Jump to content
  • Kayıt Ol

Game of Thrones 7.sezon

bedifeci

Önerilen İletiler

Vay bea, ne kapanıştı o öyle. Acaba bu ilk sezon kitabın ne kadar kısmını kaplıyordu.

Neyse... şikayetim var!!

İkinci sezonu nasıl bekleyeceğim ben ya. (Production for Game of Thrones Season 2 is set to begin 7/25 in Belfast, Northern Ireland.) 2. Sezonun çekimleri temmuzun 25'de başlıyormuş. OMG 'Çekimleri' OMG Çektikleri gibi verseler neyse de dediklerine göre 2012 baharında yayınlanmaya başlayacak (Play Resumes. Season 2 of Game Of Thrones premieres Spring of 2012, only on HBO.) noluyo WTF ben şimdi 1 yıl mı bekliyeceğim!!! Hemi de askerde olacağım!!! 5g4

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 195
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• bedifeci

39

• gundamaster

17

• SPAWN-TheUndead

14

• lantis

11

Bu gidişle bu kız tahtını geri alır valla. Harikaydı, ejderha annesi oldu. :002-32:

Kurtlar, ejderhalar, ak gezenler hikaye tam istediğim gibi ilerliyor. Arya' nın kuzeye olan yolculuğu maceralı olacak gibi. Snow cephesi de keza öyle. Sansa' dan büyük bir hamle bekliyorum o velet kral müsveddesine karşı.

Lannister ailesi iğrenç bir aile, tek sağlıklı düşünce yapısına sahip olan baba Lannister ve oğul Tyrion galiba.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

bir ağıt yakacağım gidenin ardından.

Mızraklar titredi.

Kalkanlar kırıldı.

Kılıçlar gürledi.

Gökler ağladı.

Güneşin oğlu çöktü.

Yıldızlar bir bir söndü.

Devrildi asırlık ulu ağaçlar.

Toprak kana bulandı.

Yıkıldı savaşçıların şavaşçısı.

Bir daha şaha kalkamadı.

Düşmanlarının ciğerlerini sökemedi.

Atların efendisi Khal Drogo.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 3 hafta sonra...
Geçtiğimiz sezon yayınlandığı ülkeleri kasıp kavuran HBO dizisi, yeni sezonla beraber CNBC-e ekranlarında!

Geçtiğimiz aylarda 1. sezonu yayınlanan ve gerek sürükleyici öyküsü olsun, gerek birbirinden güzel ve seksi kadınları, gerek muhteşem dekor ve kostümleri olsun pek çok kişi tarafından “epik dramanın en iyisi” olarak görülen Game of Thrones, bir sezon gecikme ile Türkiye televizyonlarında da seyircileriyle buluşacak...

CNBC-e derginin temmuz sayısında yer alan kısa detay habere göre, reyting rekorlarını elinde bulunduran diziyi yeni sezonda CNBC-e’den izleme şansını bulacağız. Diziyi televizyon harici başka bir kanaldan seyretme şansı olmayanlar bu habere elbette sevinirken, yapımın sadık seyircilerinin ise kafası sansür ihtimali ile karışmış durumda. Her bölümünde şiddet ve erotizm içerikli pek çok sahne barındıran dizinin ne kadar sansürle yayınlanacağı, bu tarz bir yapımın sansürlü halinin ne kadar tat vereceği ya da tamamen sansürsüz gösterilip gösterilemeyeceği de ayrı birer tartışma konusu... Gerçi yayın yelpazesinde epik yapımlara geniş yer ayıran CNBC-e'nin Game of Thrones'un altından da başarıyla kalkacağını umuyoruz...

beyazperde
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

CNBC-E'de de yayınlanacak olmasına çok sevindim. sansüre uğrasa da değerince çok bir şey kaybedeceğini sanmıyorum, hem bu sayede bende tekrar izlemiş olurum :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Game of Thrones 63. Emmy Ödülleri Primetime Adayları arasına girmiş drama alanında,Peter Dinklage en iyi yardımcı erkek oyuncu alanında aday.Ödül beklemesem de izlediğimiz bir dizinin yer alması hoş.Bu ara o son bölüm neydi öyle.İkinci sezon eminim ki çok iyi olacak.Şimdiden yeni karakterler için çok iyi adaylar belirlenmiş.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Peter Dinklage banko alıcak zaten herkes aynı şeyi söylüyo

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 4 hafta sonra...

1. Sezon Genel

Öncelikle jenerikle başlayayım süper ötesi olmuş..telefonumun da jeneriği olduğu kendisi asd..

