Jump to content
 • Kayıt Ol

Uchuu Senkan Yamato Remake


Akuma_Blade

Önerilen İletiler

Dept-08.jpg

Mobile Suit Gundam serileri ve Last EXILE ile tanınan mekanik / konsept tasarımcısı Makoto Kobayashi Anime Expo 2011'de yaptığı bir açıklama ile 1974 yapımı ilk serinin 2012'de yeni baştan yapılacağını duyurdu.

Yoshinobu Nishizaki ve Leiji Matsumoto tarafından yaratılan 70'lerdeki ilk seri gerek TV'deki ilk yayını, gerekse film serisi haline getirilen uyarlamasıyla sektörü sonsuza dek değiştirecek bir ilk örnek olmayı başarmış, Gundam başta olmak üzere birçok space opera'nın yolunu açan bir yapım olmuştu. Seri aynı zamanda aradan geçen 40 yıla yakın zamana rağmen hala ilgi toplamayı sürdürmektedir.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

 • İleti 13
 • Oluşturma
 • Son yanıt

En Çok Yazanlar

 • Akuma_Blade

  7

 • Kisiliksiz

  2

 • bedifeci

  1

 • CHOBiTS

  1

Şahsen çok sevdiğim bir seri olsada oturup baştan izlemem ama yeniden yapılması sayesinde modern havanın seriye neler kattığını görmek isterim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bu seriyi havada karada seyrederim.Beklemedeyim.:002-32:Animeyi sevmemi sağlayan başlıca destanlardan biri.ipucu

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Gundam gibi Yamato evrenide bayağı genişleyip, her ne kadar kültlüklerini korusalar bile, zamanın ve seyirci profilininde değişmesi ile birazcık geride kaldılar. Meraklıları için ise izleme listesi çoğalıp, -her nekadar buna pek katılmasam bile- karıştı.

Bu girişimi olumlu bir adım olarak görüyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

 • 4 ay sonra...

Serinin Remake'i olacak ilk yeni filmin 7 Nisan 2011'de gösterime gireceği ve RahXephon'un yönetmeni Yutaka Izubuchi tarafından yönetileceği açıklandı.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Evet, bu haberi gözyaşları ile yazıyorum. Klasik seri 2012'de hem film ve hem TV serisi olarak yeniden yapılıyor. 7 Nisan'dan itibaren yayınlanacak seri hem özüne sadık animasyonlarla bir jenerasyonun anılarını tazeleyecek hem de yeni neslin "efsaneyi" ve 1. sezondaki olayları eski seriyi izlemeden tanımalarını sağlayacak.

SPACE BATTLESHIP YAMATO 2199 - YouTube

Orijinal serinin animasyon ve konseptlerine sadık kalınmasını takdir ettim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

 • 2 ay sonra...

Uchuu Senkan Yamato 2199 adını taşıyacak Remake TV serisine ek olarak ilki 7 Nisan 2011'de gösterime girecek bir de uyarlama film serisi planlanmış. Yeni versiyon Anime filmler 7 bölümden oluşacak.

宇宙戦艦ヤマト復活篇ディレクターズカット予告編 - YouTube

Buna ek olarak merhum Yoshinobu Nishizaki'nin hazırladığı fakat filme konulduğunu göremediği bir alternatif final ve toplamda 30 dakikaya varan yeni sahneler içeren bir Uchuu Senkan Yamato: Fukkatsu Hen - Director's Cut paketi açıklandı. Bu paket de 23 Mart'da DVD/Blu Ray olarak izlenebilecek.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

 • 1 ay sonra...

Çizim olarak yenilenmiş olsa da nostaljik havasını korumuş sanki. :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Çizim olarak yenilenmiş olsa da nostaljik havasını korumuş sanki. :)

Sadece o da değil; yenileştirilmiş çizim tarzıyla beraber kadın karakter sayısı da bollaşmış. Birde eski çizim tarzının zayıf yanı, kadın karakterlerin birbirine fazlaca benzemesiydi. Bu daha iyi olmuş.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Yeni açıklamaya göre TV serisi seneye kaydırılmış maalesef.

edit: Yine de ilk 2 bölümü Nisan - Mayıs ayında TVde izleyebileceğiz.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Vallahi 2012'den çok umutluydum. Gundam Origin ardından Yamato projesi. Kawamori agadan Frontier Movie'lerin dışında Macross'un 30. yılı şerefine bir iş bekliyordum ama... Bu ertelemeler, belirsizlikler moral bozucu. Yine de...

YAMATO HAAAASSSHİİİİİNNN !!!

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
×
×
 • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?