Jump to content
  • Kayıt Ol

Gintama

Tenjin

Önerilen İletiler

Anime Adı:Gintama,Silver soul

Tür:Komedi, Macera, Fantastik, Bilim Kurgu

Bölüm sayısı:116+

Tanıtım:

"Bir samurayın kılıcı başkaları tarafından kınına sokulacak bir şey değildir.

Kılıç kişinin ruhu tarafından kullanılır. Artık bu günlerde samuraylara ihtiyaç duyulmuyor.

Ama zaman ne kadar değişirse değişsin, insanların asla unutmaması gereken şeyler vardır.

Kılıcını bir kenara fırlatmak zorunda kaldığın bir zaman gelse bile...

...asla ruhunun keskin kılıcını kaybetmemelisin!

Edo'nun bulutsuz gök yüzünü bir kez daha görmek isterdim. "

"Samurayların ülkesi. O zamandan beri ülkemize böyle deniliyor. Bir zamanlar samurayların hayalleriyle dolu olan gök yüzü şimdi, yabancıların uçan araçlarıyla dolu. Bir zamanlar samurayların gururla yürüdükleri sokaklar, şimdi küstah uzaylılarla dolu."

Animenin konusunu anlatmak için bu iki cümle çok uygun. Hikayenin başladığı zamandan tam 20 yıl önce birden Amanto adı verilen uzaylılar Dünya'ya geliyor. Ancak Samuraylar bundan hoşlanmıyor ve uzun bir savaş dönemi başlıyor. Sonunda samuraylar Amontoların teknolojilerine karşı koyamaz ve Edo'nun ismi Samurayların Ülkesi olarak değiştirilir. Samurayların kılıçları ellerinden alınır. Ve Kılıç Taşıma Yasağı getirilir. Artık bildiğiniz Edo çok değişmiştir. Her yerde Amontolar hüküm sürmektedir. Ve artık herkes Samuraylara ihtiyaç olmadığını düşünmeye başlar...

İşte hikayemizin kahramanı bu dönemde yaşayan bir samuray, gizemli geçmişi, kızırcık beyaz saçlarıyla başlarda pek de samuray gibi görünmese de insanlara samurayların zamanının asla geçmediğini göstermeye başlar.

İndirmek isteyenler:

Rmvb: Full Episodes of Gintama - realityLAPSE[.com]__

Avi ve mkv: Rumbel Subs

torrent: AniRena.com Community Board • Tracker Browser

karakterler:

Sakata Gintoki

2f4ce96ccc6bc0_full.jpg

Gri rengi saçları,tahta kılıcı,elinden hiç düşürmediği shonun jumpıyla dizinin baş kahramanı.Kan şekeri yüksek olduğu için tatlı yemesi yasak olsada tam bir tatlı canavarı. Samuraylar gözden düştüğünden beri Yorozuya(para için her işi yapıyor) olarak çalışıyor. Hiçbir şeyi umursamaz, erkekliğin 9/10 kaçmaktır felsefesine sahip gibi görünsede, daha kimsenin yardım isteğini geri çevirdiğini görmedim. Tabi her seferinde parasız dolaştığını söylememe gerek yok

Shimura Shinpachi

Shimura_Shinpachi.jpg

Babası öldükten sonra dojolarında ablasıyla beraber yaşıyor. Gintokide gerçek bir samuray ışığı gördüğü için onu takip ediyor. Dizinin aklı başında, gerçekçi kişisi. Dizideki Otsuu-chan'ın fanatiği hatta Otsuu-chan fab klubünün kurucusu ve başkanı. Genelde güçsüz gibi görünsede sevdiklerine bulaşıldığında pek etrafta olmasanız iyi olur.

Kagura

KAGURA.jpgundefined

Arkadaşlar bu kadar masum göründüğüne bakmayın evrendeki en güçlü, en savaşçı, en korkulan Yato klanının bir üyesidir. Yemek yemeyi çok sever. Genelde giyiniş tarzı Çinlilere benzer. Çok belli etmesede Gintokiye çok bağlıdır. Acaip dercede güçlüdür. Çok iyi dövüşür.

