Jump to content
  • Kayıt Ol

Hangi Rolüyle Kimi Seçtik?

Squaw

Hangi Rolüyle Kimi Seçtik?  

78 oy

1. 1. Hangi Rolüyle Kimi Seçtik?

• Bruce Wills - Pulp Fiction
      2
    • Jean Reno - Leon
      13
    • Brad Pitt - Fight Club
      8
    • Tom Cruise - Top Gun
      1
    • Kevin Costner - Dances with Wolves
      2
    • Al Pacino - Scent of Woman
      3
    • Danzel Washington - The Hurricane
      0
    • Heath Ledger - The Dark Knihgt
      7
    • Kevin Spacey - The Usual Suspect
      2
    • Edward Norton - Fight Club
      8
    • Andy Garcia - The Godfather Part III
      0
    • John Travolta - Face/off
      0
    • Tom Hanks - Forrest Gump
      10
    • Patrick Swayze - Dirty Dancing
      1
    • Eric Bana - Troy
      0
    • Richard Gere - Pretty Woman
      2
    • George Clooney - Three Kings
      0
    • Robert de Niro - The Godfather Part II
      3
    • Nicolas Cage - Face/off
      5
    • Morgan Freeman - The Shawshank Redemption
      11

Önerilen İletiler

Oylama yapacak arkadaşlardan ricam;sevdikleri aktör üzerine olmasın lütfen,izleyip de rolünün hakkını veren oyuncuları oylarlarsa eminim ki beni ve o rolleri benimseyen herkesi mutlu mesut edeceklerdir :P Kısacası, anketimin amacı sevdiğin oyuncu değil,üstlendiği ve kendisiyle bütünleşmiş olan bu rollerin hakkını sonuna kadar verenin kim olduğu....

Son zamanlarda uzak kaldığım film dünyamdan selam olsun herkese,hi thereeee! :P

Kimisi Beyaz Atlı Prens Ödülü'ne layık kimisi en sevecen olabilen,hayatımızın erkeği modülüne, hatta bazısı var ki zekasıyla yandaş olma isteğinden çok düşmanım olması fikriyle beni alevlendirecek gücü bünyesinde saklayan...

Bazısı ilk aşkım diyebikeceğim rolleriyle - Legend of the Fall'daki Brad Pitt gibi- bana geldi,bir daha da çıkmadı dünyamdan.Bazısı da sımsıcak gülümseyişin getirisi güveni verdi bana,olmadı Casanova'nın çapkın ruhunda hayat buldu Heath Ledger gibi...Hangisini ne rolde sevdim, hangisine en çok neyi yakıştırdım bilemiyorum ama izlediğim/izlemediğim -adlarından daha çok kimliklerine ataçlanan- rolleriyle işte burdalar!Kim kazanacak, hangisini rolünü buraya taşıyacak bilmiyorum ama adil bir oylama yapacağımıza eminim :D

Benim oyum (gönlüm Jean Reno,Bradd Pitt ve Eric Bana derken) Al Pacino ve Kevin Costner arasında kaldı ama Costner göz kırpıyor gibi...(Hatta oyumu kaptı bile :D)

Ve işte hayal dünyamızın erkekleri;

Pulp Fiction'dan Bruce Willis (Gerçi çoğumuz onu Mavi Ay dizisindeki kimliğiyle tanıdık, kabullendik. Hatta aşk bile yaşadık :D) ;

vi1w06.jpg

Leon'dan Jean Reno (İçinde Jean Reno yoksa ben o filme,Fransız filmi demem :P);

m3llj.jpg

Fight Club'den Brad Pitt (Pitt'e olan sevgim doğuştandı ama onu asıl bağrıma basışım Legends of the Fall filmiyle oldu ama herkesin seçtiğim filmi izleme ihtimali daha fazladır diye düşünüyorum );

4j4wer.jpg

Top Gun'dan Tom Cruise (Üstelik pilotluk sertifikası da varmış,bilmezdim hiç :D);

287mdqe.jpg

Dances with Wolves'den Kevin Costner (Filmi ayrı bir şaheserken bu rolünü es geçme gibi bir hatayı nasıl yapabilirdim ki?!);

