Jump to content
  • Kayıt Ol

Phantom ~Requiem for the Phantom~

Ozey

Önerilen İletiler

Son şekillenen olaylar pek hoşuma gitmese de, beğenerek takip ettiğim bir seri. En son 23. bölüm çıktı ve 26'da bitecek, dolayısıyla sona bir hayli yaklaştık. İzleyenler olarak seriyi burda tartışalım.

23'le ilgili yorumlarım,

Olacakları biliyordum ama yine de sinir oldum diyebilirim. Lizzie pisi pisine öldü :/ Zaten Scythe pisliğiyle niye çalıştığını anlayabilmiş değildim en başta. Gene Clau'yu düşünerek oldu sonu. Cal'a merhamet göstermesinin nedenlerini anlayabiliyorum, ama keşke böyle olmasaydı. Cal'a biraz sempati duymaya başlamışken bu hareketine acayip gıcık oldum. Ki diyebilirim ki serideki en doğru düzgün karakterlerdendi Lizzie, Reiji'nin durumunu biliyordu, anlıyordu.

Muhtemel sonlardan biri olan Mio & Reiji olayı hiç hoşuma gitmiyor. Elen ve Cal'ın en azından gerçek bağları var Reiji'yle. Ve bölüm sonunda anlayabileceğimiz üzere Elen kendini Reiji için feda etmeye karar verdi. Haftaya kendi başına hareket edecek. Çünkü,

"Senin yaşayabilmen benim yaşadığımın kanıtıdır."

Elen'in düşünce yapısı bu. Reiji de artık Cal'a ateş edebilecek mi gerçekten, öyle diyor ama bilemiyoruz. Artık şu noktadan sonra sonu iyice merak eder oldum ve biliyorum ki o sonuca bağlı olarak animeden cidden soğuyabilme ihtimalim var. Umarım ki uygun son olur, Elen de bir rahat eder. Zaten öbür türlü hatırlayabilmesi falan hayal.

Bir de haftaya öngösterimden de gördüğümüz üzere Cal Mio'yu iyi bir pataklıyor. Geldiği hali görüp kendi kıskançlığında boğulması yüzünden sırf.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 62
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• sakura hime

17

• Spinel Sun

9

• spartiate

8

• Borastus

7

23. bölüm itibariyle;

vallaha bu bölümden sonra ben de cal'dan nefret etmeye başladım... lizzie'yi vurması bardağı taşıran nokta oldu sanırım... serinin sonunda ölmeyi hakeden karakterlerden biri... yeni bölümde oyuna dahil olacak ustanın "özel ordusunu" merakla bekliyorum....

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

24.bölümden hiç umutlanmayın derim :)

bu bölümde nerdeyse hiç aksiyon yoktu önemli noktaları özetlersek mio cal'dan bi güzel dayak yedi cal hakkında ki düşüncelerim her bölümde daha da kötüleşiyor :) mio'nun düşerken ki sahne çekimi süperdi :birnumara: neyse bölüme gelecek olursam bu bölüm genel olarak olayların başlangıcı gibiydi ve hala hangi son olacağı bir açıklık kazanmadı ama benim istediğim son olması adına büyük ipuçları var :D bölümün adı yüzleşme idi ve tam olarak adına uygun bir biçimde herkes kendisiyle yüzleşti mio eren ve reiji hakkında ki gerçekleri öğrendi cal da eren'i arıyıp bu işi bitirmenin vakti geldi gibi bişiler dedi bakalım 25.bölüm aksiyonlu bir bölüm olacak gibi artık olaylar başlıyor

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bundan sonraki kısım bol miktarda spoiler içerir, kendi riskinize okuyun:

Official blogda yayınlanan bir screenshot'a bakacak olursak:

125268396486916124081ph.jpg

Evet, her ne kadar çok küçük bir resim de olsa, olay gayet açık! Arka planda yerde cansız yatan kişi Cal! Bu da demek ki, anime serisi bir takım major değişikliklerle de olsa Road of the Cerulean Sky endingini izleyecek! Gene de, esas kutlamalarımı yarın yapacağım! Episode 25'i şöyle bir dünya gözüyle izleyip, o sahnenin tadını çıkarmak istiyorum!

