Jump to content
  • Kayıt Ol

Game of Thrones 7.sezon

bedifeci

Önerilen İletiler

7gbzc.jpg

10.bölüm farklı duyguları içinde barındıran bir bölüm oldu.Baba Lannister'in içeri girişi :) ...Tyrion Lannister yaptıklarının karşılığı bu olmamalıydı. Lannister ve Tyrell hanelerinin birleşme yöntemide ilginç :) Theon'in yaşadığı ikilem ve kendisi olması , ancak adamlarının ihaneti( o kadar konuşmaya yazık oldu.....Braavos'lu yüzsüz adam tiplemesi farklı hava kattı bölüme.jon snow ve buzlar ülkesi son sahne neydi öyle.Dizi fantastik düzeye iyice tırmandı artık ya diziyi bekleyeceğiz 2013 kadar yada kitaplar alınıp okunacak.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 8 ay sonra...
  • İleti 195
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• bedifeci

39

• gundamaster

17

• SPAWN-TheUndead

14

• lantis

11

gundamaster

3. Sezon 31 Mart'ta başlıyor. 1 nisan'da biz izleriz. Fragmanları da yayınlanmaya başladı.

3. sezonu izlemeden 3. kısım kitaplarını da okumak istiyorum kısmetse.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 ay sonra...
gundamaster

S03B01

Herkesten biraz olması dizinin özlendiği için yapılmış hatırlama babında bir bölüm müydü bilmiyorum ama ben de zayıf bir bölüm olarak buldum. Şövalyeleri baya unutmuşum. Beyin fırtınası yaşadım bölüm boyunca. O kadar çok şövalye var ki; hatırlamak pek mümkün değil.

Bölümün artısı Daenerys ve Jon Snow kısımlarıydı diğer kısımlar biraz sıkıcıydı.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İleride olacakları bildiğim için bence harika bir bölümdü. Girişi çok güzel yaptılar. Gelecek bölümlere altyapıyı güzel oluşturdular.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

S03B02

Sansa kuş gibi öttü bu bölümde. Bu Sansa karakteri neye hizmet edecek onu çok merak ediyorum. Bunca şey oldu hala hayatta ve daha da olacak gibi duruyor.

Arya'yı görmek sevindirdi ne alemdeydi çok merak ediyordum. İzlemeyi en çok sevdiğim karakter diyebilirim. Yalnız epey büyümüş o afacan erkek görüntüsünden briaz sıyrılmış gibi.

Bran rüyalarına devam ediyor.

Wrag olduğu gerçeği çok çabuk açıklandı sanki. Kitapta bu kadar çabuk açıklanmıyordu dizi de öğrenmiş oldum ben de.

Joffrey'nin her sahneey çıkışında benim tepem atıyor. Lady tyrell neler planlıyor acaba. Sansa ve Büyükannesi ile beraber sohbeti çok manidardı.

Brienne ve Jamie dövüşü çok iyiydi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

1 senelik ayrılıktan sonra 50-55 dakika yetmiyor ya. Türklerden örnek alsınlar azıcık :D Kitabı hâlâ okumadığım için her olay ''ne oluyor la'' oluyorum. Hound ile Arya karşılaştı; Jaimi'nin dediği çıktı, yaşlı adam onu tanıdı. Joffrey joffreyliğe devam. Theon yakalanmış, işkence görüyor. (Gebersin) Gözler Jon Snow'un yanındaki vahşiyi arar. Bu arada Brann'den çok büyük şeyler bekliyoruz. Bi ayaklan, iki büyü yap koç.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

S03B04

Dolu dolu ve sürükleyici bir bölümdü.

Jamie'ye geçen bölümde yapılanlar karşısında içimin yağları erimişti. Daha da fazlasını hak ediyor bana kalırsa. Bu bölümde de aşağılamalar ve işkenceler devam etti.

Margery çok akıllı bir kadın. Joffrey'i çok iyi manüple edebiliyor. annesinin gözünden kaçmadı fakat yapabileceği bir şey yok. Margarey avucunda gibi artık Joffrey.

Margarey Stark'ların diyarı yönetmelerini de düşünüp Sansa'yı ayartarak kardeşi Tarly'le evlenmeye ikna peşinde. Böyle onlar çin win-win bir durum olacak.

Mormont ve ekibinden sonunda fireler çıktı.

Mormont'un bıçaklandığı sahnede ağzım açık kaldı. Bu seride beklenmeyen karakterlerin ölmesini beklemeyi unutmuşum.

Daenerys ne kadar cool bir hatunsun sen bea. Şu dizi sadece senle olsa bile şahane olurdu.

Valyria dilini kullanabileceğini tahmin etmiştim çünkü söylenenler karşısında çok sakindi.

