Jump to content
  • Kayıt Ol

Fileserve ve Rapidshare vardı ya, artık yok!

antioksidan

Önerilen İletiler

Evet sevgili sevgi kelebeklerim, bu 27 Mayıs sabahı sizlere çok güzel bir haberim var.

Fileserve ve Rapidshare kullanıma kapatıldı. Gerekçe mi? Bilmiyoruz. Sadece hosting sağlayan, aracı bir şirketin kapatılması ne kadar akla mantığa uyar ki zaten?

O değil de bir aralar burada "sansür falan yok" "çocukları korumak için" "standart pakette değişen bir şey olmayacak" diye deklarasyon veren arkadaşlar buna ne diyecek ben asıl bunu çok merak ediyorum.

Anime, film, müzik indirdiğiniz; hatta her ay para yatırdığınız bu siteler tib'nın rahatsız olmasından dolayı engellendi. Neye dayanarak? Bilmiyoruz. Hangi mahkeme süreci sonunda? Ne mahkemesi lan?

Şimdi biri çıkıp "ama dns ile erişebiliyoruz" diyecek, ben o zaman bayılazağım. [Rum aksanı ile okuyun, daha eğlenceli oluyör]

http://www.popho.net/fileserve-ve-rapidshare-kapatildi.html

Uyarı:Daha önceki olaydaki gibi işi siyasete sürüklüyen ,başlıkları sitenin amaçları dışında kullanan ,söyleyeceğini söyledikten sonra , cevap yetiştirmeye çalışan herkesi site kurallarına göre davranacağız.. Burasının haber sitesi olmadığının bilincinde olalım.Başlığın sorumluluğu açanda olup ,bütün yetkililerimiz başlıktan sorumludur.

Adam akıllı fikirlerimizi belirteceğiz.Eleştireceğiz.Sınırı iyi koyup yazacağız.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 17
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• antioksidan

3

• ramo

2

• lantis

1

• özz

1

En Hareketli Günler

En Çok Yazanlar

çok doğru nereye gidiyor bu durum anlamış değilim hadi şimdilik dns değiştirerek girebiliyoruz diyelim ama 22 ağustos'tan itibaren dns ayarlarını değiştirmek suç olacak ve dns değiştirip herhangi bir siteye girdiğimizden kapıya polis dayanacak. 22 ağustostan sonra interneti kapıttırırız artık arkdaşlara mektup göndeririz ne yapalım:quyari::000200690jk0xd:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Fileserve ve Rapidshare kullanıma kapatıldı

DNS değiştirmeden otomatik dns ile Rapidshare giriyorum giremeyen var mı ?:006-32:

fileserve de haklıymışsın.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Kaş yaparken göz çıkarmak deniyor buna. Sansüre karşı yürüyüşler pek işe yaramamış anlaşılan, hadi ayaklanalım.

22 Ağustos' tan sonra bile dns ayarlarımı istediğim gibi kullanmayı düşünüyorum. Hodri meydan diyorum kısaca.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

DNS değiştirmeden otomatik dns ile Rapidshare giriyorum giremeyen var mı ?:006-32:

VPN'e bağlanmadan giremiyorum. Bağlantınızı bir kontrol edin.

Caps'te vereyim tam olsun:

2d7sbco.png

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

fileserve de capss deki görüntü bendede çıkıyor ama rapide girebiliyorum.İlginç. Neyse sansüre karşıyız.Bu mesele kime yarar (Oy getirir) derseniz hükümete değil diğer partilere bence ,bu işin içinde bir bit yeni var.Yargıda hala böyle özgürlüğün kısıtlanmasına yönelik kararlar hoş görünmüyor.Mantıgen diğer yükleme siteleri de yasaklanmalı ,komik ya...:s58:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

geç kalmışlardı zaten :) tebrik ediyor, tüm internetin yasaklanacağı günü merakla bekliyorum...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Uyarı:Daha önceki olaydaki gibi işi siyasete sürüklüyen ,başlıkları sitenin amaçları dışında kullanan ,söyleyeceğini söyledikten sonra , cevap yetiştirmeye çalışan herkesi site kurallarına göre davranacağız.. Burasının haber sitesi olmadığının bilincinde olalım.Başlığın sorumluluğu açanda olup ,bütün yetkililerimiz başlıktan sorumludur.

Adam akıllı fikirlerimizi belirteceğiz.Eleştireceğiz.Sınırı iyi koyup yazacağız.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ben de Leyla ile Mecnun'u indirmeye çalışırken farkettim. Aslında çok kullandığımız 2 site kapatıldığı için farkettik. 4shared,filestube gibi siteler de engellenenlerden. Sırada mediafire, ducksload gibi siteler yolda olabilir. Megaupload, sharebusa zaten sihirbazlıkla giriyoruz kaç senedir. Yakında bazı torrent siteleri için de karar alınırsa şaşırmayacağım.

Bu siteler gerek anime aleminin, gerekse de birçok müzik ve video sitesinin en çok kullandıkları paylaşım adesleri idi.

