Jump to content
  • Kayıt Ol

Mizurio (2003)

Squaw

Önerilen İletiler

Ne zamandır ara verdiğim tanıtım olayına döndüm ama asıl amaç başka, güya birileri çeviriyordu bunu (kulakları çınlasın) :P

KÜNYE:

Türü: OVA

Bölüm Sayısı: 2

Yıl: 2003

Süre: Her bölüm 30 dakika

Firma/Stüdyo: Nec Interchannel,Oriental Light and Magic

Yönetmen: Kiyotaka Isako

Senaryo: Makoto Nakamura,Ryota Yamaguchi

Animasyon: Tomoyasu Kurashima

Müzik: Tatsuya Murayama

Dizayn: Takehiko Akino,Tomoyasu Kurashima

KONU:

Elbise dolabınızdan gelen her tıkırtıyı fare tıkırtısı sanmayın.Yoksa,siz de Kenji gibi hayatınızın yanılgısını yaşayarak kaybettiğiniz bir dönemi hatırlamak için böyle bir şeyi yaşamaya mahsur kalabilirsiniz :D

Kenji,günümüz gençliğinin bir parçası olan hayatının en sakin dönemlerinden birinde hayatına tanıklık etmemiz için bizi de odasına davet ediyor.Tanıklık dönemimizin başladığı andan itibaren,odasında bulunan tıkırtıları sadece fare ya da o türevde bir canlının yapacağını düşünen bizler de sonraki adıma geçtiğimizde düşüncelerde yer alan gerçeğin farklılığıyla karşı karşıya kalıyoruz.Kenji,kız kardeşiyle sürdürdüğü yaşamını dolaptan gelen tıkırtıların sahibinin kendini göstermesiyle bambaşka boyuta taşımak zorunda kalacaktır çünkü orda,geçmişin unutulmaya yüz tutmuş gizli kısmında kalan çocukluk arkadaşları Hiyori kendini belirtme çabasıyla,bir gün o dar alandan sıçrayıp da kendini odanın ortasına atıverir.

Hiyori yıllar sonra,taşınmak zorunda kaldıkları bu yere geri dönmüştür,bu dönüş aslında göründüğü gibi değildir çünkü Hiyori'nin çocukluk anılarına ve en sevdiği çocukluk arkadaşı olan Kenji'ye dönüşü farklı nedenleri içermektedir.

KİŞİSEL YORUM:

Çok zaman önce bitirdiğim bir OVA'ydı Mizuiro,asıl yorumuma geçmeden önce başlangıç olarak uyarı yapma gereği hissediyorum;bu isimde 2 tane OVA mevcuttur ve bizim ele aldığımız OVA elbette 2003 versiyonu olan yani diğer (+18 ) türünden uzak olan duygusal,bir o kadar da dramatik temaya yoğunlaşmış olan versiyonudur.

Konusunun,ilk etapta okuduğunuzda klişe bir temayı içeriyor gibi gözükse de 2 bölümlük bir yapıma göre oldukça derin işlenişe sahip olduğunu belirtmek isterim.İçeriği başlangıç olarak bilindik bir sahneye sahip ama dakikalar ilerleyip de asıl temaya geçtiği bölümleri izledikçe,bu klişelikten uzak bir yapımın sizi beklediğini çok rahat bir şekilde idrak edebiliyorsunuz.Karakterler,orjinal kişiliklere sahip değil fakat yaşananlar açısından, kendilerini diğer karakterler dünyasından biraz daha sıyırabiliyor diye düşünüyorum.

Çizimleri ise bu tip yapımlarda karşılaşabileceğimiz kalitede,yani çok aşırı bir seviyede olmamakla birlikte oldukça tatmin edici bir tarza sahip.Karakterlerin,yaşadıklarını güzel bir şekilde izleyene yansıtabilen ve bu yansıtışla hazırlanan sonda da hiçbir soru işareti bırakmadan ağızlarda güzel bir tat bırakabilen nadir OVA'lardan birisi,ne bir fazla ne de eksik...Her şey işlenişe göre güzelce sunulmuş şekilde noktalanıyor,belki acımasız bir ilerleyiş sunuyor ama asıl Mizuiro'yu da,Mizuiro yapan şey bu noktalanış diyebilirim,bitirip de o duygusallığı sonuna kadar yaşayanlarımız etrafımızdadır diye düşünüyorum ama kimimiz bunu daha yoğun yaşamışken kimimiz belki de hiçbir etkilenme yaşamamızdır bilemiyorum,bildiğim tek şey bu kadar kısa bölümde böyle hoş bir temayı dolu dolu yaşatabilmeleri yönünden yapımcılarını tebrik edesim var....

KARAKTERLER:

Hiyori Hayasaka:

2dujvjb.jpg

Kenji'nin çocukluk arkadaşıdır.

Dolaptan fırlayarak kendini bizlere tanıtan Hiyori,aşırı hassas bir yapıya sahiptir.

Kenji Katase:

35229go.jpg

(Kenji'nin şöyle güzel bir resmini bulamadım :dft005:)

Kız kardeşi Yuki ile birlikte yaşayan Kenji,çevresine karşı sevecen ve dürüst davranan bir karakterdir.

Arkadaş canlısı olan Kenji aynı zamanda güzel bir olgunluğa da sahiptir.

Yuki Katase

16a5qo1.jpg

Kenji'nin kız kardeşidir.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 9
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• CHOBiTS

3

• JNXL

3

• Squaw

2

• ishak

1

En Çok Yazanlar

Çok sevdiğim bir yapımdır.PC'de animeye başladığım yıl izlemiştim.Sanırım fazla duygusal bir anıma denk geldiki gözlerim dolu dolu olmuştu.Yakında çeviri yapılacaktır.:962129:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Çeviriyi sen mi yapacaksın Chobits.

üşenmesem ve bir iki aksilik olmasaydı 2-3 ay önce biterdi.Squaw'ın gazı ve desteği ile ortak yapacağız.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

En kısa zamanda bitirmen için ne yapmamız gerek sen onu söyle, lütfen...:kanlp:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

En kısa zamanda bitirmen için ne yapmamız gerek sen onu söyle, lütfen...:kanlp:

Ben gereken gazı verdim ama kendi başımı da yaktım,bir bakmışım ki CHOBİTS beni çeviriye çekiyor,ne biçim bir tuzak kurmuşsam :D anlayacağın ava giderken avlandık.

Elimizden geldiğince çabuk ilerlemeyi düşünüyoruz ki zaten iki bölümcük bir şey lakin bölüm süresi diğer seri bölümlerine göre birazcık uzun ama olsun biz gazı verdik bir kere birbirimize, ikimizden de birer bölüm çıkacağına göre en kısa sürede bitireceğiz inşallah. -umarım :P-

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bu işten ben karlı çıkacağım...

Kötü adam efekti: Nıhahaha:okq:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@:jinxleus seni çok aç göz gördüm

CHOBİTS varsa bu ovalar izlenir

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Squaw'ın gazıyla ortaklaşa bitirdik çevirisini kontrol karaoke(yapabilirsek eğer) fansub olarak yakında ekleriz.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Mizuiro'yu görünce heyecanlanmıştım ama yanlış alarmmış :sinsin:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?