Jump to content
  • Kayıt Ol

Game of Thrones 7.sezon

bedifeci

Önerilen İletiler

Bu hikayede artık Starklar ölmesin istiyorum. Bana göre hikayedeki Targeryanlarla birlikte en etkileyici haneden. Normalde Daenerys'i:qask: desteklemekle birlikte, Starkları tutuyorum. Bu arada diğer sevdiğim karakter Tyrion'dır.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 195
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• bedifeci

39

• gundamaster

17

• SPAWN-TheUndead

14

• lantis

11

gundamaster

George R.R. Martin psikopatı karakter öldürmeyi sevdiğinden daha çok sevdiğimiz karakter gider bu diziden. İlk sezon 9. bölümde ilk şoku yaşatmıştı bize. 3. sezonda da üstünü acaip süslemişti.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Valla kitaplarını yalayıp yutmuş ev arkadaşım sayesinde çok deli spoilerlar yedim bu sezon üzerine. Bomba gibi bir sezon bizi bekliyor desem yeridir. Çok ilginç ve beklenmedik olaylar yaşanacak yine öncesinde olduğu gibi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 5 hafta sonra...
gundamaster

S04B01

Dizinin plot bölümünden sonra izlediğim en iyi sezon açılışıydı. Özletmiş kendini dizi. İlk bölümde neredeyse dizinin bütün kahramanlarını gördük.

Ejderhalar şahane olmuşlar. Büyümeleri ile beraber itaatkarlıkları da zorlaşıyor.

Herkeste bir libido düşüklüğü de olmuş. Tyrion eskisi gibi değil, Cersei büyük aşkı Jaime'ye kezbanlık yapıyor falan.

Jon Snow sonunda bir hamlede bulundu, üstlerine bir atarlar falan. Karakter gelişimleri ile dolu bir başlangıç yaptı.

Oberyn karkateri bu sezonun kilit adamlarından biri olacak gibi.

Arya şahanesin be güzelim!

9485610370ed744ff982dfcf925e618c.gif

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Lannister ailesine dur diyecek adam Oberyn olabilir mi? :P 1 saate baya olay sığdırmışlar fakat ilk bölümde Greyjoy'lardan gemide geçen kısa bir sahne de olsa görmek isterdim. :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Olaya değilde karakterlerin son durumlarına odaklandığı için pek sarmadı beni ancak diğer bölümlerin alt yapısı olduğu için bazılarını muhakkak tatmin etmiştir.2.bölümle eski havasına bürünecektir diye tahmin ediyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

4. sezon 2. bölüm, sonunda (bed)dualarımızın kabul olduğu an...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Oh oh suyundan da...

Canın cehenneme joffrey:hosqcakal:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

4x02

Joffrey dingili nalları dikti. Kendisinden nefret eden biri olmasam da buruk bir sevinç yaşadığımı itiraf etmem gerek. Gerçi öleceğine dair spoiler yemem üzerinden baya bir geçse de, gözlerimle görmek mutlu etti biraz. Neden buruk olduğuna gelecek olursam: imp'e patlamış olması.

Sanırım Joffrey'in seride iki kilit rolü vardı. Bir tanesi Ned Starrk'ın ölüm emrini vermesi bir diğeri de ölümünün Imp'e patlaması. İlk nokta seride yaşanan bir çok olayı tetikledi. Bu yüzden İkinci kilit noktadan da aynı derecede bir olaylar zinciri tetiklemesini bekliyorum. Bunları düşünürken, aklıma Joffrey'in çift yumurta ikizi anne ve babaya sahip olduğu aklıma geliyor. Yani, hiç var olmaması gereken bir eleman, hiç yaşanmaması gereken bir çok olaya neden oluyor. Hiç yaşanmaması gereken bir tatsızlığın büyüyüp bambaşka bir hal alması gibi. Ne ilginç kafan varmış be Martin.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

2.Bölüm ilk bölüme göre daha iç açıçıydı :) Greyjoy'un evcil hayvana dönüştürülmesi ve sahneler ilginçti.Son bölümde de beklemiyordum bu kadar açık uçlu gelişmeyi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Kitapları okumayı bıraktığım noktayı hala geçemediler ama yaklaştılar sayılır. Okuduğum zamanlardan bildiğimi sandığım çoğu şeyi unutmuşum, unuttuğumu sandığım şeylerden ise çoğunu tekrar hatırladım.