Ayrıntılı yorumlarımı daha sonra yazmayı planlıyorum! Şimdilik sadece hayatta olduğumun sinyallerini vereyim dedim XD

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

hhımm, spoilerımı alıp rahatladım... zaten daha önce sakura hime'de bahsetmişti, umarım bu düşündüğünüz son olur animede:)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

phantom takipçileri toplanıyor :D

evet yarın gece beni ve spineli buralarda kutlama yaparken görebilirsiniz şaşırmayın :) sadece o resim bile bizim saatlerce konuşmamızı sağlamıştı :) yarın büyük gün

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

olamaz hemen eksik bölümlerimi tamamlamalıyım 21 e geldim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Aynen acayip rahatladım şuan. Umarım hayal kırıklığına uğramayız. Raw takip edenleri bekliyoruz ertesi gün efem XD

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

ozey merak etme yarın gece burda kutlama var :) spinelle öyle anlaştık izler izlemez burdayız :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

an itibari ile 24 i de izledim yani beni gaza getirip izlettiniz ya bir şey demiyorum:d

yalnız lizzie için:

kadının yemedigi tokat kalmadı. habire taraf degistirdi, yeni kişiler tarafından kandırıldı, sevdiklerini öldürdü, zwei a hep sorun yarattı, en sonda kıyamadı falan hayatı acılarla dolu resmen

cal:

kendisinin 2 yıllık süreçteki büyüme periyodunu flashbacklerle görmek istiyorum

köstekli saat mevzusu aynen clint eastwood un bir filminde vardı bir avuç dolar için filmi idi galiba

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ayıpsın Ozey, yarın buralarda çığırtmaz mıyım!!! :D Ortalığı bile yıkabiliriz sakura hime ile beraber!

Ben hala tezahüratlarımı sürdürüyorum:

Road of the Cerulean Sky, Road of the Cerulean Sky, Road of the Cerulean Sky... Oley oley oley! :D

Bana Road of the Cerulean Sky endingini verin!!!

Bu arada aklıma geldi de... tekrar bir 24. bölüme göz attım. sakura hime, sana hani Cal ve Mio arasında geçen bir sahneden bahsetmiştim hatırlıyor musun? Hani novel'ın all ages versiyonunda yoktu ama PC versiyonunda varmış diye. Anlaşılan sana anlattığım o sahne animede olmuş olabilir. Bunu bir-iki sahnede açıkça belli ettiler bence. O imalara bakılırsa, bana göre Cal artık dibe vurdu.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ya bora bu seriyi o gün almadım mı senden? HDD de bulamadım. Bende izleyecektim :D İndirecez artık:soylev:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

spawn bence hemen başlamalısın :)

spinel hangi sahneyi diyorsun tam çıkaramadım

cal'ın ağladığı sahnemi yoksa ikisi arasında geçen konuşma sahnelerimi 24.bölümde cal ve mio'yu çok gördük ama öle çok önemli bir konuşmaları olmadı ya da cal telefonda elen ile konuşurken bunu mio'nun duymasını mı diyorsun?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Burada yazmak ne kadar doğru olur bilemedim, o yüzden de sana özel mesaj attım :)

Acaba yarın 26 ile ilgili screencap koyarlar mı... Malum bu seferki ara iki hafta.

Bu arada Phantom'un mangasını bulabilen var mı? Gerçi kapaklarına baktım ama çizimler pek iç açıcı değildi...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

alper sana verdim diye hatırlıyorum da unuttuk herhalde sonradan.

spinel mangası yeni çıkmış herhalde sade bir chapter var çevrilmemiştir büyük ihtimalle mangaupdates te bile yok.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

nihayet ingilizce versiyonu çıkmış, bende izleyebileceğim yeni bölümü:D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

izle sensei izle :) yorumunu merak ediyorum :)

spinel mesajı şimdi okuyabildim haklısın dediğin doğru olabilir ama yinede yanlış olmasını dilerim doğruysa ve serinin sonunda cal'ı canlı bırakırlarsa bu seri benim gözümde biter

ama cal ölürse o sahneyi bile sineye çekebilirim :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Arkadaşlar spoiler butonlarına da spoiler koyun. Dayanamıyorum açıyorum.