Lekesizler ordusunu ele geçirirken ki konuşmaları tüylerimi diken diken etti. Nitekim tüm orduyu aldı ve diğerlerini mızraktan geçirdi.

Bölüm sonunda böyle bir durum yaşamak beni ilerki bölümleri çin fazlasıyla heyecanlandırdı.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

5. bölümün bombasını baba Lannister patlattı. :011: Sansa garibim bir ona, bir buna, salak fırsatı varken kaçmalıydı.

Jamie başına gelenleri hak etmişti ama fazlası da zalimlik olur. Ben asıl Starklar' a ihanet eden o hainin başına gelenlere sevindim en çok.

Bu sezon büyücülük de iyice yer edindi hikayede. Ejderhalar, büyücüler, wraglar hikayeye yön verecekler anlaşılan. Dizide hala 3 isim ilgi alanımda, Daenerys, Arya ve Bran.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

kuzeyin kıralıda tam gerizekalı çıktı.

hayır tamam ihtiyarın yaptığı doğru değil anladık ama seferdede böyle aptalca birşey yapılır mı?

al işte gitti adaların yarısı ne yapcan. (aslında tahta geçmek gibi bi amacı olmadığı için ejderkızla iş birliği yapabilir)

Greyuda iyi katakulliye getirdiler. gebersiz pis insan müsfettesi.

jamiyide şerefsiz ama greyjoy kadar değil.

ama bu 5. bölüm çok ekşınlı değidi.

aslında ejderkızın daha fazla gösterser güzel olurdu.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

S03B05

Başlangıçta kötü olarak tanıtılan karakterlerin daha sonra iyi gibi gösterilmesi benim hoşuma giden bir şey değil. Jamie belki Mad King davasında haklıydı ama onu affetmek için bu yeterli değil. Brienne de sırf bu yüzden kendisine sempati göstermemeli.

Açıkçası Jamie'ye yapılanlarda beni hiç üzmedi. Tek bir Lannister var sevilecek o da Tyrion'dan başkası değil.

Rob Stark'ta yaptığı hamle ile gözümdeki yerini sağlamlaştırdı ama ben bu adamı kral olmaya pek uygun göremiyorum nedense. Karstark'ları kaybetmiş olabilir ama başka bir yandaş bulacaktır kendine ki buldu da.

Tywin'in kızı ve oğlu için yaptığı plan herkesi şaşırtmıştır herhalde. Toprakların elden kaçmaması ve diyara hükmetmek adına verilen sağlam bir karar. Cersei'n bunu kolaylıkla kabul edeceğini sanmıyorum. Babasına bile taarruzda bulunabilecek bir kadın. Bu yüzden Tyrion ile bir anlaşma yapabilir. Bu da Tyrion'a, Cersei'yi alt etmek için fırsat verir.

Jon Snow'da en sonunda güzel bir haraket yaptı. Helal!

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

n13jk.png

Game of Thrones 3.sezon 7.Bölüm cinsel tarafını bir kenara bırakacak olursak beklentileri karşıladı.Jamie ilginç bir karekter olmaya devam ediyor.Jon Snow bakalım kendisini esir alan gruptan kendisini ve ygritteyi nasıl kurtaracak.Prenses Targaryen de bir şehire savaş açtı bakalım neler göreceğiz.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 3 hafta sonra...

Senaristin hiç acıması yok..8. bölüm

Ana karaktermiş, kralmış, vs.. miş, miş.. kal geldi.. Rahat durmayacaklarını tahmin etmiştim ama bu kadarını beklemiyordum.. Lanisterlar gene yaptı yapacaklarını..

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster
Senaristin hiç acıması yok..8. bölüm

Ana karaktermiş, kralmış, vs.. miş, miş.. kal geldi.. Rahat durmayacaklarını tahmin etmiştim ama bu kadarını beklemiyordum.. Lanisterlar gene yaptı yapacaklarını..

İlk sezondan da yapmıştı benzer bir şeyi ki hep söyleniyordu George R.R. Martin'in bu yönü. Ben ufaktan bir spoiler yemiştim ama olayın ne şekilde tam olarak kimlere vuracağını bilmiyordum. o nedenle burada bu şekilde olması beni de şaşırttı.

Bu gidişle Starklar'ın kökü iyice kazılacak. Kuzey'den gelen bir kral olmadığı sürece artık taht savaşında Daenerys daha ön planda olur herhalde.

Lannisterların bir kez daha zaferle olaydan sıyrılmalarına çok ayar oldum yalnız. Arya'da yine kavuşamadı ailesine. Bu sefer Anne ve abisinin ölümüne şahit oluyordu neredeyse. Bu kızın yüzü hiç gülmeyecek mi?