Shimura Otae

1ab5f591a8a990_full.gif

Shinpachinin ablasıdır. En büyük hayali bir gün babalarından kalan dojoyu eski günlerine döndürmektir. Çok sevimli görünüşüne aldanmayın dizideki çoğu karakter onu sinirlendirmenin ne kadar acı verici olduğunu çok iyi bilir. Yapabildiği tek yemek yağda yumurtadır ama onuda hep yakar. Shinsenguminin lideri tarafından sürekli takip edilir.

Sadaharu

seasonkid,120070128232648.gif

Kagura'nın evcil hayvanıdır.Kendisi normal bir köpekten yaklaşık 10 kat daha büyüktür. Kagura'dan başkasına itaat etmez. En büyük hobisi İnsanaların özellikle Gintoki'nin başını ısırmaktır

Otose-dono

vlcsnap196245rl2.png

Gintoki'nin ev sahibidir. Zaten en büyük derdi Gintoki'den kirayı alamamaktır. Ancak Kabuki bölgesindeki dört büyük liderden biri olarak kabul edilir. Çok saygın biridir, pek öyle görünmesede. Yakuzalar bile ona bulaşmaktan korkar.

Catherine

catherine-gintama-186719.jpg

Otose'nin yanında çalışır eski bir hırsızdır. Kilit açmakta çok usta bir amantodur.

Katsura Kotaru

35162m.jpg

Gintoki'nin sır dolu geçmişinden dostu. Ben kendisine devrimci samuray diyorum. Amontoları ve onlarla işbirliği yapan shogun'u her seferinde havaya uçurmaya çalışan devrimcilerin lideridir. Tam bir kaçış ustasıdır. Her seferinde shinsenguminin elinden nasıl kurtuluyo bende anlamadım. Gintokiyle beraber büyümüş beraber savaşmışlardır. En nefret ettiği şey Gintoki'nin ona "Zura" diye hitap etmesidir. Dizide kullandığı en çok replik "Zura değil,Katsura." dır.

Elizabeth

Gintama___Elizabeth_by_j_b0x.png

Katsura'nın her zaman yanında dolaşır.Konuşmaz söyleyeceklerini tabelaya yazar. Acaip bişey. Ne olduğunu hala çözemedim.

Hasegawa Taizou

madao.jpg

Gintokiyle tanıştıktan sonra işinden kovuldu. Dizide herkes ona MADAO(Orta yaşlı işe yaramaz adam)

diyor. Gintoki ile kanka gibiler beraber içerler, kumar oynarlar, atari salonuna takılırlar. İşinden kovulduğundan beri bir sürü iş değiştirip duruyor...

Sakamato Tatsuma

tatsuma-sakamoto-163325.jpg

Katsura gibi oda Gintoki ile aynı dojoda yetişmiş beraber savaşmıştır. En büyük hayali bir uzay gemisiyle tüm evreni dolaşmaktır. Her seferinde gülerek konuşur. Çok salak gibi görünsede acaip derecede zekidir. Gintoki ye her seferinde "Kintoki" der. Gintoki sayesinde hayallerine kavuşmuştur. Uzayda gemi filosuyla ticaret yapmaktadır.

Kondou Isao

778484836def40_full.png

Shinsenguminin lideridir. Genellikle herkes onu "gorilla" diye çağırır. Biraz saf bir tiptir. Ama shinsengumideki herkes ona çok bağlıdır. Otae'ye aşıktır herseferinde evlenme teklif eder ve rededilir.

Sürekli Otae'yi takip eder

Hijikata Toushirou

hijikata.jpg

Shinsenguminin "Şeytan" lakaplı teğmenidir. shinsengumideki herkes ondan korkar, shinsenguminin beynidir. Ayrıca tam bir mayonez hastasıdır. Tatlıyı bile mayonezle yer. Gintoki ile hiç anlaşamaz , herkes ikisinin benzer karaktere sahip olduğunu söyler.

Okita Sougou

gintama14rq0.jpg

Shinsengumi 1.takım kaptanı ve teğmenin yardımcısıdır. "Sadistten bile daha sadist" Hijikata onu böyle tanımlar. En sevmediği şey Hijikatadır, her seferinde teğmeni öldürmeye çalışır. Sözünü dinlediği tek kişi Kondou dur.

