Jump to content
  • Kayıt Ol

D.Gray-Man tekrardan ara verip, SJ'dan JSQ'a geçiyor!

Zax

Önerilen İletiler

sdac.jpg

Mangakası Hoshino Katsura'nın türlü problemlerinden dolayı ara verip duran D.Gray-Man artık gelenekselleşmiş aralarına bir yenisini daha ekleyerek hayranlarını kızdırmaya devam ediyor. En son nisan ayında bir ara veren seri geçtiğimiz günlerde Akamaru Jump'da yayınlanan 187. bölümünde tekrardan uzun bir ara vereceğini açıkladı. Bununla da kalmayıp haftalık yayın akışına sahip Shounen Jump'dan aylık yayın akışına sahip Jump SQ'a geçen serinin önümüzdeki bölümü Jump SQ'da aralık sayısında yayınlanacak. Jump SQ'nun aralık sayısı da 4 kasımda çıkacak. Yani seri 3 ay gibi bir ara verdi. Umuyoruz ki bu ara güzel bir geri dönüşle telafi edilir.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 8
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• Zax

2

• bLueeekun

1

• Shean

1

• yuuki_cross

1

En Çok Yazanlar

Gerçekten çok güzel bir seriyi yine askıya almaları insanın sabrını zorluyor.Umarım Hoshino ablamız beklentilerin üzerinde çalışmalar ortaya koyar. mangası için 1 hafta bekleyemezken bu büyük ara kötü oldu...

Bu gidişle animenin devamının gelmeyeceğini düşünüyorum...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Valla katsura hanım teyzemizin çizimleri harika. Elide kopsa bacağıda yarılsa çok iyi çiziyor. Geri dönüşte de eğer bıraktığı yerden iyi bir şekilde devam ederse çok iyi olucak çünkü işler tam kızışma noktasına gelmişti. Animesi için ise ben umutlarımı kestim diyebilirim. abartısız kafadan 3 sene var.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Okuyucularını düşünerek böyle bir karar almıştır bence. Her hafta yetiştiricem diye kendini kasıyordu. Şimdi 1 ay içinde istediği zaman 50-60 sayfa çizer.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Kendini falan kastığı yoktu aslında. Katsura'nın eminimki aklındadır tüm senaryo ve kasılmadan (yetiştirme çabasıda buna dahil.) yapabilmektedir. Zaten yetişmedi mi direk "ara verdik." diyerek geçiştirebilir. (heheh) Ayrıca, çizimleri cidden çok kaliteli. Elinin kırılmasına rağmen orta derecenin altına düşmedi. Animesinin çıkmasına daha çok var. Bu gidişlede daha bekliyeceğiz.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 4 yıl sonra...

Anime Web Tr üyelerinden Akrema'nın mesajını aynen alıntılıyorum.

Çok daha önceden DGM animesini izlemiş ve mangasını okumuş olanlar manganın ne kadar sık Hiatusa girdiğini ve bizim beklerken çektiğimiz eziyeti bilirler. Manga ilk önce Hoshino teyzenin boynunun incinmesinin, daha sonra bileğini kullanamaması sebebiyle hiatusa girmişti. (wikipediaki profilinden kontrol edebilirsiniz.)

Sonra bir ara yeniden başladı manga, yine hiatusa girdi.

O zaman olan oldu.

DGM'nin hiatusa girmesinin nedeni Shounen Jumptan atılmasıydı ki kadının asistanları, aldığı destek SJ'ye aitti. Peki neden Shounen Jumpla kontratı kesildi? Çünkü Hoshino Katsura DGM için yabancı bir firma ile anlaşmak istemedi. Anlaşmak için şunlara göz yumması gerekiyordu: kötü çeviriler, bölümlerden hikayeyi hızlandırmak ve maliyeti düşürmek için sayfaların çıkarılması.

Shounen Jump ile orta yolu bulamayıp yollarını ayırdılar. SJ, D. Gray- Man'in haklarının yarısına, Hoshino Katsura da diğer yarısına sahipti. Hoshino Katsura bu yüzden DGM'nin diğer yarısının haklarını alabilecek bir şirket aramaya, o da olmazsa conlara katılarak, başka mangalar üzerinde çalışarak para kazanmaya çalıştı. Ama DGM'nin diğer haklarını alabilecek güçte bir şirket bulamadı.