Cal Lizzie'yi öldürünce çok üzüldüm. Yapacağını hiç düşünmemeitim. Neredeyse serideki tek insancıl kişiydi. Bu performansla ondan Biçme Ustasını da öldürmesini bekliyorum

Diğer taraftaki yazımı da buraya kopyalıyorum.

Aslında galiba Fatih Terim'inde dediği gibi "Bu maç 3 ihtimalli" galiba!:smile:

Olasılık 1: Zwei ölür bunlara bişey olmasın güya diye. Eren ve Cal kafalarını taşlara vurur.

Olasılık 2:Üçü birden olur. Ortalık pislik Biçme Ustasına kalır.

Olasılık 3: Eren ve Cal ölür. Reiji 2 kıza da sahip çıkamadım diye kafasını taşlara vurur.

Olasılık 4: Kızların hepsi ölür. Canım Reiji bedavadan Mio'ya kalır. İnferno'yu temizledikten sonra mutlu mesut oluyorlar derken Mio abisinin katilini öğrenir o da psikopata döner.Olasılık Dışı: Kimseye birşey olmaz.3 kafadar anlaşıp İnferno'nun defterini dürerler. Sonra da liseli öğrenci hayatlarına hiçbir şey olmamış gibi devam ederler

Neyse benim tahminler daha da zirzoplaşmadan gelecek bölümü beklemeye koyuluyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Veeee en sonunda beklediğim doğrulama geldi. Aslında anime news network'un sitesinde gördüğümden beri çok emindim ama official blog'da bir yazı çıkmadığı için ümitlenmek istemiyordum (yahu bu anime news network ne mübarek bir oluşumdur ki resmi sitede açıklanmayan şey burada yer alıyor >_>). Gene uyarayım, çok feci spoiler içerir.

Final bölümünün başlığı Elen! Anlaşılan bölümde ağırlıklı olarak Elen'in iki Zahlen Schwestern üyesiyle olan bıçak düellosu ve sonrasında Scythe'ı öldürmesi gösterilecek. Yarıdan fazla kısım muhtemelen buna ayrılacak. Geri kalanında da Elen'in geçmişine ait izler aranacak.

spartiate, için gayet rahat etsin :D spoilerlar yüzde yüz doğru!

Şu resim yaktı beni, direk avatarıma koydum! Bu da pek ağır olmayan spoiler :P

img04j.jpg

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

spinel allah'dan ağır olmayan spoiler bu bide ağır olsa halimiz ne olurdu :D

ben dün sana mesaj olarak atmıştım zaten final bölümünün adını :)

ikinci spoiler bittiğim andır :D :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hmmm ağır olsaa... muhtemelen final bölümünün son sahnesini söylerdim :P

anime news networkte geçen hafta 25. bölüm ("sonuç"/"conclusion") ile beraber açıklanmıştı 26. bölümün de adı. ben sadece official blogda görmediğim için, mesajını da almama rağmen ne olur ne olmaz diye bugüne kadar bekledim. Hatta bi arkadaşı boğmuştum sıkıntıdan, çocuğa habire ANN ne kadar güvenilir bir kaynaktır diye sordum 3 gün boyunca falan :P

Bu arada Bee Train'den resmen özür diliyorum, daha önce 24. bölümdeki screenshotlardan biri yüzünden ben Dusty Desert Trails endingi olur diye kafayı yemiştim. Keşke sakura hime'yi dinleyip bölümleri elimde tutsaydım gene de. O an bir çılgınlıkla sildim. Neyse şimdi arşivlik indirme yapıyorum farklı bir gruptan :D

Bu arada eğer isteyen olursa visual noveldaki alternatif sonları da seri bitiminde anlatabilirim ^^.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

ben sana diğer sonları soracakdım zaten ama hepsini buraya da yazman iyi olur bence :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Tamamdır, seve seve :D seri bir bitsin, tüm sonları buraya yazarım. Açıkçası diğer sonları da tartışmayı isterim. Onun dışında visual novel'dan screencap isteyenler olursa buraya arada onlardan da koyabilirim (ya da PM ile yollarım eğer copyright tehlikesi varsa)??

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

ya daha çıkmadı mı 25.bölüm çatlıcam pc başında oturmakdan gözlerim ağrıdı artık :(

edit : spinel 25.bölüm nete düşmüş haberin olsun ben izliyorum :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?