Jump to content
  • Kayıt Ol

Game of Thrones 7.sezon

bedifeci

Önerilen İletiler

Khaleesi sevilmez yahu. :012-32:Khaleesi'ye karşı sendeki gibi bir algı oluşabiliyor tabi ama dikkatle bakıldığında çok iyi bir karakter. Bende kitabı okumanın verdiği bir bakış açısı da var ama diziden de anlaşılır sayılır gerçi.

Kendisi erkeklerin dünyasında mücadele veren tek başına bir kadın. Yaşadıklarını düşünülürse biraz da artiz olması normal. Yukarıda bahsettiğim şeylerde var. Bir de dizide onun olduğu bölümler genelde yavaş, sıkıcı olabiliyor. Bu da etkili oluyor.

Ama Tyrion'un dandirik bir lidere gelmesi düşünülemez zaten.

Yine de bir şekilde sevmeyince dediğin gibi göze batması normal. :D

Bu arada Brann ile ilgili şunu ekleyeyim; film yönetmenleri olayların gidişhatını yavaşlattığından bu sezon göstermeyeceklermiş diye okumuştum bir yerde. Ama sonda koyarlar mı bilemiyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 195
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• bedifeci

39

• gundamaster

17

• SPAWN-TheUndead

14

• lantis

11

Bran'ı Kudo'nun dediği gibi 5. sezona dahil etmediler ama sezon bana yine yavaş geliyor. O yüzden bi değişiklik olmadı.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

9. Bölüm:

Yabaniler duvara ulaştı. Geçici Lord Kumandan kapıyı açmayacak mı acaba diye düşünsem de kendisi kapıları açtı. Jon Snow konum olarak iyi yerde şu an, 2-3 kritik yerden de canlı çıktı. Her savaşa girdiğinde bu sefer gitti diyorum ama bir şekilde kurtuluyor. Bir de Sam bir şekilde ölecek diye korkuyorum, seviyorum karakter olarak kendisini.

Twitterda biraz spoiler yemiştim Stannis' e millet atıp tuttuğu için, olabilecek tek şey vardı ve o da oldu. Kız için üzüldüm, annesi şimdiye dek sevmemesine rağmen son anda annelik içgüdüsü ortaya çıktı ve yapmayalım etmeyelim demeye başladı. Stannis yaptığı elbette yanlış, fakat adam açısından düşünürsek bir şeyler yapılmazsa orada herkes ölecek. Hem de daha savaşamadan, sadece soğuktan. Bu kurban nasıl sonuçlar doğuracak, gerçekten işe yarayacak mı bilemiyoruz elbet. Diyecek çok şey de yok o kısım için. Üzüldük elbet, Stannis' in eli konumundaki adam da baya üzülecek.

Targaryen tarafında yine yeni gelişmeler var. Dövüşlerde maskeliler tamamen etrafını sarmıştı ve kurtaran casus damgası yiyen adam oldu ilk başta. Fakat, son anda gelen o ejderha ve Khalesi' nin ona binip uzaklaşması gerçekten çok iyiydi. Oradan bir ejderha gelmeden kurtarılamaz diyordum ve geldi de. Ne kadar asi bir ejderha olsa da annesini korumak için kendini ileriye attı ve mızrakları yedi annesi sırtına binene kadar. Sanırım bu en büyükleri idi. Diğer kardeşleri yola getirebilir mi diye düşünüyorum. Öteki 2 ejderha karanlıkta ve kapalı haldeler. Hayvan psikolojisi olarak bakarsak, bir köpeği karanlık bir yerde bıraktığınızda vahşileşir derler. O ejderhaların kontrolünü nasıl sağlayacak merak ediyorum. Diğer bir şey, bu ejderha gelip kurtardı Khalesi' yi fakat nereye gidecek şimdi ejderha? Khalesi' yi dinleyecek mi yoksa başına buyruk bir yere mi gidecek :D.

