Jump to content
  • Kayıt Ol

Game of Thrones 7.sezon

bedifeci

Önerilen İletiler

Joffrey olanları görseydi,

8K2PR.jpg

Ben çok beğendim bölümü. Theon'un kurtarılma kısmı kitapta nasıl bilmiyorum ama dizide çabucak geçilmiş gibi geldi. Gerçi, çok da önemli bir olay değil sanırım serinin geneli açısından. Araya sıkıştıralım demişler kısaca. Theonla kafadan kırık snow'un konuşması oldukça güzeldi. Heleki son cümleler.

Mahkeme tartışmasız çok iyiydi. Bu bölümle de tamamen emin oldum ki, king's landing'te olan her şey bu halkın aslında ne kadar yozlaşmış ve ortadan kaldırılması gerektiğine dair yazarın işaretleri. Ve eğer dikkat ederseniz bu yozlaşmış toplumun içinde olup da bir şekilde dışına çıkan veya dışlanan karakterler, doğru yolu buluyor. Jaime, esir alındığı dönemde ve uzun boylu hatunla geçirdiği zaman boyunca oldukça değişti mesela. Ve imp, dwarf olmanın verdiği dışlanmışlıktan dolayı asla bu toplumun bir parçası olamadı. Şanssızlık gibi gözüken durumu aslında en büyük şansıydı diyebiliriz bence.

Oyunculuk konusunda son sahneler ders niteliğindeydi harbi. Imp'in itiraf kısmının sonlarını doğru kafasını öne doğru tutarak konuşup, bir an geriye çıkıp, "I demand a trial by combat" diyerek tekrar öne doğru kafasını vermesi çok iyiydi. Birini ölesiye döversiniz de en son bi geri çekilip, son bir darbe indirirsiniz ya, onun gibi :D

Son olarak, bölümde dikkatimi çeken bir şey vardı. Sanırım yanılmıyorum bu konuda, dizi boyunca o tahta oturulması gerektiği gibi oturan tek kişi tywindi sanırım. Iron Throne hakkında biraz araştırma yaptım ve taht aslında dizidekinden çok daha değişik bir şey. Daha görkemli ve oturması hiç rahat değilmiş. Arkaya yaslanmak ise işkence gibiymiş. İlk kral "bir kral asla sırtını öyle kolayca yaslamamalı" tarzında bir kafayla bu şekilde yapmıştır tahtı. Tywin'de bölüm boyunca hep vucudunu öne doğru verdi.

Neyse, özetle güzel bölümdü gerçekten.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...
  • İleti 195
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• bedifeci

39

• gundamaster

17

• SPAWN-TheUndead

14

• lantis

11

Kitapları okumamış olsanız dahi, Dorne prensinin bir hamle yapacağını hep tahmin ediyorduk, en azından ben bekliyordum. Dizide de bunu hiç saklamadılar. Bir önceki bölümde Tyrion'ın süper konuşmasını izlediğimiz anlarda bu daha da belli olmuştu ve nihayet bu bölümde beklediğim şekilde Tyrion'a yardım eli uzatan o oldu. İyi savaşçı falan diyorlardı ama günlük yaşantısı nedeniyle kendisinden soğutmuştu. Ama Tyrion'a yardım etmesi bizi ilgilendiren kısım.

Bu arada Mountain'in yüzünü hiç hatırlamıyordum ve bu bölümde görünce tanıyamadım. Zaten spoiler birisi değilimdir ama belirteyim ,dizi şuan geldiği noktada benim kitapta kaldığım noktayı çoktan geçti. Yani kitap spoileri vermiyorum.

Arya yaşadığının Kadın şövalye tarafından öğrenilmesi de iyi oldu. Teyzesinden de sonunda kurtulmuşken, umarım Arya'yı oraya götürmez Hound.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bu arada, bu sezon 9. bölüm geleneği yalan olacakmış gibi duruyor. Olaylar sanki son bölümde patlayacakmış gibi. Bir kaç spoiler yedim ve bölümlerin isimlerine baktığımda vardığım kanı bu.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

4.Sezon 8.Bölüm son kısımı sarsış yaptı ,:002:Tyrion şokta,karar verildi

zRqp2j.jpg

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ben az önce izledim bölümü de, elim kolum titriyor valla.

