Jump to content
  • Kayıt Ol

Thor

knighTeen87

Önerilen İletiler

Kendi adıma şimdiye kadar çıkmış Marvel filmlerinin oldukça kötü olduğunu düşünüyorum. Açıkçası bu filme giderken de aklımda bu korku vardı ama Marvel sanırım eski hataların bir nebze de olsa ders almış. Özellikle filmin ilk yarısı ummadığım kadar iyiydi, çünkü aksiyondan ziyade Thor ve dostlarının karakteristik eğilimilerine dirilip öyküyü yavaş yavaş yedirince gayet iyi gidiyordu. Özellikle Thor'u gerçek dünyada kullanmak çok akıllıca bir seçim olmuş. Ki bu kısıma yedirilen komedi unsurlurları da gayet iyiydi

Ne var ki film 2. yarısıyla biraz düşmeye başladı ve finale doğru iyice çuvalladı. Çünkü olay gene Hollywood filmlerinin %90'ının yaptığı aynı hataya döndü ve doğa üstü efektler havalarda uçuşmaya başladı. Diyaloglar azaldı, karakterler arasında kesin çizgiler belirdi. Özellikle filmin sonunda

Thor ve Jane'in kavuşamaması

yerinde bi karar olmuş.

Birde filmin 3D'sine değinmek istiyorum. varla yok arası birşeydi resmen. filmden önceki trailerların bile 3D'si daha kuvvetliydi.

Gene de eski Marvel facialarına oranla(başta Spiderman) oldukça iyi bir film Thor

Not: 6,5/10

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 5
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• multimate_pnd

3

• knighTeen87

2

• Luna

1

En Hareketli Günler

En Çok Yazanlar

Aslında artık yeni Marvel filmlerinin çoğu aynı evrende geçtiğinden, daha titiz davranıyorlar diye düşünüyorum. Zira burada yaptıkları bir hata ileride çelişki oluşturabilir. Zaten Avengers geliyor, o kadar kahramanı bir arada kullanmak ustalık ister, işleri fazla karıştırmamak için fazla derine inmiyorlar tahminimce. Ayrıca filmin sonu bence de yerinde olmuş, yoksa standart Hollywood aksiyon filmine dönecekti :D

Bir de çizgiromaların daha uzun yer verebildiği karakter gelişimi ve karakterler arası ilişkilere değinmektense bilindik Hollywood formülü olan aksiyon+görsel efekt ile izleyiciyi kolay yoldan elde etmek istiyorlar.

Örneğin 2008deki The Incredible Hulk, Bruce Banner'ın kendi içinde yaşadığı ruhsal mücadeleyi iyi yansıtmıştı. Etrafı dağıtan Hulk yerine kontrolü eline almaya çalışan çaresiz Banner'ı izledik. Gerçi sonlara doğru o da aksiyona bağladı ama yine de ben beğenmiştim :D

Benim asıl beklediğim Marvel filmi Deadpool, son zamanlarda favori Marvel karakterimdir :D ancak X-men Origins: Wolverine'deki Deadpool, pek de Deadpool değildi :). Çizgiromana sadık olarak -özellikle breaking the fourth wall dedikleri, kurgusal bir dünyada yaşadığının farkında oluşu ile- yapılırsa komedi olarak da sağlam bir iş çıkarabilirler.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Henüz izlemedim ama Conan O'Brien sağolsun bundan sonra izlesem de ciddiye alamıyacağım film olacak! xD

"ah saçım!..." xD

E adam Conan O'Brien yani :) işi gereği hiç birşeyi ciddi değerlendiremiyor adam :D Spiderman müzikalini de yerden yere vurdu :D

bir de The Last Airbender çıkmadan önce fragmana ses efekti ekleyip SneezeFartBurp Boy yapmışlardı :D(o film de ayrı faciaydı zaten)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Jay Leno daha iyi ya bence, özellikle filmlere yaptığı montajlar müthiş :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Jay Leno daha iyi ya bence, özellikle filmlere yaptığı montajlar müthiş :D

Jay Leno'nun programı ailecek izlenebilecek düzeyde, Conan ailecek izlenmez zaten :D kendisi bile 'iyiki çocuklarım izlemiyor' diyor :D. Ve Leno o yüzden prime-time'da yapıyor programı, Conan seyircisi gececi :D

Aslında Conan TBS'e gelmeden önce programı daha iyiydi, belli ki TBS bütün bütçeyi sezon başında zepline harcadı :D (blimp'in türkçesi yok mu ya? balon desem değil, zeplin desem değil :D)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?