Jump to content
  • Kayıt Ol

Ranma ½

Aurora Borealis

Önerilen İletiler

(düzenlendi)
Ranma ½

TANITIM

Çin’ in Oinghai bölgesinde lanetli bir yer de antreman yapmakta olan Ranma ve babası Saotome Antreman sırasında suyun içine düşerler. Lanetten habersiz olan baba oğul gerçeği öğrendiklerinde ise artık çok geç kalmışlardır. Soğuk suyla temas ettiklerin de lanetin etkisi ile Ranma bir kız çocuğuna dönüşürken, babası bir pandaya dönüşmektedir. Lanetin etkisi ise sıcak su sayesinde geçmektedir.

Japonya’ya geri döndüklerinde Saotome, en yakın arkadaşının kızı ile Ranma’yı nişanladığını söyler. Varlığından haberdar olmadığı ve ilgisini çekmeyen bu nişanlanma olayına karşı çıksa da Akane ile tanışmak için zorla da olsa dojoya gitmeyi kabul eder.

Akane ise dövüş sanatlarına meraklı ve dojoda sürekli antreman yapan okulun en popüler kızı olmasına rağmen hiç kimseyle ilgilenmeyen, bir o kadarda erkeklerin aşırı ilgisinde olsa gerek onlardan inanılmaz nefret eden, ama içten içe doktoruna aşık olan bir kızdır.

Hiç tanımadığı bir nişanlısı olduğunu öğrendiğinde şiddetle karşı çıksa da tanışmayı bir şekilde kabul etmek zorunda kalır. Ancak tam bir erkek düşmanı olan Akane sözde nişanlısı Ranma’yla tanışmayı beklerken karşısında bir kız görünce oldukça şaşırır.

Akane gerçekleri öğrenir öğrenmesine ancak onlarla birlikte yaşamaya başlayan nişanlısı baba oğlun bu garip durumu, ve aşık olduğu doktorun aslında kız kardeşine aşık olduğunu öğrenmesi ile olaylar komik ve de farklı şekilde cereyan etmeye başlar.

Yayın dönemi: 1989, 1992 arasıdır.

1. Sezon 18 Bölüm

2. Sezon 22 Bölüm

3. Sezon 24 Bölüm

4. Sezon 24 Bölüm

5. Sezon 24 Bölüm

6. Sezon 24 Bölüm

7. Sezon 25 Bölüm

1990 yılında yayınlanmış 11 adet ovası

1992 de Big Trouble in Nekonron, China isimli ve Nihao My Concubine 2 adet filmi

1993, 1994 arası 6 adet ovası

1994 de Chou Musabetsu Kessen! Ranma Team VS Densetsu no Houou isimli 1 adet filmi

1994, 1995 arası 2 adet özel ovası

1996 da 3 adet süper ovası

2008 de Nightmare! Incense of Spring Sleep isimli bir adet ovası vardır.

SESLENDİRME

Ranma Saotome - Ana Karakter

Megumi Hayashibara (Japonca), Kappei Yamaguchi (Japonca)

Akane Tendo - Ana Karakter

Noriko Hidaka (Japonca)

Ryouga Hibiki - Yardımcı Karakter

Kouichi Yamadera (Japonca)

Shampoo - Yardımcı Karakter

Rei Sakuma (Japonca)

YAPIM

Tomomi Mochizuki

Yönetmen

Junji Nishimura

Yönetmen

Tsutomu Shibayama

Yönetmen

Koji Sawai

Yönetmen, Diyalog

6441.jpg

DİĞER İSİMLERİ

Orijinal: Ranma ½

İngilizce: Ranma ½

Japonca: らんま1/2

Diğer: Ranma 1/2, Ranma ½ Nettou Hen

BİLGİ

Kategori: TV Dizisi

Bölüm sayısı: 161

Gösterim: 15 Nis 1989 - 25 Eyl 1992

Stüdyo: Studio Deen

Kaynak: Manga

Türler: Gündelik Hayat, Komedi, Dövüş Sanatları, Fantastik

Süre: 24 dakika

İSTATİSTİKLER

Sıra: 730

Veriler 23 Aralık 2016 Cuma günü 20:09 saatinde MyAnimeList sitesinin şu sayfasından çekilmiştir: anime / 210

Düzenlendi: (Aurora Borealis)
Güncelleme
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 13
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• Aurora Borealis

4

• CHOBiTS

3

• rilqu3

2

• lantis

1

tanıtım için teşekkürler

eğlenceli bir animeye benziyor

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Çalışkan mangaka Rumiko Takahashi'nin eseri InuYasha da onun, onun eserleri hep eğlenceli oluyor sanırım...InuYasha'dan sonra bunun çevirisine başlayabilirim...Hatta InuYasha'ya başlamadan tereddütte kalmıştım bundan mı başlasam diye :bulqdum:Birkaç bölümünü izlemiştim seriyi bitirmek nasip olmadı...Tanııtm için teşşekkürler...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İnanılmaz eğlenceli. uzun ancak sıkmıyor kesinlikle. ben tekrar baştan başladım. 4 sezona kadar izlemiş olamama rağmen. eski diye çizimleri yadırgamazsanız inanılmaz keyif alabilirsin..

@FishEye; valla ranma benim için inanılmaz keyifli bir seri çevirisini düşünüyor olman sevindirici ir haber oldu..

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İnanılmaz eğlenceli. uzun ancak sıkmıyor kesinlikle. ben tekrar baştan başladım. 4 sezona kadar izlemiş olamama rağmen. eski diye çizimleri yadırgamazsanız inanılmaz keyif alabilirsin..

@FishEye; valla ranma benim için inanılmaz keyifli bir seri çevirisini düşünüyor olman sevindirici ir haber oldu..

Bu önerini dikkate alacam.Uzun serilerin çogunu indirdim.İzlemeye başlıcam artık.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gerçekten çok eğlenceli bir seri özellikle shampoo nun sesi allahım o nasıl bir sestir :D:qask:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

henüz bildiğim kadarıyla yok .. ve rica ederim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İlk bölümü izledim.Sansür lazım ama o zamanda yokmuş anlaşılan.Acaba son bölüme kadar heyecanı nasıl sağlayacak.:25550:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İlk bölümü izledim.Sansür lazım ama o zamanda yokmuş anlaşılan.Acaba son bölüme kadar heyecanı nasıl sağlayacak.:25550:

:) parodi olduğu için gerekli görmemişler sanırsam sonuçta hem çizim hemde hikaye tarzından dolayı ecchilik bir durumu yok ilk sezonu yarıladıktan sonra zaten hikaye kırıp geçirmeye başlıyor o kısımları hatırlamıyorsun bile:)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İlk bölümü izledim.Sansür lazım ama o zamanda yokmuş anlaşılan.

Konu itibari ile art niyet (Klasik, harem-ecchi olmadığı için) öyle. Mesela, Xabungle'nın bir bölümünde: bizim baş eleman güneşte yanma cezasını çekerken, dostlarıda karşısına geçmiş; kadın-erkek üstsüz (Belden aşağısı kapalı) bir şekilde gölgede duruyorlardı.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bence mutlakalar listesinde olması gereken bir yapım:1459mr: çeviri işine ise pek sıcak bakmıyorum (çook uzun) ama yapacak olana şimdiden başarılar diliyorum :bulqdum:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

sa nerden izledin ve fansublımı ?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?