5005tz.jpg

Scent of Woman'dan Al Pacino (Filmi izlediğimden beri Pacino'nun -üstelik kör olan birisinin gerçekleştirdiği- yaptığı tango sahnesinden sonra karşısındaki hatunun ben olma isteğiyle yanıp tutuşuyorum ve Dirty Dancing'deki Patrick Swayze'in dans performansından sonra izlediğim en iyi dans gösterisiydi);

vgu2y0.jpg

The Hurricane'den Danzel Washington (İnsanın kendi düyasına ait bir temada rol alması ne kadar basit gözükse de izleyiciyi yaşadığı drama hapsetmesi büyük bir başarı olsa gerek);

2gvvqys.jpg

The Dark Knihgt'dan Heath Ledger (Sanırım,izlemediğim rollerinden ve aynı zamanda izlemediğim için en büyük pişmanlık duyduğum rollerinden birisi,ayrıca kendisini sevgiyle anıyorum hatta büyük bir aşkla *-*);

10hvptx.jpg

(Deep'i şıklara eklerken gözden kaçırmışım ama bunu kaldırmaya gönlüm el vermedi,bu güzelliğe açıp açıp bakmak için burda kalmasına karar verdim :D)

Pirates of the Caribbean'dan Jack Sparrow rolüyle Johnny Deep (Ben aslında onu Chocolate flmiyle değerlendirmek isterdim ama idol olan rolü seçmek daha akıllıca oldu sanki :D);

21cb3f4.jpg

The Usual Suspect'den Kevin Spacey (Şüpheli olmak ya da olmamak sanırım kişinin kendisinde saklı ;) );

35hqr2v.jpg

Fight Club'den Edward Norton (Norton'u aslında The Score filmiyle değerlendirmeye almak isterdim ama bu filmi çoğunluğun izlediği konusunda tedirginliğim açısından tercihim Fight Club'den yana oldu,yoksa The Score filminde sona sakladığı sürpriz ile akıllara zarar bir performan sergiliyor diyebilirim);

hs2ao6.jpg

The Godfather Part III'den Andy Garcia (''Erkek Severse'' neler yapmıyordeğil mi Garcia? :goz kirpma:);

6dwi9g.jpg

Face/off'dan John Travolta (Aslında Travolta'yı da Pulp Fiction ya da Swordfish filmiyle değerlendirmek istiyordum ama nedense elim Face/off yazıvermiş :P);

f2n7z8.jpg

Forrest Gump'dan Tom Hanks (''Run Forest run! qkralll);

1zey1lg.jpg

Dirty Dancing'den Patrick Swayze (Sevgiyle anıyorum *-*);

2wcpu9w.jpg

Truva'dan Hector rolüyle Eric Bana (Onun final sahnesi,izleyip de unutamadığımdaha doğrusu en çok değer verdiğim sahnelerden birisiydi,hatta Truva'da Brad Pitt sevgimin bile önüne geçen bir kahramandır kendisi,ne çok ağlatmıştı beni :S );

2m3pr11.jpg

Pretty Woman'daki Romantik Prensimiz olan Richard Gere (Belki filmde çok aşikar bir zorluluk yoktu ama insanın içini ılıklaştıran karakteriyle o film izleyenlerinin hafızasından çıkmayan nadir rollerinden biriydi);

1z1bvgo.jpg

Three Kings'den George Clooney (Ocean's Eleven'daki karizmalığını da yabana atmayalım derim :D);

2mzd3zo.jpg

The Godfather II'den Robert de Niro;

zt81p2.jpg

Face/off'dan Nicolas Cage'i es geçmeye gönlüm el vermedi :D

33046fm.jpg

The Shawshank Redemption'den Morgan Freeman (Ben,kendisini Million Dolar Baby'de daha çok sevsem de bu filmde daha çok bilinecektir diye düşünüyorum);

1znx3d0.jpg

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 34
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• Squaw

9

• lantis

4

• Unbreakable

3

• Aurora Borealis

2

çoğu için aynı düşüncelere sahibiz fakat bazı yerlerde koyduğun resimlerle isimler uyuşmuyor onuda söyleyeyim dedim

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Teker teker hepsine baktım şimdi de lantis bir tek Bruce Wills uyuşmuyor olsa gerek ( o da Pulp Fiction izlememenin eksisi sanırım :D) çünkü diğerlerinin 1-2'si hariç hepsini izlemiş olarak doğru seçimler olduğunu düşünüyordum ama hata yapmış olabilirim,belirtirsen eğer o konuda düzeltme yaparım hemencecik qkralll

Edit:

Robert de Niro da hatalı olanlardan olabilir sanki :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Zor seçimler. :D

Edward Norton için American History X' teki rolünü de verebilirdin.

