Jump to content
  • Kayıt Ol

Yürüyen Şato

maddes

Önerilen İletiler

Hayao Miyazaki’nin Oscar adayı olan animasyon filmi Yürüyen Şato’nun asıl hikâyesi…

Diana Wynne Jones’un usta kaleminden çıkan eğlenceli, macera ve sürprizlerle dolu olağanüstü bir roman…

Sophie Hatter üç kız kardeşin en büyüğü olmak gibi kara bir talihe sahiptir, öyle ki kısmetini aramak için evinden bile ayrılamamaktadır. Ancak farkında olmadan Çöl Cadısı’nın hiddetini üstüne çektiğinde, korkunç bir büyünün etkisi altında kalır: O artık yaşlı bir hanımdır. Bu berbat durumdan kurtulmasının tek yolu, tepelerde durmadan hareket eden bir şatodan, Büyücü Howl’un şatosundan geçmektedir. Sophie büyünün bozulmasını sağlamak için, kalpsiz Howl’la başa çıkmaya, bir ateş ciniyle pazarlık yapmaya ve Çöl Cadısı’yla karşı karşıya gelmeye mecburdur. Bu macera sırasında Howl’un –ve kendisinin– bilinmeyen ve olağanüstü yanlarını keşfedecektir.

“Mizah, büyü ve aşkın muhteşem bir karışımı.” Publishers Weekly

“Diana Wynne Jones son kırk yılın en iyi çocuk kitabı yazarı…” Neil Gaiman

Ben çok sevdim kitabı.Zaten filminin yeri ayrıdır , kitabı da ayrı bi güzel , tavsiye ederim w332

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 6
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• maddes

2

• bedifeci

1

• yuuki cross

1

• Shinkaron

1

Ne kadar şansız bir insanım ya ,kitabı her yerde aradım yine de bulamadım:d Üstelik yazarıda öldü :uzqgun: en iyisi internetten sipariş vermek ama ona da güvenemiyorum:000200690jk0xd:Bu gidişle bu kitabı .... yıl sonra okurum

+Kitabın ilk 20 sayfası çevirmen tarafından internete dağıtılmış şans eseri buldum:D

20 sayfasını içeren ÖN OKUMA

http://www.4shared.com/get/FZvM4bjy/Yryen_Sato-On-Okuma.html

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Aslında büyük kitapçıların çoğunda olması lazım ^^ isim vermem sorun olur mu bilmiyorum ama D&R da falan var :big_smile:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Uygun bir zamanda almaya karar verdim.Tanıtım için ellerine sağlık.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Anime izlemediğim dönemlerde görsem herhalde sırf kapağı ilgimi çektiği için alırdım. :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 4 hafta sonra...
  • 3 yıl sonra...

Kitap üçlemenin bir parçası demek için buraya uğradım. Öncelikle Diana Jones gerçekten taptığım bir yazardır, dili çok güzel bayılıyorum. İlk kitap Miyazaki senaryosundan sonlara doğru ayrılır.

İkinci kitap ise Uçan Şato'dur ve Arap yarımadası efsanelerinden esinlenerek yazılmış bir kitaptır. Abdullah isminde bir gencin bir şişe cini ve uçan halısı ile prensesi kurtarma hikayesini anlatır, tabi içinde Howl, Sophie ve bir miktar Calcifer barındırır.

Üçlemenin son kitabı ise Sihirli Ev. Bu son kitap biraz şirinliklerle doludur. Charmain isimli kızımızın kraliyet büyücüsü Norland Amcanın evine göz kulak olması ile başlar ve ortasından itibaren ortalık karışır, haliyle duruma müdahale eden kişiler yine Howl, Sophie, onların çocukları minik Morgan ve Calcifer olur.

Benim aşkla okuduğum bir seridir. Özellikle İthaki Yayınlarınından çıkması ayrı güzelliktedir. Bir anime-severin hayranlıkla okuyacağu bir seri olduğundan hiçte şüphem yoktur ^.^

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?