Son bölüme geldik artık, son bölümde neler olacak pek kestiremiyorum ve merak ile bekliyorum gelecek haftayı.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Birazdan 9'a bakacağım ama önce 8'i bir daha izliyim ^^ Son 20 dakikasını izlesem yeter zaten.

Seride tek 1 dev kalmış, o 8. bölümde ölecek diye o kadar tırstım ki, gerçi ölüp undead olsada ayrı bir fantastik olurdu ya XD

Snow'un kılıcı valyria çeliğindendi sanırım, o zaman ejder camı yanında valyria çeliği de undead öldürüyor.

Bir de bu Sam kitapda yanılmıyorsam ustat olmaya gidiyordu. Çoktan da gitmiş olması lazımdı. Okuyalı oldu baya ama...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Stannis tüm şevkimi kırdı, son dakikalardaki heyecanı alamadım desem yeridir.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

5. Sezon 10. Bölüm

Sonunda Cersei kurtuldu diyebiliriz. Utanç yürüyüşü ne kadar kötü bir şey! Çıplak bir şekilde insanlar içinde yürüyüp onlar tarafından aşağılanıyorsun. Bir de kraliçesin sen, böyle bir aşağılama duymak Cersei'nin intikam için yanıp tutuşmasını sağlayacaktır. Fakat, bu dinden kurtulabilir mi bilemiyorum. Din, fakir halkın yanında. Halkın tamamını karşısına almak demek olacaktır bu. Kendi büyüttüğü şey tarafından yok edilecekti az kalsın. Bİr de yeni kıral muhafızı sanırım Oberyn ile dövüşen adam. Modifiye etmiş onu, bir cyborg yapmış gibi. Gözleri falan garip görünüyordu.

Stannis elindeki her şeyi kaybetti. Önce kızı, sonra eşi, sonra şu cadı kadın ve tüm ordu. Her şey kayıp gitti elinden. Bu cadı sonunu getirdi Stannis' in. Kendi kızını bile öldüren birine hizmet etmek istemedi muhtemelen askerler ve çoğu terk etti. Buna rağmen Stannis saldırmaktan vazgeçmedi ve sonuç olarak hezimete uğradı. Cadı ve Stannis' in adamı duvarda şu an.

Sansa cephesinde de bir gelişme var. Reek, Sansa' ya kaçmasında yardım ediyor. Ama ben kaçabileceklerine pek ihtimal vermiyorum. Reek böyle bir şeye kalkışmaz diyordum ama beni şaşırttı en azından. Sansa mumu yaksa da, Sansa' yı koruyacak kadın şövalye Stannis' in canını almak için yanına gittiğinden görülemedi o mum maalesef.

Khalesi cephesinde ise Drogon uçurmuş kendisini uzaklara. Sanırım geldikleri yer Khal Drogo' nun halkının olduğu yer. Saçlarında boğum vardı bunlarında. Bu iyi mi kötü mü tam olarak kestiremiyorum. O kısımları hatırlayamıyorum çünkü, Khalesi' ye nasıl davranacaklarını o yüzden bilemiyorum.

Onun dışında, Lannisterların kızı zehirlendi. Jaime' nin babası olduğunu bildiğini söyledi ve sarıldı kız. Orada ben de duygulandım açıkçası. Ama ondan sonra ağzından ve burnundan kan gelmeye başladı. O kadının intikam alacağı belliydi zaten, kızı dudaktan öpünce zehirledi muhtemelen diye düşünmüştüm.

Duvar cephesinde, Sam üstad olmak için duvardan ayrılıyor. Ölmesini hiç istemiyordum onun, bir şekilde kurtuldu duvardan. Jon Snow oyuna getirildi resmen. Nedir bu Stark ların çektiği kardeşim? Sansa hep cefa çekiyor, Jon Snow desen öldürüldü gece nöbeti uğruna denilerek. Adama en çok koyan da, şu küçük çocuğun bile bıçaklamasıdır muhtemelen. Duvarda bu kadar düşmanı olan birinin sağ kalması zordu zaten de, insan üzülüyor. Şu seride sevdiğim az sayıdaki karakterlerden biriydi kendisi. O da gitti şimdi.