Brad Pitt ve Johnny Depp arasında kaldım ben.

Johnny' i unutmuşsun. :(

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ben bir şeye takıldım, neden hepsi erkek? 2-3 hatun eklesek iyi olur bence.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ben bir şeye takıldım, neden hepsi erkek? 2-3 hatun eklesek iyi olur bence.

Arkası yarında belki o gelir antioksidan,kim bilir? :D

Aslında,hatunları anketleyen bir blogger arkadaşımın ricası üzerine bu benim kendi bloğuma hazırlamış olduğum bir seçim konusuydu ama hazır el atmışken biraz da anime dışı bir şeylerle renk katayım dedim,ondan önceliğim erkekler oldu ama dediğim gibi ben bu işi sevdim,bir ara dişileri de buraya taşıyacağım,o zaman ilk oyu senden kaparız, olmaz mı? :birqlikte:

@özz

Nasıl unuturum ben onu,hakarettir bu qhey

Onu listeden çıkartmam gerekecek çünkü sonradan şık ekleyemiyormuşum,bu acıyla bunu da öğrenmiş olduk :(

Edward Norton,benim için en iyi performansını The Score'da sunmuştur aslında ama işte herkesin en bildiği rolü işi daha zevkli hale getirecektir diye düşündüm :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@squaw bruce willis pulp fiction'dan tam sahnelerinden birisinden diye hatırlıyorum resmini

dediğin gibi robert de niro yerine al pacino ve andy garcia görünüyor birde kurtlarla dans filminde kevin kostner'in yanında viggo mortensen görünüyor fakat o sahnenin olduğu filmi hatırlamadım

oylamaya gelecek olursak ben al pacino ve kevin spacey arasında kaldım kadın kokusu ve olağanşüpheliler en sevdiğim filmler arasında tabi burada oylamadaki filmler benim için vaz geçilmez filmler olduğunu söylemem lazım

aslında tek şeçmek yerine 2-3 tane seçebilsek daha güzel olurdu sonuçta seçenek çok fazla

ayrıca edward norton dediğin gibi en iyi rolü score da oynadı bence de

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Aslında bu anket açma meselesi çok karmaşık şekilde dizayn edilmiş lantis,neden anket olayı sıkça işlenmiyor anlamış oldum :D Çok seçenekli kısmının linkine tıkladığım halde tek seçenek seçme hakkı vermiş,biraz garip bir anket sistemi var hatta şıkları bile sonradan ekleyebiliyorsun,anla artık ne kadar zorladığını :D

Düzeltme için de teşekkür ederim,hemen yeniliyorum ;)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

ben en az üç film seçmek istiyorum squaw ne yap ne et bunu düzelt olmadı adminlerimiz bir el atsın. hatta 4 seçenek olursa tadından yenmez

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Squaw ne yaptın sen ya :D Yemin ediyorum spoilerları açarken bile kalp krizi geçiriyordum xD Hani hepsi o kadar yer etmiş filmler ve oyuncular ki birini nasıl seçerim bilmiyorum ancak şu an oyum Leon'dan Jean Reno ya da Deep'e gidecek gibi :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

ben en az üç film seçmek istiyorum squaw ne yap ne et bunu düzelt olmadı adminlerimiz bir el atsın. hatta 4 seçenek olursa tadından yenmez

Adminlerimizden bir yardım alayım bakalım,varsa öyle bir şansımız şık sistemini arttırsın yoksa ben en azından iki seçenek istiyordum,olmadı başlığı kaldırıp yeniden mi açsak :biyik gulme: baksa Johnny Depp'siz bir anket oldu *ühü ühü*

Valla,bir şey yapmadım Yukişim yiurum,kendiliğinden gelivermiş :P

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

80'li yıllarda Tom Cruise oldukça popülerdi. Doğum Günü 4 Temmuz'da belden aşağısını Vietnam ormanlarında bıraktı diye isyan eden Tom'un haline kahrolup, sinemada hüngür hüngür ağlayan kızlarla; dalga geçtim diye kafama az klasör, çanta yememiştim. Sınıfta az kalsın linç ediliyordum. Heeey gidi gençlik beeeee :D Yaşlandım artık. Vallahi her dönemin kendine has Jönleri var işte. Hatun kişiler illaki ayıp bayılacakları, odalarına boy boy posterlerini asacakları bir Hollywood artisi bulurlar kendilerine. Kriterler değişir biraz. Heriflerin saçları uzar, kısalır, bazen bira göbekli keller bir anda popüler olur. Öyle işte...

