Jump to content
  • Kayıt Ol

Japonya Hakkında

painscream

Önerilen İletiler

Merhabalar arkadaşlar. Ben Japonya'ya gidip orada yaşamak istiyorum. Belki yaşayan vardır veya bilgisi olan vardır neler gerekiyor oraya gitmek için? 17 yaşındayım ve 18 e gireceğim 1 aya. 1-1.5 sene sonra gitmeyi planlıyorum ama neler gerekli bilmiyorum. Sanırım vize yok Japonya'ya o yüzden pek sorun çıkmayacaktır ama oraya yerleşip oranın vatandaşı olmak problem çıkarabilir. Yardımlarınızı bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 22
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• painscream

12

• SPAWN-TheUndead

2

• Kisiliksiz

2

• Unbreakable

2

Hacı boş ver Japonyayı. Zaten hepsi yakında radyasyondan ölecek. Kuzey Avrupa düşün derim ben.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Merak etme 1 seneye toparlanırlar. Japonya bu. Başka bir ülkede yaşamayı da düşünebilirim ama Japonya 1.ci sıram her zaman.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Turistik, eğlence, dinlence ve benzeri amaçlarla gerçekleştirilecek ve 3 aya kadar olan Japonya seyahatlerinde vize alınması gerekliliği yoktur.

dediğin gibi turistik gidişlerde vize yok ama orada yaşamak istiyorsan işler daha zor olacaktır muhtemelen... daha ayrıntılı bilgi için şu adrese bakabilirsin...

http://www.tr.emb-japan.go.jp/T_03/T_03.htm

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Burada kalmaya yönelik birşey göremedim. Sadece vize yöntemlerini söylüyor. Teşekkürler yinede.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Kalmak için herhalde oturma izni alman gerekir, sonra kavunlu ekmeğini kazanmak için çalışma izni çıkartırsın vesaire... Haydi yolun açık ola ^^

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İşte o izni nasıl almalıyım ^^ Forumda Japonya'da yaşayan yok mu acaba?

Japonya işçi alıyor diyorlardı acaba öyle gidebilir miyim işçi olarak? İşçi olarak gidip orada kalırım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Tüm bu izinlere japonya konsolosluğu aracılığı ile başvurabilirsin. Japonyaya mevsimlik işçi alımları için de yine konsolosluktan bilgi alabilirsin.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Çoğu okuduğum forumlarda umutsuzluk var. Gidemezsin,vatandaşı olamazsın,kalamazsın gibi net ifadeler kullanıyorlar. İnsanın hevesi kırılıyor ama gitmek için bir yolu vardır elbet. Ben yinede buradan açıklayıcı bir cevap bekleyeceğim. Belki Japonya'da yaşayan veya bu işlerin nasıl olduğunu bilen biri vardır.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Gitmek isteyen kişilerin Japonya'nın sadece Akihabara'dan ibaret olmadığını bilmesi lazım. Onların düşünce yapısı ile bizim insanlarımızın düşünce yapısı bir değil. Üstelik daha gençsin. Şu ana kadar ailenle kaldığını varsayıyorum, yalnız başına yaşayacağın ilk yer Japonya olacak. En basitinden yemek zevkleriniz bile farklı olacak. Öğrenim için öğrenci değişimiyle falan gidersen(ki varmı onu da bilmiyorum)görmüş olursun. Yaşamak için gitmeden önce de orada biraz tecrübe edinmek gerektiğini düşünüyorum. Anitoryum Fansub'ın sitesinde Japonya'ya gelin gitmiş bir bayan ile röportaj var. Büyük ihtimalle okumuşsundur ama okumadıysan okumanı tavsiye ederim.

İsteklerin konusunda bir tavsiyede bulunamadım ama bir yurtdaşıma öğüt vermek istedim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Teşekkürler Aequitas ama burada mutlu hissetmiyorum kendimi. Belki oraya gidersem daha mutlu olurum diye düşünüyorum. Yine teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Konunun uzmanlarına yani; yakınlardaki Japon Kültür Merkezi-Konsolosluğu gibi yerlerden bilgi almaya çalış derim. Bir de şu forum belki azıcıkta olsa sana yardımcı olur.

http://www.japonya.org/forum/

Teşekkürler Aequitas ama burada mutlu hissetmiyorum kendimi. Belki oraya gidersem daha mutlu olurum diye düşünüyorum.

"Mutluluk" meselesi biraz da sana bağlı. Herkes arada sırada, kendini bir yerlere ait hissetme, ihtiyacı duyar. Yaban ellere gitme sebebini az-buçuk anlar gibiyim sanırım. Hayatını düzene soktuktan sonra öncelikle, gezi amaçlı bir tur sonrası, kesin karar vermeni öneririm.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Konunun uzmanlarına yani; yakınlardaki Japon Kültür Merkezi-Konsolosluğu gibi yerlerden bilgi almaya çalış derim. Bir de şu forum belki azıcıkta olsa sana yardımcı olur.

http://www.japonya.org/forum/

"Mutluluk" meselesi biraz da sana bağlı. Herkes arada sırada, kendini bir yerlere ait hissetme, ihtiyacı duyar. Yaban ellere gitme sebebini az-buçuk anlar gibiyim sanırım. Hayatını düzene soktuktan sonra öncelikle, gezi amaçlı bir tur sonrası, kesin karar vermeni öneririm.

