olucan ne yapıp bulurum.:cicekq:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hatırladığım kadarıyla soul society ye giren ruhlar dünyadaki anılarını unutuyordu, dolayısıyla annemi arıyorum adı şu fln diye arayamaz. Ve ayrıca soul society görünenden çok daha büyük, ölmüş herkesin(kısmen herkes) yaşadığı bir yer düşün, büyüklüğü akıl almazdır bence :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@luna: ben hepsine bayıldım hepsi doğru wallaaa :ne noldu:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 ay sonra...

Ya arkadaşlar bleachin bir şarkısı vardı (vohoo vo ho ho vohoo vo ho ho na nanana na na) diye. Şu an bölümler bende olmadığı için bakamadım ama bilen çıkarmı acep? ^^

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?