Sarutobi Ayame

40183.jpg

Edodaki en yetenekli ninjadır. Gözlüğü olmadan nerdeyse hiçbir şey göremez Gintoki'ye platonik olarak aşıktır, hatta hastasıdır.

Kişisel Görüşüm

Her ne kadar komedi üzerine bir anime gibi görünsede hayat adına çok güzel öğütler vermekte ve yeri geldiğinde sizi hüngür hüngür ağlatabilmektedir. Tabi ki gülmekten yerlere yatacağınızı söylemiyorum bile. Bence müthiş bir anime....

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 40
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• SyLaR_54

8

• Zenci zehir

8

• Sakata Gintoki

4

• ankakaan

3

Bence çok güzel bir anime, ana ve yan karekterler orjinal, hemen hemen her bolum farklı bir konu (shonen animler gibi 30-40 bölüm bir konu işlenmiyor), hem hüznü hem komediyi bir arada götüren hala da götürmekte olan harika bir seri kesinlikle izlenmeli :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

TR Altyazısı olmadığı için anlaşılması güç bi anme.Onun için pek izleyemedim ama ilk 5 bölüm güzeldi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 ay sonra...

Keşke bir Bleach kadar seveni olsaydı Türkiye'de belki o zaman daha hızlı çevirisi yapılırdı. Benim en sevdiğim anime açıkcası izlediğim en iyi parody... çevirlicekse bölüm başına 2.5tl veriyorum arkadaşlar :D o derece seviyorum düşünün...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

En iyi Serilerden biridir bana kalırsa, nasıl diyeyim, şu seriyi izleyipte kopmayan yoktur. Yerlere yatıyorum, gözümden yaş gelecekcesine gülüyorum. Cidden komedi. Bazı yapımlar komediyi bundan örnek almalıdır. Tabi ki hiç bir bilgi olmadan izlemek olmaz. Bazı oyunlar, bazı Japon dizileri, bazı serileri falan bilmek gerek çünkü bunlarla çok fazla derecede dalga geçilen bir seri. Serinin Türkçesi illaki yapılır lakin, bu seride uptitle çok oldugundan dolayı her baba yiğit bu seriyi çeviremiye bilir. İyi bir İngilizce gerektirir, izlemeside çevirmesi kadar kolay olsa keşke. :) Teşekkür ederim/ederiz konuyu açan arkadaşa/abiye.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

En iyi Serilerden biridir bana kalırsa, nasıl diyeyim, şu seriyi izleyipte kopmayan yoktur. Yerlere yatıyorum, gözümden yaş gelecekcesine gülüyorum. Cidden komedi. Bazı yapımlar komediyi bundan örnek almalıdır. Tabi ki hiç bir bilgi olmadan izlemek olmaz. Bazı oyunlar, bazı Japon dizileri, bazı serileri falan bilmek gerek çünkü bunlarla çok fazla derecede dalga geçilen bir seri. Serinin Türkçesi illaki yapılır lakin, bu seride uptitle çok oldugundan dolayı her baba yiğit bu seriyi çeviremiye bilir. İyi bir İngilizce gerektirir, izlemeside çevirmesi kadar kolay olsa keşke. :) Teşekkür ederim/ederiz konuyu açan arkadaşa/abiye.

Evet katılıyorum bu animenin çevirilebilmesi için çeviren arkadaşın japon tarihden edo dönemine kadar herşeyi hatta japon mitolojisini bile bilmesi gerekiyor. Ayrıca bleach, naruto, one peace, death note gibi animeleri de izlemiş olması şart.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 5 ay sonra...
Baş rolünü Gintoki Sakata'nın oynadığı bu manga/anime yaklaşık 5 sene önce piyasaya sürüldü :D İlk çıktığı gibi izlemeye başlamıştım. Aynı zamanda Bleach'i takip ediyordum ve Bleach'e gönderme yaptığını gördüğümde Bleach'in komedi ayağı olarak düşünmüştüm Gintama'yı.. ve sonrasında özel olarak takip etmeye vaktim olmamıştı.. taa ki 2008 de tekrar izlemeye başlayana kadar. Ve o zaman Gintama'nın kendine çok has özellikler içeren bir anime olduğunu ve komedi yanında samurailık, arkadaşlık, kardeşlik, ve çok çeşitli insan ve hayvan :animation732xl9vh: ilişkilerinin yansıtıldığı zengin bir anime olduğu sonucuna vardım.. Death Note a gönderme yaptıklarını da eklemek isterim. Gintama'nın müzikleri üzerinde yorum yapmadan da geçemeyeceğim. Gerçekten çok kaliteli şarkılarının ve OST larının olduğunu söylemek istiyorum.

