Jump to content
  • Kayıt Ol

Dracula

knighTeen87

Önerilen İletiler

İtiraf ediyorum, Dracula’yı bir buçuk yıl içinde 30 küsur Castlevania bitirip, seri tarafından asıl öykülerden biri sayılması üzerine okudum. Ve bir korku romanından ziyade, insanların kendi yarattığı korkuların ve 1800’lerin Londra’sının “katı” ahlakçılığı arasına sıkışmış insanların harika biçimde resmedilmiş portrelerini gördüm. Hele ki Lucy’nin günlüğünde, kendisine talip olan doktor için sarf ettiği “Kadınların yoluna paspas olacağı bir erkek bana aşkını ilan etti. Ama ben nişanlı bir kadınım, gene de bir kalp iki ayrı sevgi taşıyamaz mı? Hayır, atmalıyım bu düşünceleri zihnimden, ben saygın bir hanımefendiyim” notları gerçekten müthişti

Bunların yanında Kont’un müthiş entelektüel zekâsı ve bir kadın için tanrının bile lanetlediği bir varlığa kafa tutan erkekler gibi sayısız göndermeler içeriyor topluma kitap. Özellikle romanın karakterlerin tuttuğu günlükler tarzında yazılması hepsinin yaşadığı dehşeti çok güzel anlatmış. Vampir külliyatının başlangıcı olan bu kitap inanın bundan çok daha fazlası. Hele ki vampirlerin üniversiteli aşk böcekleri olduğu şu günlerde...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 4
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• knighTeen87

3

• spartiate

1

• Kisiliksiz

1

En Hareketli Günler

En Çok Yazanlar

En Hareketli Günler

hep aklımda olan ama bir türlü alıpta okuyamadığım bir kitaptır bu (filmini izledim ama ne kadar kitaba bağlı kalmışlardır bilmiyorum)... günümüzdeki dejenere vampirlerden bıkanlar için iyi bir seçim olaaktır... teşekkürler tanıtım için:)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

emin ol filmleri kitaptan çok farklı, izleyicileri çekmesi için Dracula'yı Mina'ya aşık ediyolar falan salak salak. Kitabı kesinlikle tavsiye ediyorum ;)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Kitabını okuduktan sonra yapılan hiçbir filmin ana eseri tam olarak yansıtamadığına karar vermiştim. Vampir temalı film-dizi-kitap üçlüsü için her daim temel kaynak vazifesi görecektir. Kitabın; mektup, günce ve anılara dayalı bir anlatıma sahip olması da, zannımca, onu daha da özel kılıyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Kitabın; mektup, günce ve anılara dayalı bir anlatıma sahip olması da, zannımca, onu daha da özel kılıyor.

Kitabın, zaten günlük tarzı notlar hepsinin yaşadığı dehşeti tek tek çok iyi anlatmış. ama ben en çok mina'nın arkadaşının erkekler için yaşadığı buhranları beğenmiştim :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?