Jump to content
  • Kayıt Ol

"Conan the Barbarian" Fragmanı Yayınlandı

Kisiliksiz

Önerilen İletiler

Beyazperde.com'dan alıntıdır:

(5 Mayıs 2011) Arnold Schwarzenegger'le özdeşleşen Kimmeryalı savaşçı Conan, yenilenmiş ve aslına daha sadık kalındığı söylenen bir uyarlamayla 19 Ağustos'ta ülkesi ABD'de 3D olarak vizyona giriyor. Başrolünde insan azmanı Jason Momoa'yı izleyeceğimiz film, daha önce yayınlanan teaser'ın ardından ilk 'tam' fragmanıyla karşınızda...

Hyboria'nın tek umudu Kimmeryalı savaşçı Conan, babasının ve talan edilen köyünün intikamını almak için dehşet verici canavarlar, güçlü rakipler ve kötülüğün her türlü vücut bulmuş haliyle savaşmak zorundadır...

Yönetmenliğini Marcus Nispel'in yaptığı filmin kadrosunda Jason Momoa, Rose McGowan, Stephen Lang, Ron Perlman, Rachel Nichols, Leo Howard, Saïd Taghmaoui, Bob Sapp gibi oyuncular bulunuyor.

Açıkçası umduğumuzdan daha iyi bir fragmanla karşı karşıyayız, fakat yine de beklentileri yüksek tutmamakta fayda var...

YouTube - Conan the Barbarian Trailer 2 2011 HD

Conan the Barbarian - International Trailer

Fragmana bakarak ki ilk izlenimim Akrep Kral filminden daha karanlık, Conan'lı yorumu gibi duruyor. Arnold'un oynadığı ilk film her ne kadar sadık bir uyarlama olarak görülmese de, sinemasal açıdan; kendi türünü oluşturup aynı zamanda da kolay kolay aşılamayacak başyapıtı haline gelmişti. Yeni film iş yapacaktır ama ilk uyarlamanın büyüsüne yaklaşıp yaklaşamayacağı şimdilik muallakta.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 12
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• Kisiliksiz

5

• lantis

2

• spartiate

2

• özz

1

zamanında conan'ın çizgi romanını okurdum, bayağıda severdim kendisini... daha sonra arnold'ın oynadığı conan filmleri geldi, kişiliksiz'in dediği gibi gözümüzde hala aşılamayan bir başyapıt halini aldı. yeni gelen film fragmanına bakarsak fena değil gibi göüküyor, ama sanırım eski conan filmlerinin yanına yaklaşamayacak. ama Allahtan ümit kesilmez, izleyip göreceğiz:)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Görsel açıdan güzel bir film olacağa benzer ama Conan, Arnold' la özdeşleşmiş bir rol yeni oyuncuya alışmak zor olabilir. Bir de Kızıl Sonja vardı. qdislers

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sizin yorumları okuyunca bir ekleme daha yapayım istedim: Bu filmin sountracki, büyük ihtimal ile ilk filminkiyle boy ölçüşemeyecektir.

Filmin tema müziği:

YouTube - Conan the barbarian soundtrack

Filmi izleyenler parçanın çaldığı sahneyi, hüzünlen hatırlayacaktır:

Doom'un birliklerini karşılamak için beklerken ki parça:

@özz; işin ilginci Red Sonja filmide ilk başlarda üçüncü Conan filmi olarak tasarlanmış ama ikinci filmin gişesi beklenildiği gibi olmayınca değişikliğe gidilip Kızıl Şeytan'ın macerası çıkvermiş.

Onunda tema müziğini vereyim:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

güzel film olacak gibi duruyor ama spartiate ve özz'ün dediği gibi conan arnold ile özdeşleşti yeni bir conan'a alışmak zor olacak. bende conan çizgi romanlarını severek okurdum yanlız çizgi romanlardaki karanlık havaya eski filmler tam olarak erişemiyordu belki bu filmde o havayı yakalarlar

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Bence Conan için seçilen oyuncu başarılı olmuş. Agresif bir tavrı var. Role oturmuş gibi duruyor.

Filmde, eğer ki fragman filmleri gibi olmazsa iyi olacağa benziyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Fena değil sanki ama yönetmenin geçmiş projeleri öyle ahım şahım değil. Bunu göz önüne alarak pek umutlu değilim doğruyu söylemek gerekirse. Yine de belli mi olur yönetmenin başarılı kariyeri belki bu filmle başlar. Beklemedeyiz.