Joffrey'nin beklenen(arzulanan) ölümü sonunda gerçekleşti.:2813: Bu arada onu oynayan aktörün ölüm performansını beğendim. İyi rol yaptı.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Bu hafta sessiz bura. Malum ağzını tutamayanların spoiler vereceği bir şey olmadı bu bölümde. :birsey gelmez:gj

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Destur :P, az önce izledim ben de, fena değildi, her bölüm twist olacak diye birşey yok. :)

Daenerys seriden epey farklı şeyler yapıyor, millet krallık için savaş verirken, köleleri özgür bırakacağım derdinde, son iki sezon kapanışlarını hep Daenerys'in bu tarz sahneleriyle yaptılar, iyice soğudum ben Daenerys'ten. Bakalım Tyrion'un kaderi nasıl olacak, şu an benim için dizideki en mühim konu bu.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Tyrion konusunda suke-san'a katılıyorum. Serideki tek ve en çok merak ettiğim konudur.

Umarım, sonu hüsranla sonuçlanmaz. Ayrıca Dany konusuna katılmıyorum. Seride kısa da olsa görünmesi hoşuma gidiyor. Tabi beklediğim sahneler değil ama olsun, her şey yavaş yavaş rayına oturacak nasılsa.

Bir de o at sahnesi çok acayipti. Atlar daha aptaldır derken, sözü ve özü bir adam olduğunu gösterdi. >.>;

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Beklentilerimi karşılamasa da seyredilir bölümdü .

Tyrion konusunda kimin ölecegi ,bu dizide belli olmadığı için herkes süpriz bekleyebilir.Son sahnede tasma meseleside iyi düşünülmüş efendi köle bağlamındaki değişim iyi resmedilmiş.Dizinin İçindeki ahlaki cürümüşlükte ister begenelim ister begenmeyelim dizinin taraftar bulmasına neden oluyor.Petry ile sansa arasındaki olaylar biraz karmaşık geldi bana bakalım birkaç bölüme olay aydınlanır.Arya ile sandor arasındaki bağ güçleniyor sanırsam Arya Sandor'u dönüştürecek.Ancak dizide ne zamn ne olacağı belli olmadığı için Sandor da mevta olabilir.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sonunda beklediğim olay gerçekleşti, herkeste aynı olayı bekliyormuş (Kitapları okumadım) :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sonunda izleyebildim yeni bölümü. Çok güzel değildi, kötü de değildi. Yalnız tam Renly'den kurtulduk derken Dorne lu çıktı başımıza. Bu bölümde bir sürü gereksiz sahne vardı bana göre. Sam'li kısımlar, dornelunun yaşantısı gibi.

Tyrion, starklardan(sansa hariç) sonra benim en sevdiğim karakter. Kitaptan hatırlamıyorum ne olduğunu ama inşallah ölmez kurtulur. Deanerys'li:012-32: sahneleri ben seviyorum ama gerçekten de kitaptan farklı şeyler yaptırdıkları oluyor. Köleleri kurtarmasının sebebi bir tane değil. Yedi krallık a yapacağını fetihten önce güç toplamaya çalışıyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

O sahnelerin gerekli olup olmadığını bilmiyorum ama önemli önemsiz birçok karakter aynı anda işleniyor, o sahneler sayesinde misal Sam gibi daha az önem teşkil eden karakterleri de daha iyi tanıyoruz. Seri zaten tek karakter yada birkaç baş karakter üzerinden gitmiyor. Zaten çoğumuzun kitapla geçmişi var, yazarın hikayeyi anlatırken her karaktere bir chapter şeklinde yer vererek anlatmasından anlaşılıyor, Sam ve Kargalar, Jon chapterlarına ait mesela. Tabi büyük ihtimalle 3. sezona denk gelen yerde Sam kendine ait chapterlara sahip oluyordur. Daenerys konusunda ilk bölümden itibaren kızın yaşadıklarıyla empati kurup bağrımıza bastık ama çok ayrı kaldı ana hikayeden, elbette onunla alakalı önemli olaylar oluyor, spoiler açmayayım biliyor zaten herkes köle muhabbetini, bir an önce atak yapsa diye bekliyor insan. Daenerys kısımları Daario sayesinde çekilir durumda şimdilik. Bir de Margaery Tyrell seriye katıldığından beri favorim oldu, o yüzden Daenerys'ten soğumam normal. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bu bölümde gereksizdi. Sam'e gereksiz demiyorum öyle anlaşılmasın, bu bölümdeki, bu yaşananlar gereksizdi. Ne hikaye açısından ne de karakter tahlili açısından tamamen gereksizdi. Animelerden çok önce kitap okuma geçmişim olduğundan pek çok karakter açısından anlatılması sorun değil, ha sevmediğim bölümler olur orası ayrı. Taht oyunları ise birkaç baş karakter üzerinden gitmiyor gibi görünse de, aslında karakterleri çabuk öldürmeyi sevdiğinden, pek çok ana karakter ve ana karakterimsi kişiler ekleyerek kendine geniş imkanlar sağlıyor(Genelde 9 u geçmiyor sanırım), yazar. Ve sonuçta yine aynı işleyişin şişirilmiş hali karşımıza çıkıyor.