Bir ara yine iki chapter çıkmıştı hatırlarsak, Hoshino Katsura yeni bir manga şirketi ile anlaşıp onları çıkardı, sonra Shounen Jump yeniden araya girdi ve DGM'nin yayınlanmasının önüne geçti.

Manga artık Hiatuste değil. Devam etmeyecek.

Mangaka'yı DGM dışındaki mangalarını (alım gücümüz varsa) satın alarak desteklenmesi konusunda duyurular yapılıyor hayranlar tarafından.

Kaynak: http://anixancy.tumblr.com/post/56564277736/important-news-about-the-author-and-the-manga

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Yazık olmuş. Potansiyeli yüksek bir mangaydı ve oldukça da güzel ilerliyordu. Gelecek mi gelmeyecek mi diye beklerken en azından buna dair üzücü de olsa bir haber duymakta iyi oldu.

Mangaka'yı tebrik etmek lazım. Eserinin arkasında durup basitleştirilmesine izin vermemiş. Bir çoğu daha fazla para için bir çok şeyden ödün veriyor. Sonuçta işleri eserlerinden para kazanmak olsa da, kendi işlerine de saygılı olmaları gerekli.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Öncelikle "Kötü çeviri" "sayfaların atılması" gibi kısımlara kesinlikle inanmıyorum onu belirteyim. Bunu yapan firma satış hedefliyor sonuçta, öyle bir iş ortaya çıkarırlarsa kim alacak, millet tepkisini koymayacak mı? 1. volume satarsa 2. volume'ü kimsenin almayacağını düşünemeyecekler mi? Hadi hepsini geçtim,açık açık mangakaya biz bunu kötü çevircez : ) mi demişler? telif hakkını vermeden, herhangi bir anlaşmaya bağlamadan bunların olacağını nerden bilmiş bu arkadaş? Onlarıda geçtim,bu kadar bilgiyi dışarı yansıtıyorsa neden firmanın ismini söylemedi? Diğer çevirilerine bakar bizde yorumlardık? Bunların hepsini tamamen mangakayı haklı gösterip drama yapmak için söylendiğini düşünüyorum ben.Olay daha çok mangakanın "nasıl olsa heryerde yayınlarım ben bunu talibim çooook var" şeklinde tribi ardından tükürdüğünü yalaması olmuş.Ayrıca mangakanında yaptığı tamamen amatörlük, O kadar sağlık probleminden sonra hala shounen jump'da yer bulabilmesine rağmen "ben bu firmayla iş yapmak istemiyorum" şeklinde trip atıp öyle köklü bir yapıya kafa tutması kendi mangaka hayatını bitirmiş tamamen.Onlarıda geçtim,Millet ne bekliyor shounen jump'un hayrına d.graymanın haklarından vazgeçmesini mi? Öyle birşey mümkün olabilir mi yahu.Olay tamamen Mangaka'yı acınası gösterip SJ'u villain havasına sokmak.Tumblr'dakilerde körü körüne destekliyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Açıkçası mangakanın o kadar masum olduğunu düşünmüyorum ben. Her ne kadar, bireyler arasındaki konuşmaları, ilişkileri tam olarak bilemeyecek olsak da burası kesinmiş gibi geliyor bana. Bu diyeceğim ne kadar yanlış ne kadar doğru olur onu da bilmiyorum ama Sj'ın yaptığı da ağır çirkeflikmiş.

Sonuç olarak olan böylesine güzel bir seriye oldu. Sanırım mangakanın da shounen-ai tarzında serisini ilerletmesinin nedeni de buydu. Açıkçası serinin verdiği aralar ve türünün değişmesi beni gerçekten üzmüştü. Şuanda da takip etmiyorum seriyi. Oysa, bu seri benim için, "hangi serinin evreninde var olmak isterdin?" sorusunun cevabıydı. Serinin geçtiği zaman, atmosfer, dostlarınla sürekli başka başka ülkeleri görme ve buralarda mücadele verme gibi özellikleri gerçekten beni içerisine çekmişti.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?