Haaa bu arada Top Gun'ın gazına Hava Harb Okulunun kapısını zorlayanlarımız da çok olmuştu. Pilot montlarıyla dolaşırdık. Filo amblemleri altın değerindeydi. Kotların, çantaların üzerine dikilirdi. Şimdiki yetmelere kıyasla bayağı saf tiplerdik aslında. Tom Cruise'un dişlek olduğu, burun ameliyatı geçirmediği dönemleri, 80'leri özlüyorum beeee :D

Bu arada yukarda saydığınız isimler içinde Edward Norton'u tek geçerim. Hakikaten sağlam oyuncudur.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

bence Heath Ledger :D dark knight da gerçekten müthiş bir performans sergiledi :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Luna,Norton'u seçeceğini biliyordum,içime mi doğdu ne :P

Norton,aslında girdiği her rolü alt üst edebilmeyi başaran nadir aktörlerden birisi bence, her role bürünüp de hakkını en iyi şekilde sunabilen bir buluş kendisi :D Dediğim gibi, aslında onu farklı bir yapımla sunmayı düşünmüştüm çünkü bana göre Norton'un daha başarılı rolleri mevcut ama Fight Club'ı onsuz düşünemediğim için Pitt ile ikisini bu filmle eklemeye karar verdim ki bence Fight Club'ın ayrılmaz ikilisi kendileri,hani animlerde gördüğümüz çiftler oluyor ya,işte bu ikilimiz de kendilerini bize,en az onlar kadar keyifle sunuyor.

Taxi Driver da aklımdan geçmedi değil aslında ama nedense o filmi tercih ettim ve ben daha önce de belirttiğim gibi anketi 2 ya da 3 tane seçim yapılabilecek hale getirmeye çalıştım ama bu kez anket açma konusunda acemiliğim tuttu :ssok:

Aslında bir taraftan da tekli seçenek olması güzel oldu diye düşünüyorum lakin çoklu seçenekler de anketin heyecanı bu kadar güzel olmazdı çünkü bu kadar çekişmeli olmazdı qnoluyo

Edit:

@Unbreakable

Bahsettiğin dönemimizdeki bizim saf hallerimizi ben daha çok seviyorum,hani ''bizim zamanımız'' olayı var ya,işte o dönem bence daha da güzeldi,hatta yukardaki filmleri dikkate alırsan film dünyasının bile başka bir çekiciliği vardı,son dönemde film dünyasından uzaklaşmış olmamın nedenlerinden birisi de o dönemdeki filmlerin zevkini yakalayamıyor oluşları.

Hakkını yemek istemediğim filmler vardır elbet ama bu kadar gişe yapan filmler görmedim ben,belki oldu ama beni kendine çekemedi.En azından biz sadece montları edinmeye çabalıyorduk,şimdi o türde heves edilebilecek şekilde samimi olan bir rol bile yok piyasada :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

aman tanrım ne zor bir liste ancak Chistian Bale de bu listede olmalıydı bence. The machinist veya özellikle American Psycho ile olsa oyum kesinlikle ona giderdi filmlerinde karakteri olabilmek için herşeyi yapan göze alan bir oyuncu, oynadığı karakterler zor karakterlerdi ve tüylerimi diken diken etmişti oyunculuğu

sanırım tek oy vermem gerekiyor. üff zormuş baya hım.. Norton' un oyunculuğu her zaman beni keyiflendirimiştir helede Fight Club ta rolü gerçekten zor bir roldu ve bence layıkı ile oynamıştı sonra özellikle The Usual Suspect düşünüldüğümde özellikle zorlandım. Scent of Woman'dan Al Pacino o zaten bir efsane bana göre adam hangi filimde ne oynuyorsa o olmayı becerebiliyor helede gören birinin kör birini oynması müthiş bir dikkat ve sabir gerektiren bir roldü. Diğer adaylarda hakketten oynadıkları karakterlerin hakkını vermişlerdi ancak altından rahatlıkla bana göre kalkabilecek kadar profesyonel kişlerdi ve zaten tersi mümkü değildi ancak The Dark Knihgt'dan Heath Ledger (Toprağı bol olsun) bu role kadar oynadığı yapımlarda onu çok aman aman zorlayabilecek rollerde olmasada bu filmle gerçekten o karakteri bu kadar iyi oynayabilecek başka bir oyuncu olabilir miydi dedirtmişti bana. Heath Ledger'a oyum. o Film bana göre başarısız olsa Heath Ledger'ı konuşturduğu oyuynculuğu ile film'i bence ölümsüzleştirdi de..