Evet mutluluk meselesi biraz da bana bağlı ama işte açıklayamadığım sebepler var. Oradaki imkanların daha iyi olduğunu düşünüyorum. Yaşam kalitesi daha iyi geliyor bana. Mutluluktan kastım biraz da bu. Bu yaşta karar verip 2-3 seneye kadar gerçekleştirmem gerekir ki daha sonra çok geç olacak. Gençliğimi orada geçirmek istiyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

O zaman tek diyeceğim: Sıkı çalış Raki. O kupayı kaldır :bir numara:

Ama dip not ekleyim: Oralarda yaşamak için gerçekten sıkı çalışmak gerekli. İş hayatı bayağı sertmiş.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Teşekkür ederim. O kupayı kaldıracağım inşallah. Şuanlık yapabileceğim ingilizce öğrenmekmiş sanırım. Araştırmalara başladım. İzmir'de ingilizce kursu önerisi olan varsa değerlendirebilirim.

Başka neler gerekli olduğunu bilen varsa beni aydınlatırsa sevinirim. Tek ingilizce ile olacağını sanmıyorum çünkü.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Teşekkür ederim. O kupayı kaldıracağım inşallah. Şuanlık yapabileceğim ingilizce öğrenmekmiş sanırım. Araştırmalara başladım. İzmir'de ingilizce kursu önerisi olan varsa değerlendirebilirim.

Başka neler gerekli olduğunu bilen varsa beni aydınlatırsa sevinirim. Tek ingilizce ile olacağını sanmıyorum çünkü.

İngilizce ???? Japonlar kadar berbat İngilizce konuşan bir ulus yok. NHK World'de gördüğünüz spikerler sizi yanıltmasın. Çoğu Okinawa'lı. Akrabalarından biri Amerikalı ya da uzun süre Amerika'da kalmışlar. Keza Japonlar için Katakana diye bir alfabe ve duyduğunu yazmak gibi bir olay var. Gramer bilgisi olayına hiç girmiyorum. Sadece İngilizce'yle Japonya'ya giderseniz zorlanırsınız. Haaa İngilizce'yi yabancı dilden Üniversite sınavına girip, Japon Dili ve Edebiyatı okumak için öğreniyorsanız ona bir şey diyemem.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Herkes ayrı bir kafadan konuşuyor ve yanıltıcı oluyor bu. Bana ingilizce öğrenirsem zorluk çekmeyeceğim zaten Japonya ya gidince orada bir türlü Japonca yı öğrenirsin diye söylediler. Kafam allak bullak oldu resmen. Ne yapmam gerektiğini de pek bilmiyorum açıkcası. Japon dili ve edebiyatı 400+ puan istiyor ki bunu da yapmak o kadar kolay değil bence. Gerçekten her kafadan ayrı bir ses çıkıyor ve bu sayede kafam baya karıştı.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

çok kolay koçum hemen japon bir kızla evleniceksin,en kolay vatandaşlık böyle

kazanılır...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Herkes ayrı bir kafadan konuşuyor ve yanıltıcı oluyor bu. Bana ingilizce öğrenirsem zorluk çekmeyeceğim zaten Japonya ya gidince orada bir türlü Japonca yı öğrenirsin diye söylediler. Kafam allak bullak oldu resmen. Ne yapmam gerektiğini de pek bilmiyorum açıkcası. Japon dili ve edebiyatı 400+ puan istiyor ki bunu da yapmak o kadar kolay değil bence. Gerçekten her kafadan ayrı bir ses çıkıyor ve bu sayede kafam baya karıştı.

İngilizce öğrenirsen Japonya'da güçlük çekmeyeceğini söyleyenler, orda Japonca öğreneceğin süre dahili içinde hayatını nasıl idame ettireceğini, nerde kalacağını da muhakkak anlatmıştır (!)

Açıkcası herkes ayrı kafadan konuşuyor muhabbeti olduktan sonra, Japonya'da yaşayan arkadaşlarımdan, Japonların ne kadar kötü İngilizce konuştukları konusunda tecrübelerim olduğundan, evde her akşam Minna no Nihongo'yla kafa patlatmadan önce oturup 1 saat Hiragana ve Katakana çalıştığımdan bahsetmemin bir anlamı yok.

Neyse... Hayatta sana başarılar genç arkadaşım. Umarım arzu ettiğin hedefe o ya da bu şekilde ulaşırsın.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Teşekkürler. Benden neredeyse 20 yaş büyüksünüz. Gitmek gerçekten zor olabilir ama bir yolunu bulup gitmek istiyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

öncelikle turist olarak gidip ortamı bir gör derim, sonra orada yaşayıp yaşayamayacağına kendin karar vermelisin. Burada mutlu olmanın farklı yollarını denemeye çalışmanı tavsiye ederim yine de.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Teşekkürler Beyazm. 20 yaşından küçükler gidemiyormuş sanırım. 2 yılım var o 2 yılda düşünüp taşınacağım artık. Yardımlarınız için teşekkürler. Belki işçi falan isterler öyle gideriz ya da başka birşey çıkar bakalım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?