Starklardan Arya, intikamını aldı ama gözlerine bir şey oldu sanırım. Göremiyorum diyordu. Cezalandırıldı muhtemelen. Gözlerinle görmene gerek yok gibi bir şey derler mi bilemiyorum ama onun da başı hep dertte. Starkları çok ezdiler, adamların kökünü kazıdılar resmen. Seriye ilk başladığımda en sevdiğim aileydi. Ned gibi baba bir karakterin ölümünden sonra birer birer düşmeye başladılar. Tek umudumuz Bran kaldı, o da tek başına ne yapabilir kestiremiyorum. Kuzey umarım kendilerine yapılanı unutmaz ve bir şekilde toparlanırlar.

Şimdi 2016 ya kadar beklemek zorundayız, yine tam final bölümüne uygun şeyler oldu. Yine merakta bıraktılar bizi. Yine buruk bitti, son bölümde üzdü bizi. :(

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Benim açımdan diziyi izleme isteğimi sıfıra düşüren bir olay oldu jon snowun ölmesi. Bir şekilde öldürmeyip kurtarabilirler ama diziyi yapan m*llar çok büyük twist falan yaptıklarını mı sanıyorlar sanki. İçine ettiler işin. Ne şaşırdım ne de heyecanlandım ne de üzüldüm. G.R.R. Martin'in kitabında durum ne bilmiyorum ama dizi kitaptan bağımsızlaşmıştı sanırım. Dizide ne kadar pislik varsa hayatta, ortalıkta cirit atıyor. Yani bu mu gerçekçilik anlayışı... Saçma sapan işler. Kitapta ne oluyor bilmiyorum ama bu brienne i de iyice abartılar, alakasız işler yaptırıyorlar. Neyse ya daha fazla devam edersem daha kötü şeyler söyleyeceğim.

bu bölüme 10 üzerinden 0 veriyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Vay arkadaş... 5. kitabı alıp okumamıştım, şimdi okusammı artık diyorum XD

Şöyle bir baktım da, kitapta da sanırım ölüyor. Ama ucu açık bırakılmış yazar tarafından.

Wiki'de şöyle denmiş: 2011 by Entertainment Weekly "Why did you kill Jon Snow?", author Martin responded "Oh, you think he’s dead, do you?

Ne diyim... Belki de bildiğimiz jon snow öldü ve sanırım ileride yenisiyle karşılaşacağız. WTF?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

pain çok güzel inceleme yapmışsın. Söylemek istediklerime tercüman olmuşsun. Kudo sende aynı şekilde ve senin gibi düşünüyorum. Diziyi bende bırakıyorum. Spoilerle idare ederim artık. Bu sezon girdiğim beklentilerimin hiçbiri tutmadı. Heyecanlıda bitmesi sadece öfkelendiren bir sezon finali oldu.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Benim açımdan diziyi izleme isteğimi sıfıra düşüren bir olay oldu jon snowun ölmesi. Bir şekilde öldürmeyip kurtarabilirler ama diziyi yapan m*llar çok büyük twist falan yaptıklarını mı sanıyorlar sanki. İçine ettiler işin. Ne şaşırdım ne de heyecanlandım ne de üzüldüm. G.R.R. Martin'in kitabında durum ne bilmiyorum ama dizi kitaptan bağımsızlaşmıştı sanırım. Dizide ne kadar pislik varsa hayatta' date=' ortalıkta cirit atıyor. Yani bu mu gerçekçilik anlayışı... Saçma sapan işler. Kitapta ne oluyor bilmiyorum ama bu brienne i de iyice abartılar, alakasız işler yaptırıyorlar. Neyse ya daha fazla devam edersem daha kötü şeyler söyleyeceğim.

bu bölüme 10 üzerinden 0 veriyorum.[/quote']

pain çok güzel inceleme yapmışsın. Söylemek istediklerime tercüman olmuşsun. Kudo sende aynı şekilde ve senin gibi düşünüyorum. Diziyi bende bırakıyorum. Spoilerle idare ederim artık. Bu sezon girdiğim beklentilerimin hiçbiri tutmadı. Heyecanlıda bitmesi sadece öfkelendiren bir sezon finali oldu.