Daha önceki Ned, Robb gibi reyizlerin ölümlerinde şok olmuştum ama Oberyn'i hiç beklemiyordum. Sahneyi tekrar açıp izlemeye korkuyorum valla. Yapılır mı la bu bize? :(

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

S04B08

Şu son kısma gelene kadar diziyi izlemekte zorlandım çünkü bir hafta ertelendi ve benim merak ettiğim tek kısım karşılaşma kısmıydı. Bu bölümde açıkçası birkaç olay daha yaşandı ama hiçbiri son kısımda yaşananı geçemez.

Karşılaşma sonucuna çok şaşırmasam da dehşete düşmedim değil. Oberyn'in laubali dövüşmesi, kaçınılmaz sonu doğurdu. Ne olurdu adam akıllı dövüşseydi de sonuç farklı olsaydı? Tyrion'un işi gerçekten çok zor şu saatten sonra.

Sör Jorah için de üzüldüm. Daenreys'a hem kızdım hem de hak verdim. Farklı bir karar verebilirdi. Sadece Barriston ile o yönetimi götüremez. Jorah iyi bir taktisyendi.

Sansa da gelişim gösterdi. Açıklama yaptığında tamam dedim her şeyi mahvedecek. Çektiği acılar onu baya değiştirmiş. Bir insan acı çekmeden başarılı olamıyor herhalde.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

S04B09

Tüm bölüm Black Castle savunmasıyla geçti ama aklımızda ne vardı, tabi ki Tyrion.

Son bölümün son anına kadar da o cepheyle ilgili bir şey olmaz, bitiminde yine bir sonraki sezonu merakla bekletecek bir gelişmeyle bitirirler.

Ygritte'nin bu bölümde öleceğini tahmin ediyordum ama onu öldürenin Sam olacağını düşünüyordum açıkçası. Bölüm başlarında Jon ve Sam arasında Ygritte'ye ilişkin dialoglar görünce bunu beklemiştim. Olly süpriz oldu. Sam'in yüreklendirmesi olmasa belki Ygritte yaşardı ama maalesef olayları önceden görmek gibi bir yeteneği yoktu.

İmkansız bir aşk daha böylece mazide kaldı.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Güzel bölümdü ilk defa diğer bölgeleri katmadan bir bölüm verdiler. Snow bakalım yabanilerin diyarında belirttiği çözümü uygulayacak mı yoksa farklı bir çözüm mü getirecek.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Son bölüm gerçekten iyiydi. Ama en çok beğendiğim kısım yaşanan olaylardan biri değildi. Bir sahnede, kaçınızın dikkatini çekti bilmiyorum ama, kamera sağdan sola doğru aktı hep, yani o sahne tek çekimdi. Bir kaç dakika sürdü. Helal olsun dedim. Aklıma direk, Oldboy'da koridordaki dövüş sahnesi geldi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Tırpan sahnesi bombaydı, bölümle alakalı en sevdiğim kısım o oldu benim. Ayrıca Olly'nin o malum sahnede Jon'a bakıp yaptığı hareket de güldürdü beni. Bölümün tamamen Duvar'da geçmesi benim hoşuma gitti. Tabi Tyrion falan bir sonraki bölüme kaldı, sonra da bir sene daha bekleyeceğiz gelecek sezonu. Umarım dolu dolu bir final gelir haftaya.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Oha be çok iyi bir finaldi. Stannis nerden çıktı yav. Herif yalnız etkili giriş yapmayı biliyor. Baya sağlam yaptı girişi. Tyrion 'ın Sibeli gördüğü sahnede bende şaşırdım Tyrion'da şaşırdı. :011:

Sen misin "Tywin aslanım nerde kaldın" diyen. Helal olsun iyi gebertti 2 sinide.