Kitaplara ağırlık versem iyi olacak. dizi haftaya son zaten. Bu yazı kitaplarla geçireyim ben.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bu konuyu yeni fark ettim. Taht Oyunları varsa bende varım :)

Diziyi tesadüf eseri izledim. İlk bölümü seyrettikten sonra kitabını almaya karar verdim. Birinci sezonda birkaç bölüm izledim. Bir de ikinci sezonun son bölümünü izledim. bilen bilir o bölümü :D... Bunun dışında kitapla dizi arasında ciddi farklılıklar var. En azından diziyi izleyen arkadaşlarımın anlatımıyla benim kitaptan okuduğumu karşılaştırınca öyle görünüyor.

Dizi ve kitap farklı. kitapları bitirdim. Bugünlerde her gün Epsilon Yayınevi'ni arıyorum yeni kitap ne zaman çıkacak diye. Sövecekler gibi geliyor yakında :)

Not: Kitapları okuyan var mı aramızda...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

9.bölüm Sonu güzel bitti.Starklar ana karekter olsalarda ülkeyi yöntecek güce sahip değillerdi.Son bölüm performans bölümüydü oyunculuk çok iyiydi.

Anne stark baya etkili öldü.Arya yine umutsuzluğun pencesinde. Robbada yazık oldu.Snow ile ilerde birlik yapar dedik ,ancak tutmadı.

Twins arya ilişkisi bundan sonra farklı bir boyut olacaktır.Snowun kaçısıda ilginçti acep birşeyler mi oldu.Kuş farklı bir nitelik mi verdi.Ygritte hayal kırıklığını ve şaşkınlıkla kaldı

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Yine katliam. Bu Starklar ne çekerse saflıklarından çekiyorlar. Arya' nın death note' u iyice kabardı valla. Güvenli bir sığınak bulmalı. Starklar adlarından ötürü tehlikedeler. Soylarını tüketmeye yemin etmiş şerefsizler sürüsü. Sansa şimdilik güvende ve evliliğinden ötürü olaylarda daha etkin bir rol oynayabilir ama abi ve annesini duyunca feci olacak.

Starkların hiçbir zaman taht kaygısı olmamıştı aslında kardeşleri geri alabilselerdi belki savaş bile olmayacaktı.

Jon Snow kardeşlerinin orada olduğunu anlayıp adamları oradan uzaklaştırmak istedi bence.

Daenerys' in gelip ortalığı kasıp kavurmasını istiyorum. Bunlara ancak o yeter. 6t43w

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Jon Snow kardeşlerinin orada olduğunu anlayıp adamları oradan uzaklaştırmak istedi bence.

olabilir mi akla uyuyor ; göreceğiz.Sezon finaline bir bölüm kaldı.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Daenerys' sağlam ufak adımlarla, ortalığı kasıp kavurmaya geliyor.. Lanisterler' ı yakıp geçermesini dilerim.. Şimdi işin yoksa bekle 1 yıl

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Beklediğim gibi son bölüm geçmedi. Her şeyden bir parça vardı.Gelecek sezona hazırlık var.Oyun taşları yeniden düzülüyor.Snowun sezonunda ne olacak beklemeye başlıyalım....

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Bölüm 10: Sezon Finali

Tyrion'un şımarık jeofrey veletine verdiği ayara kurban olayım. Baba Tywin'de çok fena azarladı kendsini bu hareketi güzeldi ama onun şerefsizliğini örtmeye yetmedi yine de bu hareket.

Robb'un bedeni ve kurdunun kafasının ona iliştirildiği sahnede kanım dondu resmen. Adamı öldürdüler ama ölüsüyle de bir oyuncak gibi oynuyorlar.

Lannisterlar'ın bu zaferi kazanmalarına acaip uyuz oldum. Diyardan temizlenmesi gereken aile buyken hala refah içerisinde olmaları kanıma dokunuyor.

Aria, yavrum ne hale geldi. Gözünü döndürdüler artık kızcağızın. Abisine laf söyleyen askeri oracıkta bıçakla deşti durdu. Sansa da ancak pencere kenarında salak salak ağlasın. Ne korkak bir kız.

Theon'da en büyük oyuncağını kaybetti hala daha benim adım Theon Greyjoy diye övünüp duruyor. Üzülsem mi sevinsem mi bu adamın haline onda kararsızım.

Bolton'un oğlunun onu bu hale getirmesi bölümün süpriziydi.

O da nasıl cani bir adamdır. Adam öldür beni diye yalvarıyor kendisi o zaman zevki olmaz deyip önünde bir de iştahla sosis yiyor. O sosis sahnesi de ne mide bulandırıcıydı, itiraf etmeliyim.

Ve yine sezon finali Daenerys'imle bitti. Ben de yorumuma kendisiyle son verip, diyarı kasıp kavuracağını düşünüyorum ilerki bölümlerde.

MHYSA!

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 7 ay sonra...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?