Bu arada Daenerys ana konudan uzak kalmadı. İlk sezonu izleyenler biliyor zaten, daha hazırlık aşamasında. Şuan ana konu dediğin meseleye dalarsa, olaya girmesiyle yok olması bir olur. Ayrıca ana konu Taht Oyunları gibi dursa da asıl mesele kuzeydeki tehdit. Bunu da ilk sezondan izleyen bilir.(Spoiler olmadığını belirtmek için)

NOT: Margaery'i bende severim.:D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Daenerys ana konudan uzak kalmadı belki, anlatmak istediğimi anladınız eminim ama King's Landing'e ayak basmayan tek ana karakter de o. :P Elbette hikayeye göre Daenerys kısmı ağır ağır gelişiyor, fakat ilk sezondan beri büyük şeyler beklediğimiz bir karakter kendisi, ama bekliyoruz halen işte. :) Elbette hikaye kuzeydeki tehdide kaydı ama (benim ama'larım bitmez. :D) yazarın özel ilgi gösterdiği Daenerys'i ben köleleri azad edip ordusuna katmasından fazlasını görmek istiyorum, Drogo'nun ölümünden sonra kendine bir ordu kurdu fakat halen tamamlanamadı, ufukta sözde özgürleştireceği yeni köleler görünüyor, fakat bunları taşıyacak gemi sorununu da çözmüş değil.

Henüz ben ikinci kitaptayım, Sam'i sadece örnek olarak söyledim, ama Jon'dan falan fazla görünüyor son sezonda. İlla ki yan karakterlere de yer veriyor ki, ilk sezonda adı zar zor geçen Tyrell'ler şimdi yükselişte. Tabi yazarın okuyucularına yaptığı en şaşırtıcı ölüm süprizleri meşhur, hatta kendisi bir röportajında söylüyordu bununla ilgili birşeyler.

Bir de modlara sormak istediğim bir soru var buradan, başlıkta 4. sezon diyor, daha önceki sezonlarda olan şeyleri spoiler kullanmadan konuşmamızın bir sakıncası var mıdır? Normalde başlığa giren bir kullanıcının daha önceki sezonları izlemiş olduğu varsayılmalı, ve herşey için de spoiler kullanılmamalı diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Bir de modlara sormak istediğim bir soru var buradan, başlıkta 4. sezon diyor, daha önceki sezonlarda olan şeyleri spoiler kullanmadan konuşmamızın bir sakıncası var mıdır? Normalde başlığa giren bir kullanıcının daha önceki sezonları izlemiş olduğu varsayılmalı, ve herşey için de spoiler kullanılmamalı diye düşünüyorum.

Dizinin güncel tartışma başlığı olduğundan önceki sezonlardan bahsedilenleri spoiler içine almaya gerek yok, almak anlamsız olur.

Dizinin ilerisi için olacak şeyler, kitaptan anlatılacak kısımlar mutlaka spoiler içine alınmalı. Kitaptan spoiler içerir tarzında betimlenmeli.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

Ya ben kitabi falan okuduğum için diziye bakinmiyorum da, feyste şunu gördüm arada açip açip kahkaha atiyorum nasil bir kafadir :011:

10300117_854834574530970_912399184609880377_n.jpg

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Peter Dinklage yine Tyrion rolüyle coştu valla, 6. bölümün sonundaki itiraf sahnesiyle içindekileri boşalması muhteşemdi. Tekrar tekrar izledim o kısmı.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Tyrion adamın dibi resmen ya. Tüm bölüm boyunca tek iyi kısım itiraf kısmıydı.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Son sahne sağlamdı bunun dışında pek keyif alamadım.alamadım. Jaimeye karşı bakış acım iyice değişiyor.

gl94EO.jpg

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?