[bIMG]http://i.hizliresim.com/W2OBLY.jpg[/bIMG]

Ya şurada öyle bir bakışı var ki. "Ne çektik be şu demir tahttan." der gibi.

Ha bir de aryanın sahnesi mükemmeldi hani kısacık bir sahneydi ama beni benden aldı.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İnişli çıkışlı bir sezondu genel olarak, final bölümü tatmin ediciydi. Ama cliffhanger şeklinde bir sonraki sezon için bekleyeceğiz yine. Tabi güzel bitirdiler orası ayrı.

Stannis ne ara oralara geldi anlamadım ama gelişi güzel oldu, böylece çok büyütülen yabani savaşı hiç ummadığım şekilde sonlandı. Arya'nın Hound'un isteğini yerine getirmeyeceğini tahmin etmiştim, zaman zaman sevilesi yanları vardı ama hak ettiği gibi öldü. Tabi Brienne ile mücadelesinde sonuç beni şoke etmedi, en azından Brienne'i öldürmediler, ona sevindim. Arya'nın Braavos'a gidiyor olması çok iyi oldu, en çok merak ettiğim yer orasıydı, seneye göreceğiz artık özgürlükler diyarını. Lakin Bran tarafında Jojen öldü bu seferde. Bakalım sonraki sezon Bran gerçekten kanatlanacak mı? Kezbanspor Daenerys bu sezon hiç tat vermedi, beklediğim gibi Jorah sonrası çöküşe geçti gibi. Fakat bölümün en keyif veren kısmı şüphesiz Tyrion'un kurtuluş sahnesiydi. Önce Shae'nin ihanetinin gerçek yüzünü gördü, sonrasındaysa babalar gününe denk gelen o malum Tywin-Tyrion muhabbetini yaptılar. Sonrasında Varys'in de gemiye binmesi güzel oldu, King's Landing'de eli öpülesi iki karakter vardı, bakalım sonraki sezonda faklı diyarlarda onları ne gibi durumlar bekliyor olacak.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Son bölümü izlememek için kendimi tutuyorum. Hani, bittikten sonra ki bekleyiş pek hoş olmadığından bakalım ne kadar dayanabileceğim. Mod: M

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 9 ay sonra...

5.sezon vasat bir şekilde başladı.Diziye verilen aradan mıdır nedir ilk bölümden tat alamadım

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Olayları unutuyoruz 9 ayda :dft005:

Ben bugün başladım 4.sezonu tekrar izlemeye. Bikaç gün daha beklemeye karar verdim 5'e başlamak için qkralll

Ayrıca asil ve adil kral Joffrey'i özlediğimi farkettim. :qzirvede:

Krallık ondan sonra bir daha huzur bulamadı.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sabah divxplanetten gelen mailler ile çoke oldum. Sürekli alt yazısı yüklendi mesajı alıyordum. Her halde aynıdır dedim pek dikkate almadım. Sonra Dp de gezerken fark ettimki 4 bölümü çevrilmiş. Noluyor felan derken 5. sezondan anladığım kadarıyla ilk 4 bölümü nete sızmış. Pek detaylı araştırmaya vaktim olmadı.:qalkis:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sabah divxplanetten gelen mailler ile çoke oldum. Sürekli alt yazısı yüklendi mesajı alıyordum. Her halde aynıdır dedim pek dikkate almadım. Sonra Dp de gezerken fark ettimki 4 bölümü çevrilmiş. Noluyor felan derken 5. sezondan anladığım kadarıyla ilk 4 bölümü nete sızmış. Pek detaylı araştırmaya vaktim olmadı.:qalkis:

Aynen. Pazar günü daha 1.bölüm yayınlanmadan 4 bölüm birden sızdı. Yalnız görüntüler leş. Bence o çözünürlükle izlemek Game of Thrones'a saygısızlık olur:)

Aynı gün altyazıları çevirilip yayınlansın diye ülkelere gönderiliyomuş dizi. O şekilde sızdı deniyor ama tam netleşmedi galiba.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 ay sonra...