Yani hayatıma renk getiren zevklerimi (animemi, filmimi, dizimi)yasakladılar desem yeridir. Yani mesele öyle sadece aile ahlakını koruma olayıyla kalmıyor. 25 yaşındaki insan kendi ahlakını kendi korur. Korumazsa da kime ne. Başkasını rahatsız etmedikten sonra.

Hem zaten 50 takla atıp o sitelere girmemiz yasak olduğu gerçeğini değiştirmez. Önünüze ne konulursa onunla yetinin deniliyor resmen. Kişisel özgürlüklerin kısıtlanması kapsamında bu yasaklar için yargı yolu açık mı acaba?Hukuktan anlayan arkadaşlar bilgilendirse bizi.

Edit: Gerekli görüntüleri yükleyen video sitesi belliyken o site değil de yükleme sitesi kapatılıyor. Al buyur buradan yak. Ya da görüntüler silinmiyortoptan site kapatılıyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Rapid kafayı yemişti bende takmıyom zaten ..İşleri güçleri yok kafayı sansürle bozmuşlar.

YAPTIKLARINI KINIYORUM!!

Rapid'i anladım ama file'yi rahat bıraksalarmış:qegenmis:

File açılıyo, galiba Rapid'de indirio ne iş bende anlamış değilim

a4acy.jpg

dfj7yd.jpg

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

rapidshare bende sevmiyorum hem yüklemede hem indirmede eziyet

ama fileserve kulanı mı kolay ve rahat yakında utorrent başka paylaşım kalmayacak gibi demdi demeyin ha

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sırf bu aralar prem var diye yasak da olsa rapidden indiriyorum. Artık çok saçmalamaya başladılar. Bunun olmasını isteyenler iktidara zor geçerler. The End.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

TT'de çalışıyorum ama bencede saçmalık bu sansür işi,ben rahat rahat dosyalarımı paylaşıp indiremeyeceksem , ne diye net alayım ki.Bu arada bazılarınızın girip bazılarınızın hiç bişey yapmadan girmesinin sebebi bölgelere ayırıp sansürledikleri için.Ne diyeyim ki artık bizde yorumları Atarilerden yazarız :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Filtreleme olayı hikaye desem yeridir çünkü her yasağın sınırı çoğaldıkça,bireyin yaşı kaç olursa olsun o yasağı delme yolunu en kısa zamanda çözecektir.

4shared,müzik konusunda en çok kullandığım siteydi,onun kapatılması sonucu oluşan soğukluğum vardı zaten,şimdi bir de bu sitelere getirilen yasak geldi.Ne yapılırsa yapılsın bu yasakları yaptırım gücüyle devam ettirecekler ve devam ettikçe de yasağın dozu artacaktır diye düşünüyorum.Sonuçta,bu seferki yaptırım gücünün dozajı da oldukça fazla,DNS değişimi olacak belki ama sonucunda olacaklara da katlanmak yine o bireye ait olacak. (Zaten bir türlü halledemediğim bir sorunumdu DNS,şimdi her yerden mahsur kalacak gibi bir durumum söz konusu sanki... :S)

Umarım,son günlerdeki gelişen yasağın -önceki alınan yasak kararlarından birine getirilen - iptal kararı gibi internetle ilgili olan bu yasağa da iptal kararı gelir.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bu ülkenin çoğu unsuru arasında en çok siyaseti midemi bulandırıyor.Neden ülkeyi yönetenler hep gerizekalıların içinden seçilir?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

"Ankara 14. Sulh Mahkemesi bu sitelere müstehcenlik yüzünden yayın yasağı getirdi."

Bizimle dalga geçtiklerini düşünüyorum ciddi ciddi:neqoluyor:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

mhp kaset olayları yüzünden kapandığını duymuştum, videolar bu sitelerden host edilmiş. sakat ama bu siteler de, olur ya linki yanlış yazarsınız mazallah o videolar falan çıkar şimdi, cık cık cık olmaz yani.

şımarık çocuk elini kapıya sıkıştırdığında annesi babası kapıya kızar, tokat atar. türkiye'deki bürokrasinin de bundan pek farklı olduğunu düşünmüyorum.

22 ağustostan sonra da ne kadar suç olursa olsun ben dnsimi değiştirip paşa paşa gezerim internette. illa seve seve olacak değil ya, başka yolları da var bunun.

gereksiz teknik görüş: anlamadığım konu tib'in yasaklama işlerini niye dns sunucuları üzerinden alan adlarını yasaklama şeklinde yaptığı. Yasaklamayı, alan adlarının IP karşılığını veren DNS sunucusu üzerinden yaptıklarında farklı bir dns sunucusu kullanarak yasaklanmış sitelere gayet rahat bir şekilde erişebiliyoruz. IP'ler üzerinden yapılan bir engelleme yok şuan. IP'ler üzerinden yapılsa DNS değiştirme de işe yaramaz, ancak proxy kullanarak bu sitelere erişim sağlayabilirsiniz, ancak bu güvenilir olmayan ve yavaş bir seçenek. Ki daha önce bir dönem youtube direk IP bazında yasaklanmıştı, demek istediğim şu ki yasaklama konusunda yanlış tutum izlemelerinin yanı sıra bu işi teknik olarak da yanlış yapıyorlar.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?