Winterfell ortamı çok güzel dizayn edilmiş , izlerken ah ulan orda olaydım diyorum kendi kendime..Duvar ve Whitewalkers olayı hoşuma gitti.fantastik olma ayağına b.ka batmış yapımların aksine fantastik öğeleri nerde ve ne zaman devreye sokacağını iyi ayarlamış yazar.

Karakter diyalogları kesinlikle çok iyi detaylanmış , olmadık karakterden çok sağlam laflar çıkabiliyor seri içerisinde.

Son olarak niye benim sevdiğim karakterler ölmek zorunda ki ? Bu diziye konusu ve yapılan övgüler için başlamadım.Afişte Sean Bean'i gördüğüm an atladım direk.Ama noldu bebenin elinde öldürdüler adamı.İnternetin altını üstüne getirdim gerçekten öldümü bir şekilde geliyor mu diye gerçekten ölmüş.Harbiden izleme hevesim kalmadı desem yeridir...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

açılış parçasının daha hoş bir versiyonu;

şu sean bean abide zırh giydiği bir filmde de ölmesin be, yazık adama... size sesleniyorum eyy senaristler...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

ben bunu sabaha kadar dinlicem galiba :D yaklaşık 1 saattir oyun oynuyorum her alt tab yaptığımda replay'a basıyorum :D paylaşım için teşekkürler ...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 7 ay sonra...

1 ve 2.bölümler itibariyle 2.sezon ilk sezon ve kitaba göre yavaş başladı.Karakter çeşitliliği arttı ,diziyi iyi anlamak için bu karekterlere yeni krallara daha dikkat etmek lazım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Bir kaç bölüm sonra çok enfes şeyler olacak. İkinci sezon birinci sezon gibi tamamiyle kitaba sadık olmadı ilk iki bölümde.

İkinci sezon başlangıcı Stannis ile başmalı ve ardından Arya gelmeliydi fakat senaryoya dökünce bu sırayı değiştirmişler.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 4 hafta sonra...

2.sezon 5.bölüm ,şu ana kadar ikinci sezonda seyrettigim en iyi bölüm oldu.Demek ki cinsellik olmadan da güzel oluyormuş.

Stannis vakası ilginç bir hal aldı.

Yeni bölümü merakla bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

2.sezon 5.bölüm ,şu ana kadar ikinci sezonda seyrettigim en iyi bölüm oldu.Demek ki cinsellik olmadan da güzel oluyormuş.

Stannis vakası ilginç bir hal aldı.

Yeni bölümü merakla bekliyorum.

Buna aynen katılıyorum. İlk bir kaç bölüm spartacus' ü mü yanlışlıkla izliyorum gene olmuştum. Umarım gelecek bölümlerde de bazı şeyleri abartmadan devam edebilirler.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

2. sezonda kitap ve dizi arasındaki farklar artmaya başladı. Reyting için küçük ayak oyunlarını, gereksiz cinsellik, belden aşağı muhabbetler (Renly Baratheon gibi kitapta gayet delikanlı olan bir karakterin eşcinsel yapılması, yatak, genelev sahneleri gibi), Bolton gibi önemli bazı karakterlerin geri plana atılması (Ki Bolton 2. sezonun 4. bölümünde daha yeni görüldü. Bu adam Stark'ların en sağlam sancak beyi.), cast'te özensizlik (Stanis'i gördüğüm de hadi canım demiştim kendi kendime. Greyjoy'un kardeşin oynayan hatun tam bir hirkat garibesi), diziyi 11 - 12 bölümde bitireceğiz diye senaryo üzerinde oynamalar, dış mekan çekimlerimde ucuza kaçmalar, CGI kullanmayacağız inadına geri planda binlerce figüranın bulunması gereken sahnelerin 3-4 oyuncu üzerine kurgulanması (bkz. Fırtına Burnu, Harrendal sahneleri - ki bu her ne kadar da yönetmenin seçimi gibi gösterilmeye çalışsa da büyük bir ihtimalle prodüktörlerin 1 koyup 5 alma sevdasından kaynaklana bir durum.) ve benzeri HBO klasiklerini (!) Game of Thrones'da da görmeye başladık. 4. bölümde Baba Lanister'la Arya Stark'ın karşılaşması bana "Amaaa yeter artık yaaa !!!" dedirtti.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