8. bölüm süperdi. İzlemeyen varsa şiddetle tavsiye ediyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Game of Thrones S05 E08 Kendimi star Wars ve The Return of the Living Dead arasında buldum.Beklenen aksiyon geldi ama bundan sonra gelir mi ,gelir diyelim!

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Kalan bölümleri aksiyona bağlayıp bitirecekler sezonu.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bütün bölümleri içeren bir yorum yapayım. İsimleri belki karıştırmış veya yanlış yazmış olabilirim. Dikkat ettim ama gözümden kaçan olmuştur belki. ( Yorumu göndermeden kontrol ettim, Sansa' ya Cersei demişim. Umarım başkasını karıştırmamışımdır :D )

Sezon 5:

Lannister ailesi çöküşte. Olabilecek en kötü senaryolardan biri aile için. Babaları başlarında yok, kralları deneyimsiz ve Cersei' nin yarattığı din anlayışı ile devlet tamamen karıştı. Cersei bu olayın kendisine dönebileceğini hiç düşünmüyordu, besle kargayı oysun gözünü, koynumda yılan beslemişim gibi sözler tam bu olay için geçerli. Onu geçersek, kraliçe zindanda. Cersei zindanda. Kral odasından dışarı çıkmıyor. Yani olaylar baya bir karışık.

Gelelim Oberyn'in ailesine. Lannisterlardan biri orada, tehlikede olduğunu düşünülerek Jaime oraya gitti. Fakat, oradaki kızımız halinden memnun. Oberyn'in abisi bir savaş çıkarmak istemiyor, doğru olanı da yapıyor. Jaime tutsak, onlar da oradan nasıl kurtulacak merak konusu.

Targaryenler çoğu kişinin favori ailesi ama ben o kadar sevmiyorum. Khalesi pek başarılı bir yönetici değil, tamam yapmak istedikleri güzel fakat uygulama konusunda sıkıntıları var. Şimdi yanında Lannisterlardan cüce olan adam var, o kendisine danışmanlıkta yardımcı olacaktır. Yine o cüceyle karşılaştığında geçen diyalog daha da Khalesi' ye sinir olmamı sağlamıştı. 1-2 cümle konuşuyorlar, belki seni öldürürüm diyor. Ondan sonra seni öldürmeyeceğim diyor. Biraz daha geçiyor seni öldürmek daha iyi bir seçenek gibi diyor. Sonra da seni öldürmeyeceğim danışmanım olacaksın diyor. Neyse, ejderhaların kontrolünü bir şekilde sağlayacak bu hanım kızımız ama nasıl sağlayacak merak konusu.

Stannis, şu an hayatta olanlardan başa geçebilecek en iyi liderlerden biri bence. Fakat, yanındaki cadının(cadı demek doğru olur sanırım) amacını çözebilmiş değilim. En son kendi kızını kurban etmesini istedi, cadıdan ziyade şeytan demek daha doğru olacak heralde o hamlesinden sonra. Stannis, Winterfell' i ele geçirmek istiyor fakat "Winter is coming" ve kale savunması yapacak bir düşman var karşıda. Nasıl başa çıkacaklar merak konusu.

Winterfell' in şu anki sahipleri Boltonlar. Bu aile baya sinir bozucu, özellikle Ramsay. Bu adamı kim, nasıl öldürecekse bir an önce öldürsün. Sansa ile evlendi, Sansa yı da pek sevmem zaten. Arada onu da çıkarabilirler. Ramsay' ın gülüşü ve her hareketi sinirlerimi bozmakta. Sezon sonuna ölür umarım ve kurtuluruz.