Jon'un tekrar karşımıza çıkacağına %90 eminim ben arkadaşlar, muhtemelen o kızıl kadın canlandıracak kendisini. Yazar bizzat kendi ağzıyla Jon'un annesiyle alakalı birşeylerin çıkacağını söylemişti ve hikayenin white walkers kısmıyla ilgilenen tek kişi bu, direk böyle öldürmez, kestirip atmaz diye düşünüyorum.

Ayrıca Stannisde ölmemiş olabilir, Kitabı okumadım fakat şimdiye kadar her ölen karakteri açık açık gösteren dizinin böyle üstünü kapatması bana çok şüpheli geldi. Bunun hakkında o kadar net bir fikre sahip değilim ama aslında ölmemişti diye çevirirlerse de hiç garipsemem açıkçası. Geri kalan kısımlar hakkında uzun uzun birşeyler söylemeye gerek yok heralde :D

Yalnız dizinin abartı olduğunu düşünüyorum bende blue-dragon gibi, izlemek hoşuma gidiyor ve bırakmayı düşünmüyorum fakat AŞIRI derecede overrated özellikle de son sezonlarda. Veya ilk sezondan sonra biz mi beklentiyi çok yüksek tutup çıtayı yükselttik bilemiyorum ama adam akıllı beklediklerimi aldım diyemiyorum ne zamandır GOT hakkında.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

1. sezonun 10 bölümle kısıtlı olması, bütün sıkıntı. Adamlar istesede o kadar ayrıntıyı ve olayı 10 bölüme sıgdıramazlar. Bir bölüm en az 2 saat olması lazım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Aslında beklediğimiz olaylar farklı ama onlar olacakken başka olaylar da oluyor böyle böyle birbirini kovalıyor. O yüzden beklediğimiz olaylara bir türlü sıra gelemiyor gibi. Devamlı bir şeyler için temel atılıyor. Yavaş ilerlediği için biraz eksiklik hissi veriyor gibi. Ama ben bu yavaşlıktan pek şikayetçi değilim.

Bir düşününce ak gezenlere kim karşı gelebilir şu an? Nasıl karşı gelecekler? Ölümsüz bir orduyu nasıl yenebilirsin? Kim yenebilir? Bütün aileler birlik olurlar mı yenmek için? GOT dünyasında ölen biri ak gezen ordusunun üyelerinden biri olabilir. Bütün herkes birlik olmazsa yenilebileceğine ben pek inanmıyorum. Ejderhalardan biraz ümitliyim ama Khalesi' nin haberi bile yok ak gezenlerden bildiğim kadarıyla. Haberi olsa da bir önlem alır mı bilmiyorum. Hem ejderhalar da tam olarak dinlemiyor kendisini. Diğer şeyleri bir kenara bırakırsak, GOT evreninde en tehlikeli şey ak gezenler şu an.

Stannis hakkında ise, bir karakter öleceğinde bize açık açık gösteriyorlar genelde. Ya işime yararsın deyip öldürmedi o kadın veya o an başkası geldi, ölmemiş olma ihtimali var diye düşünüyorum. Jon Snow yeniden diriltilse de eskisi gibi olmayacak benim için, o ihtimali düşündüm ama böyle bir şey için neyi kurban vermek gerekir sorusuna tam cevap bulamadım. Açıkçası böyle bir ihtimali de pek istemiyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İlk üç kitabı okuduğumdan biliyorum, dizide olayları anlatabilmeleri çok sıkıntı değil. gayet yapabiliyorlar. Artık işleyişlerine de alıştık, nasıl yapacakları belli. Sonuç olarak tüy diktiler her şeye. Bunlar tyrion ı yok ederler yakında, her halt beklenir. Önceki mesajımda da dedim aslında jon u bir şekilde kurtarabilirler ama batırdılar gözümde. Aynısı kitap yazarı içinde geçerli ama o bir nebze mantıklı öldürüyordu. Akutan'a katılıyorum eğlenceli, güzeldi ama dizi overrated ve ekleme yapayım kitapta overrated. Naruto bundan on kat iyi. Hiç olmasa onda edo tensei vardı(!)...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Jon karakterini canlandıranda yazarda bu olayı doğrulamış. Hatta

