Jump to content
  • Kayıt Ol

Dr.Slump

knighTeen87

Önerilen İletiler

(düzenlendi)
Dr. Slump

TANITIM

Bu seri de önce TV'de izleyip sonra merak ederek başladığım serilerden. TV'de bu seriyi izlerken oldukça gülüyor ve eğleniyordum. Ve bana bu seri hep absürtlüğü ve karakter dizaynları ile Dragon Ball serisini hatırlatıyordu. Taa ki Dr.Slump'un aslında bir Akira Toriyama eseri olduğunu anlayana kadar! Olaylar küçük ve huzurlu Penguen Köyü'nde geçiyor ve baş karakterimiz inanılmaz robot kız Arale!!! Ki kendisi Dragon Ball'un bir bölümünde Goku'ya yardım etmiş hatta turnuvaya katılması konusunda destek alacak kadar absürt bir kız.

Öncelikle şunu söyleyeyim bu bir komedi serisi ve gülmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Kısa sürede alışacağınız Dr.Slump dünyası ve müthiş köy ahalisi kahkalara boğulmanıza sebep olucak. Arale,Son Goku'ya öylesine benziyor ki yaptığı saçmalıklara olağanüstü gücüne gülmemek elde değil. Bir kere seri sizi yeterince güldürüyor. Ayrıca köy ahalisi müthiş tasarlanmış; aptal süper kahraman Suppoman, kadınlarla diyaloğu 0 olan Dr.Slump,3 tekerlekli bisiklet müdavimi kokoş Kinoko ve çok daha fazlası. Bu ekip ince esprilerle birleşince eğlence kaçınılmaz oluyor. Hakikaten ben okurken başından kalkamadım ve beni hiç gülmediğim kadar güldürdü, O yüzden pek bir eksik noktası yok. Ama illa bir eksi istiyorsanız bazı chapter'ler gereğinden fazla kısa,3-4 sayfa falan, hepsi bu.

Dediğim gibi Toriyama'nın evrenlerine alışık olanlar Dr.Slump'a uyum sağlamakta zorluk çekmeyecekler. Hayatımda beni en çok güldüren şeylerden biri bu seri. Belli bir noktada Son Goku'nun Penguen Köyü'nü ziyaret ettiğini eklemeyi unutmayalım. Ben eğlence ve absürt karakterle istiyorum diyorsanız doğru yerdesiniz, sakın kaçırmayın

KARAKTERLER

Arale Norimaki - Ana Karakter

Senbei Norimaki - Ana Karakter

Gajira Norimaki - Ana Karakter

Turbo Norimaki - Ana Karakter

Obotchaman - Ana Karakter

Midori Yamabuki - Ana Karakter

Unchi-kun - Yardımcı Karakter

156408.jpg

DİĞER İSİMLERİ

Orijinal: Dr. Slump

İngilizce: Dr. Slump

Japonca: Dr. スランプ

Diğer: Dr. Slump and Arale-Chan

BİLGİ

Kategori: Manga

Cilt sayısı: 18

Bölüm sayısı: 236

Yayım: 22 Oca 1980 - 28 Ağu 1984

Dergi: Shounen Jump (Haftalık)

Eser: Akira Toriyama (Hikâye & Çizim)

Türler: Komedi, Bilim Kurgu, Shounen, Gündelik Hayat

İSTATİSTİKLER

Sıra: 1425

Veriler 22 Aralık 2016 Perşembe günü 16:52 saatinde MyAnimeList sitesinin şu sayfasından çekilmiştir: manga / 796

Düzenlendi: (Aurora Borealis)
Güncelleme
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 8
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• knighTeen87

3

• Shinkaron

2

• wizardsky

1

• Aurora Borealis

1

Mangasına hiç bakmadım ama animesini bir dönem ayıla bayıla izliyordum. Hatta şarkısı da kulağımdaymış hala. Absürd ve eğlenceli serilere hastayım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Aynen ben de deli gibi izliyordum zamanında..Ve şarkısını da aynı şekilde hala hatırlarım. Geçenlerde raw videoları düşmüş nete bir bölüm indirip nostalji bile yaptım..:):)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Tanıtım için teşekkürler Emre. Ama yazım yanlışları biraz fazla olmuş. Onlara da el at bir ara. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

ilerliyen süreçte okumayı düşündüğüm serilerden biri. İlk bölümüne şöyle bir bakmıştım. Gerçektende gülmek isteyenlere. Tanıtım için teşekkürler

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@wizardsky,

internette 1-2 OAV'ını ingilizce altyazılı bulabilirsin, ki onlar da feci komik

@shinkaron,

işyerinde türkçe word olmaıdğı için yazım hatalarını check edemiyor ve gizlice yazıyor olduğumdan bolca hata var evet :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bunu görünce küçüklüğüm aklıma geldi :D Gerçekten gülerek izlediğim bir animeydi. Animesinin çevirisi varsa tekrar izlemeyi düşünüyorum. Biraz araştırıyım bakalım :D Tanıtım için de Teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?