Duvar diyeyim veya kargalar. Jon snow yeni Lord Kumandan oldu. Kendisi bunu yapabilecek kapasitede ve kendisine Stark soyadı sunulsa da ben bir yemin ettim onu uygulamam lazım diyecek kadar gururlu biri. Stannis' in dediği gibi, babasının gururu geçmiş kendisine. Onu geçersek, yabaniler ile uzlaşmaya gitti. Yabanilerin çoğu uzlaşmazken, ak gezenler ortaya çıktı. Jon bir şekilde kaçtı ve yanındaki yabaniler de artık durumun tamamen farkına varmışlardır. Ak gezenler çok güçlü bir ordu, nasıl üstesinden gelinebilir bilemiyorum. Ejderhalar bu ak gezenleri yakabilse belki o zaman bir şans olur. Fakat, Khalesi' nin ak gezenlerden haberi yok bildiğim kadarıyla. Jon Snow' un kılıcı ejderhacamından yapılma heralde, bir ak gezen öldürebildi ve tuzla buz oldu adeta.

Bran nerede merak ediyorum. Koskaca 8 bölümdür adam ortalarda yok, öldü de ben mi hatırlamıyorum acaba diye kuşkuya bile düştüm. Sezon sonunda mı gösterecekler acaba?

Arya, yüzsüz adam olma çabalarında. Bir şekilde ilerleme kaydetti gibi son bölümlerde. Başarırsa intikam almaya başlar heralde.

Serçeparmak hakkında söylenecek söz yok, adam her yeri karıştırdı. Kuzeyin koruyucusu olmak istiyor, Sansa' ya da ümit verip kandırdı gibi. Adam ne düşünüyor, kararları kimin işine geliyor söylemek çok zor. Birine iyilik yaptı gibi gözüküyor sonra ötekine gidip iyilik yaptığının aleyhine hareket ediyor. Bakalım o neler yapacak, onu da göreceğiz.

Gelecek bölümü büyük bir merak ile bekliyorum, kaldı 2 bölüm ve her aile açısından kritik anlar. Bolton ve Stannis savaşı görebiliriz belki son bölümde.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Pain; mesajının hepten bir cevap yazmayacağım ama Khaleesi'yi ve Tyrion ile aralarında geçen konuşmaları tam dikkatle anlamamışsın sanırım. Khaleesi aceleci. Ayrıca deneyimsiz ki bu da en büyük eksiği ve yaşadıklarından sonra özellikle o ailelere güvenmemesi normal. Hemen güvenmemesi en akıllıca olanı aslında. Tyrion'ın onun yanına gelmesi şu ana kadar ki en büyük olaylardan, çünkü muhteşem bir potansiyel var artık. Ama ne olur bilemiyorum.

İkinci olarak John Snow'un kılıcı(babası vermişti) Valirya çeliğinden yapılma. Eski kadim krallık zamanında kullanılan bir metal. Ama hikayenin şu noktasında çok çok nadir. Ned Stark'ın kılıcı da bundandı. Ama Tywin Lannister ne yaptı hatırlarsınız.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Haklısın, zaten güvenmemesi doğru olan. Fakat devamlı öyle konuşması sinir bozucu oldu benim için. Deneyimsiz olması baya sıkıntı. Geleneklere uymayınca ortaya çıkan isyanlar sonucu geleneklere uymak zorunda kaldı ve Tyrion' un dediği de doğru. Demir tahtta kim destek olacak? Lannister mı? Stannis mi? Kimse ve tek başına üstesinden gelmesi gerek. Çarkları parçalayacağım diyor Khalesi fakat o kadar kolay olmayacak, olmamalı da zaten. O diyaloglara lafım yok elbet, ben oradaki öldürmeli, öldürmemeli olayına takılmıştım. Ben sevemedim kendisi zaten, ondan hareketleri ve sözleri biraz daha gözüme batıyor.

Sen öyle dediğinde hatırladım John Snow' un kılıcını. İnternette arattığımda da neden yapıldı gibi tartışmalar geçmiş, pek bakmadım onlara spoiler yerim diye. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?