Jon'un ölmesi kitapta da yer alıyormuş. Jon'u canlandıran kişi "Boşuna teori üretmeyin o karakter sonsuza kadar diziden ayrıldı." diye bir açıklama yapmış. Bu bir kelime oyunuda olabilir. Jon geri dönecek ama bizim bildiğimiz Jon Snow olmayabilir. Jon Stark olarak döneceklerini düşünenler de bir ak gezen olacağını düşünenlerde var.

Yalan olmasın Jon'un olayına sinirlenip izlememe kararı aldım ama

6. sezon ilk bölümü izler eğer Jon dönmezse kesin olarak bırakırım.

Dizide Stark düşmanlığı var resmen. Bütün Starkları tek tek öldürüyorlar. Kuzey unutmaz lafı var ama unutamayacak adam kalmadı ki unutmasın. :@

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Şöyle bir şey vardı, dün bir yerde okuyunca cidden öyle biri vardı demiştim. Dağ ile karşılan biri vardı. 6 kere mi ne hayata dönmüştü. Öyle bir şey ile Jon da canlanabilir gibi. Araştırıp buldum şimdi, spoilera girebilir baya baya. Dikkat edin o yüzden.

Beric Dondarrion:

Şarlatan Geçiti’nde Sör Gregor tarafından öldürülmesinin ardından Myr’li Thoros tarafından tekrar diriltilmiştir ve kanun dışı grup Sancaksız Kardeşlik’in lideri olmuştur. Birkaç kere daha ölmüştür ve her dirilmesinde savaştan önceki anılarını daha az hatırlamasına rağmen her seferinde yeniden diriltilmiştir. Tanrı Gözü yakınlarında Lannisterlar tarafından yakalanmış ve idam edilmiştir fakat ip kesilmeden ölmüştür. Sör Burton Crakehall tarafından katledilmiş ve Rushing Falls’ta Amory Lorch tarafından asılmıştır. Sör Gregor gözüne kılıç sokmuştur. Sandor Clegane ise bir yargılama dövüşü sırasında onu öldürmüştür. Sonunda Beric korkuluk gibi olmuştur. Sık sık yaşamaktan yorulduğunu belirtmiştir ve yıpranmış bedeni bütün ölümlerini izini taşımaktadır. Kızıl Düğün ardından nehir kıyısında bulunan Catelyn Stark’ın cesedine hayat öpücüğünü verince gerçekten ölmüştür.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Jon karakterini canlandıranda yazarda bu olayı doğrulamış. Hatta

Jon'un ölmesi kitapta da yer alıyormuş. Jon'u canlandıran kişi "Boşuna teori üretmeyin o karakter sonsuza kadar diziden ayrıldı." diye bir açıklama yapmış. Bu bir kelime oyunuda olabilir. Jon geri dönecek ama bizim bildiğimiz Jon Snow olmayabilir. Jon Stark olarak döneceklerini düşünenler de bir ak gezen olacağını düşünenlerde var.

Yalan olmasın Jon'un olayına sinirlenip izlememe kararı aldım ama

6. sezon ilk bölümü izler eğer Jon dönmezse kesin olarak bırakırım.

Dizide Stark düşmanlığı var resmen. Bütün Starkları tek tek öldürüyorlar. Kuzey unutmaz lafı var ama unutamayacak adam kalmadı ki unutmasın. :@

Abi yanlış biliyorsun, Yazar tam olarak onaylamıyor hatta ona sorulduğunda gülerek, “Oh, you think he’s dead, do you?” şeklinde cevap veriyor 2011de. Zaten En son kitap 2011de çıkmış olması lazım, daha kitapta da dirilecek mi belli değil. Yine birkaç ay önce sorulduğunda “If there’s one thing we know in A Song of Ice and Fire is that death is not necessarily permanent.” dediği de biliniyor.