2.sezon 7.bölüm vasat bir bölümdü prenses targaryenin kıvranışları ejderhaları mı isteri... ,jon snowun dolanıp durması ,en son yakalanmaya adaydı. Jaimenin tutsaklığı acımasızlığı ve açık dilliği.Theon greyjoy giderek acımasız hale gelmesi.Son sahnelerde büyük bran stark ölmemiş olduğuna inanıyorum.Neyse izlemeye devam.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Kitaplarına bu sezon bitene kadar el atmamayı düşünüyorum ve tepkileri gördüğümde de iyi bir karar verdiğime inanıyorum. Benim açımdan bu sezon oldukça doyurucu geçiyor. Elbette doya doya Game of Thrones izlemek isterim de, haftada bir bölüm o tüm haftanın beklentisini gideriyor bir şekilde. 5.bölüm çok iyiydi. 6. ve 7.bölüm onun kadar iyi olmasa da güzel standart bir bölümdü. (Tabii burada Game of Thrones standardından bahsediyorum)

Duyduğuma göre dizinin savaş bütçesi 9.bölüme ayrılmış. İmdb'de baktığım bölüm açıklamasına göre de Lannisterlarla ilgili bir savaş mavaş döndüğünü görüyorum. Açıkçası Game of Thrones adlı bu diziden savaş anlamında pek bir beklentim yok. Bu haliyle bile benim için çok iyi. Elbette olsa fena olmaz ama bu bağlamda gelen eleştirilere, serzenişleri pek haklı bulduğum söylenemez.

Üzücü bulduğum noktaysa sezonun bitmesine 3 bölüm kalmış olması. Dizi sayesinde iyi bir 2.5 ay geçirmiş olacağım ve boynu bükük bir şekilde taa seneyi bekleyeceğim. Elbette yazın kitapları okuduktan sonra bir şekilde o heves gider ama şu an için pazartesilerimi şenlendirmede üstüne yok bu dizinin!

Tyrion bu sezon da çok bomba bu arada. Özellikle bu adamın olduğu sahneleri çok seviyorum. Zekice yaptığı hamleler, cevaplar insanı heyecanla güldürüyor. Bu arada Tywin ve Arya arasında geçen konuşmalar da çok güzel oluyor. Tywin de az değil gibi. Kendine has bir karizması var ve o kurnaz bakışları unutmamalı. Tyrion'ın boyunu kimden aldığını bilmiyorum a o gözleri Tywin'den aldığı kesin. :D İlk sezonda çoğu kişinin beklentisini yükselten, kesin bunda bir şeyler var dediğimiz kuzeyli delikanlı Jon Snow ise yokları oynuyor bu sezon. Fakat Arya, Brann ve Jon Snow yüzümüzü kara çıkarmayacak gibi!

Son olarak;

daenerys çok güzel lan!

Üşüyoruz Drogo Reyiz :(

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

709z7.jpg

İkinci sezon Game of Thrones S02E09

İşte budur diyorum ,sonunda tek konu işlendi böylece , film havasında bir bölüm izledik. Çılgın ateşi gördük ,Stannis hırsıda bölüme renk kattı ama daha pes etmedi.Yarım adamın cesareti ,taktikleri zirvedeydi.Baba Lannister aceyip karizma.Son kısımda çok iyi bir şekilde bitirildi.Tabi eksileri yok degil ancak dizi oldugunu (Bütçe)göz önünde bulundurmamız gerekli.Son dönemde seyrettiğim en iyi bölüm bu oluyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Gerçtekten güzel bir bölümde hani toplu bir savaş sahnesi izleyemesekde (sonuçta dizi) gayet güzel işlendi savaş.Şuan merak ettiğim tırsak veledi kral olarak sayacak mı askerler yada sarı veledin yerine başkasına mı krallık ünvanı verecek baba lanister.merak içindeyim

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

manyak blmdü Baba Lannister ve cüceyi tutuyorum dizide gerçi drogo yaşasaydı onu tutardım hoş khaalesi uyuza dönüştü ama bir de onu seviyorum cüce ölecek mi kalcak mı ne olcak bilmem ama sarı veledin tırsıp kaçmasına hiç şaşırmadım sansa desen eğer dog'la kaçmaszsa harbi salak ölse yeridir dizi harbiden kalite izleyin izletin

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

9. bölüm neydi öyle yahu, kendimi bir an Yüzüklerin Efendisi'nde hissettim. Sanki Orc'lar Helmsdeep'i işgal etmeye çalışıyordu. İkinci sezonun başından beri aksiyon bekleyen biri olarak beni acayip tatmin etti 9. bölüm. Ayrıca Tyrion Lannister bu adam Ned Stark öldükten sonra kesinlikle seriyi götüren kişi durumuna geçti, iyi de götürüyor cidden. Bu arada Jagen H'ghar seriden çıkmamıştır umarım, Tyrion'dan sonraki favorim kendileri oldu çünkü.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?