Yorum ve katkılarından dolayı teşekkürler demonstrable.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

cok süper bir anime hayatımda izledigim en güzela animelerden biri müzik i dısında herseyi mükemmel bu kadar az puan gelmesi beni cidden sasırttı ayrıca tr fansubu var 39 dalar eskisine görede hızlandırlar seride her bir bölümü sabırsızlıka bekliyorum ve bazen aglacak gibi (ginpachinin hafıza kaybetme olayı) bazende yerlere yatarak izliyorum bence süper bir seri :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 yıl sonra...

210 bölümle,en kanlı arklardan biri başlamış oldu,uçsun kafalar kollar,hiç bilmeyen biri bile

bu seriye istediği yerden başlayabilir,öyle kafa göz dalan bir seri:D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 4 hafta sonra...

(214)

shounen de ana karakter adam öldüremez miydi?:qzirvede:muhteşem bir bölümdü:ne noldu:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 ay sonra...

altyazılarının eksiksiz olarak bulabilir miyim ?

yada TRfansub'ı var mı? seri acayip hoşuma gitti ancak yarısında alt yazı olmadığı için bırakacağımdan korkuyorum :002:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 10 ay sonra...

Arkadaşlar öncelikle gintama komedi dalında epey övülen bir anime olduğu için dikkatimi çekti ama.. İzleyip izlememe konusunda beni tedirgin eden şey.. Sadece bölüm uzunluğu...

İlerledikçe bozma olayı var mı ?

veya Divxplanette ki çevirilerin uptitleleri iyi konumda mı gibisinden genel bilgiler alabilir miyim ?? uzun serilere daha önce hiç başlamadım... Sıkılıp bırakacağımı düşündüğümden ötürü..

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Öteki uzun serilere başlamadan buna başlama. Öteki serilere bolca gönderme yaptığından çoğu kişinin güldüğü yerlere sen, bu ne diyor diye yaklaşabilirsin. Bence uzun serileri bitirmeden başlama derim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

One Piece, Gundam, Dragon Ball izlemeden buna başlama kesinlikle. Az bir Bleach ve Naruto bilgisi yapılan göndermeleri anlamak için yeterlidir. En çok gönderme yapılan anime Dragon Ball'dur, bunun 153 + 291 bölümünü izlemezsen Gintama'da çoğu espriyi kaçırırsın.

http://divxplanet.com/sub/m/19809/Gintama.html

Yukarıdaki linkin yorumlar kısmının 2.sayfasında AYMIR'ın uzun bir yorumu vardır. Onu okumanızı tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

Sylar.. 215 den sonrakı eksik bölümleride cevircekmisin peki ? onlar eksik kaldı... eğer cevirirsen süper olur .. şimdiden kolay gelsin..

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Çevireceğim, bu aralar Kimagure Orange Road ile ilgili ne varsa bitirmeye çalışıyorum. Gintama devam edecek 216'dan.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bu çok iyi haber..Gintama epey zorlu bir seridir çevirmen için..Laf sokmalar,parodiler,alaylar falan derken epey bi yorar insanı..Şimdiden başarılar dilerim devam etmen güzel bi durum benim için :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Teşekkürler SyLar_54 Şimdiden Kolay GElsin :) Gintama ' mızı Sayende Takip edebilıyoruz :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

Takip Edenler İçin Dipnot Sylar_54 216 217 yi cevirmis divxmden bulup izliyebilirsiniz :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

2 bölüm beni kesmez biraz daha biriksin combo yapıcamderger45

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?