Oyuncuya gelince, Abi zaten oyuncu "evet benim 2 sezon için daha sözleşmem var heralde tekrar canlanacak karakter" diyerek spoiler veremez ki önümüzdeki sezonlardan, kontratı bozulur. Bu sahne GOT'da şimdiye kadar ki en büyük cliffhanger, hem kitap hem dizi için, böyle oyuncunun açıklamasıyla bozulmasına izin vermezler.

Bunun da haricinde tüm açıklamalar farkettiyseniz "öldü" yönünde, öldüğünü zaten biliyoruz o sahneden sonra ölmemiş olamaz, Asıl soru tekrar canlanıp canlanmayacağı olması lazım ve bu konuda da düzgün tek açıklama yukarıda yazarın söyledikleri, açıkçası hikaye açısından bakacak olursak da yazarın açıklamalarına bakacak olursak da bana kesin dönecekmiş gibi geliyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Şöyle bir şey vardı, dün bir yerde okuyunca cidden öyle biri vardı demiştim. Dağ ile karşılan biri vardı. 6 kere mi ne hayata dönmüştü. Öyle bir şey ile Jon da canlanabilir gibi. Araştırıp buldum şimdi, spoilera girebilir baya baya. Dikkat edin o yüzden.

Beric Dondarrion:

Şarlatan Geçiti’nde Sör Gregor tarafından öldürülmesinin ardından Myr’li Thoros tarafından tekrar diriltilmiştir ve kanun dışı grup Sancaksız Kardeşlik’in lideri olmuştur. Birkaç kere daha ölmüştür ve her dirilmesinde savaştan önceki anılarını daha az hatırlamasına rağmen her seferinde yeniden diriltilmiştir. Tanrı Gözü yakınlarında Lannisterlar tarafından yakalanmış ve idam edilmiştir fakat ip kesilmeden ölmüştür. Sör Burton Crakehall tarafından katledilmiş ve Rushing Falls’ta Amory Lorch tarafından asılmıştır. Sör Gregor gözüne kılıç sokmuştur. Sandor Clegane ise bir yargılama dövüşü sırasında onu öldürmüştür. Sonunda Beric korkuluk gibi olmuştur. Sık sık yaşamaktan yorulduğunu belirtmiştir ve yıpranmış bedeni bütün ölümlerini izini taşımaktadır. Kızıl Düğün ardından nehir kıyısında bulunan Catelyn Stark’ın cesedine hayat öpücüğünü verince gerçekten ölmüştür.

Abi asıl teori o zaten, o kadar bıçak darbesinden sonra hiçbirşey olmamış gibi kalkıp yürüyemez öldüğü kesin. Herkesin düşündüğü Melisandre'in onu canlandıracağı şeklinde, zaten daha önce seride canlandırdıkları vardı senin de söylediğin Sir gregor canlanmıştı, veya her ne kadar dizi de yer almasa da Catelyn'i kitapta canlandırmışlar diye duydum, yani istediklerinde canlandırma muhabbeti dönüyor red priestler tarafından

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hadi bakalım umalım bu teoriler ve dediğin doğru olsunda devam ederim izlemeye. :011:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 yıl sonra...

WQqRLE.jpg

7.sezon 1.bölüm pek keyif vermedi kim nere de  konusu işlendi ,diğer sezon başlangıçlarına bakacak, olursak normal karşılamak lazım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Açılış seremonisiydi ilk bölüm. Tek güzel kısmı frey'lerin gg oluşuydu ^^

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 3 hafta sonra...

sezon 7 4.bölüm keyifli bölümdü umarım ,son üç bölümde tempo artarak devam eder.

VMOqAR.jpg

Dd1NMy.jpg

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?