Conan'ı oynayan adam bir yerlerden tanıdık geliyordu, meğer game of thrones'daki Dothrakilerin lideri Khal Drogo'yu oynuyormuş kendisi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

evet orada ve daha önce stargate atlantis filminde oynamıştı oradanda tanıdık gelmiş olabilir

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

evet orada ve daha önce stargate atlantis filminde oynamıştı oradanda tanıdık gelmiş olabilir

aaa o arkadaş mı bu... ben de bir yerlerden gözüm ısırıyor demiştim...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Yeni başrol oyuncusundan gayet iyi duruyor:

Conan-Jason-Momoa.jpg

72BuscemaJuskoConanLG.jpg

Prodüksiyon da, fragmana bakılırsa gayet iyi ama ya gerisi? Orası beni düşündürüyor:qsoruls:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 ay sonra...

Uluslar arası Trailerı yayınlandı.

Conan the Barbarian - International

İlk filmdeki gibi intikamda işin içine giriyor. Conan yeni ama hikaye tanıdık kalmış. Hoş, bunu erken söylüyorum ama abicim illaki ilk filmde yapılanı yepsyeni filmdede uygulamazsanız ölür müyüdünüz diyede sormak istiyorum? Huu! Yapımcı! Kulağın çınlamıştır umarım!

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Kücüklügümde cilt cilt Conan okuyan biri olarak böylesine süper bir karakteri nasil layikiyla sinemaya uyarlayamiyorlar diye cok düsünmüstüm. Önceki yorumlarda herkes Arnold Sivastanegezer in Conan i cok iyi oynadigini ve temsil etigini yazmis ama bir Conan fanatigi olarak filmlerin tamamini hicbir zaman bitiremedigimi söylemem lazim. Bir kere epic bir hata var. Conan cizgi romanlarda Iran esmeri gibi betimlenir. Bilenler bilir Iran esmerleri normal esmer insanlardan cok farklidir ve hemen kendini belli eder. Kumral bir adam olan Arnold un Conan icin nasil secildigini hayatim boyunca anlamamisimdir.

Tamam bir dünya vücut gelistirme sampiyonu olarak Herkül ü oynayabilir ama Conan cok farkli bir olay. Cizgiromaninda meshur bir söz vardir Conan icin "Mavi gözlü esmer savasci" diye. Bu tanimlamalar bosuna yapilmiyor bence. Kisacasi ben Arnold u hicbir zaman Conan karakterine yakistiramadim ve her zaman söyle keskin bakisli yukarida bahsettigim Iran esmeri bir adamin oynayacagi yeni bir Conan yapimi bekledim.

Jason Momoa yi bu rol icin düsünmüs olmalari acikcasi cok hosuma gitti. Imdb de ilk trailerini gördügümde de cok sevinmistim. Film kötü olsa bile hic degilse betimleme olarak gercek bir Conan izleyecegiz. Keske birde gözlerine mavi lens taksalardi. O zaman sadece Mavi gözlü barbari izlemek bile beni tatmin ederdi. Umarim senaryoda vasatin üstünde olur da keyifle bir iki saat gecirebiliriz.4r32

Ekleme : Demin biraz arastirma yaptim ve Arnold Schwarzeneger 1983 yilinda yani ilk filmin ciktigi zamanin hemen akabinde Altin Ahidudu ödüllerinde en kötü erkek oyuncu dalinda aday da gösterilmistir.

Bilmeyenler icin yazalim. Altin Ahududu ödülleri Oscar ödüllerinin tam tersi olarak dagitilir ve her bransta o yilki en kötü bay ve bayan oyuncular secilir.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Jason Momoa yi bu rol icin düsünmüs olmalari acikcasi cok hosuma gitti. Imdb de ilk trailerini gördügümde de cok sevinmistim. Film kötü olsa bile hic degilse betimleme olarak gercek bir Conan izleyecegiz. Keske birde gözlerine mavi lens taksalardi. O zaman sadece Mavi gözlü barbari izlemek bile beni tatmin ederdi. Umarim senaryoda vasatin üstünde olur da keyifle bir iki saat gecirebiliriz.4r32

Ekleme : Demin biraz arastirma yaptim ve Arnold Schwarzeneger 1983 yilinda yani ilk filmin ciktigi zamanin hemen akabinde Altin Ahududu ödüllerinde en kötü erkek oyuncu dalinda aday da gösterilmistir.

Çizgiroman hayranları için Arnold'un görünüş itibari ile Conan rolüne uygun olmadığı genel görüştür. Conan'ı kitap ve çizgiroman sayfalarında tanıyan kitlenin dışında sadece filmi ile tanıyanlarımız için (Misal ben) Arnold sırıtsada filmin atmosferi büyülüyor. Jason Momoa'nun role daha uygun olduğuna katılıyorum lakin benim tek endişem, önceden de belirttiğim gibi, bizi filme hayran bırakan büyülü atmosferin bir benzerini yeni filmin kendi iç dinamikleri vasıtası ile sağlayıp sağlayamayacağı?!

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?