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Tom Hanks ve Forrest Gump olduktan sonra gerisi benim için teferruattır. goodp.gif

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Eric Bana - Troy ile Bruce Wills - Pulp Fiction arasında gidip geldikten sonra oyumu Bruce abiye vermeyi uygun gördüm:animation732xl9vh:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Morgan Freeman Shawshank'ı bir numara yapan adam. Bayılırım kendisine.:962129:

E, tabi Bruce Willis'in de bir aşağı kalır yanı yok.:cicekq: Gerçi benim en çok sevdiğim filmi "Armageddon" Herkese tavsiye ederim.:s34:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ridley Scott'ın Küdüs'ün fethiyle ilgili bir filmi vardı. Neydi adı yaaa... Cennetin bişiisiydi ama... Hatırlayamıyorum. Yaşlanıyorum işte :) Neyse... O filmde Edward Norton yüzünde bir maskeyle cüzdamlı Küdüs Kralını canlandırmıştı ki eleman resmen döktürmüştü. Bir ara maske dile gelecek diye düşünmüştüm. Orda bile Norton oyunculuğuyla Liam Neeson, Jeremy Irons gibi isimleri resmen ezip geçmişti.

Squaw'ın yazdıklarına gelince. Geçen gün Macross First'ün 2. cildine bakarken resmen ağlamaklı oldum. Şimdi düşünsenize ben SDF-1 Super Dimension Fortress Macross'u televizyonun tek kanallı olduğu ve bayrak töreniyle akşam 19:00'da açıldığı dönemde ROBOTECH adıyla izleyen kuşaktanım (90'larda sanırım Show TV'de tekrar gösterilmiş). Elinde Zagor, Tommiks, Teksas çizgi romanlarıyla dolaşan bir çocuğun Macross'u izlediğinde yaşadığı şoku düşünebiliyor musunuz :D Hayal gücünüz nasıl da bombalanıyor. İki insanı öpüşürken gördüğü için kafayı yiyen Zentradi'ler bile size cool geliyor :D Şimdi eğri oturalım, doğru konuşalım. Bugün yaşları 18 - 20'lerde olan kaç kişiye dokunur ki Minmay ve Hikaru muhabbetleri. Bir çoğu ağız burun büker. En fazla Frontier'a bakarlar. Ama işte gel gelelim bu abiniz için SDF-1 Macross denildiğinde akan sular duruyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@unbreakable cennetin krallığında kral baldvin'i galiba canlandırdığı karakter yanlız sen söyleyene kadar edward northon'un onu oynadığını bilmiyordum dediğin gibi harika oynamıştı.

benim için gerçekten çok zor bir seçimdi çok düşündürdü beni ama kadın kokusu rolüyle zaten oscar almış olan al pacino fazlasıyla oyumu hak ediyor fakat seçenek sayısı kadar oy hakkı verin hepsine oy atayım. yada yeni üyelikler alıp hepsine oy mu versem yoksa:sikintili:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

brad pitt, fight club diyorum... listede al pacino, robert de niro vs. dururken pitt'e oy vermem gari poldu biraz ama ne yapalım, filmi seviyorum kardeşim:)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

''Filmi oylamayacaktın Sparti,hatalı seçim olduğu için senin oyunu kabul etmiyorum!'' diyebilirdim eğer karşımdaki seçilmiş Brad Pitt olmasaydı,hani iş çirkefliğe dayansa güzel bir şekilde başarabilirim bunu,bilirsin qkasd

Bu arada Morgan Freeman 5 oy almış,ona oyunu veren arkadaşlar arasında açıklama yapanlar olmuş ama nedense saklı oy vermeyi seçen arkadaşlar da var :D

Benimse,Freeman dendiği zaman aklıma ilk gelen film Million Dolar Baby'dir, gerçi The Bucket List (İnsanın birçok şeyi yaşı geçtikçe anlamasını çok güzel bir şekilde yansıtıyor) ve Pitt ile ikisinin döktürdüğü Se7en,artı High Crimes filmi dendiğinde de kendisi aklıma ilk gelen isim oluyor nedense qnoluyo

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Norton o filmin asıl adamı olsa da, Brad Pitt - Fight Club'ı tek geçerim.

Okan'ın da dediği gibi bir hatun listesi de hiç fena olmaz Itır qnoluyo

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?