Jump to content
  • Kayıt Ol

Bartender

Aurora Borealis

Önerilen İletiler

(düzenlendi)
Bartender

TANITIM

Ryū Sasakura Fransa’dan yeni dönmüş ve Tokyo' nun Ginza bölgesinde küçük bir arka sokak barı olan, Eden adlı bir barda çalışan dahi bir barmendir. Hayatlarında duygusal çalkantıları ve soruları olanlara, onların ruhlarını iyileştirmek amacıyla onlara özel kokteyller hazırlamaktadır. Yani hayatı boyunca deneyimlediği bütün anılarını içkilere işleyen sıra dışı bir barmendir.

KARAKTERLER

Ryuu Sasakura - Ana Karakter

Miwa Kurushima - Ana Karakter

Masahiro Oda - Yardımcı Karakter

Lawyer - Yardımcı Karakter

Kouji Souma - Yardımcı Karakter

Tajima - Yardımcı Karakter

Aki - Yardımcı Karakter

5866.jpg

DİĞER İSİMLERİ

Orijinal: Bartender

İngilizce: Bartender

Japonca: バーテンダ

BİLGİ

Kategori: Manga

Cilt sayısı: 21

Bölüm sayısı: 167

Yayım: 3 Ara 2004 - 4 Kas 2009

Dergi: Super Jump

Eser: Kenji Nagatomo (Çizim), Araki Joh (Hikâye)

Türler: Dram, Gündelik Hayat, Seinen

İSTATİSTİKLER

Sıra: 826

Veriler 22 Aralık 2016 Perşembe günü 14:06 saatinde MyAnimeList sitesinin şu sayfasından çekilmiştir: manga / 3713

Düzenlendi: (Aurora Borealis)
Güncelleme
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 10
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• Ryoko Yoichi

5

• Aurora Borealis

3

• animedyum

2

• ishak

1

güzel bir tanıtım yapsan ryoko süpe rolur mesela...!! ilgilenen arkadaşlarda mangayla ilgili altında fikir paylaşabilir hem..

buraya tanıtım yapabilirsin tıkla

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hmm, bunu yapmak için çok üşengecim :D

Ama kısaca anlatmak gerekirse Ryu Fransa'dan yeni dönmüş inanılmaz yetenekli bir barmendir. Daha 28 yaş civarında olmasına rağmen acı ve tatlı birçok hayat deneyimi olan Ryu'nun amacı ondan koktyel isteyen kişilerin ruhlarını iyleştirmektir. Manga sürekli hayatının birçok farklı alanında bize örnek ve ders veriyor.

Bu dersleri verirken, gitgide mangadaki diğer karakterleri daha çok tanımaya başlıyoruz. Bu olay aynı gerçek hayatta birini yavaşça tanımaya benziyor. Diyebileceğim tek şey, hayat görüşünüz çok bile olsa gelişecek.

Annemin bana bir başkalarına şarap dolduranlar vardır, bir de başkaları tarafından şarapları doldurulanlar vardır sözünü manganın içinde görmek çok ayrı bir deneyimdi.

There are people who pour wine to others and there are people who get his wine poured by others

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Animesini izledikten sonra mangasına zaten bakmıştım.. konusunu biliyorum.. demek istediğim o değildi.

Demek istediğim forum konseptine sadık kalınman idi her neyse ben senin başlığını düzenler ilgili yere alırım ordan isteyenlerle istediğin kadar mangayı çekiştirebilirsin:)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Manga tanıtımı ve incelemesi olarak düşünmemiştim hiç :D Aklıma esti okuyanlarla fikir alışverişi olsun diye açmıştım. :D

Animesini 5. dakikada bıraktım ....

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Mangayı okumadım ama Ryu animede 26 yaşındaydı.

Animesi için diyebileceğim kesinlikle hoş, zarif, kibar ve klas bir seri olduğu.

Vakti zamanında bir incelemesini yazmıştım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

28 yaşını şöyle düşünmüştüm. Fransada profesyonel olarak 8 yıl çalışıyor. 20 yaşında gitse oraya 28 civarında yapıyor. Neyse, yakınmış :D

Animesinin sonu nasıldı? Nereye kadar gidiyor?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Animede belli bir düzen yoktu aslında. Bölümler hep birbirlerinden bağımsız bir havada ilerliyorlardı.

Son bölümün adı Water of Life.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

ben seriyi okudum kesinlikle anime ile çok az balatısı var mangası senaryo bakımından gercek hayat hikayesine daha çok benziyor genel tasarım olarak gayet güzel ve gercekci abartıya gidilmemiş olmasıdan insanı yormadan okumasına olanak veriyor

denecek şudur okuması gereken kaliteli manga serilerinden

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Kesinlikle. Bugün bir başlarını okumak için açmıştım, 55 bölümü tekrar okumuş buldum kendimi :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ard arda mesaj attığım için pardon..

Bugün biraz araştırma yaptım. Ana karekterimizin incelemesini yaparsak birçok anime karekteri gibi yetenekli, komik tepkiler verebilen, biraz şaşkın bir tip. Biraz daha derine inersek mangaka karekter tasarımını yaparken dünyanın en iyi barmeni olarak kabul edilen Colin Fieldden esinlenerek yapılmıştır. 'Barlar insanların evlerinden uzak evleridir' 'Bazıları dertlerini barmene anlatmayı sever, bazıları sevmez. Barmenin görevi ne olursa olsun istenileni sunmaktır.' 'Müşteriler sorunca yanlış bilgi vermemek için tüm güncel haberleri, borsanın son durumunu gazetelerden okumak' gibi bar kuralları mangada da işlenmiştir. Ryu'nun tek farkı bir tramva yüzünden en iyi barları bırakıp, her türlü farklı barda çalışmak için sürekli bar değiştirmesi ki Colin yıllardır kendiyle özleşmiş bir bar olan Ritz'de çalışmaktadır (Parisin ve hatta dünyanın en iyi ve en pahalı* barı kabul edilir).

Diğer manga karekterleri bildiğimiz manga karekterleridir. Tamamen yaratıcılığın ve emeğin yoğunlaştığı olay bara gelen müşterilerdir. Hiçbiri birbiriyle aynı olmayıp, her bölüm insan hayatın başka bir sorununa değinir. Aa bu arada Colin ve Ryu'nun bir diğer ortak noktası inanılmaz bar bilgileri ve müşterilerini onların şipariş ettiği şey olmasada hep doğru kokteyili sunmalarıdır.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?